Z. Moravce - Vráble – Michalovce 0:0 (14:00) | Trenčín – Ružomberok 0:0 (14:00) | Podbrezová – Slovan Bratislava 0:0 (14:00)
Senica – Prešov 0:0 (14:00) | Trnava – Žilina 0:0 (15:00)
před zápasem
FK Železiarne Podbrezová
0:0 (-:-)
ŠK Slovan Bratislava
sk Sobota 25.11.2017, 14:00Slovenská Fortuna liga • 17. kolo
Vsaďte si: 5.6 4.6 1.45
   
  FK Železiarne Podbrezová

  Podbrezovčania ťahajú negatívnu sériu piatich prehier v rade. Posledné víťazstvo prišlo ešte na konci septembra, doma proti Senici. Odvtedy nad "Železiarmi" zvíťazili Dunajská Streda (0:2), Spartak Trnava (0:2), Michalovce (1:2), AS Trenčín (1:8) a naposledy aj Ružomberok (0:3).

  Zverenci Mareka Fabuľu aj preto okupujú predposledné jedenáste miesto so ziskom desiatich bodov za tri víťazstvá, jednu remízu a dvanásť prehier so skóre 12:34. Viac gólov dostali iba Prešov a Senica, menej ich nedal nik. Rovnaký počet, teda tucet, majú aj Michalovce.

  Podbrezová sa ale snaží zapájať do zostavy mladých hráčov z B-tímu alebo dokonca dorastu, ktorí dostávajú šancu na úkor skúsenejších. V prvom tíme sa postupne začínajú etablovať mená ako Samuel Kuc, Ján Blahút, Dávid Haščák, Adrián Kačerík, Dávid Válek, Adrián Kopičár, Jakub Sedláček či Viktor Jedinák. Naopak, stále menej šancí v áčku a viac v béčku dostávajú Lukáš Migaľa, Kamil Kuzma, Ľuboš Kupčík či Martin Válovčan.

  Najlepším strelcom mužstva je momentálne Andrej Rendla s tromi gólmi, lenže ten si znova poranil koleno a skončila pre neho minimálne táto sezóna. Dvakrát sa trafili Endy Opoku Bernadina, Matúš Mikuš a Lazar Djordjevič.

  ŠK Slovan Bratislava

  Bratislavský celok sa vyšvihol na druhé miesto. Stalo sa tak vďaka víťazstvu v najväčšom slovenskom derby proti Spartaku Trnava. Najtesnejšiu výhru 1:0 zariadil Filip Hološko. Avšak, od druhého miesta je to poriadne nadupané. Rovnaký počet bodov, ako Slovan má aj Dunajská Streda, len o jeden menej Žilina a dva stráca Ružomberok s Nitrou.

  Slovan aj tak na svojho rivala stráca osem bodov. Zverenci Mareka Ševelu ich momentálne majú 29 za osem výhier, päť remíz a tri prehry. Ich skóre 34:23 hovorí, že spoločne so Žilinou majú po Trenčíne druhú najlepšiu ofenzívu, ale, opäť so Žilinou, až siedmu najlepšiu obranu.

  Každopádne, pod novým trénerom Ševelom je Slovan zatiaľ len z polovice úspešný, nakoľko ex-kouč Trenčína viedol "belasých" v dvoch stretnutiach. To prvé na pôde Dunajskej Stredy prehrali 1:2.

  Najlepším strelcom klubu vo Fortuna lige je Jakub Mareš, český zakončovateľ dal už jedenásť presných zásahov. Osem ich vsietil Filip Hološko a štyri Aleksandar Čavrić. (20:31:58)
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.
   
   

  Matej Kubove

  Branky:


  FK Železiarne Podbrezová:
  ŠK Slovan Bratislava: