Saint-Étienne – Štrasburk 2:2 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:2 (1:1)
RC Štrasburk
Pátek 24.11.2017, 20:45 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Tento zápas přinesl celkem čtyři branky, které si týmy spravedlivě rozdělily. Do vedení poslal domácí Hernani, ještě v prvním poločase vyrovnal Jean-Eudes Aholou. V 56. minutě poslal domácí do vedení Kévin Monnet-Paquet. Z pokutového kopu o sedm minut později vyrovnal Jonas Martin. (22:40:02)

90+4

90+4
    Loïs Diony si šel pro faul v pokutovém území, ale faul nevybojoval a ani nezakončil.

90+4
    Rohový kop měl k dispozici domácí celek, který se ale do šance nedostal. Obrana Štrasburku si poradila.

90+3
    Hraje se na polovině hrací plochy, čeká se na zajímavější akci.

90+2
    Vykopávat od své branky bude Bingourou Kamara.

90+1
    Celkem se budou nastavovat čtyři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Jonathan Bamba si se spoluhráči před brankou dával příliš dlouhou přednost, nakonec domácí o šanci přišli.

88
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Vincent Nogueira.

87
    Střílená přihrávka se snesla před branku, ale obránci hostujícího celku si dokázali snadno poradit.

86
    Assane Dioussé rozehrával volný kop. Jeho ránu obránci tečovali mimo branku. Rohový kop pro domácí.

86
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Digbo Maiga.

85
    Domácí fotbalisté se pokoušeli dostat k rychlé akci, ale Kévin Monnet-Paquet nedokázal překonat v osobním souboji prosadit.

84
    Nyní se hraje zejména ve středu hrací plochy. Brankáři jsou bez práce, v poklidném tempu se utkání dohrává.

83
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Jérémy Blayac.

82
    Žlutou kartu dostává Vincent Pajot (AS Saint-Étienne). Domácí hráč vidí hodně zbytečnou žlutou kartu po faulu na soupeře.

81
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, ani jeden celek se nyní nemůže probojovat do velké šance.

80
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Saidy Janko.

80
    Rohový kop pro hostující tým. Dimitri Liénard centroval před branku, ale obránce si dokázal poradit.

79
    Loïs Diony se dostal na útočnou polovinu, Florentin Pogba přihrával před branku, kde tušil spoluhráče. Ta tom místě byl ale soupeř, a tak akce končí.

78
    Kévin Théophile-Catherine se musel vrátit do obrany, aby odehrál volný míč. Do kombinace se pustil také brankář Stéphane Ruffier.

77
    Sledujeme plno nepřesností na obou stranách.

76
    Sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho zakončení nyní k vidění není.

75
    Domácí celek rozehrává na útočné polovině, hostující brankář si svou obranu diriguje.

73
    Štrasburk se propracoval na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím neúspěšně.

73
    Po centru před branku se k míči dostal snadno hostující brankář.

72
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Alexander Söderlund, přichází Loïs Diony.

71
    Dimitri Liénard rozehrává rohový kop. Centr byl příliš přetažený, domácí obrana proto zasahovat nemusela.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu. Nyní je aktivnější hostující celek, který se pokouší vstřelit rozdílový gól.

69
    Hostující celek se dostal k rychlé akci, Stéphane Bahoken ale nedokázal míč přesněji zpracovat.

68
    Assane Dioussé se propracoval do střelecké pozice, jeho rána končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

66
    Sledujeme rychlý fotbal, který se přelévá ze strany na stranu. Nyní výborně zakončoval Alexander Söderlund. Jeho pokus kryje brankář RC.

65
    Žlutou kartu dostává Stéphane Bahoken (RC Štrasburk Alsace).

64
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jérémy Grimm, přichází Stéphane Bahoken.
    63. Jonas MARTIN - 2:2

63
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Domácí hráč fauloval v pokutovém území, následovala penalta, kterou s jistotou proměnil JONAS MARTIN.

62
    Žlutou kartu dostává Florentin Pogba (AS Saint-Étienne). Za faul v pokutovém území vidí žlutou kartu, následovat bude penalta.

59
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, pokouší se navýšit své vedení. Hostující celek se musí bránit tlaku soupeře.
    56. Kévin MONNET-PAQUET - 2:1

56
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Aktivněji hrající domácí celek se dostává do vedení, do zakončení se dostal KÉVIN MONNET-PAQUET. Jeho ránu si jeden z bránících hráčů ztečoval do sítě.

