PZ Kladno – Třemošná 1:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:5 (kon.)
Liberec – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Přerov – Vítkovice 1:3 (kon.) | Warriors Brno – Technika Brno 3:2 (po pr.)
Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:4 (2:1 po s.n.) | Poruba – Zlín 0:7 (kon.) | Kladno – Slavia 3:1 (kon.)
K. Vary – HC Plzeň 3:2 (po pr.) | Vsetín – Havířov 2:3 (kon.) | Letňany – Jihlava 2:3 (po pr.)
HC RT TORAX Poruba
0:7 (0:1, 0:1, 0:5)
Berani Zlín
Sobota 25.11.2017, 13:30 • RT TORAX ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

V předposledním kole Extraligy mladšího dorostu se HC RT TORAX Poruba představí naposledy na domácím ledě. Soupeřem bude v sobotním odpoledni třetí tým tabulky Aukro Berani Zlín.

Domácím se v letošní sezóně vůbec nedaří držet krok se středem tabulky. Jsou s šesti body poslední. Na Vsetín o stupínek výš ztrácejí bod.
    To dnešní soupeř Zlín se vyhřívá mezi třemi nejlepšími týmy a s třiceti třemi body jsou za Vítkovicemi a Přerovem třetí. Na záda jim dýchá Havířov.

Říjnové utkání ve Zlíně skončilo 8:0. Podaří se domácím tentokrát gól vsítit?
    Sledujte naše textové komentování. Utkání začíná ve 13:30.

Pěkné sobotní odpoledne z RT TORAX ARENY!

K dnešnímu předposlednímu kolu ELIOD Extraligy mladšího dorostu přijel do Poruby Zlín. Třetí tým tabulky je favoritem. Poslední Poruba se možná pokusí o překvapení, takže se pohodlně usaďte a očekávejte vývoj zápasu, který za malou chvíli začne.
    Ale nejdříve si představíme sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Hurčík) – Elbl, Gelnar, Hlaváč, Macias Kac., Becher O., Bechný, Dobeš, Macias Krz. – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Krčmarský K.

Aukro Berani Zlín: Šarman (Lekeš) – Šindelek, Hoferek, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Dluhoš, Hrazdíra, Martinec, Bachánek, Macík

Rozhodčí: Pelc – Barteček, Rychlý.

00:01

00:21
    Prvním z gólmanů, který si sáhl na kotouč byl porubský Slíž. Bude se vhazovat po jeho levici.

00:50
    Po krátké návštěvě Porubských se do útoku vydal Hrazdíra a z velké vzdálenosti prověřil pevnost porubských betonů.

01:52
    Domácím se naskytla šance přečíslení tří na dva, ale zastavila je zdvižená ruka čárového rozhodčího.

02:35
    Slíž teď hokejkou zabránil Frömelovi k tečování nahozeného puku z rohu.

03:10
    Chovanec forčekuje až za zlínskou brankou a znepříjemňuje hostům rozehrávku.

03:27
    Slíž chytá nahození Bednaříka.

03:40
    Berani se sami vytlačili do středního pásma. Sudí odpískává ofsajd.

04:16
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hostům se následný přesun do pásma zdařil bez problémů a střela KRYŠTOFA BEDNAŘÍKA skončila tentokrát za Slížem. Asistence: Matěj Mikulík a Richard Hrazdíra.

05:36
    Slíž zabránil s pomocí Hlaváče dalšímu inkasování. Bachánek střílel z bezprostřední blízkosti brankoviště a odražený puk pak pálil ze středu kruhů Handl. Obě hrozby domácí odvrátili. Nakonec puk končí v rohu.

07:04
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Krčmarský – 2 min., sekání).

07:40
    O kotouč se bojuje pod domácí střídačkou.

07:58
    nakonec jej posílá do středního pásma Hlaváč.

08:30
    Druhé osvobození zařídil Bechný. Zlín musí pro puk až ke své brance.

08:48
    Berani zahráli ofsajdově.

09:04

09:29
    Slíž pomohl rozehrát, ale na modré zachytil kotouč Šindelek.

09:55
    Domácí dobře brání. Ve dvou se natlačí na hráče s kotoučem a ten pak nemůže střílet natož nahrávat. Tak se k puku dostal Chovanec a vyvezl jej až do útočné třetiny.

10:20
    Šarman musel použít pravý beton proti nečekané střele Barčáka. Puk končí v pravém rohu a osobní souboj vyhrává hostující obránce.

10:50
    Hosté se opět provinili ofsajdem. Prudkou nahrávku na modrou nezpracoval Riedl.

11:06
    Střelu od modré v podání Macíka Slíž chytá do výstroje.

12:37
    Po bojích ve středním pásmu se hosté dostali přes defenzivní hráče Poruby. Slíž odolal střele Bachánka i Kráčalíka.

13:27
    Halata narušil nahrávací kolotoč před svou brankou a vytlačil Berany až do jejich třetiny.

14:30
    Domácí se nedostali za útočnou modrou a museli se rychle vracet do obrany. Po souboji u hrazení přerušuje sudí hru. Bude se vhazovat po pravici porubského gólmana.

15:00
    Domácí odolávají zlínskému tlaku a i Slíž dělá v brankovišti co může, aby udržel příznivý stav.

15:40
    Nahození na Šarmana vedlo k dramatickému souboji za jeho brankou. Ten vyhrál hostující hráč, jenže agilní Porubané se z pásma jen tak vytlačit nedali. Střela skoro do prázdné branky nebyla mířena přesně. V hledišti to jen zašumělo. Byla to zatím největší šance domácích ke vstřelení gólu.

17:08
    Do úniku se dostal Handl. Slíž tento souboj vyhrál, když zachoval v brankovišti klid a neudělal pohyb dřív než útočník vystřelil. Mířil hodně vysoko!

18:35
    Domácí gólman chytá pokus Dluhoše.

18:55
    Na steč se vydal Krčmarský. Svůj střelecký um však nemohl předvést, byl zahákován.

18:57
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Macík – 2 min., sekání).

19:40
    Domácí přesilovku hrají s nasazením a bojovně. Soupeř má s tímto přístupem problém a tak sahá i k zákrokům na hranici dovolených. Sudí nevylučuje.

20:00

Po rychlém zlínském gólu z páté minuty Kryštofa Bednaříka se hra vyrovnala. Domácí hráli zodpovědně dozadu a hodně vychytal Marek Slíž. V závěru třetiny se naskytla Porubským jedinečná šance na vyrovnání, ale prázdnou branku netrefili. Pak byli hodně aktivní v přesilovce, jejíž polovinu si přenáší do druhé dvacetiminutovky.

Ta začne cca v 14:16

20:01

20:10
    Poruba vyhrála vhazování a do třetiny před Šarmana se tlačil Foldyna. Bekhendový pokus mu znemožnil obránce.

20:57

22:06
    Nahození Prokeše vyletělo hráčům nad hlavy. Slíž kontroloval pád puku a nemusel ani zasahovat. Do rohu si pro něj zajel Elbl a vyvezl jej z pásma.

23:19
    Při dalším pobytu Beranů v útočné třetině se ke střele nedostali. Navíc se nahrávkou po modré čáře sami z pásma vystrnadili.

23:50
    Chovanec byl posledním, kdo se dotkl kotouče, ale za brankovou čáru jej nedostal. Šarman nastavil lapačku. Vhazuje se po gólmanově pravici.

24:30
    Domácí dobře napadají už útočném pásmu.

25:50
    Slíž odvrací pokus Handla.

26:47
    Zlín se usadil před Slížem na delší dobu. Porubský brankář přerušuje hru po střele Kopčila.

27:50
    Další zákrok porubského gólmana. Tentokrát neuspěl Bachánek.

28:08
    Nahrávku ve středním pásmu vystihl Moškoř. Kličkovanou před obráncem vyhrál a zakončil k druhé tyči. Puk jen těsně minul horní roh.

29:08
    Slíž chytá střelu Riedla. Vhazuje se po levici porubského gólmana.

29:12
    To vyhrává domácí centr a proto může na steč Chovanec. Spolu s Bukovjanem ale nedokázali udržet puk na hokejkách. Hosté otáčí hru.

30:30
    Icing Poruby.

31:29
    Hosté získávají tlak.

32:10
    Střela Martince od hrazení končí v Slížově výstroji.

33:11
    Hra přerušena po souboji na mantinelu. Puk zmizel sudímu z očí. Vhazuje se po pravici porubského brankáře.

33:43
    Barčák si prohodil obránce a uháněl kolem střídaček k bráně. Na středu hřiště mu najížděl Krysztof Macias, kterého odražený puk po střele Barčáka trefil do bruslí, a tak nemohl porubský útočník stoprocentně zakončit do odkryté brány .

34:50
    Slíž s jistotou chytá střelu na bližší tyč. Neúspěšným střelcem byl Macík.

35:53
    Hosté se točili kolem brankoviště a jejich důraz nebyl nikým blokován. Po střele Hrazdíry propasíroval puk mezi betony klečícího Slíže KRYŠTOF BEDNAŘÍK. Asistence: Richard Hrazdíra a Matěj Mikulík.

37:19
    Porubské inkasovaná branka evidentně nezbrzdila v odhodlání a bojovnosti. Šarmana však nedokážou přelstít pořádnou střelou.

38:20
    Hráči se navzájem vytlačují na hrazení a tam bojují o zisk puku. Tentokrát hru sudí přerušuje v obranném pásmu Poruby.

38:31
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Bachánek – 2 min., vysoká hůl).

