Buffalo – Minnesota 4:5 (kon.) | Florida – Toronto 2:1 (2:1 po s.n.) | New Jersey – Boston 2:3 (1:2 po s.n.)
Pittsburgh – Vancouver 2:5 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:6 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:3 (po pr.)
Detroit – Edmonton 2:6 (kon.) | Washington – Ottawa 5:2 (kon.) | Columbus – Calgary 1:0 (po pr.)
Tampa – Chicago 3:2 (po pr.) | Nashville – Montreal 3:2 (1:0 po s.n.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)
Colorado – Dallas 3:0 (kon.) | Anaheim – Vegas 2:4 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 1:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Nashville Predators
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 23.11.2017, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Montreal se nenachází v optimální formě, když se mu podařilo oklepat z bídného vstupu do sezóny 4 výhrami v řade, nyní přišel zase pád. Z posledních 4 zápasů si Habs připsali jediný bod za prohru v prodloužení s Columbusem. Navíc již v minulém zápase se Canadiens museli vypořádat se ztrátou klíčového beka Webera, který možná nenastoupí ani dnes, kvůli zranění v dolní polovině těla. V tabulce Východní konference najdeme Habs na 14 místě s 18 body. V minulém kole hosté podlehli Dallasu 1:3. Dnes tak určitě budou chtít bodovat a můžeme se těšit na zajímavý zápas.
    Nejproduktivnější hráči
    1.Gallagher – 9 + 5
    2. Weber – 4 + 9
    3. Drouin – 3 + 10

Domácí tým zažívá diametrálně odlišný vstup do sezóny. Z posledních 8 zápasů dokázali 7 vyhrát. Posledním přemožitelem Nashvillu je skvěle hrající tým Minnesoty, který vyhrál 6:4. V případě, že dnes Predators vyhrají, tak přeskočí Winnipeg na druhém místě v tabulce Západní konference, domácí hráči tedy mají o motivaci postaráno. Speciální zápas to bude pro P.K Subbana, který byl loni vyměněn za tehdejšího kapitána Nashvillu Webera. V minulém kole si domácí tým připsal skalp Jets výsledkem 5:3.
    1.Forsberg – 9 + 12
    2. Subban – 4 + 12
    3. Arvidsson – 8 + 7

Československá stopa
    Dnes nastoupí ke svému prvnímu zápasu v NHL Jakub Jeřábek, snad se mu jeho debut povede a nepoputuje zpět na farmu.
    Jeřábek (MTL)
    Plekanec (MTL)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:20
    Montreal se usadil s pukem ve třetině, ale střela Alznera byla zblokovaná.

01:01
    Morrow u kotouče za vlastní brankou, Preds se zatím dostali ke kotouči pouze po buly, jinak hraje Montreal.

01:03
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., podražení).

01:20
    Petryho prudká střela skončila na vyrážečce Rinneho.

01:40
    Viktor Arvidsson zachytil kotouč a vyhazuje ho až k Niemimu.

01:58
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 2 min., vysoká hůl).

01:58
    Montreal má obrovskou šanci vsítit první gól, dostal výhodu minutové přesilovky 5 na 3.

02:20
    Rinne výborně vychytal Paciorettyho od pravého mantinelu!

03:01
    Nepovedená přesilová hra v podání hostů, obě dvě střely Drouina byla zblokovány a Preds jsou ve 4!

03:40
    Calle Järnkrok vypíchl kotouč Bennovi a řítil se na Niemiho, jeho střelu mezi betony si hostující brankář pohlídal a připisuje si první zákrok!

04:40
    Niemi podržel nahození Smithe a následuje vhazování.

05:30
    Nashville přišel o kotouč vinou nepřesné nahrávky od Bonina a Montreal má po delší době kotouč ve své moci.

06:50
    Krásná akce domácích! Smith předal kotouč na střed hřiště na rozjetého Turrise, který vypálil jedovatou střelu! Puk prolétl těsně kolem levé tyče!

07:10
    Jeřábek výborně vystihl rozehrávku domácích,ale jeho akci následně přerušil offside.

