Mountfield HK – Kladno 2:3 (kon.) | Jihlava – Chomutov 4:5 (2:4 po s.n.) | Olomouc – Sparta 2:5 (kon.)
Třinec – Liberec 7:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Zlín – Slavia 3:7 (kon.)
Vítkovice – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Sobota 25.11.2017, 13:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Další kolo neúprosně klepe na dveře sobotního popoledne, vítkovičtí se o body poperou s Mladou Boleslaví.

Vítkovice se po včerejší výhře nad Libercem (3:1) posunuly na 16. místo tabulky, s bilancí 6-0-1-11 a pasivním skóre 58:70 mají 19 bodů. Tým Mladé Boleslavi má oproti domácím jeden zápas k dobru, bilance 6-3-6-4 a aktivní skóre 63:57 mu vynesla 30 bodů a pěkné 4. místo,

Lídrem vítkovického týmu je s pětadvaceti body útočník Radim Toman (12+13), nejlepším obráncem je Radim Štěpánek s deseti body (4+6). Ten je s dvaadvaceti trestnými minutami nejtrestanějším hráčem týmu. Na Matyáše Daňu vsázejí trenéři častěji, jeho průměr je 3,51 branky na zápas a úspěšnost 90,15 %.

Kanadské bodování mladoboleslavských vede s dvaceti body útočník Dominik Pawliczek (11+9), nejlepším nahrávačem je s dvanácti přihrávkami Patrik Straka (6+12). S dvanácti body je nejlepším obráncem František Uřídil (4+8). Pětatřicet trestných minut má na svém kontě obránce David Jirásek. Z trojice gólmanů je nejvytíženější Michal Krofta s průměrem obdržených branek na zápas 2,85 a úspěšností 91,97 %.

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Juránek) – Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek – Gřesík, Blaško, Peterka, Baláž (A), Konečný, Klíma, Raška (C), Beránek, Malát, Dang, Fridrich, Toman (A)

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Uřidil (A), Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch (A) – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Tóth, Grim, Krejčík (C), Křížek,Jindra, Pawliczek, Maršoun

Rozhodčí: V. Fiala – V. Lederer, M. Konvička.

00:01

00:18
    Hosté se okamžitě dostávájí před Daňa.

00:31
    Puk končí na výstroji vítkovického gólmana, bude se vhazovat po jeho pravici.

00:50
    Vítkovičtí nebyli pozorní při zpracovávání kotouče, Grim si s nimi u branky trochu pohrál.

01:30
    Vítkovice v pásmu, Krofta ale nakonec zasahovat nemusel.

02:11
    Příliš zbrklá rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

02:21
    Kerda vypálil zblízka na branku, ale nastřelil jen gólmana.

02:49
    Konečnému střela na mladoboleslavskou klec nevyšla.

04:10
    Vítkovičtí se prohnali do pásma, ale hosté sebrali puk pod kontrolu.

04:39
    Hostující Jirásek dojel pro puk o chvíli později, vítkovičtí rozehrávají.

05:02
    Velká šance pro hosty, nejprve měl před sebou odkrytou klec Jindra, následně to zkoušel Nepokoj, ale ani v pokračujícím závaru hosté puk do branky nedostali.

05:37
    Zakázaní uvolnění hostujícího týmu.

05:56
    Za držení je potrestán mladoboleslavský Mlčoch.

06:20
    Domácí se dostali až těsně k brance, Fridrich puk mezi betony Krofty nepropasíroval.

06:39
    Hosté vyhazují.

06:50
    K brance si rychle najel Raška, ale puk do branky nezasunul, hosté si berou kotouč a okamžitě jej posílají do bezpečí.

07:15
    Vítkovičtí v pásmu.

07:40
    Mladá Boleslav krouží středním pásmem, Krofta může být chvíli v klidu.

07:56

08:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté zaútočili, nejprve nastřelil Daňa Tóth, kotouč si ale našel JAN GRIM, který jej dopravil za záda vítkovického gólmana – 0:1. Asistence: Matěj Tóth, Petr Maršoun.

09:29
    Raška kotouč proti dvěma soupeřům nevybojoval.

