Boston – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 4:5 (po pr.) | Minnesota – Colorado 3:2 (2:0 po s.n.)
Anaheim – Winnipeg 1:4 (kon.) | Washington – Tampa 3:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
Minnesota Wild
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Colorado Avalanche
Pátek 24.11.2017, 22:05 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Dobrý večer u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Minnesota Wild a Colorado Avalanche.

Domácí tým je na pátém místě Centrální divize, když nasbíral 23 bodů ve 21 odehraných zápasech. Do dnešního zápasu půjde s výhrou v zádech, v Buffalu se Minnesotě podařilo bodovat po divoké přestřelce 5:4, když rozhodující náskok si mužstvo vypracovalo už v první třetině. V té hosté skórovali hned třikrát. Dvakrát se v tomto utkání trefili Granlund a Niederreiter, jeden gól přidal Ennis.

Jared Spurgeon 15 (3+12)

Také hosté hrají v Centrální divizi a patří jim poslední místo. Ztráta na dnešního soupeře je minimální, je pouhý bod, je vidět, že divize je našlapaná a rozhoduje každý zápas. Colorado najelo na vítěznou vlnu, v posledních dvou duelech se mohlo radovat z dvoubodového zisku, nejprve vyhrálo v Detroitu v nastaveném čase, poté doma udolalo Dallas 3:0. Bernier udržel čisté konto a o góly se podělili Johnson, Jakupov a Landeskog.

Gabriel Landeskog 16 (9+7)

Zápas v Xcel Energy Center začne ve 22 hodin, takže nechoďte spát a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Utkání začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Reilly, Quincey – Coyle, E. Staal (A), Zucker – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Winnik – Niederreiter, Stewart, Z. Mitchell – Ennis, Cullen, M. Foligno.

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – E. Johnson (A), Girard, Barberio, Zadorov, Barrie, Mironov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Compher, Kerfoot, C. Wilson – Comeau, Söderberg, Nieto – Jakupov, Toninato, Andrighetto.

Rozhodčí: Lee, Meier – Mach, Galloway.

00:01

00:15
    První střelu utkání vyslal domácí Suter, jeho pokus od modré čáry ale Berniera neohrozil.

01:13
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak tohle byl od Minnesoty velice rychlý a úderný úvod. Staal za brankou zkontroloval situaci, přihrál mezi kruhy a JASON ZUCKER pohotovou střelou propálil Berniera. Asistence: Eric Staal, Mike Reilly.
    01:13 Jason ZUCKER - 1:0

02:18
    Domácí opět v útoku. Za branku se tentokrát vydal Foligno, nejprve přirazil k mantinelu Toninata, poté se pokusil ohrozit i gólmana. Bernier v tuto chvíli vše pořešil a přerušil hru.

02:51
    Málem bylo vyrovnáno! Söderberg číhal u tyčky a po přijetí Toninatovy přihrávky tlačil okamžitě puk do branky. Stalock se však rychle přemístil a úspěšně zasáhl.

03:59
    Barberio pomohl svému gólmanovi proti výpadu Minnesoty, zatím sledujeme aktivní hokej, hraný nahoru dolů.

04:53
    Zároveň se hraje i pěkně tvrdě, předvedl to domácí Dumba, který na červené čáře zastavil ramenem pronikajícího soupeře.

05:57
    Zpoza branky si vyjel Landeskog, stínován byl ale Koivem, který jej dokonale pokryl a nepustil ke střele.

06:43
    Stalcok za svou brankou, podařilo se mu rozehrát povedenou zadovkou. Jeho spoluhráči už jdou do útoku.

07:08
    Puk skončil u Berniera, ten jej rychle přikryl lapačkou a přerušil hru. Poté se u něj strhla menší pošťuchovaná, nic ale, co by sudí museli řešit vyloučením.

07:36
    Barberiovo nahození ze středního pásma Stalock snadno ztlumil a ihned posunul puk na své spoluhráče.

08:23
    Neuspěl ani na druhé straně Foligno, puk odevzdal chvíli po přejetí modré čáry.

08:45
    Bude se vylučovat, přesilovku si zahrají domácí, mají zatím ponechanou výhodu.

09:08
    Koivu vyslal tvrdou ránu, ta byla zblokována. Stále pokračuje ponechaná výhoda.

09:23
    Dvě minuty za hákování dostal Nail Jakupov.

09:50
    Přihrávku na modrou dostal Coyle, jeho švih prolétl těsně vedle.

10:23
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení a je srovnáno. Landeskog vybojoval puk, rybičkou jej posunul na J. T. COMPHERA a ten své sólo zakončil rychlou střelou, na kterou Stalock nenašel zbraň. Asistence: Gabriel Landeskog.
    10:23 J. T. Compher - 1:1

11:23
    Hosté jsou v plném počtu, tohle bylo pro ně velmi povedené oslabení.

12:09
    Zleva pálil hostující MacKinnon, svým pokusem trefil dobře postaveného Stalocka. Ten skryl puk ve výstroji a přerušil hru.

12:50
    Girard bekhendem nahodil puk do pásma Minnesoty, celá akce pak vyvrcholila tvrdou ranou od modré čáry. Stalock se musel v brankovišti roztáhnout, aby střelu vytěsnil.

13:52
    Jakupov nasadil k individuální akci, projel celým středním pásmem až do toho útočného, tam ale narazil na větší odpor. Ke střele se nedostal.

14:27
    Rozhodčí po vyhození domácích okolo levého mantinelu pouze rozpažili, o zakázané uvolnění tak nešlo. Girard musel přidat, aby byl u puku jako první.

15:26
    Söderberg přijímal dlouhý pas v postavení mimo hru, poté ještě u mantinelu přirazil Quinceyho. Přerušená hra, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:54
    Hosté otáčí výsledek a jdou do vedení! Na pravé straně dostal přihrávku do jízdy BLAKE COMEAU, najel si před Stalocka a střelou na první tyč propasíroval puk do sítě. Asistence: Carl Söderberg, Tyson Barrie.
    15:54 Blake COMEAU - 1:2

16:55
    Domácí tým se okamžitě snaží o odpověď, momentálně se ale Minnesota nemůže vůbec dostat ke střele. Colorado skvěle pokrývá své pásmo.

17:54
    Naopak na druhé straně musel Stalock opět zasahovat. Rozhodně se v první třetině nenudí.

18:32
    Rielly hledal Granlunda, ale ani tomu to nevyšlo.

18:47
    Blízko byl ale Koivu, který se po rychlé kombinaci zjevil před Bernierem, snažil se jej rozpohybovat, poté ale dvakrát trefil pouze jeho pravý beton.
    18:47 Blízko vyrovnání byl Mikko Koivu

19:42
    Další pokus vyslal Staal, proti byl ovšem Barberio, jeho dobrý obranný zákrok zabránil případnému vyrovnání.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, která od úvodu přinášela rychlý hokej, několik šancí a také góly. První z nich padl už ve druhé minutě, kdy se po Staalově přihrávce zpoza branky trefil domácí Jason Zucker. Hosty to ovšem vůbec nezlomilo a šli za vyrovnáním. Toho se dočkali v 11. minutě, to v oslabení ujel J. T. Compher a rychlou střelou nedal Stalockovi šanci. No a Colorado se pak mohlo radovat i z vedoucí branky, po rychlém přechodu do útoku skóroval z pravé strany Blake Comeau. Minnesota má o pauze o čem přemýšlet, pokud chce získat body, musí rozhodně přidat ve hře před soupeřovým gólmanem.

20:49
    Dva rychle vyhozené puky hostů, Minnesota se snaží o delší účast v útočném pásmu. Zatím marně.

