Čeljabinsk – Čerepovec 3:2 (2:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 3:2 (kon.)
Toljatti – Spartak Moskva 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – Vladivostok 3:1 (kon.) | Jokerit – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.)
Minsk – Novosibirsk 5:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 26.11.2017, 15:30 • Minsk Arena • KHL

Zápas mezi Dinamem Minsk a Sibirem Novosibirsk je u konce. Zcela zaslouženě ho ovládl domácí výběr, který zvítězil nakonec 5:1 a to především zásluhou podařené třetí třetiny, kterou ovládli 3:0. Domácí si tak v tabulce polepšili na 47 bodů a na play-off jim z desátého místa chybí šest bodů. Novosibirsk se mohl dostat do elitní osmičky, ale po dnešní porážce je stále o skóre za Ufou.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (17:56:24)

59:00
    Už pouze minuta chybí do konce dnešního duelu.

57:28
    Justin Fontaine pálil nebezpečně od modré, diváci už zvedali ruce, ale domácí útočník trefil jen boční síť.

56:32
    Hosté se dostali k několika zajímavým střelám. Vsítit se jim nepodařilo a stále tak zaostávají za svým soupeřem o čtyři branky.

54:32
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., sekání).

54:28
    Dobrá střela z levého kruhu Vladislava Naumova, ale ještě lepší zákrok Jhonase Enrotha.

53:02
    Trma vrma před domácím gólmanem. Ten veškerý tlak ustál a skóre se nemění.

52:33
    Domácí ujížděli dva na jednoho, ale celá akce byla zpomalena, zakončení nepřesné a tak nedošlo k žádnému vážnějšímu ohrožení branky.

51:28
    Ivan Vereščagin se dostal po buly v útočném pásmu ke kotouči a měl před sebou už pouze Enrotha. Se svojí střelou zápěstím neuspěl.

50:12
    Denis Gorbunov se tlačil do zakončení. Jenže hráči Novosibirsku jsou v křeči a nic se jim momentálně nedaří.

49:16
    Novosibirsk chce alespoň zmírnit výsledek a je nyní více na kotouči. K ohrožení Enrotha to však zatím nevede.

46:33
    Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexej Krasikov, přichází Alexander Salák.
    46:33 Jack SKILLE - 5:1

46:33
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A už je to o čtyři branky! O vítězi dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto! V další přesilové hře se prosazuje JACK SKILLE, kterému narýsoval přesnou přihrávku Justin Fontaine. Prvně jmenovaný perfektně zamířil a propálil Saláka.
    Asistence: Justin Fontaine, Marc-Andre Gragnani.

46:10
    Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Alexej Krasikov.

46:10
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., vysoká hůl).
    45:57 Sergej DROZD - 4:1

45:57
    SERGEJ DROZD získal kotouč v rohu útočného pásma, skvěle si ho pokryl a najel si do mezikruží. Odtud trefil bekhendem levou šibenici Salákovy branky!
    Asistence: Danila Karaban.

45:50
    Danila Karaban se řítil sám na Saláka. Jako zakončení zvolil střelu, ale český gólman byl úspěšnější a drží svůj tým.

44:37
    Howden se prodíral mezi dva hostující obránce, ale nakonec padl k ledu a k zakončení se tak ani nedostal. Píšťalky rozhodčích mlčí, vylučovat se nebude.

43:32
    Minsk je i nadále velmi aktivní a o něco lepším týmem. Teď si zpoza branky vyjel Pavlovič a svou střelou vystrašil Saláka.

42:43
    Bergström pálil nebezpečně z pravé strany. Jeho pokus však mířil těsně vedle tyče.
    40:28 Charles LINGLET - 3:1

40:28
    Domácí opět vedou o dvě branky! V přesilové hře, kterou si přenesli z předchozí periody se prosazuje CHARLES LINGLET. Nejprve z dobré pozice střílel Howden, kterého perfektním zákrokem vychytal Salák, ale na následnou dorážku Lingleta už nestačil.
    Asistence: Quinton Howden, Justin Fontaine.

