Benátky n/J – Slavia 1:4 (kon.) | Kladno – Prostějov 6:1 (kon.) | Litoměřice – Havířov 4:1 (kon.)
Přerov – Motor ČB 3:2 (3:1 po s.n.) | K. Vary – Kadaň 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 5:4 (kon.)
Třebíč – Vsetín 2:0 (kon.)
po s.n. (3:1)
HC ZUBR Přerov
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 25.11.2017, 17:00 • MEO Aréna • Chance liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den u dalšího kola WSM ligy. V dnešním zápase bude hostit Přerov České Budějovice.

Domácí jsou momentálně na šestém místě poté, co vyhráli čtrnáct utkání a jedenáct prohráli. Při skóre 64:59 tak mají čtyřicet bodů. Ve vyrovnané tabulce WSM ligy to znamená, že ztrácí tři body na pátý Prostějov a naopak devátý Havířov ztrácí na Zubry také jen tři body. Domácí jsou v posledních zápasech jako na houpačce. Výhry střídají prohry a těžko tak říci, co od Zubrů očekávat.

Přerov měl velké problémy v koncovce v posledních zápasech. Šance si sice vytvářel, ale ne a ne je proměnit. Tomáš Doležal, který došel v týdnu z pražské Slavie by tomu měl pomoci. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Každý gól se totiž proti dnešnímu soupeři bude Zubrům rozhodně hodit.

ČEZ Motor České Budějovice

Hostující tým jede na Moravu ve velmi dobrém rozpoložení. Z posledních pěti zápasů totiž hned čtyři vyhrál, jediné zaváhání přišlo na ledě Třebíče. Díky tomu se České Budějovice dotáhly na Karlovy Vary a jsou tak na druhém místě jen kvůli horšímu skóre. To skóre je 75:45 po sedmnácti výhrách a osmi prohrách. Motor tak má 49 bodů a má možnost se dnes dostat do čela tabulky. To bude jisto jistě velmi lákavé a o to těžší utkání dnes čeká Zubry.

O favoritovi zápasu není potřeba diskutovat. Pomoci by mu měl hlavně jasně nejlépe bodující hráč týmu Václav Nedorost (11+12). Jak nakonec celý zápas dopadne?

České Budějovice 5:4 (po prodl.) Přerov

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Zbořil, O. Horák, Pala – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Čáp – Goiš, Gago, Š. Kratochvíl – Havlát, Václavek, Tomaník.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Březina) – Kutlák, Kučný, Kachyňa, F. Novák, Pavlin, Vráblík – M. Bárta, Vampola, Nedorost – Čermák, Rob, L. Květoň – Prokeš, Vlček, Heřman – Toman, Pajič, Galamboš.

Rozhodčí: Obadal, Veselý – Bryška, Novák.

00:01

00:28
    Domácí se usadili v útočné třetině a jako první se snaží něco vymyslet.

00:57
    Doležalovo rozehrávka byl sražena do ochozů stadionu. Vhazování ve středním pásmu.

01:24
    Střelu od modré čáry ukryl ve výstroji Klimeš. Bude se vhazovat po jeho levici.

01:58
    Gago dostal puk ve středu útočného pásma, sjel do mezikruží, ale Kváča si dobře povyjel a zmenšil střelecký úhel.

02:27
    Hostům se nepovedlo usadit se v pásmu a po špatné rozehrávce musí opět začínat ze své části ledové plochy.

02:58
    Pšurný vyhodil ke Kváčovi. České Budějovice čekají na prostřídání formací.

03:11
    Zakázané uvolnění po další nedobré rozehrávce hostů. Zatím je ve hře hodně nepřesností.

03:48
    Zatím se hraje hodně vyrovnaně. Ani jeden tým nemůže získat výraznější výhodu.

04:01
    Přerov právě vstřelil branku!
    JAKUB ŠLAHAŘ využil akce Rosandiće, který se natlačil před gólmana, k zakončení se sice nedostal, ale všiml si sjíždějící spoluhráče. Tomu posunul puk a Přerov se ujal vedení po střele do poloprázdné klece. Asistence: Mislav Rosandić

04:46
    Gago našel sice Kratochvíla po přečíslení dva na jednoho, ovšem tomu došel puk na brusle a již nestihl vystřelit.