21:32
    Niederreiter se pokusil o napadání rozehrávky hostů, Bernier si s ním za svou brankou poradil a rozehrál.

22:21
    Hosté se vydali do protiútoku, přihrávka na Andrighetta byla ale vystižena a z nadějně akce Colorada nic nebylo.

22:57
    Stalock si připsal těžký zákrok. Před brankovištěm se objevil Andrighetto, gólman Minnesoty se ale ve svém území roztáhl a skryl puk pod sebou.

23:44
    Další akce před domácí brankou, nyní si Stalock nebyl vůbec jistý a navíc byl mimo své brankoviště. MacKinnon této skvělé situace ale nevyužil.

24:12
    Druhé vyloučení na straně Colorada, na trestnou lavici zamířil Blake Comeau. Provinil se sekáním.

24:31
    Landeskog vyvezl puk z vlastního pásma a dokonce mohl projet až do toho útočného. Úvod oslabení tak Coloradu vyšel.

25:02
    Už je ale vyrovnáno! Domácí se do útočného pásma dostali levou stranou, Koivu vyslal křížný pas na zcela zapomenutého NINA NIEDERREITERA a ten střelou z první dostal puk do branky. Bernier se sice snažil, ale přemístit se a ránu vyrazit nezvládl. Asistence: Mikko Koivu, Mikael Granlund.
    25:02 Nino NIEDERREITER - 2:2

26:38
    Od modré nahazoval na teč hostující Mironov, puk se ale ke Stalockovi nedostal.

27:44
    Z ostrého úhlu to zkoušel Söderberg, Stalock se ale přitiskl ke své tyčce a nepřipustil další puk za svými zády.

28:46
    Už se zase hrálo u Berniera, o gól se snažil Koivu, gólmana hostů ale nepřekonal a do protiakce už míří MacKinnon.

29:33
    Před branku Minnesoty si sjel Kerfoot, byl však příliš blízko a na Stalocka nic nevymyslel.

30:05
    Přesilovka tentokrát pro hosty. Na trestnou lavici zamířil Mike Reilly s dvouminutovým trestem za držení.

30:50
    Po několika přihrávkách se puk dostal na levou stranu k MacKinnonovi, jeho svižnou střelu pokryl připravený Stalock.

31:22
    Ten si poradil i s Jakupovem, proti jeho střele dobře použil svou hůl a puk mu srazil.

31:58
    Hostující Barrie svou bombou od modré doslova sestřelil Cullena, ten se sesunul k ledu, ale po chviličce vstal a pokračoval ve hře.

32:05
    Domácí se ubránili a jsou zase v plném počtu.

33:44
    Urputný souboj o puk v obranném pásmu Colorada dopadl lépe právě pro hosty, ti se po několika vteřinách dokázali osvobodit.

34:38
    Bernier se musel roztáhnout ve svém brankovišti a pečlivě sledovat puk, který se mu za záda snažil prostrkat Winnik. U své tyčky ale vše zvládl uhlídat a dostal hru za branku.

35:15
    Na druhé straně si Stalock poradil s Barriem a jeho střelou z úhlu.

36:10
    Od Söderberga dostal přihrávku Nieto, z mezikruží se ale nakonec ke střele nedostal, neboť byl zablokován.

37:17
    Po Compherově nahození a Wilsonově teči musel dávat Stalock velký pozor, navíc mu trochu clonil spoluhráč Spurgeon, dokázal si ale poradit a má tak další úspěšný zákrok.

37:44
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Berniera, vhazuje se po jeho pravici.

38:26
    Dva zákroky hostujícího Berniera rychle za sebou, jeho spoluhráči pak velice svižně dostali puk z pásma.

39:18
    Něco podobného čekalo i na Stalocka, ten musel pokrýt Barrieho nahození od modré i nepříjemnou dorážku z bezprostřední blízkosti.

39:55
    Bude se ještě vylučovat na straně domácích, Minnesota má výhodu a jak to tak vypadá, tak se přesilovka přesune na začátek třetí třetiny.