40:01

Je za námi 40 minut hry a hostujícímu Novosibirsku se podařilo snížit, když se prosadilo po konci přesilové hry, kdy byl vyloučen Jack Skille do konce utkání za úder do oblasti hlavy nebo krku. I vyrovnání viselo ve vzduchu, ale zatím se tak nestalo. Hrál se velmi vyrovnaný hokej a uvidíme, jakou zápletku nám nabídne poslední třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

38:54
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Koňkov.

38:54
    Nyní se hraje na druhé straně ledové plochy. Obrana Minsku zatím pracuje dobře.

37:16
    S Dinamem branka ani vyloučení nezamávalo a tlačí se za třetím gólem.
    35:04 Vladimir PERVUŠIN - 2:1

35:04
    Sibir právě vstřelil branku!
    VLADIMIR PERVUŠIN se dostal s kotoučem do útočného pásma, natlačil se až před Enrotha a možná trošku se štěstím dostal puk až za brankovou čáru. Je tedy sníženo a Novosibirsk je opět ve hře.
    Asistence: Kirill Vorobjov, Pavel Tkačenko.

33:49
    Domácí se ubránili, ale do konce zápasu se musí obejít bez Jacka Skillea.

31:49
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jack Skille – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

30:52
    Obrázek hry je stále podobný. Hra je chvilku v jednom, poté v druhém útočném pásmu a gólmani jsou ostřelování především z větších vzdáleností.

28:53
    Domácí jsou v plném počtu, ale Sibir si připravil několik zajímavých příležitostí. Enroth je dnes zatím neomylný.

27:47
    Novosibirsk se chvilku držel v pásmu, ale Minsk se osvobozuje.

26:53
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kogalev – 2 min., nedovolené bránění).

25:46
    Hraje se teď nahoru dolu. Žádnému z týmů se však nedaří skórovat.

24:36
    Teď jsou domácí hokejisté aktivnější a tlačí se do zakončení. K vážnější šanci se ale zatím neprobojovali.

23:09
    Dinamo se po dlouhé době osvobodilo a hned se dostalo k náznaku šance. Salák ale výjezd zpoza branky jednoho z domácích útočníků pokryl.

22:10
    Tlak Sibiru stále trvá a Minsk pouze vyhazuje kotouče.

21:05
    Koňkov pálil bez přípravy z levého kruhu, ale minul.

20:25
    Novosibirsk začal druhou třetinu aktivněji a hned se dostal k několika střeleckým pokusům.

20:01

Máme za sebou první třetinu mezi Dinamem Minsk a Sibirem Novosibirsk. Domácí tým byl aktivnější a vypracoval si několik šancí. V posledních pěti minutách dokonce dvě využili, z toho jednu při přesilovce pěti proti třem. Zaslouženě tak vedou 2:0. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:32
    A ještě jedna šance Dinama v závěru první části. Salák se však vytáhl a rozdíl zůstává stále dvougólový.
    18:21 Justin FONTAINE - 2:0

18:21
    Krásná přesilovková akce. Po trase Skille, Gragnani a JUSTIN FONTAINE skóruje posledně jmenovaný střelou v podstatě do prázdné branky.
    Asistence: Marc-Andre Gragnani, Jack Skille.

17:00
    To budou hodně krušné chvilky pro hostující tým, který se bude bránit dvojnásobnému oslabení.

16:56
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., podražení).

16:44
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., hákování).
    16:22 Marc-Andre GRAGNANI - 1:0

16:22
    Andrej Stěpanov vybojoval kotouč v útočném pásmu. Svým pohybem se dostal až za brankovou čáru, odkud poslal dokonale přesný pas na MARCA-ANDREHO GRAGNANIHO, jenž střelou z první posílá svůj tým do vedení.
    Asistence: Andrej Stěpanov, Jevgenij Kovyršin.

15:02
    A opět Gragnani. A opět Salák. Český gólman na střelu viděl a bez problémů ji pokryl.

14:44
    Domácí se v klidu ubránili a jsou v plném počtu.

13:15
    Bergström střílel při přesilovce z pravého kruhu na zadní tyč, ale branku vůbec netrefil.