05:19
    Střelu z rohu v poklidu pokryl Klimeš.

05:47
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., podražení).

06:05
    Tvrdá rána od modré trefila pouze obránce, další střela minula bránu a odražený puk pro jistotu pokryl Klimeš.

06:30
    Rob pálil z vrcholu kruhů, ovšem Klimeš byl pozorný a včas sklepl betony.

06:42
    Přerov vyhrál vhazování a následně posílá puk na druhou stranu hřiště.

07:20
    Klimeš opět zasahuje a hosté se následně vyhnali z pásma.

07:47

07:59
    Novotný se rychle vrátil z trestné lavice, obral soupeře o puk a vyhodil.

08:21
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., podražení).

08:52
    České Budějovice začínají výborně a vyhazují kotouč.

09:11
    Není jim to ale nic platné. Chmelíř střílel od modré, ale trefil jen obránce a k dorážce se dostal TOMÁŠ DOLEŽAL. Ten byl pohotový a ihned zadovkou poslal kotouč do sítě. Připisuje si tak v prvním zápase za Zubry hned první gól. Asistence: Lukáš Chmelíř a Mislav Rosandić.

10:08
    Domácí vyhodili puk, Budějovice musí začít od Kváči.

10:46
    Hostům se nedaří dostat se do útočné třetiny. Domácí parádně brání.

11:07
    Teď se ale po špatném pasu dopustili zakázaného uvolnění.

11:28
    Květoň ozkoušela Klimeše, kterému vypadl kotouč, ale naneštěstí pro hosty se k němu dostal dříve soupeř.

11:59
    Domácí se nyní spíše brání, Motor je hodně aktivní, ovšem zatím bez výraznějšího výsledku.

12:38
    Vhazování po levici Klimeše. Podaří se hostům něco vymyslet?

13:24
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Klimeš toho nejspíše moc neviděl, bylo před ním hodně hráčů a toho dokonale využil Václav Nedorost. Jeho střela z vrcholu kruhů navíc byla tečovaná PETREM VAMPOLOU a Motor zaslouženě snižuje. Asistence: Václav Nedorost a Jiří Kučný

14:34
    Hosté pokračují v aktivitě, Klimeš pro jistotu podržel kotouč.

14:58
    Motor je usazený v útočné třetině, Vampola sice nenašel nikoho před bránou, ale tlak nekončí.

15:34
    Střela od modré byla sražena a Zubři vyhodili. Další pokus o útočné snažení skončil ofsajdem Českých Budějovic.

15:52
    Další ofsajd.

16:30
    Nahození Chmelíře od modré Kváča pro jistotu podržel. Bude se tah vhazovat po jeho pravici.

16:58
    Další nepřehledná situace před brankáře domácích. Poté vznikla trochu potyčka, ale vše rozhodčí vyřešili. Přijdou i nějaké tresty.

16:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Oldřich Horák – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Michal Bárta – 2 min., hrubost).

17:24
    Nakonec je z toho přesilovka pro Zubry, kteří ale nezačínají dobře, soupeř vyhodil.

17:45
    A opět, Motor se zatím dobře brání.

17:50
    Před brankou se objevil Nedorost, který tváří v tvář brankáři ale neuspěl. Gól v oslabení tak prozatím neuvidíme.

18:29
    Přerovu se nedaří, Motor opět vyhazuje kotouč.

18:52
    A znova, České Budějovice s v klidu ubrání.

19:01

20:00

Máme za sebou první třetinu, která nabídla hned tři góly a velmi zajímavý hokej. Nakonec to lépe dopadlo pro domácí, za které se v prvním zápase trefil Doležal a díky tomuto gólu Zubři půjdou do druhé části s menším náskokem. Ta začne zhruba v 17:54.
    Fanoušci Motoru před utkáním přispěli do sbírky pro děti z dětských domovů, kterou Zubři nyní pořádají. Nádherné gesto, které zaslouží uznání.