40:00
    Dvě minuty za podražení dostal Eric Staal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a výsledek je ve hvězdách. Druhá třetina přinesla nejprve trochu opatrnější hokej, ale s postupem času přibylo šancí a padl i jeden gól. O ten se na začátku 26. minuty postaral Nino Niederreiter, který hrál v akci nenápadného a zcela nepokrytý pak mohl zužitkovat přihrávku Mikka Koiva. Oba gólmani pak předvedli skvělé výkony, připsali si několik těžkých zákroků, další puky za svá záda už ale nepustili. Stav je tak 2:2 a na rozuzlení si budeme muset počkat do třetí třetiny. Nebo i dalších částí utkání...

40:34
    Stalock se musel hned v úvodu hodně ohánět, nejprve to bekhendem zkoušel Landeskog, poté i MacKinnon. Hosté se do přesilové hry obuli opravdu rázně.

41:07
    Spurgeon vyhodil puk až před Berniera, Colorado začíná novou akci.

41:59
    Jakupovovo nahození nebylo dostatečně prudké ke Stalockovi se puk vůbec nedostal.

42:00
    Domácí jsou již v plném počtu, Staal se vrátil na ledovou plochu.

42:39
    Teď to s mírným tlakem zkoušeli domácí, vrcholem ovšem byla pouze nepovedená střela od modré čáry.

43:46
    Hosté vystřídali během hry a poté se pokusili o průnik levou stranou. Ani tohle neprošlo.

44:41
    Nepřesná přihrávka hostů, puk končí na zakázaném uvolnění.

44:59
    Söderberg nahodil od pravého mantinelu a musel si dávat velký pozor na nepříjemnou teč. Předvádí ovšem povedený výkon, tento zákrok nebyl výjimkou.

45:21
    Niederreiter zakombinoval se Spurgeonem, jejich akce skončila nepřesně, Bernier zasahovat nemusel.

45:48
    Bude se vylučovat, na přesilovku se mohou těšit hosté. Dvě minuty za držení dostává Mikael Granlund.

45:57
    Barberiovu střelu od modré Stalock sice moc dobře neviděl, ale svým postavením ji zvládl pokrýt.

46:58
    Colorado pokračuje v tlaku v útočném pásmu, bránící čtveřice zvládá odolávat.

47:12
    Jakupovova střela z dálky skončila vedle.

47:48
    Je po přesilovce, Granlund se vrací do hry a oba týmy jsou v plném počtu.

48:55
    Colorado je v posledních okamžicích tím aktivnějším týmem, sledujeme teď souboje o puk v rohu u Stalocka.

49:57
    Teď už zase domácí, do útoku míří levou stranou.

50:07
    Výsledkem byla střela v podání Mikka Koiva, Bernier si na puk počkal u první tyčky.

50:20
    Vynikající Stalock! V sólovém úniku na něj mířil Compher, nejprve to zkusil střelou na lapačku, poté i dorážkou v plné jízdě. Oba pokusy domácí gólman zvládl pokrýt a vysloužit si aplaus publika.

51:59
    Koivu a jeho další střelecký pokus. Nyní Berniera zastoupil MacKinnon, ten ránu zvládl zblokovat.

52:59
    Brodinova střela od modré čáry byla tečována, puk skončil těsné vedle Bernierovy branky.

53:27
    Minnesota začíná stupňovat tlak, svému gólmanovi nyní při řešení ošemetných situací vypomohl Nieto.

54:35
    Ennis zvládl ve středním pásmu obrat protivníka o puk, poté se však vydal sám proti třem. A neměl moc nárok uspět.

55:13
    Stalock neudržel Johnsonovu střelu od modré a najednou musel řešit nepříjemné dorážky. Puk se mu podařilo vytlačit do rohu!

56:03
    Barberiovu ránu z dálky zastavil Cullen, Stalock v tuto chvíli zasahovat nemusel.