39:00
    Domácím se naskytla další velká možnost skórovat! Neposedný puk se nezdařilo za Šarmana dostat triu Barčák – Pavlík – Becher. Střely od modré porubským vykrývali zlínští útočníci.

40:00

Kdo čekal jednoznačnou záležitost Zlína, tak je asi překvapen. Ze strany Poruby to je pozitivní zjištění poté, co za základní část je potkalo za nezdary.
    Domácí byli opět gólově blízko, ale kotouč hraje taky proti nim, když odskakuje ne zrovna tak, jak by si Porubští přáli.
    Zlínské pak přivádí do rozpaků výkon domácího gólmana, kterého dokázali překonat až důrazem na brankovišti na konci třetiny. Autorem se stal Kryštof Benařík. A jako v předešlé třetině, i tentokrát si závěr zahráli domácí v početní výhodě, kterou začnou i třetinu následující.

Ta začne cca v 14:59

40:01

40:16
    Za hákování je proti Porubě nařízeno trestné střílení.

40:16
    Autorem branky z trestného střílení je DAN HANDL. Klička doleva mu otevřela prostor u druhé tyče, kam puk nasměroval.

40:45
    Poruští se usadili před Šarmanem, ale gólově se neprosadili.

40:59
    Z proti útoku se taháčkem prosadil JAKUB KRÁČALÍK. Asistence: Antonín Prokeš a Adam Bachánek.

42:30
    Šarman chytá střelu Foldyny. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.

43:59
    Slíž předvedl další úspěšný zákrok. Vhazuje se po jeho levici.

44:38
    Po střele Bechera zazvonila tyč.

45:20
    Poruba je pod tlakem. Střelu Šindelky Slíž vyráží.

46:18
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Chovanec – 2 min., hákování).

46:50
    Domácí se osvobozují a dokonce můžou zaútočit. Šarman puk vytěsňuje do rohu.

48:16
    ANTONÍN PROKEŠ se u mantinelu napřáhl a prostřelil, dvě vteřiny před příchodem vyloučeného Chovance, vše před sebou. Možná se puku před gólmanem dokl bránící hráč a změnil směr trajektorie. Kotouč prošel Slížovi kolem ruky. Asistence: Michal Kopčil

50:30
    Porubští jsou už pořádně zatlačeni do defenzívy a hosté je sotva nechají vystřídat.

50:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Macias Krysztof – 2 min., hákování).

51:14
    Tuto přesilovku využívají Berani rychleji než tu předchozí. MICHAL FORMAN střílel z dálky a ani gólman nevěděl, že mu kotouč prošel nad ramenem do branky. Asistence: Šimon Frömel a Adam Bachánek.

52:26
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Macias Kacper – 2 min., nedovolené bránění).

53:17
    Hosté se připravují o útočné pásmo. Domácí je vytlačují až k jejich brance a tím posouvají čas v oslabení mimo svou třetinu.

54:26

54:38
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Kráčalík – 2 min., hrubost).

55:10
    Hosté se dostali s forčekingem až za porubskou branku. Domácí tak ztrácí šanci na skórování.

56:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Hlaváč – 2 min., sekání). 38 vteřin se bude hrát ve čtyřech.

56:10

56:29
    Dvě střely od modré v podání Mikulíka. Jedna letěla vpravo, druhá vlevo porubské branky. Obě rozburácely zadní mantinel.

56:38

56:54
    KRYŠTOF BEDNAŘÍK má hattrick, když protlačil puk přes ležícího gólmana, který se snažil lapačkou utěsnit prostor u pravé tyče. Berani využívají další početní výhodu. Asistence: Dan Handl a Matěj Mikulík.

59:46
    pokus Barčáka končí odražený gólmanem Šarmanem.

Po čtyřicet minut bylo utkání, když pomineme skóre 0:2 pro Zlín, herně vyrovnané.
    Rozhodujícím faktorem pro další deklasující výsledek pro Porubu byla první minuta, kdy inkasovala z trestného střílení Danem Handlem a o několik vteřin později z hole Jakuba Kráčalíka. Pak už bylo jen na hráčích Zlína, kolik kousků do Slížovy klece pošlou. Díky proměněným třem přesilovkám stanovili konečný stav na 7:0 a zaslluženě si z RT TORAX ARENY vezou tři body.

Kvůli technickým potížím se s Vámi loučím se zpožděním.
    Přeji krásný zbytek dne a někdy na počtenou u dalších zápasů z Poruby. (16:48:44)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 5. Bednařík (Mikulík, Hrazdíra), 36. Bednařík (Hrazdíra, Mikulík), 41. Handl (TS), 41. Kráčalík (Prokeš, Bachánek), 49. Prokeš (Kopčil), 52. Forman (Frömel, Bachánek), 57. Bednařík (Handl, Mikulík)

Rozhodčí: Pelc – Barteček, Rychlý