20:01

20:28
    Druhá třetina začala opravdu hodně bojovně, nyní jsou v útoku domácí.

21:07
    Motor už ale vybojoval kotouč a pomalu ale jistě se za brankou chystá na útočnou steč.

21:48
    Rob zavezl kotouč do útočné třetiny, Toman se pokusil prodrat puk do sítě, ale neuspěl.

22:13
    Střela od modré sražena do ochranné sítě. Bude se vhazovat po levici Klimeše.

22:43
    Motor nepouští Zubry zatím k ničemu, ale to samé by se dalo říci i naopak.

22:57
    Nahození Kváča raději podržel.

23:01
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Kutlák – 2 min., podražení).

23:29
    Hostům se daří dobře bránit a vyhazují kotouč.

24:04
    Střela přes obránce byla hodně zajímavá, ale minula branku, Zubři se ale drží na puku.

24:24
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hákování).

24:43
    Zakázané uvolnění po špatné rozehrávce domácích.

25:12
    Budějovice již hrají v přesilovce a tlačí soupeře. Podaří se jim něco vymyslet a vyrovnat?

25:43
    Zatím ne, střela od modré trefila pouze Novotného. Následný útok přerušil ofsajd Motoru.

26:08
    Hosté ne a ne dostat se ke střele, domácí tým se dobře brání.

26:36
    Procházka se již v pěti na obou stranách dostal do šance, ale z kruhu pro vhazování těsně minul.

26:58
    Následný protiútok ukryl ve výstroji pozorný domácí brankář.

27:37
    Zubři kombinují za vlastní brankou a čekají na vhodný okamžik k založení útoku.

28:03
    Druhá třetina je zatím hodně kouskovaná, utkání vůbec neplyne a jde to poznat i na hře, která hodně upadla a je to momentálně spíše poměrně nuda.

28:25
    Kratochvíl se snažil prosmýknout pře brankáře, ale tvrdě narazil na Bártu, který byl nekompromisní a tvrdě jej zastavuje.

28:59
    Hru trápí časté nepřesnosti, ani jeden tým tak ne a ne dostat se do nějaké šance.

29:17
    No a zakázané uvolnění Přerova má slova pouze potvrzuje.

29:49
    A znova, přerovští hráči již musí být hodně unavení.

30:29
    Domácí se ale dokázali uvolnit a a prostřídali. Klimeš navíc drží nahození a to je možnost pro řádné prostřídání formací.

31:02
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., nedovolené bránění).

31:23
    Budějovice si vytváří tlak v útočné třetině, první střela však byla zblokována.

31:51
    Nedorostova střela skončila na betonech Klimeše a následně Pšurný vyhazuje kotouč do středu hřiště.

32:09
    Rob tečoval nahození Nedorosta, ovšem opět bez účinku, tlak Motoru je ale větší a větší.

32:31
    Kutlák trefil hráče před brankou, puk již padal za překonaného brankáře, avšak Klimeš předvedl tygří skok, rychle se otočil a na brankové čáře zachytil kotouč. Důležitý zákrok!

32:39
    Teď už ale byl krátký i on. Střelu od modré totiž tečoval PETER GALAMBOŠ a máme vyrovnáno. Motor si vytvořil opravdu drtivý tlak a vyrovnání si tak zasloužil. Asistence: Rok Pajič a Roman Vráblík

33:09
    České Budějovice jsou namlsány a rychle pokračují v dalším útočení.

33:32
    Zubři mají co dělat, aby se bránili, gól soupeře hodně nabudil.

33:58
    Střela z kruhu pro vhazování ale zamířila vedle. Motor na druhou stranu stále drží útočnou třetinu.

34:28
    Klimeš ukryl kotouč v lapačce a jeho tým si může odpočinout.

34:58
    Kotouč se dostal za bránu Kváči, ten toho ale na práci v poslední době opravdu moc nemá.