12:49
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., krosček).

11:43
    Enroth teď vystrčil beton proti střele jednoho z hostujících obránců.

10:25
    Minsk byl nyní pod tlakem a osvobozuje se pouze díky zakázanému uvolnění.

09:38
    Kogalev vybojoval v útočném pásmu kotouč, dostal se mezi kruhy před Saláka, ale toho překovat nedokázal.

09:02
    Demidov pálil od modré pouze do Enrotha.

08:30
    Na Drozda mířila dlouhá přihrávka, kterou nedokázal zachytit. Puk skončil až u Saláka, který ho raději přikryl.

06:58
    Salák teď musel být pozorný proti střele jednoho z domácích beků. Český brankář byl úspěšný a Novosibirsk mohl jít do protiútoku. Ale ani Enroth se nenechal zahanbit a šanci Minsku pokryl.

06:09
    Výlet do útočného pásma si udělal také Sibir. Dlouhého trvání to však nemělo a puk je opět na holích domácích hráčů.

05:12
    Další střela Gragnaniho. Od modré čáry spíše nahazoval a Salák ukryl kotouč ve své výstroji.

04:24
    Minsk zamáčkl svého soupeře v obranném pásmu a stále kroužil kolem Saláka. K bezprostřednímu ohrožení českého gólmana ale nedošlo.

02:40
    Gragnani se dostal do útočného pásma, vypálil, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče.

00:53
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

00:15
    První útok domácích zastavuje ofsajd.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, Šinkevič, Korobov, Chenkel, Znacharenko – Howden, Linglet, Fontaine – Skille, Kogalev, Šarangovič – An. Stěpanov, Kovyršin, Pavlovič – Kulakov, Karaban, Drozd – A. Volkov.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Jermakov, Vereščagin, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Morozov, Naumov, K. Vorobjov – Bergström, Sigarjov, Zackrisson – Sannikov, Koňkov, Enlund – Levickij, Šarov, Osnovin – Pervušin, Gorbunov, Tkačenko.

V dalším utkání hokejové KHL proti sobě nastoupí HC Dinamo Minsk a HK Sibir Novosibirsk.

Minsku patří v západní konferenci desátá pozice s 44 body. Na příčky zajišťující play-off ztrácí osm bodů. e 67 vstřelenými brankami se jedná o třetí nejhorší útok v západní konferenci. V posledních pěti utkáních si Dinamo připsalo devět bodů. Doma porazilo Kazaň 4:1, vyhrálo v Kunlunu 2:0, padlo ve Vladivostoku 0:5, v Chabarovsku 2:3 po prodloužení a naposledy doma porazilo Omsk 3:2 po nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem běloruského celku je KanaďanQuinton Howden s 19 body (13+6).

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk je na východě devátý a má stejně bodů, padesát, jako osmý celek Ufa. Sibir vstřelil 70 gólů, což je čtvrtá nejhorší ofenziva východní konference. Za to jejich obrana je třetí nejlepší, když inkasovala 75 branek. V posledních pěti utkáních uhrál Novosibirsk osm bodů. Nejprve padl v Nižněkamsku 1:4, na ledě Jugry zvítězil 2:1 v prodloužení, v Omsku prohrál 0:1 a poté přišla dvě domácí vítězství s Astanou – 4:0 a 6:4.

Nejproduktivnějším hráčem je Švéd Patrik Zackrisson s 22 body (9+13).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 17. Gragnani (An. Stěpanov, Kovyršin), 19. Fontaine (Gragnani, Skille), 41. Linglet (Howden, Fontaine), 46. Drozd (Karaban), 47. Skille (Fontaine, Gragnani) – 36. Pervušin (K. Vorobjov, Tkačenko)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (47. Krasikov) – Jermakov, Vereščagin, K. Alexejev, Demidov, Ignatovič, Morozov, Naumov, K. Vorobjov – Bergström, Sigarjov, Zackrisson – Sannikov, Koňkov, Enlund – Levickij, Šarov, Osnovin – Pervušin, Gorbunov, Tkačenko.

Rozhodčí: Ibatulin, Morozov