Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 8:6 (kon.) | Opava – Nový Jičín 1:3 (kon.) | SHK Hodonín – Kopřivnice 7:5 (kon.)
Šumperk – Poruba 2011 7:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Kolín 1:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Nymburk 6:5 (kon.)
Písek – Pelhřimov 2:3 (kon.) | Sokolov – Most 7:2 (kon.) | Bílina – Kobra 5:7 (kon.)
David Servis – Klatovy 5:4 (po pr.) | Tábor – Žďár n/S 2:6 (kon.) | Děčín – Trutnov 3:4 (1:3 po s.n.)
HK Opava
1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
HK Nový Jičín
Sobota 25.11.2017, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné sobotní odpoledne. Opavští hokejisté dnes v rámci 23. kola druholigové skupiny Východ přivítají na svém ledě Nový Jičín. Domácí, kterým patří v tabulce poslední místo, se proti pátému týmu soutěže pokusí ukončit osmizápasovou sérii bez vítězství. Vůbec poprvé u toho bude na střídačce nové trenérské duo Zdeněk Pavelek – Dalibor Římský.

Pouhých deset bodů nasbírala v 19 zápasech Opava. Na šesté místo zaručující vyřazovací boje aktuálně ztrácí už 14 bodů, na svého sobotního soupeře pak další dva. Jak už bylo zmíněno, Slezan prohrál už osmkrát v řadě. Naposledy padl ve středu ve Valašském Meziříčí, a to 5:0. Pískat si nemůže ani Nový Jičín, i on táhne sérii proher, byť zatím "jen" třízápasovou. Naposledy doma Ďáblové padli doma s favorizovaným Hodonínem 2:5.

Oba sobotní soupeři se spolu letos utkali už třikrát, přičemž se pokaždé radoval Nový Jičín. Nejprve doma rozmetal Opavu 7:0, o necelý měsíc později vyhrál venku 3:1. Poslední vzájemné měření sil bylo v první listopadový den nejvyrovnanější a Opavští v něm zkraje poslední třetiny vedli 2:1, Jičín ale dvěma góly v posledních osmi minutách nakonec výsledek otočil.

Z dnešního utkání budeme přinášet pouze průběžné informace o změnách stavů a vyloučeních. Děkujeme za pochopení.

HK Opava: Wanecki (Šafránek) – Pokorný, Šindelář, Kiss, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík, Vilinskij – Herman, Rousek, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

HK Nový Jičín: Slovák (Kohn) – Adamík, Mar, Běhal, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Bednář, Zedník, Sonnek, Slovák.

00:01

02:18
    Hosté si zahrají první přesilovou hru. Za hákování putuje na trestnou lavici Lukáš Černý.

04:18
    Opava hraje v plném počtu.

13:13
    Současné vyloučení na obou stranách. Na té opavské jde ze hry za nafilmovaný pád Petr Wolf. Na novojičínské se pak podražením provinil Pavel Zedník.

15:13
    Oba týmy hrají v plném počtu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka utkání mezi Opavou a Novým Jičínem branku nepřinesla. Uvidíme, zda bude ta druhá zajímavější.

20:01

20:49
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezan jde krátce po začátku druhého dějství do vedení! Z pravé strany kluziště se přesně pod vyrážečku trefil PETR CHALUPA. Asistence: Tomáš Rousek.

22:18
    Domácí dostávají možnost přesilové hry. Za hákování vyfasoval menší trest novojičínský Tomeček.

23:32
    Početní výhoda Opavských je u konce, hrát se bude poté, co zahrál vysokou holí Rousek, ve čtyřech na obou stranách.

24:18
    Nový Jičín už je v pěti a začíná tak jeho zkrácená přesilovka.

25:32
    Také Opava je už v plném počtu.

31:54
    Současné vyloučení na obou stranách. Za hrubost jde ven hostující Motloch, opavský Wolf zase schytal trest za krosček.

32:39
    Nepříjemnost pro domácí, kteří špatně vystřídali. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Vítek.

33:54
    Nový Jičín je v plném počtu a začíná další jeho zkrácená přesilovka.

34:39
    Slezan je zpátky v pěti.

36:14
    Ne však na dlouho. Dalším vyloučeným hráčem je Šindelář, jenž se provinil podražením.

38:14
    Také tuto početní nevýhodu domácí přečkali bez újmy na skóre.

39:00
    Rozběhla se poslední minuta druhé části.

40:00

Slezan se dostal ve druhé třetině do vedení, když zatím jedinou branku utkání vsítil Petr Chalupa. Vydrží domácím hubený náskok i po šedesáti minutách?

40:01

Opavu drží svými skvělými zákroky Michal Wanecki, který dnes dostal mezi tyčemi přednost před Dušanem Šafránkem.

48:26
    Nový Jičín má šanci vyrovnat, neboť si zahraje přesilovku. Svůj tým oslabil Bohumil Herman, odpyká si podražení.

48:57
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Ďáblové výhodu muže v poli skutečně využívají, v Opavě je srovnáno. JIŘÍ BĚHAL se po nahrávce Hrušky trefil přesně do šibenice. Asistence: Jakub Hruška.

49:12
    Teď se ale budou hosté bránit. Menší trest za vysokou hůl obdržel Jaroslav Tomeček.

51:04
    Běhal se dostal do úniku ve vlastním oslabení a byl nedovoleně zastaven. Sudí nařizuje za sekání trestné střílení pro Nový Jičín!

51:04
    Hosté jej ale neproměňují, trvá nerozhodný stav!

51:12
    Ďáblové hrají v plném počtu.

52:40
    Hosté otáčejí zásluhou gólu JIŘÍHO SLOVÁKA skóre. Asistence: Ivo Kocián.

55:29
    Možnost pro Slezan. Za podražení míří na trestnou lavici Michael Chvostek a Opava tak bude hrát v závěru třetiny přesilovku.

57:29
    Opava početní výhodu nevyužila, Chvostek je zpět na ledě.

58:00
    Do konce třetí periody zbývají poslední dvě minuty!

59:57
    Opavští to v samém závěru zkusili v šesti bez brankáře, místo vyrovnání se však tři vteřiny před koncem prosadili opět hosté. Trefu do prázdné branky obstaral MICHAEL CHVOSTEK.

Opavská série porážek trvá i nadále. Slezan nehrál proti Novému Jičínu vůbec špatně, bodovat si rozhodně zasloužil. Hosté však třemi góly v poslední třetině otočili výsledek a vezou si domů vítězství. (19:07:50)

Petr Pelc

Branky a nahrávky: 21. Chalupa (Rousek) – 49. Běhal (Hruška), 53. Slovák (Kocián), 60. Chvostek