35:18
    Naopak Klimeš musí opět držet puk v lapačce.

35:42
    Po dlouhé době se Zubři podívali do útoku, ale bylo to bez střely. Motor už znova pospíchá do protiútoku.

35:59
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., vysoká hůl).

36:19
    Pala střílel od modré, ale Kváča byl pozorný a jeho obránci také, ti tak vyhazují.

36:40
    Chmelířovo zakončení opět brankář hostů podržel a poté se strhla pořádná bitka.

36:40
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Novák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

36:40
    Je rozhodnuto. Přerov tak čeká přesilovka pět na tři dlouhá minutu a devatenáct sekund.

36:59
    Budějovice dokázaly vyhodit a šetři cenný čas.

37:12
    A opět, domácím se vůbec nedaří.

37:25
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě. Vhazování po levici Kváči.

37:44
    Pala pálil do modré, ale brankář vyrazil a Motor vyváží kotouč.

37:59
    České Budějovice jsou ve čtyřech.

38:19
    A zase vyhazují, Zubrům se opravdu nedaří.

38:46
    Goiš střílel z mezikruží, to už jsou hosté v pěti, ale čeká je další trest.

38:53
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Filip Vlček – 2 min., podražení).

39:08
    Pořád ta samá písnička, hosté vyhazují kotouč.

39:27
    Procházka špatně přihrál a vyhnal spoluhráče z třetiny.

39:39
    A České Budějovice opět vyhazují.

39:45
    Rosandić to zkusil od modré, ovšem Kváča viděl a kotouč pokryl.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu. Tu vyhrál aktivní Motor a srovnal tak stav zápasu. Viděli jsme i tvrdou bitku, která vedla k oslabení Motoru, který tak odehrál prakticky 4 minuty a ještě nějaký čas jej čeká ve třetí třetině. Zubrům se ale v početní výhodě nedaří a moc toho nepředvedli. Bude zajímavé sledovat, jak se bude zápas vyvíjet. To se budeme dozvídat zhruba od 18:57.

40:01

40:19
    České Budějovice pokračují v dobrém bránění a nepouští soupeře do pásma.

40:40
    Další vyhození, Zubři již nejspíše ni nevymyslí, Vampola se navíc dostal do šance, kterou Klimeš vychytal lapačkou.

40:57

41:28
    Vráblíkovo zakončení Klimeš podržel, bude se vhazovat po jeho levačce.

41:57
    Kratochvíl našel Goiše v šance dva na jednoho, ovšem druhý jmenovaný trestuhodně minul!

42:39
    Zubři se alespoň usadili ve třetině a snaží se zaváhání napravit.

43:11
    To už ale není pravda, Motor ale vyhodil jen na zakázané uvolnění.

43:28
    Střela od modré končí na výstroji brankáře Kváči.

43:48
    Další zakázané uvolnění, Motor se tak dostává pomalu, ale jistě pod tlak.

44:13
    Kachyňa se dostal sám před brankáře Klimeše, ale ten čaruje a podařilo se mu kotouč vyrazit.

44:25
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., podražení).

44:40
    Střela Motoru skončila mimo, Přerov rychle vyhazuje.

45:02
    Obrovská šance Motoru. Dorážka ale trefila pouze tyč!

45:28
    Budějovice tlačí soupeře, hrají velmi aktivně a jsou hodně nebezpečné.

45:41
    Bárta ale nedostal puk před Klimeše a ten po odrazu podržel kotouč.

45:55
    Zbořil si málem srazil přihrávku soupeře do brány. To se ovšem nestalo a Zubři mohou vyhodit.

46:25

46:34
    Goiš srazil touš do ochranné síti. Vhazování po pravici Klimeše.

46:58
    Zubři vybojovali útočnou třetinu a snaží se něco vymyslet.

47:29
    Sledujeme hodně vyrovnanou pasáž. Hraje se nahoru dolu a bez většího tlaku.

47:47
    Vampolův pokus skončil nad.

48:18
    Šlahař hledal Pšurného před brankou, ale to se mu nepovedlo a Motor může vyrazit do protiútoku.