07:55
    Zblokovaná střela Jemelina prolétla těsně kolem levé tyče Niemiho branky!

08:20
    Danault se snažil dorazit střelu Petryho,ale Rinne byl pozorný!

08:38
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., sekání).

08:40
    Plekanec vyhazuje kotouč až k Rinnemu.

09:20
    O další vyhození kotouče se postaral Byron.

09:40
    Preds už jsou s pukem ve třetině a pálí na branku Niemiho.

10:20
    Montreal dobře brání, nyní vyhodil kotouč Alzner.

10:30
    Subban vypálil od modré, Niemi jeho střelu vyrazil před sebe,kde stál Arvidsson,ale Niemi si s jeho přízemní dorážkou poradil.

11:20
    Galchenyuk zblokoval střelu Ekholma od modré do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

11:40
    Davidson netrefil kotouč a domácí tak mohou znovu založit protiútok.

12:30
    Hudon nabil Plekancovi na střed hřiště, ale jeho střela byla nepřesná.

12:47
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku utkání! Montreal využil tlak, který si vytvořil ve třetině! Charles Hudon měl kotouč na mantinelu a krásnou nahrávkou do druhé vlny nahrál na střed na JORDIEHO BENNA, který krásnou střelou zápěstím k tyči z mezikruží překonal Rinneho! Asistence: Charles Hudon, Phillip Danault.
    12:47 Jordie BENN - 0:1

13:20
    Montreal je viditelně povzbuzený první brankou, nyní se do pěkné šance dostal Galchenyuk,ale Rinne si připsal úspěšný zákrok lapačkou.

15:20
    Zblokovaná střela Josiho od modré skončila v ochranné síti a máme tu další komerční přestávku.

15:30
    Hudon vypálil dělovku od pravého mantinelu, jeho pokus zastavil Rinne maskou!

15:40
    Jemelin tvrdě sundal Gallaghera u mantinelu, zajímavá konfrontace bývalých spoluhráčů.

16:32
    Montreal pod tlakem vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a Preds mohou pokračovat v tlaku.

16:50
    Shaw vystihl nahrávku a umožnil unaveným spoluhráčům vystřídat. Další spíše propagační střelu od modré kryje Niemi.

17:10
    Subbanova střela od modré prosvištěla kolem levé tyče!

17:40
    Další dělovka Josiho od modré, tentokrát předvedl skvělý blok Petry!

18:10
    Montreal po delší době s kotoučem u Rinneho, ale vážnější šance z toho nebyla.

18:29
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., sekání).

18:50
    Niemi stihl srazit betony k sobě a udržel kotouč po tečované střele Josiho od modré!

19:00
    Plekancovi se podařilo vyhodit kotouč a obranná čtveřice může vystřídat.

19:20
    Alzner zblokoval střelu Ekholma a následně vyhodil kotouč.

19:59
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nashvile využívá přesilovku a vyrovnává! Subban zavezl kotouč do třetiny krásnou kličkou přešel přes obránce a nabídl puk volnému Ryanu Johansenovi , který ho posunul na volného FILIPA FORSBERGA, který v první chvilce netrefil prázdnou branku,ale na druhý pokus už překonal bezmocného Niemiho a vyrovanl skóre pouhých 8 desetin před koncem třetiny! Asistence: Ryan Johansen, P. K. Subban.
    19:59 Filip FORSBERG - 1:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou zajímavou první třetinu, která se odehrávala ve vysokém tempu. Do třetiny vstoupil lépe Montreal, který si vytvořil několik šancí a dostal výhodu přesilové hry 5 na 3 s tou ale naložil velmi špatně a gól nevsítil. Poprvé se hostující tým radoval ve 13. minutě, když pěknou střelou zápěstím skóroval Benn. Nashville si dokázal vytvořit několik šancí, ale Niemi byl pozorný. Vteřinu před koncem třetiny se podařilo vyrovnat Forsbergovi, když po krásné akci skóroval v přesilové hře. Do šaten se jde tak za stavu 1:1 a vše je stále otevřené!