09:54
    Hosté kombinují v pásmu, Daňa se má na pozoru.

10:18
    Oba týmy střídají.

10:50
    Nahozený kotouč se dostal k soupeři, Baláž musí okamžitě změnit směr a vrátit se ke své brance.

11:26
    Hosté se dostali do ofsajdu, své útočné choutky musejí na chvíli přerušit.

12:19
    Maršoun se nekompromisně prodral mezi dva domácí hráče, kteří s ním měli problém.

12:30
    Hosté se usadili v pásmu jako při přesilovce, od modré pálil Jirásek, Daňa ztopil puk v náručí.

13:00
    Mladoboleslavští i nadále drží vítkovické u jejich branky.

13:35
    Peterka se protáhl do pásma, ale hosté už na něj čekali.

13:58
    Do úniku se dostal domácí Konečný, ale Krofta se na něj stačil nachystat.

14:20
    Na opačné straně z kruhu vystřelil Krejčík, Daňa vytěsnil puk betonem, na dorážku chyběl jednomu z mladoboleslavských jen krůček.

14:39
    Nepokoj se pokusil vyzrát na Daňa, jeho střela šla ale mimo.

15:27
    Domácí pořádají nájezdy na hostující branku, na tyto pokusy je ale Krofta připraven.

16:04
    Vítkovičtí ostřelovali mladoboleslavskou klec, ale spíše jen z větší vzdálenosti.

16:19
    Fridrich s Konečným zachránili útočné pásmo.

16:51
    Vítkovičtí v situaci tři na dva, ale Krofta byl znovu na místě.

17:03
    Pawliczek vyslal do pásma dlouhou přihrávku, ale nikdo ze spoluhráčů ji nezachytil.

17:40
    Vítkovičtí v protiútoku, Krofta si vyjel až do středu pravého kruhu, jakžtakž odehrál kotouč, ale jen na další dojíždějící vítkovické hráče, kteří této situace ale nedokázali nijak využít.

18:18
    Domácí u Krofty, Beránek, Štěpánek ale ani Konečný nedokázali dostat puk za jeho záda.

19:12
    Hosté u domácí branky pěkně kombinovali, zakončení Tótha ale nebylo přesné.

19:44
    Vítkovice se snaží rozehrát od své branky, ale do útoku se jim už příliš nechce.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:45.

V první třetině měli více ze hry hosté, jejich soustředěný výkony se přetavil v branku už v deváté minutě. Vítkovičtí se spoléhali spíše na rychlé průniky do pásma, ale ke konci třetiny dokázali dostat soupeře také trochu pod tlak. Uvidíme, jak se bude hra vyvíjet dále.

20:01

20:34
    Vítkovice se drží v pásmu, Krofta je pozorný.

20:56
    Za krosček bude pykat domácí Dang.

21:26
    Mladoboleslavští se drží před Daňou, ale zatím moc nestřílejí.

21:52
    Domácí vyhazují kotouč poté, co jeden z hostů při střele na branku těsně minul hlavního sudího.

22:07
    Hosté využívají přesilovku, po nahrávce Pawliczka se střelou pod lapačku trefil MATĚJ KREJČÍK – 0:2. Asistence: Dominik Pawliczek, Jan Dvořák.

22:53
    Do pěkné šance se dostal hostující Uřidil, ale Daňa měl dostatek času i prostoru.

23:18
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

23:42
    Vítkovičtí v pásmu, Krofta má ale dobrý výhled na jejich pokusy.

24:07
    Domácí Raška je vyloučen za podražení.

24:53
    Mladoboleslavští se usadili v pásmu, Dvořák jeho betony neprostřelil.

25:15
    Kotouč putuje za hostujícím gólmanem, domácí mohou alespoň vystřídat.

25:38
    Tóthovi střela nesedla.

26:07
    Tato přesilovka mladoboleslavským až tak nesedla, Raška je zpět ve hře.

26:51
    Dang zavezl puk až do pásma, svou střelou zpoza obránce trochu vylekal Kroftu.

27:12
    Vítkovičtí natlačeni u hostující klece, ale puku se do branky nechce.

27:21
    Hosté se nahrnuli do pásma, Nepokoj pálil vedle.

