Mountfield HK – Kladno 2:3 (kon.) | Jihlava – Chomutov 4:5 (2:4 po s.n.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
Třinec – Liberec 7:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Zlín – Slavia 3:7 (kon.)
Vítkovice – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Litvínov
Sobota 25.11.2017, 12:30 • DRFG Arena, Brno • DHL Extraliga juniorů • 20. kolo

Utkání 20. kola DHL extraligy juniorů mezi Kometou a Litvínovem je minulostí. Hosté se snažili ve třetí třetině zmírnit nepříznivý stav 1:3 a to se jim podařilo, dostali se i na kontakt, ale závěrečný nápor se nekonal. Kometa navíc dokázala své vedení v závěru pojistit zásluhou Ferdy. Brňané tak mají za sebou velmi povedený víkend, když porazili oba severočeské konkurenty. Já se s vámi loučím a z Brna vám přeji příjemnou sobotu. (14:34:08)

59:17
    Zakázané uvolnění Litvínova.

58:54
    Kometa se snaží utkání v klidu dohrát a držet hosty mimo obranné pásmo, to se ji zatím daří.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané v závěru třetí třetiny odskakují na rozdíl dvou branek. Čejka nahodil kotouč, který za záda brankáře Havlíka usměrnil RADIM FERDA. Asistence: Jakub Čejka.

57:04
    Zakázané uvolnění hostů.

56:17
    Litvínov hraje v plném počtu.

55:31
    Obránce Krejčí vypálil od modré čáry, Havlíkovi však pouze vyprášil betony.

55:00
    Litvínov vyhazuje.

54:17
    Litvínovská snaha o vyrovnání se komplikuje, dvě minuty za držení obdržel hostující útočník Jícha.

53:36
    Střondala nahodil kotouč za modrou čáru na Havlíka, získal tím vhazování v útočném pásmu.

52:52
    Jícha měl na holi vyrovnávací branku! Jako uragán vletěl do útočného pásma a dostal se až před Dostála, brněnský brankář ovšem znovu litvínovského kanonýra vychytal a zabránil mu ve vstřelení kýžené vyrovnávací branky!

51:49
    Po buly se nepříjemnou střelou prezentoval Čejka, Havlík s menšími problémy vyrazil.

51:44
    Kometa zatím úspěšně brání vlastní modrou čáru, zbrklost hostů navíc momentálně vede k zakázanému uvolnění.

50:54
    Litvínov vycítil šanci a snaží se probojovat do obranného území brněnské Komety.

49:36
    Litvínov právě vstřelil branku!
    V DRFG Areně se schyluje k dramatu! Po přihrávce France se podél mantinelu protáhl do zakončení JAKUB BŘEZÁK a dokázal Dostála překonat střelou mezi nohy. Asistence: Martin Franc.

48:52
    Původně slibné přečíslení 2 na 1 v podání Litvínova končí postavením mimo hru.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 18. Čejka (Gajarský, Ferda), 26. Krejčí P. (Čejka, Dostál), 35. Gajarský (Střondala), 58. Ferda (Čejka) – 38. Pecka (Kordule, Kučera), 50. Březák (Franc)

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Slabý, Kučeřík, Krejčí, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Ferda, Frydrych, Krejčí.
    HC Litvínov: Havlík Š. (Orct) – Machač, Franc, Havlík D., Březák, Havlík M., Starý – Kučera, Leitner, Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Pecka, Ineman, Jícha.

Rozhodčí: Mikšík – Velčovský, Čelechovský