48:49
    Nakonec vše končí sraženou střelou do ochranné sítě za brankou Českých Budějovic.

49:22
    Nedorostova střela z vrcholu kruhů Klimešovi sice vypadla, ale další pokračování akce přerušil ofsajd.

49:52
    Haje se stále velmi vyrovnaně, utkání je nadále velmi otevřené.

50:35
    České Budějovice vybojovaly vhazování v útočné třetině. Ihned po něm střílely z úhlu, ovšem Klimeš byl pozorný.

51:12
    Ani jeden tým hlavně nechce chybovat. Každý bod ve vyrovnané tabulce hraje velkou roli.

51:29
    Kváča srazil střelu do ochranné sítě, bude se vhazovat v obranné třetině hostů.

51:57
    Pšurný z dobré pozice trestuhodně minul, to mohla být velká šance pro domácí Zubry!

52:09
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (trest ve hře – příliš mnoho hráčů).

52:37
    Přerovu se nedařilo získat výhodnou pozici a soupeř nakonec vyhazuje.

52:56
    Navíc dokázal vybojovat vhazování ve středním pásmu po souboji u mantinelu.

53:15
    Jeden z hostujících hráčů zůstal po vražení na hrazení ležet na zemi. Doufejme, že bude v pořádku.

53:37

53:52
    Budějovice vyhodily a opět se úspěšně brání.

54:07
    A znova. Hosté už jsou ve čtyřech.

54:13
    Doležal se snažil dorazit střelu za Kváču, ovšem neuspěl. Poté opět vznikla trochu šarvátka.

54:26
    Kučný spadl na obličej Procházky a tomu se vůbec nechce ze země.

54:50
    Už se opět pokračuje, akci Přerova překazil ofsajd.

55:17
    Rozhodčí se upískl poté, co si myslel, že Kváča drží puk a to je opět voda na mlýn rozzuřených fanoušků.

55:37

55:53
    Kotouč na střídačce Přerova, hra je znova přerušena.

56:18
    Pajič tečí minul, na druhou stranu hřiště pospíchají domácí.

56:43
    Kváča podržel nahození, domácí vybojovali vhazování.

57:17
    Nedorost špatně trefil puk a to bylo štěstí pro domácí tým, který mohl okamžitě vyhodit.

57:45
    Šlahař inkasoval tvrdý, ovšem čistý hit a Motor pospíchá do útoku.

57:58
    Čermákova střela však byla sražena nad branku.

57:58
    Oddechový čas pro domácí.

58:27
    Čáp se po stahovačce dostal do zajímavé šance, ale ta nakonec ke střele nevedla. Hra je poté přerušena po zásahu střídačky.

58:58
    V rohu obranné třetiny Motoru probíhá tuhý souboj o puk.

59:24
    Čermák střílel z mezikruží, avšak trefil jen boční síť! To byla obrovská šance.

59:42
    Ofsajd hostů, nejspíše půjdeme do prodloužení. Nejdříve ale oddechový čas pro hosty.

60:00

60:01

60:28
    Zubři začínají prodloužení za vlastní brankou.

60:57
    Rosandić se dostal do zajímavé šance a Zubři si díky němu vytvořili tlak.

61:28
    Gago nechává prostřídat formace, Přerov je tak stále u kotouče, ale až u Klimeše.

62:01
    Novotný nedostal kotouč na své spoluhráče, už i České Budějovice jsou konečně u kotouče.

62:29
    Novotný jej ovšem vybojoval zpět a rozjíždí další akci.

62:44
    Chmelíř situaci dva na jednoho nevyřešil ideálně, Kváča s přehledem chytá.

63:18
    Budějovice ne a ne dostat se do nějaké akce, Zubři jim nechtějí půjčit puk.

63:48
    Goiš uklidňuje situaci a čeká na šanci, která by se mohla naskytnout.

64:11
    Budějovice v tlaku, podaří se jim něco vymyslet?

64:34
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Michal Bárta – 2 min., sekání).