55
    Domácí Assane Dioussé to zkoušel z velké dálky, jeho tvrdá rána končí jen malý kousek nad brankou. Deset minut hry z druhého poločasu je pryč. Na výraznější šanci čekáme.

54
    Saint-Étienne se dostalo na útočnou polovinu, Kévin Théophile-Catherine rozdává přihrávky spoluhráčům, ti ale nemají prostor pro zakončení.

52
    Hernani má k dispozici autové vhazování, překonal obránce, následně ale o míč přišel.

52
    Domácí celek rozehrává ze své poloviny, stabilněji se nemůže propracovat na útočnou polovinu. Obrana RC hraje zodpovědně.

50
    Domácí celek se nastěhoval na útočnou polovinu, ale nemůže se prosadit do výraznější šance. Jonathan Bamba vybojoval rohový kop pro své spoluhráče. Centrovat bude Hernani.

49
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Náhradníci se rozcvičují, pravděpodobně v brzké době uvidíme střídání.

48
    Martin Terrier si výborně naběhl do volného prostoru, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.

48
    Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme takticky vedenou hru jako v poločase prvním.

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem.

46

První poločas mnoho střel na branku sice nepřinesl, ale v posledních pěti minutách jsme viděli hned dva góly. Domácí poslal do vedení Hernani, a pak rychle srovnal Jean-Eudes Aholou. Po pětačtyřiceti minutách platí vyrovnaný stav 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+0
    44. Jean-Eudes AHOLOU - 1:1

44
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Netrvalo to dlouho a je vyrovnáno. Martin Terrier centroval před branku a po nepřehledné situaci neomylně napálil míč za domácího brankáře pohotově JEAN-EUDES AHOLOU. Asistence: Martin Terrier.

43
    Žlutou kartu dostává Hernani (AS Saint-Étienne).
    41. HERNANI - 1:0

41
    Domácí se dostávají do vedení, krásnou ránou ze střední vzdálenosti se na vzdálenější tyč prosazuje HERNANI. Asistence: Alexander Söderlund.

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, více ze hry mají domácí fotbalisté.

39
    Hosté se rozhodli pro bleskovou akci, před brankou míč skvěle tečoval jeden z hráčů, gólman Stéphane Ruffier tak tak zasáhl.

38
    Mnoho akcí domácích fotbalistů končí nepřesnou předfinální přihrávkou.

36
    Po hodně tvrdém zákroku domácího hráče na polovině hrací plochy budou rozehrávat hosté. Jmenovitě Ernest Seka.

35
    Hostující gólman vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, ale jeho kolegové o míč přišli. Vhazovat tak bude domácí celek.

33
    Sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu sice mají domácí, ale do vyložené šance se stále propracovat nemohou.

32
    Žlutou kartu dostává Jérémy Grimm (RC Štrasburk Alsace).

31
    Jérémy Grimm se svými kolegy kombinuje na své polovině, ale přišli o míč, a tak hrají domácí.

30
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Právě zde probíhá většina soubojů o míč.

28
    Hostující celek nyní kombinuje na útočné polovině. Zatím se ale do střelecké pozice nemůže propracovat. Po nepřesném centru končí míč u domácího brankáře.
    26. Seka minul branku.

26
    Ernest Seka se propracoval do výborné střelecké pozice, jeho pokus ale nedokázal míč přesněji vystřelit. Skvělou práci odvedl přihrávající Martin Terrier.

25
    Centr před branku byl hodně nepřesný. Míč snadno ze vzduchu získat gólman.

24
    Hernani vedl další domácí akci, zakončoval Jonathan Bamba, ale jeho pokus byl hodně nepřesný. Gólman míč vytěsnil raději ještě mimo, je z toho rohový kop.

23
    Bingourou Kamara se rozhodl pro dlouhý výkop, který mířil daleko za polovinu hrací plochy.

22
    Kévin Monnet-Paquet se pookušel před brankou dostat k míči, ale fauloval hostujícího Jérémya Grimma. Po útočném faulu bude vykopávat brankář hostů.

21
    Dvacet minut hry je pryč, viděli jsme dvě velké šance. Každý tým si vypracoval jednu. Bezbrankový stav stále trvá.

20
    Hernani dostal míč do předbrankového prostoru, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal přesněji vypálit. Obrana si dokázala rychle poradit.

18
    Hra se nyní po šancích na obou stranách uklidnila a obrázek je zase takový, jaký byl. Domácí celek má míč pod kontrolou a hledá skulinky v obraně Štrasburku.

