Třinec – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Jihlava – Olomouc 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 3:2 (kon.)
Plzeň – Zlín 1:2 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 6:2 (kon.)
Chomutov – Sparta 4:3 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Mountfield HK
Neděle 26.11.2017, 17:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 26. kolo

59:24
    Hradec Králové si vyžádal oddechový čas a Rybár zůstává na střídačce!

57:06
    V témže čase inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování Martin Pláněk z Hradce Králové.
    57:06 Petr SÝKORA - 3:2

57:06
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po sedmnácti vteřinách domácí nabídnutou možnost využívají a dostávají se do vedení! Kotouč do hradecké sítě uklidil PETR SÝKORA! Asistence: Rostislav Marosz a Tomáš Rolinek.

56:49
    V závěru je tu další přesilovka pro Dynamo a rovnou čtyřiminutová! Dvě + dvě minuty za vysokou hůl dostává Lukáš Cingel.

Dnešní derby sleduje vyprodaná Tipsport arena! Dorazilo 10 194 diváků.

52:35
    Další přesilovka pro Dynamo! Blaž Gregorc inkasuje dvě minuty za krosček. Přesilovka začne po komerční přestávce.

48:24
    Dynamo si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za faul kolenem odjíždí na trestnou lavici Jan Berger.

46:33
    Dušek poslal kotouč před Rybára, kde se snažil dorážet Matěj Beran, ale neúspěšně!
    44:01 Michal DRAGOUN - 2:2

44:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Ve dvaadvacátém východočeském derby je vyrovnáno! Kacetl měl zakrytý výhled, když po vhazování od modré čáry vystřelil Martin Pláněk a tečovaný kotouč proklouzl smolně Kacetlovi mezi betony. Střelcem branky je dnes podruhé MICHAL DRAGOUN. Asistence: Martin Pláněk a Jan Berger.

43:32
    Úplně volný Jan Berger se dostal ke kotouči přímo před Kacetlem, ale nedokázal dostat kotouč za jeho záda!

42:50
    Dynamo vytvořilo velký závar v obranném pásmu Hradce, ale Patrik Rybár nakonec zastavil kotouč před brankovou čárou!

38:54
    V oslabení dokázal ujet kapitán Dynama Tomáš Rolinek, ale když už se chystal zakončit, tak byl skvěle zastaven hradeckým obráncem!

38:33
    Hradec je v tlaku a zahraje si přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jacob Cardwell.

37:19
    Na Petra Sýkoru zívala odkrytá branka, ale domácí útočník příklepem z první minul!

36:09
    Další příklep od Pavlíka a k dorážce se už dostával Michal Dragoun, na poslední chvíli byl ale jeho pokus zablokován!

34:37
    V útočném pásmu úřadovalo také Dynamo a nepříjemnou teč Duška Rybár vyrazil na poslední chvíli!

30:49
    David Tomášek i Jan Berger dostávají po dvou minutách za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

30:49
    Rozhodčí museli zažehnat další bitku! David Tomášek se pustil do Jana Bergera, ale rozhodčí je od sebe odtrhli.
    27:23 Michal DRAGOUN - 2:1

27:23
    Pěkná akce Mountfieldu a je to 2:1! Cardwell se snažil na modré čáře posunout kotouč doleva na Petra Sýkoru, jeho úmysl ale vystihl Rudolf Červený a ujel dopředu spolu s MICHALEM DRAGOUNEM, jenž přihrávku do druhé vlny z první uklidil za Kacetla. Asistence: Rudolf Červený.

25:58
    Dynamo si zahraje další přesilovou hru. Andris Džerinš je vyloučen na dvě minuty za hákování.

25:51
    Skvěle se na druhé straně uvolnil Ján Sýkora, ale nedokázal zakončit!

25:13
    Michal Dragoun posílal do brankoviště přihrávku od mantinelu a po pár odrazech kotouč prolétl jen těsně mimo!
    24:41 Tomáš ROLINEK - 2:0

24:41
    Hradec nevyužil svého tlaku při přesilovce a hned z prvního útoku v plném počtu Dynamo navyšuje své vedení na dvougólové! Od modré čáry vystřelil Tomáš Mojžíš a tečovaný skákavý kotouč dorazil za Rybárova záda TOMÁŠ ROLINEK! Jeho trefu ještě posvětil videorozhodčí. Asistence: Tomáš Mojžíš a Rostislav Marosz.

23:54
    Graňákův příklep od modré čáry trefuje tyč!

21:56
    Mountfield začal o poznání aktivněji a bude hrát přesilovku. Matěj Beran dostává dvě minuty za vysokou hůl.
    18:38 Rostislav MAROSZ - 1:0

18:38
    Pardubice potvrzují zvýšenou formu v přesilovkách a dostávají se do vedení! Hosté se pokusili vyhodit, na modré čáře ale kotouč zachytil Jacob Cardwell a posunul jej na Trončinského, který ještě našel ROSTISLAVA MAROSZE, a ten pověsil kotouč pod víko! Asistence: Marek Trončinský a Jacob Cardwell.

16:59
    Za podražení dostává dvě minuty brankář Mountfieldu Patrik Rybár. Jeho trest odpyká Martin Látal.

15:59
    Po Trončinského bombě od modré zvoní tyč!

13:51
    Domácí přesilovka ale hodně rychle končí. Petr Sýkora si počínal nedovoleně a dostává dvě minuty za hákování.

13:38
    Dynamo si aktivní hrou v útočném pásmu vykoledovalo faul a zahraje si první přesilovku. Dvě minuty za držení inkasuje Oskars Cibulskis.

08:19
    Oba borci, jak Patrik Poulíček (PCE), tak Petr Zámorský (HKR), dostávají 2 + 2 minuty za hrubost. Poulíček navíc ještě deset minut osobního trestu za nesportovní chování. Hraje se pět na pět.

08:19
    Patrik Poulíček se po Rybárově podržení kotouče pustil do bitky s Petrem Zámorským a poslal hradeckého obránce k zemi!

03:26
    Sacha Treille dostal přihrávku přímo před Rybára, ale trefil pouze jeho beton!

Marek Votke

Branky a nahrávky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Rolinek) – 28. Dragoun (Červený), 45. Dragoun (Pláněk, Berger)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček.
    Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Látal, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, R. Pavlík – Cingel, Džerinš, Kukumberg – Berger, Tuominen, Miškář.

Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Barvíř, Blümel

Diváci: 10 194 (vyprodáno)