Střely po první třetině: Domácí – 9, Hosté – 7.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Preds, ale Hudon se dostal ke kotouči před Rinnem a jeho střela minula branku těsně!

20:40
    Rinne dobře přečetl hru a odpálil kotouč před dotírajícím Gallagherem.

21:20
    Habs si vytvořili tlak a Preds se osvobozují pouze za cenu icingu.

22:30
    Viktor Arvidsson se dostal k volnému kotouči na levém mantinelu a vypálil dělovku na druhou tyč, Niemi zasáhl ramenem!

22:42
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

23:00
    Preds vyhazují kotouč k Niemimu a šetří cenné vteřinky.

23:30
    Gallagher zakončoval baseballově na branku Rinneho,ale domácí brankář dobře zasáhl lapačkou.

24:10
    Preds drží kotouč ve vlastním rohu a přesilovka se pomalu zkracuje.

25:00
    Ani tuto početní výhodu Montreal nevyužil, nutno podotknout, že Preds hráli oslabení skvěle.

25:10
    Drouin se rozjel s pukem a snažil se překonat Rinneho střelou mezi betony, domácí brankář byl úspěšný a připsal si další zákrok.

25:50
    NIemi vykopl střelu Irwina od modré.

26:30
    Sledujeme nezáživnou část hry, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit větší tlak ve třetině soupeře.

27:00
    Pacioretty střílel od levého mantinelu, jeho projektil byl nepřesný a přeletěl branku.

27:10
    Rinne podržel kotouč po střele Drouin a máme tu další komerční přestávku.

27:50
    Gallagher si počkal na Subbana za brankou a uštědřil mu pořádný hit.

28:30
    Johannsen v poslední chvíli vypíchl kotouč před Byronem, který by ujížděl sám na Rinneho!

29:10
    Montreal teď zavřel svého soupeře ve třetině a ten byl nucen vyhodit kotouč na druhou stranu hřiště, na zakázané uvolnění.

29:50
    Turris vypálil od mantinelu, Niemi zasahuje lapačkou.

30:10
    Alexej Jemelin se dostal k volnému puku nad kruhem pro vhazování,ale je Niemi si s jeho střelou pod ruku poradil. Následuje komerční přestávka.

30:15
    Pontus Åberg nahodil kotouč na branku, Niemi pozorný.

30:30
    Jeden z domácích obránců vypíchl puk Gallagherovi před brankou Rinneho! Skvělý obranný zákrok.

31:10
    Turris dobře zblokoval střelu Danaulta!

32:20
    Drouin se dostal do přečíslení 2 na 1,ale s přihrávkou váhal moc dlouho a puk mu vypíchl jeden z obránců.

32:50
    Viktor Arvidsson se řítil sám na Niemiho, ten si mezírku mezi betony pohlídal a zavřel branku.

33:30
    Montreal se osvobodil pouze za cenu icingu.

34:20
    Hra je hodně neuspořádaná. Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit tlak ve třetině soupeře a většina hry se tak odehrává ve středním pásmu.

35:01
    Shaw nahodil kotouč do třetiny umožnil unaveným spoluhráčům vystřídat.

35:50
    Alzner neudržel skákavý puk a Habs musí vyklidit třetinu.

36:10
    Plekanec nahodil na branku Rinneho, ten kotouč pohodově vyrazil.

37:00
    Irwin dobře zapracoval a vybojoval kotouč pro Preds.

37:30
    Niemi podržel oblouček od Miika Salomäkiho ze středního pásma.

38:20
    Montreal si vytvořil obrovský tlak! Rinne předvedl skvělé zákroky!

38:20
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Calle Järnkrok – 2 min., držení protihráče).

39:00
    Tečovaná střela Petryho překvapila Rinneho,ale finský brankář si nakonec poradil.

39:40
    Morrow neudržel puk na modré čáře a Preds si mohou oddechnout.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Máme za sebou druhé dějství. Tato třetina nenabídla příliš pohledný hokej, oba týmy s vytvořily několik slibných šancí,ale gólu jsme se nedočkali. Montreal dostal k dispozici další přesilovou hru,ale této speciální formaci se dnes opravdu nedaří. Do šaten se jde tak stále za stavu 1:1 a my se můžeme těšit jak tento zápas dopadne.
    Střel po druhé třetině: Domácí – 17, Hosté – 15.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Habs.

40:30
    První větší akci této třetiny zastavuje rozhodčí – offside.

40:55
    Subban nepřesně rozehrál a puk má Montreal.

41:32
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., hákování).

41:40
    Plekanec zablokoval střelu Joiho a odpálil kotouč.

42:05
    Niemi si lapačkou našel puk, který vypálil Turris od mantinelu.

42:50
    Alzner vyhazuje kotouč znovu. Zatím to není příliš povedená přesilová hra.

43:58
    Nashville využívá další přesilovku! Craig Smith obral v rohu o puk jednoho z hostujících obránců a krásnou nahrávkou našel na středu volného FILIPA FORSBERGA, který pěknou ranou zápěstím uklidil puk do volné klece! Asistence: Craig Smith.
    43:58 Filip FORSBERG - 2:1

44:40
    A mohlo být srovnáno! Galchenyuk se dostal k samostatnému zakončení,ale Rinneho svým blafákem nepřekonal!

45:00
    Subbanova dělovka od modré netrefila branku!

45:20
    Niemi vychytal prudkou střelu Fialy ze středu hřiště a podržel svůj tým!

46:40
    Nyní se do dobré šance dostal Hudon,ale nepřekonal Rinneho. V hale panuje skvělá atmosféra, domácí fanoušci mohutně podporují svůj tým.

47:10
    Preds se usadili ve třetině soupeře a pálí ze všech pozic!

47:50
    Turris se dostal k zakončení od matinelu,ale jeho střela na první tyč minula branku!

48:10
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Karl Alzner – 2 min., hrubost).

48:10
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., hrubost).

49:20
    Domácí nám dnes dokazují proč mají nelepší přesilovku v lize oba dva góly vstřelili v početní výhodě. Nyní již zase kombinují s pukem ve třetině.

49:50
    Forsberg vypálil od mantinelu,ale nyní nepřidal 3. přesnou trefu v dnešním utkání.

50:10
    Plekanec vyvezl kotouč až před Rinneho a Habs tohle oslabení zvládnou.

50:20
    Nyní si Rinne připsal pěkný zákrok proti střele Hudona od levého mantinelu.

51:10
    Montreal se usadil ve třetině soupeře,ale střelu Morrowa zblokoval obránce a vyvezl kotouč.

51:40
    Rinne podržel puk po nahození ze středního pásma.

51:59
    Plekanec skvěle zasáhl když vypíchl kotouč Boninovi těsně před Niemim.

53:00
    Preds se usadili ve třetině Habs,ale nedaří se jim dostat do vážnější situace.

53:50
    Nyní se hostující tým dostává do tlaku, ale Irwin dobře zasáhl a vybojoval kotouč.

54:20
    Shaw zavezl kotouč,ale ihned za modrou čárou ho ztratil.

55:01
    Montrealu se nedaří usadit ve třetině Preds a nemohou si tak vytvořit tlak, který by potřebovali ke srovnání skóre.

55:30
    Subban s pukem za vlastní brankou, Habs nenapadají a domácí hráči nikam nespěchají.

56:20
    Rinne vyrazil střelu Benna od modré.

56:50
    Alex Galchenyuk minul branku ze skvělé pozice!

57:20
    Preds se usadili ve třetině hostů a pálí ze všech pozic, Niemi se v brance opravdu nenudí!

58:01
    Petry vypálil téměř z nulového úhlu, Rinne vyrazil puk do ochranné sítě.

58:10
    Hudon se dostal do gólové šance,ale jeho střelu na druhou tyč si Rinne pohlídal!

58:10
    Montreal to zkouší v 6ti!

58:40
    Viktor Arvidsson byl sám s pukem před prázdnou brankou,ale netrefil!

59:04
    Neuvěřitelný závěr třetiny! Potom co Arvidsson netrefil prázdnou branku se hra nastěhovala znovu do pásma domácích,za branku si vyjel Rinne, který chtěl vyhodit kotouč ze třetiny,ale na puk si počkal na modré JOE MORROW, který ho ihned poslal na branku a propálil Rinneho, který nic neviděl! Bez asistence.
    59:04 Joe MORROW - 2:2

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině jsme se dočkali také 2 gólů, když nejprve rozjásal využitou přesilovou hrou domácí fanoušky Forsberg. Nashville byl ve třetí třetině aktivnější a měl mnohem více šancí. Dvě minuty před koncem odvolali hosté brankáře a potom co Viktor Arvidsson trestuhodně netrefil prázdnou branku, se zásluhou Morrowa radovali i hosté. Oba týmy si tedy připíšou po jednom bodu a o bonusovém 2. bodu rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

60:01

60:10
    Preds vyhráli vhazování a mají právo prvního útoku.

60:30
    Niemi vychytal prudkou střelu Turrise a útočí Canadiens.

61:10
    Drouin nezamířil přesně a na puku znovu domácí.

62:30
    Morrow vypíchl kotouč Ekholmovi těsně před střelou!

63:30
    Petry hledal na druhé tyči volného Byrona,ale tomu kotouč přeskočil čepel!

63:50
    Josi hledal křižnou nahrávkou volného spoluhráče, Alzner rybičkou odpálil kotouč!

64:00
    Střela Arvidssona byla nepřesná a po delší době mají kotouč hosté!

64:30
    Habs s kotoučem za vlastní brankou, hosté čekají na poslední útok.

64:50
    Hudon našel volného Jeřábka,ale český bek nedokázal trefit odkrytou klec a utkání tak musí rozhodnout nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Domácí byli v prodloužení lepším týmem,ale Niemi dnes chytá dobře a tak následují nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Kevin Fiala se rozjel pomalu vpřed, před Niemim zabrzdil a ten mu hokejkou vypíchl kotouč.

1. série
    0:0
    Byron dojel před Rinneho a pěknou ranou zápěstím trefil břevno!

2. série
    0:0
    Forsberg se snažil překonat Niemiho kličkou do backhandu,ale hosutjící brankář vykopl kotouč betonem.

2. série
    0:0
    Drouin dojel před Rinneho a pokusil se ho překonat střelou pod lapačku, domácí brankář uspěl!

3. série
    1:0
    Kyle Turris se rozjel na Niemiho, těsně před ním naznačil pohyb do stran a propálil hostujícího brankáře mezi betony.

3. série
    1:0
    Pacioretty se pokusil překonat Rinneho střelou na druhou tyč,ale jeho pokus nebyl úspěšný.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
    Kyle Turris byl dnes jediným úspěšným nájezdníkem a přisoudil druhý bod Nashvillu!
    65:00 Kyle TURRIS - 3:2

Utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kde se jako jediný prosadil Turris a Nashville si připisuje další výhru. Montrealu se podařilo vyrovnat těsně před koncem třetí třetiny a připisují si bod proti silnému celku. Nashville se toutu výhrou dostal na druhé místo Západní konference!

Tři hvězdy zápasu
    1. Filip Forsberg (NSH) – 2 + 0
    2. Kyle Turris (NSH) – rozhodující nájezd
    3. Pekka Rinne (NSH) – 27 zákroků, 93,1 % úspěšnost.

Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, 0 +/-, 2 střely na branku, čas na hřišti: 19:25.
    Jakub Jeřábek (MTL) – 0 + 0, 1 +/-, 1 střela na branku, čas na hřišti: 18:12. (05:07:17)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 20. F. Forsberg (Johansen, P. K. Subban), 44. F. Forsberg (C. Smith), rozh. náj. Turris – 13. Jo. Benn (Hudon, Danault), 60. Morrow