56:28
    Granlund neuspěl se svým pokusem o průnik levou stranou, musel překousnout přitlačení k mantinelu.

57:03
    A nevyšlo mu to ani středem, nedokázal se odpoutat od svého obránce a přišel o puk.

57:44
    Staalovu střelu od modré zastavil Nieto, puk je už ve středním pásmu.

58:36
    Snaha Minnesoty o závěrečný nápor končí většinou na modré čáře, Colorado si na tohle dává velký pozor.

59:16
    Na druhé straně se do útoku hnal Barrie, puk mu ale při pokusu u střelu sjel z hole.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry nerozhodlo. Třetí část rozuzlení nepřinesla, oba týmy si dávaly pozor v obraně a pokud něco prošlo, v brankách stáli výborní Stalock s Bernierem. Stav je stále 2:2, čeká nás pětiminutové nastavení.

60:30
    Koivu se z pravé strany natlačil před gólmana, byl už ale příliš blízko na to, aby pak ve vysoké rychlosti dokázal přesně zakončit.

61:17
    Hosté se sami zbavili útočného pásma, musí se rychle vracet.

62:10
    Granlund, Spurgeon i Koivu předvedli několik pokusů o překonání, Bernier se ale na brankovišti překonával a poradil si se všemi zakončeními.

62:45
    Na druhé straně si střeleckou pozici hledal Johnson, jeho rána šla nad Stalockovu branku.

63:15
    Dumbovi se svezl puk z hole, nedokázal tak zakončit z bezprostřední blízkosti.

63:21
    Minnesota pokračuje v tlaku, bekhendem si na Berniera nepřišel ani Coyle.

63:57
    Hosté vyčkávají, nikam se nehrnou. Odměnou jim je bučení publika.

64:40
    MacKinnon se snažil zbavit Spurgeona, ten si jej za brankou všímal opravdu těsné.

64:58
    Hrdinou prodloužení je ale Bernier, v úplném závěru si musel poradit ještě s dalšími střelami a dorážkami.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení bylo velkou podívanou, domácí se snažili o rozhodnutí, proti ovšem stál vynikající Bernier, ten si připsal několik těžkých zákroků a dostal tak zápas do poslední fáze – do samostatných nájezdů.

0:0
    Koivu zkusil bekhendový blafák, Bernier jej ale v klidu vychytal.

1. série
    0:0
    MacKinnon zvolil střelu, trefil však pouze gólmana Stalocka.

2. série
    1:0
    Coyle zpomalil a poté trefil přesně horní růžek.
    Charlie COYLE

2. série
    1:0
    Rantanen neuspěl, Stalock se roztáhl na brankové čáře a vytěsnil bekhendový bláfák.

3. série
    2:0
    Stewart mohl rozhodnout a uspěl! Zamíchal pukem a pak jej poslal Bernierovi mezi betony. Minnesota vítězí v nájezdech 2:0 a v utkání 3:2!
    Chris STEWART

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Je dobojováno. O zisku druhého bodu pro Minnesotu rozhodl úspěšným nájezdem CHARLIE COYLE.
    Charlie COYLE - 3:2

Zápas je u konce a rozhodnutí padlo až v samostatných nájezdech. V nich se hostům nedařilo, nedali ani jeden, zatímco domácí Minnesota proměnila hned dva. Ten vítězný si připsal Charlie Coyle a zajistil tak svému týmu prémiový bod.

1. Alex Stalock (MIN) 28 zák., 2 góly, 93,3%
    2. Charlie Coyle (MIN) 0+0
    3. Nino Niederreiter (MIN) 1+0

Utkání sledovalo 19 084 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:56:35)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Zucker (E. Staal, Reilly), 26. Niederreiter (M. Koivu, Mikael Granlund), rozh. náj. Coyle – 11. Compher (Landeskog), 16. Comeau (Söderberg, Barrie)