Astana – Villarreal 2:3 (kon.) | Lok. Moskva – Kodaň 2:1 (kon.) | Lugano – Beer Ševa 1:0 (kon.)
Plzeň – FCSB 2:0 (kon.) | BATE – CZ Bělehrad 0:0 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Arsenal 1:0 (kon.)
Konyaspor – Marseille 1:1 (kon.) | Salzburg – Guimarães 3:0 (kon.) | Östersunds FK – Zorja Luhansk 2:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Hertha 3:2 (kon.) | Nice – Waregem 3:1 (kon.) | Lazio – Arnhem 1:1 (kon.)
Zenit – Vardar 2:1 (kon.) | Rosenborg – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Slavia 0:2 (kon.)
Skënderbeu – Dynamo Kyjev 3:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Young Boys 2:1 (kon.) | Braga – Hoffenheim 3:1 (kon.)
Ludogorec – Başakşehir 1:2 (kon.) | AC Milán – Austria 5:1 (kon.) | AEK Atény – Rijeka 2:2 (kon.)
Everton – Atalanta BC 1:5 (kon.) | Lyon – Apollon Limassol 4:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Zlín 1:0 (kon.)
Everton FC
1:5 (0:1)
Atalanta Bergamo
Čtvrtek 23.11.2017, 21:05 • Goodison Park, Liverpool • Evropská liga • Skupina E

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek čtvrtečního večera. (23:16:43)

Atalanta přejela omlazený výběr Evertonu a zahraje si Evropskou ligu i na jaře

Je dobojováno! Oba týmy ve druhé půli držely míč zhruba po stejnou dobu. Mnohem nebezpečnější ale byla Atalanta, jež během pětačtyřiceti minut vyprodukovala hned šestnáct střel. V 71. minutě to ale byli Toffies, kteří se přiblížili na rozdíl jediné branky golem Sandra Ramíreze. Závěr ale patřil Bergamu, které přidalo další tři góly a ze hřiště Goodison Parku si odváží jasnou výhru v poměru 5:1.

90+5
    90+4. Andreas CORNELIUS - 1:5

90+4
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Italský celek v samotném závěru přidává pátou branku, kterou viděly už hodně prořídlé tribuny. Atalanta znovu udeřila z rohového kopu, kdy Gómez odcentroval a hlavička ANDREASE CORNELIUSE se od trávníku odrazila přesně k tyči, kam Robles neměl možnost dosáhnout.

90+4
    Atalanta ještě jednou zaútočila do nekoncentrované obrany, leč Petagnova střela byla Baningimem nadzvednuta nad břevno.

90+3
    Dominic Calvert-Lewin ve středovém kruhu sestřelil Freulera a jako další domácí fotbalista zblízka viděl žlutou kartu.

90+1
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty nastavení.

90
    Jeden z hostů potáhl míč po ose hřiště a přenechal ho Gómezovi, jehož přízemní pokus zpoza vápna tentokrát neletěl mezi tři tyče a Robles zasahovat nemusel.

89
    Domácí mohli rychle odpovědět, jenomže Ramírezův rohový kop nebyl zárodkem žádné šance týmu z Liverpoolu.
    88. Andreas CORNELIUS - 1:4

88
    Tak to už je hodně kruté pro Everton, který inkasuje dvakrát v rozmezí několika málo sekund! Mattia Caldara nahrál dalšímu střídajícímu hráči ANDREASI CORNELIUSOVI, jenž si před dvěma obránci zasekl míč a poslal ho skrz nohy brankáře až do sítě.
    86. Robin GOSENS - 1:3

86
    Pravděpodobně je rozhodnuto! Gómezův roh odvrátil Nikola Vlašić metr před šestnáctku, kde se ke střele z voleje srovnal ROBIN GOSENS. Keane svou hlavou balón lehce tečoval na tyčku, od které se ale odrazil za brankovou čáru.

85
    Pět minut před koncem druhého poločasu se bude konat rohový kop i na útočné polovině týmu z Bergama.

84
    Málem bylo vyrovnáno! Rooneyho roh nebezpečný ještě nebyl, o pár sekund později ale přiletěl do vápna milimetrově přesný nákop na Michaela Keanea, jehož hlavička se zastavila až o břevno a míč se odrazil na brankovou čáru!

83
    Sandro Ramírez protáhl Berišu střelou zpoza velkého vápna. Hostující gólman po ní sáhl rukou a vytlačil míč na roh.

Michal Břuchanský

Branky: 71. Sandro Ramírez (Mirallas) – 12. Cristante (Castagne), 64. Cristante (A. Gómez), 86. Gosens, 88. Cornelius (Caldara), 90+4. Cornelius (A. Gómez)

Karty:   43. A. Williams (EVE), 67. Cuco Martina (EVE), 76. Davies (EVE), 90+3. Calvert-Lewin (EVE)

Neproměněná penalta: 49. A. Gómez (ABC), brankář Robles zneškodnil

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:5.
    Everton FC: Robles – Kenny (69. Feeney), A. Williams, M. Keane, Cuco Martina – Baningime, Davies – Klaassen (62. Vlašić), Rooney (C), Mirallas (79. Calvert-Lewin) – Sandro Ramírez.
    Náhradníci: Pickford – Gueye, Bešić, Vlašić, Calvert-Lewin, Lookman, Feeney.

Atalanta Bergamo: Beriša – Tolói, Palomino, A. Masiello (61. Caldara), Hateboer (70. Gosens) – Cristante (82. Cornelius), de Roon, Freuler, Castagne – Petagna, A. Gómez (C).
    Náhradníci: Gollini – Gosens, Cornelius, Caldara, Kurtić, Mancini, Iličić.

Rozhodčí: Kehlet – Rix, Sørensen (všichni DEN)