28:13
    Hraje se rychle od branky k brance, domácím se ale nedaří najít skulinku v mladoboleslavské brance.

29:03
    Domácí řádí v pásmu, ale Krofta lapá vše, co na něj letí.

29:42
    Zakázané uvolnění pro domácí hráče.

30:09
    V nouzi nastřelený puk končí na zakázaném uvolnění, tentokrát se vhazuje u branky hostů.

30:32
    Výborná akce v podání PETRA MARŠOUNA, ten dostal přihrávku ke kruhu, prokličkoval mezi domácími hráči, dostal se až před branku a prostřelil Daňa – 0:3. Asistence: Matěj Tóth.

30:48
    Hosté ujížděli na branku v přečíslení, Konečnému nezbylo než zatáhnout za záchrankou brzdu. Je vyloučen za hákování.

32:13
    Puk končí mezi diváky.

32:25
    Daňova lapačka byla na místě, skóre se nemění.

32:48

33:38
    Maršoun si se spoluhráči vyjel do pásma, ale nastřelil jen zadní plexisklo.

34:00
    Vítkovice bojují za hostující brankou.

34:29
    Puk je zašlápnut u střídačky Vítkovic, sudí vyčkávají.

34:34
    Zdeňkova střela do branky neprošla.

35:04
    Mladá Boleslav přidává další branku do vítkovické sítě, Horský vystřelil, Daňa se natáhl pro puk, ale nestačil jej schoval a toho využil JAN DVOŘÁK – 0:4. Asistence: Matouš Horský.

35:28
    Mladoboleslavští vtrhli do pásma, Grim zakončoval těsně vedle.

35:57
    Zakázané uvolnění pro hosty.

36:49
    Mladá Boleslav couvá ke své brance, bude rozehrávat.

37:31
    Formace s Fridrichem a Konečným motala hlavy hostujícím hráčům, ale jejich gólman byl ve střehu.

37:57
    Ze střední vzdálenosti vystřelil domácí Toman.

38:36
    Vítkovickým nezbývá než svěsit hlavy, Daňa kapituluje v této třetině počtvrté, gól si připisuje DAVID CHUJAC – 0:5. Asistence: Matěj Tóth, Petr Maršoun.

39:03
    Domácím se těžce přechází do pásma, ale nevzdávají se.

39:08
    Dangova střela z prostoru mezi kruhy mířila vedle.

39:36
    Opuštěný puk kousek od brankové čáry, Raška se po něm vrhnul jako lev, ale nestačilo to, hosté posílají puk alespoň do rohu, kde je následně zašlápnut.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:33.

Druhá třetina byla výborná pro hosty, podařilo se jim přidat další čtyři branky a hrají to, co chtějí a potřebují. Necelou minutu před koncem druhé části byli domácí blízko gólu, ale nepodařilo se jim v rychlosti dostat puk za brankovou čáru do odkryté části klece. Jak bude vypadat třetina třetí, na to si musíme chvíli počkat.

40:01

41:06
    Pěkná akce hostů, Maršoun zasekl kouč, nahrál zpět na Horského, ale ten nastřelil jen Daňa.

41:50
    Hosté si domácích ve svém obranném pásmu moc nevšímali, rozjeli se s pukem do útoku, ale Daňa byl na místě.

42:27
    Kotouč končí v ochranné síti nad mladoboleslavskou klecí.

43:17
    Na opačné straně střílel Kerda, jeho pokus byl sražen za branku.

43:26
    Dang s Peterkou u Krofty, ale k ničemu se pořádně nedostali.

44:00
    Kalábova střela od kruhu do branky neprošla.

44:08
    Branka Mladé Boleslavi bude asi opravdu zakletá, Dang byl těsně u ní, dostal se k odraženému puku, ale ten do branky znovu neprošel.

44:21
    Šance hostů na opačné straně, nejprve minul branku Krejčík, který byl ale už téměř z úhlu, puk před brankou našel Krejčík, ale také neskóroval, od modré pak střílel Nepokoj, ale Daňa sevřel puk v lapačce.

44:43
    Domácí si zahrají přesilovku, Tóth usedá na trestnou lavici.

45:04
    Hosté posílají puk k Daňovi a následují kotouč.

45:41
    Vítkovice se znovu usazují u branky, hosté se brání dobře.

46:38
    Další vyhození hostujícího celku.

46:43
    Mladá Boleslav hraje v plném počtu.

47:20
    Přesilovka tentokrát pro hosty, za hrubost je potrestán Štěpánek.

47:40
    Krejčíkova dělovka málem rozbila zadní plexisklo.

48:03
    Domácí se brání zuby nehty.

48:27
    Chvilková přetahovaná o puk u mantinelu.

48:50
    Vítkovice posílají puk do bezpečí až za Kroftovu klec.

49:06
    Ofsajd pro hosty.

49:20
    Domácí v plném počtu, hosté rozehrávají od své branky.

50:01
    Uřidil se elegantně dostal až před branku, ale na Daňa nevyzrál.

50:35
    Do branky hostů se tlačil Blaško, ale Krofta byl proti.

51:14
    Domácí se dostali znovu do pásma, tam ale prakticky odevzdali kotouč.

51:34
    Další nájezd Vítkovic, Fridrichovu střelu vytěsnil Krofta ramenem.

51:45
    Mladá Boleslav posílá puk do bezpečné zóny.

52:05
    Za hákování je potrestán hostující Jindra.

52:39
    Hosté se brání výborně, domácí ještě nebyli usazeni v pásmu.

52:50
    Pozornost Krofty zkusil Raška.

52:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice využívají přesilovku!! Po nahrávce Štěpánka našel recept na Kroftu v brance RADIM TOMAN – 1:5. Asistence: Radim Štěpánek, Jozef Baláž.

53:19
    Závar u své klece hasí sám Daňa, bude se vhazovat po jeho levici.

54:34
    Druhý ofsajd v krátkém sledu pro mladoboleslavské.

55:10
    Za vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen hostující Hrachovec.

55:28
    Domácí se vrhli do přesilovky s velkou vervou, Krofta má plné ruce práce.

55:59
    Fridrich ani Konečný puk do branky nedostali, domácí však stále atakují hostující klec.

56:08
    Puk ve středním pásmu.

56:38
    Toman ujížděl na branku, ale byl vytěsněn za branku.

56:57
    Krofta sveřepě hlídá svou branku, nechce ustoupit ani o píď.

57:10

57:43
    Mladoboleslavští se rozjeli do pásma, Krejčíkovi střela zleva nesedla.

58:17
    Hosté se drží v pásmu, vítkovičtí se snaží dostat puk pod kontrolu.

58:42
    Vítkovičtí v pásmu, Gřesík míjí Kroftovu klec.

59:02
    Tóth s Grimem se zjevili před Daňou, ale ten stál na správném místě.

59:24
    Vítkovičtí se ještě stále snaží probít do Kroftovy klece, ale ani teď se to nepodařilo.

59:45
    Tato třetina skončí nerozhodně, hosté nepolevili ani v úplném závěru a díky JANU GRIMOVI zvyšují své skóre – 1:6. Asistence: Kryštof Linhart, David Chujac.

60:00
    S poslední sirénou zápasu se bude ještě vylučovat na straně Mladé Boleslavi, za hákování jsou uděleny dvě minuty Maršounovi.

Dnešní utkání je u konce. Vítkovickým se nepodařilo najít recept na pozorného Kroftu, i když to tak v třiapadesáté minutě už vypadalo. Domácí gól nabudil, ale Krofta použil mocnější kouzla, kterými branku znovu uzavřel. Mladá Boleslav byla lepším týmem, snadno se dostávala do pásma a vytvářela si šance.

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek soboty a já se budu těšit zase někdy na počtenou. (15:16:40)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 53. Toman (Štěpánek, Baláž) – 9. Grim (Tóth, Maršoun), 23. Krejčík (Pawliczek, Dvořák), 31. Maršoun (Tóth), 36. Dvořák (Horský), 39. Chujac (Tóth, Maršoun), 60. Grim (Linhart, Chujac)

Rozhodčí: V. Fiala – V. Lederer, M. Konvička