17
    Po bleskové protiakci hostů tvrdě vypálil Bakary Koné. Jeho pohotovou ránu tak tak kryje domácí Stéphane Ruffier.

16
    Obrovskou šanci měl nyní domácí celek. Hostující brankář až byl překonaný, ale pomohla mu branková konstrukce.

15
    Domácí mají k dispozici rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obránce Bakary Koné odhlavičkoval míč dál od brány. Pak se do balonu opřel Ronaël Pierre-Gabriel, který ovšem zakončoval hodně nepřesně.

14
    Ronaël Pierre-Gabriel se svými spoluhráči kombinuje na útočné polovině, domácí fotbalisté se ale do šance probojovat nemohou. RC brání hodně pasivně.

13
    Mnoho šancí v tomto zápase k vidění není, sledujeme takticky vedený výkon, ve kterém hraje prim obranná hra obou týmů.

11
    Dimitri Liénard rozehrává rohový kop. Následně se do zakončení propracoval Bakary Koné. Jeho rána z první končí výrazně nad brankou. Stéphane Ruffier jen pohledem sledoval míč.

10
    Žlutou kartu dostává Assane Dioussé (AS Saint-Étienne).

10
    Kévin Monnet-Paquet musel akci zastavit, neměl komu přihrát. Pak se do balonu zamotal a přišel o něj.

9
    Fotbalisté v tmavých dresech kombinují na útočné polovině, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat zatím nemohou. Jonathan Bamba bude vhazovat.

8
    Po nepovedené akci domácího celku bude rozehrávat od své branky Bingourou Kamara. Rozhodl se pro dlouhý výkop na půlku, ale tam míč vybojovalo AS.

7
    Sledujeme pasáž hry, která je plná nepřesností a zkažených rozehrávek.

6
    Dimitri Liénard centroval před branku. Jeho pokus byl výrazně nepřesný, a tak Štrasburk přichází o míč. Na své polovině vhazuje Florentin Pogba.

5
    Saint-Étienne hraje aktivněji, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, al po ztrátě míče se musí bránit.

4
    Hostující celek rozehrává na své polovině, zatím se ani jeden celek nemůže dostat stabilněji do předbrankového prostoru.

2
    Domácí celek má k dispozici vhazování na útočné polovině. Kévin Monnet-Paquet se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale výborně mu v tom zamezil obránce Kenny Lala. Rozehrávat tak bude hostující gólman.

1
    Florentin Pogba centroval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připravený pro zakončení.

1

AS Saint-Étienne: Ruffier – Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine, Perrin, F. Pogba – Dioussé – Pajot, Hernani – Bamba, Söderlund, Monnet-Paquet.
    Náhradníci: Moulin – M'Bengue, Janko, Maiga, Selnaes, Diony, Rocha Santos.

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Lala, Salmier, B. Koné, Seka – Aholou – Grimm, Martin, Liénard – Da Costa, Terrier.
    Náhradníci: Oukidja – Mangane, Othon, Saadi, Blayac, Bahoken.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AS Saint-Étienne odehrálo 13 zápasů s bilancí 5-3-5 a vybojovalo 18 bodů. V tabulce je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů prohrálo tři, jednou remizovalo a jednou vyhrálo. Poradilo si s Méty 3:1, remizovalo s Toulouse 0:0 a nestačilo na Montpellier 0:1, Lyon 0:5 a Lille 1:3.

RC Štrasburk Alsace odehrál 13 zápasů s bilancí 3-4-6 a vybojoval 13 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva, dvakrát remizoval a jednou prohrál. Poradil si s Nice 2:1 a Rennes 2:1. Nestačil na Troyes 0:3. Remizoval s Marseille 3:3 a Angers 2:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí AS Saint-Étienne a RC Štrasburk Alsace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Jan Prošek

Branky: 41. Hernani (Söderlund), 56. Monnet-Paquet – 44. Aholou (Terrier), 63. Martin (pen.)

Karty:   10. Dioussé (SET), 43. Hernani (SET), 62. F. Pogba (SET), 82. Pajot (SET) – 32. Grimm (SSG), 65. Bahoken (SSG)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:10.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Pierre-Gabriel (80. Janko), Théophile-Catherine, Perrin, F. Pogba – Dioussé – Pajot (86. Maiga), Hernani – Bamba, Söderlund (72. Diony), Monnet-Paquet.

RC Štrasburk: Kamara – Lala, Salmier, B. Koné, Seka – Aholou – Grimm (64. Bahoken), Martin (88. Nogueira), Liénard – Da Costa (83. Blayac), Terrier.
    Náhradníci: Oukidja – Mangane, Othon, Saadi, Blayac, Bahoken, Nogueira.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani