Třinec – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Jihlava – Olomouc 3:2 (po pr.) | Vítkovice – Liberec 3:2 (kon.)
Plzeň – Zlín 1:2 (po pr.) | Pardubice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 6:2 (kon.)
Chomutov – Sparta 4:3 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Berani Zlín
Neděle 26.11.2017, 16:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 26. kolo

To je ode mě pro dnešek z plzeňské Home Monitoring Arény vše, přeji příjemný zbytek dne, u dalších onlajnů se těším na počtenou. (19:01:25)

Zlín se raduje z cenných dvou bodů, které získal, ačkoliv na střely prohrál 38:20. Zápas rozsekl Jiří Ondráček v prodloužení, když z první nedal Svobodovi šanci. Škodovka však zůstává stále na první místě a platí pravidlo, že vždy na domácí půdě získala alespoň bod.

Nejlepší hráči utkání:
    Plzeň – Milan Gulaš
    Zlín – Libor Kašík

61:31 Jiří ONDRÁČEK - 1:2

61:31
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci ale těží tlaku a rozhodují dnešní zápas, po Kometě tak jako druzí poráží Plzeň na její půdě! JIŘÍ ONDRÁČEK (2+5) dostal pěknou přihrávku od Veselého před bránu a z první nedal Svobodovi šanci. Asistence: Ondřej Veselý (2+5), Ralfs Freibergs (2+10).

61:21
    Freibergs měl velikou možnost, tečoval střelu z pravé strany těsně mimo!

60:45
    Sklenička vpálil z pravého kruhu, Kašík jen vyráží, plzeňská obránce se ještě snažil dorážet, neúspěšně.

60:30
    Gulaš s Mertlem a Čerešňákem dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

60:01

Za malou chvíli začne prodloužení 3 na 3.

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):
    Plzeň – 12 (37)
    Zlín – 5 (18)

Utkání je po 60 minutách nerozhodné 1:1, následuje tak prodloužení. Zlín využil možnost nabídnuté přesilovky, kterou využil po pěkné kombinaci Šťastný. Západočeši měli možnost utkání rozseknout při dlouhé přesilovce 5 na 3, ale množství šancí nevyužili.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Ještě jedna menší šance pro Západočechy, ale Zlín to už udrží.

59:43
    Gulaš z pravé strany vyprášil Kašíkovy betony.

59:09
    Stach dobře zavezl kotouč do pásma, udržel ho i proti třem protihráčům. Puk se poté dostal na modrou k Jonesovi, jehož střelu Kašík betonem vyráží a poté i přikrývá pod lapačku.

58:45
    Domácí se teď trápí, jen vyhodili na zakázané uvolnění.

58:24
    Zlín se držel v tlaku, ale o ohrožení Svobody nedošlo.

58:17
    Oddechový čas pro hosty.

58:17
    Honejskovo tvrdé nahození od modré čáry kryje Svoboda ve výstroji.

57:53
    Denis Kindl nabil Schleissovi na modrou čáru, ale jeho pokus zlínští srazili.

57:32

57:06
    Kratěna zachytil první vyhození, ale Zlín se poté přeci jen osvobodil.

56:53
    Oddechový čas pro domácí.

56:53
    Hosté ve čtyřech a Kašík ukryl střelu Kratěny v lapačce! Domácí nevyužili množství šancí, ale ještě hrají přesilovku 39 vteřin.

56:27
    Gulaš napálil jen boční sít, Stachova přihrávka sražená, Plzeň v tlaku!

55:51
    Mertl číhal na zadní tyči, ale netrefil přihrávku Stacha z pravé strany!

55:32
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Tomáš Žižka – 2 min., hrubost).

55:32
    Mertl se snažil u tyče zasunout kotouč za Kašíka, ale neuspěl. Byl však krosčekován Žižkou, minuta a 17 vteřin pro domácí 5 na 3!

54:54
    Hosté vyhazují.

54:49
    Zajímavá šance pro Západočechy na případné rozhodnutí utkání!

54:49
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Roberts Bukarts – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:49
    Sklenička zavezl kotouč do pásma, tam o něj přišel, ale hosté poté vyhodili puk za vysoké plexisklo!

54:18
    Stach získal kotouč za bránou, ale nic z toho pro domácí nebylo.

53:38
    Preisinger táhl akci Škody, ale při přihrávce se mu kotouč svezl po čepeli.

53:23
    Zakázané uvolnění Plzně, ševci jsou teď aktivnější.

53:15
    Kubiš se snažil obtočit kolem brány, ale byl včas bráněn.

52:51
    Dnešní utkání sleduje 7 111 diváků!

52:51
    Přestávka na čištění ledu.

52:39
    Mertl nepřesně hledal Kratěnu a dopředu vyrazili ševci, Bukarts dostal přihrávku do jízdy, už byl osamocený před Svobodou, ale mířil jen do náruče plzeňského gólmana!

52:21
    Čerešňák zavezl kotouč do pásma, domácí v tlaku.

51:58
    Gulaš nezachytil přihrávku, zakázané uvolnění Plzně.

51:37
    Nastal velký tlak Západočechů! Jones nejdříve z dobré pozice netrefil bránu, ještě větší šanci měl David Sklenička, kterého však z levého kruhu vychytal Kašík!
    50:54 David ŠŤASTNÝ - 1:1

50:54
    Berani přesilovku bleskurychle využívají a srovnávají na 1:1! Na rychlou kombinaci nedokázali indiáni zareagovat. Honejsek našel před bránou DAVIDA ŠŤASTNÉHO (7+10), který se trefil ho horního rohu. Asistence: Antonín Honejsek (11+5), Ralfs Freibergs (2+9).

50:35
    Veliká šance pro Zlín na srovnání stavu!

50:35
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Kindl – 2 min., nedovolené bránění).

50:28
    Znovu mladší z bratrů Kindlů, tentokrát napálil boční síť.

50:16
    Denis Kindl z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Kašíka. Ten si připisuje lehký zákrok lapačkou.

49:29
    Illo nepřešel podél levého mantinelu přes Kracíka.

48:55
    Gulaš předpovídal, že si Kratěna najede za bránu, tak tam poslal kotouč, ale Kratěna zůstal před bránou. Akce indiánů je tak u konce.

48:19
    Sedláček zpoza branky přihrával před bránu, kam si najížděl Žižka, stínoval ho Gulaš, a oba dva hráči smetli plzeňskou bránu, Svoboda stačil odskočit.

47:38
    Moravčíkovu chybu napravil Kodýtek, Plzeň u kotouče.

47:04
    Straka zachytil přihrávku na Žižku, který by jinak měl velmi dobrou pozici ke střele!

46:35
    Freibergsova střela sražená, mírný tlak Beranů je u konce.

46:24

46:24
    Stach nejdříve dobře zachytil kotouč, ale poté o něj při napadání Popelky přišel. Zlínský útočník se ze strany řítil sám na Svobodu, ale kotouč za něj nepropasíroval!

45:46
    Gulaš z otočky prověřil pozornost Kašíka, který vyráží a hosté vyhazují do středního pásma.

45:14
    První plzeňská formace v tlaku, ale Gulaš zakončit nedokázal.

44:53
    Valenta teď chtěl vyhodit kotouč z pásma, ale napadal ho Schleiss, zlínskému obránci se vyhození nepovedlo a Kašík musel být pozorná a pro kotouč si dojít.

43:55
    Kubiš z pravé strany zaměstnal Svobodu, na druhé straně se před bránu natlačil Indrák, Kašík zasahuje. Kotouč ještě poskakoval před bránou, ale ševci se ubránili.

43:28
    Preisinger nezachytil kotouč v útočném pásmu, ale Zlín směrem dopředu nic kloudného nevymyslel.

42:45
    Indiáni jsou více na puku a zatím nepouštějí Zlín do nějakého tlaku, naopak sami chtějí vstřelil pojišťovací branku.

42:12
    Po buly se kotouč odrazil rovnou ke Kašíkovi, který ho skryl pod lapačku.

42:10
    Škodovka dlouho kombinovala v útočném pásmu, nakonec kotouč nahodil Kodýtek, následoval velký závar před bránou, ale ani Hollweg, ani Preisinger, puk do brány nedotlačili!

41:07
    Střela Ondráčka po buly sražená.

41:03
    Domácí se dlouho drželi v pásmu, ale nic nevymysleli. Při dalším přechodu je pískán úmyslný ofsajd.

40:20
    Kratěna střelou z pravého kruhu Kašíka nepřekvapil.

40:01

Hokejisté obou mužstev dnes naposledy přicházejí na hrací plochu.

Domácí už závěr třetiny zvládli a vedou před poslední periodou 1:0. Obě obrany zatím brání velice pozorně, až na pár výjimek. Indiáni zásluhou zvýšené aktivity vybojovali dvojnásobnou přesilovku, kterou využil David Stach, jenž dorazil tvrdou střelu Milana Gulaše. Hned poté mohl srovnat z úniku Bukarts, ale sám proti Svobodovi selhal, netrefil branku. Na závěr třetiny měli ševci přesilovku, tu nevyužili, ale ještě 17 vteřin ji budou hrát v poslední části. Uvidíme, co přinese třetí třetina, která začne přibližně v 18:14.

39:45
    Žižka se dostal po přihrávce zpoza branky ke střele z bezprostřední blízkosti, ale Svoboda byl rychle na ledě a drží hubené vedení indiánů!

39:24
    Freibergs nepřihrál přesně a Kratěna mohl znovu vyhodit.

38:54
    Svoboda vyráží tvrdou střelu z pravého kruhu a domácí se znovu osvobozují.

38:36
    Hollweg zablokoval střelu a jeho americký parťák Jones vyhazuje.

38:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Tomáš Mertl – 2 min., nedovolené bránění). Mertl se hodně diví, ale dostává dvě minuty za zastavení Davida Šťastného.

37:32
    Rychlý brejk Plzně táhl Tomáš Mertl, který vybídl k zakončení Ondřeje Kratěnu, ale Kašík se stihl přesunout a šanci likviduje!

37:15
    Kvasnička přišel o kotouč, snažil se toho využít Ondráček, ale ke střele se nedostal. Kotouč od mantinelu poté ještě nahazoval Žižka, Svoboda pozorný.

36:50
    Kašík měl při nahození Kvasničky zakrytý výhled, ale přesto dokázal zasáhnout.

36:45
    Zlínský brankář kryje kotouč odražený od zadního mantinelu, následuje přestávka na čištění ledu.

36:29
    Kodýtkův pokus z pravého kruhu Kašík bez problému vyráží.

35:59
    Z ničeho nic mohl srovnat Roberts Bukarts, který jel zcela osamocený na Svobodu, ale bránu netrefil!
    35:05 David STACH - 1:0

35:05
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Sotva se Illo vrátil na led, tak domácí skórují! Střelu Gulaše ještě Kašík lapil, ale poté Mertl přiťukl volnému DAVIDU STACHOVI (10+10), který z úhlu zavěsil pod víko, ležící Kašík už nemohl nic dělat. Asistence: Tomáš Mertl (18+13).

34:42
    Kratěna zablokován, ještě dorážel Indrák, ale Kašík odolává.

34:27
    Kašík vyráží pumelici Kratěny.

34:15
    Celých 50 vteřin přesilovka pět na tři pro Západočechy!

34:15
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ralfs Freibergs – 2 min., podražení).

33:31

33:18
    Gulašovu dobrou ránu vyráží Kašík, následoval velký závar, ale domácí se zatím nedokáží prosadit!

33:05
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Radoslav Illo – 2 min., nedovolené bránění).

32:55
    Výhoda pro domácí.

32:42
    Indiáni ve velkém tlaku!

32:11
    Stach nabil na modrou Čerešňákovi, jehož střela byla sražená.

31:41
    Kratěna se zbavil bránícího Freibergse, ale poté ztroskotal na betonech Libora Kašíka. Další dobrou střelu měl Gulaš, ale Kašík znovu pozorný.

30:51
    Kratěna přihrávkou zpoza brány nenašel nikoho v modrobílém, domácí začínají další akci od brány.

30:25
    Plzeň si dokázala vytvořit větší tlak, ale Zlín odolává. Probouzí se tak alespoň plzeňští fanoušci, kteří ženou svůj tým za úvodní brankou.

29:35
    Plzeňský brankář dokonce rozehrál a byla z toho zajímavá akce, Sklenička na kotouč nejprve těsně nedosáhl, poté ještě pálil Moravčík, ale mimo.

29:11
    Klhůfek se snažil dorážet kotouč u tyčky, Svoboda pozorný.

28:44
    Ofsajd Beranů, přestávka na čištění ledu.

28:34
    Dobře mířenou ránu Davida Šťastného vytáhl Svoboda vyrážečkou mimo bránu! Dobrá šance ševců.

28:19
    Po chybě hostující obrany šel dopředu Kracík, do nahrávky se mu pokládal obránce, tak vypálil, Kašík byl pozorný.

28:00
    Zakázané uvolnění indiánů.

27:29
    Mertl vysunul dopředu Milana Gulaše a byla z toho obrovská šance! Gulaše už zlínští obránci nestíhali a plzeňský snajpr sám proti Kašíkovi napálil spojnici tyčí!

26:58
    Bekhendové nahození Kodýtka vyráží Kašík do rohu.

26:04
    Domácí jsou sice aktivnějším týmem, Zlínu činí velké potíže dostat se z pásma do protiútoku, ale indiáni si nedokáží vytvořit žádnou větší šanci na ohrožení Libora Kašíka.

25:22
    Odražený kotouč ukryl zlínský brankář pod lapačku, vhazuje se po jeho pravici.

25:01
    Kracík se Stachem vybojovali kotouč, dostali ho na modrou k Moravčíkovi, který vyprášil Kašíkovy betony.

24:19
    Kotouč na střídačce ševců, vhazuje se ve středním pásmu.

23:51
    Kvasničkovo nahození Kašík vyráží, poté se Zlín dostal z pásma a může prostřídat.

23:17
    Další nahození Jakuba Kindla Kašík vůbec neviděl, ale kotouč jen prolétl kolem pravé tyče! Dobré střídání čtvrté plzeňské formace, Zlín jen vyhazuje na zakázané uvolnění.

22:37
    Jakub Kindl zachytil kotouč v pásmu, nahodil ho nad bránu, kde šikovně tečoval Ryan Hollweg, ale Kašík byl připraven.

22:04
    Straka zkusil překvapit Kašíka zpoza brány, ale ten si prostor u tyče pohlídal.

21:42
    Veselý nahodil z pravého kruhu, Svoboda bez problémů kryje.

21:24
    Straka vybojoval kotouč za bránou, ale Plzeň ho měli jen na chviličku.

20:51
    Domácí dlouho drželi kotouč v útočném pásmu, ale ke střele se nakonec nedostali.

20:21
    Plzeň ihned zavezla kotouč do pásma a je v tlaku.

20:01

Hráči obou celků se vracejí zpět na ledovou plochu.

Další třetina začne přibližně v 17:23.

V první části jsme branku neviděli, bohužel ani mnoho šancí. Lehce aktivnější byla domácí Škoda, ale rozhodně se nedá mluvit o nějaké dominanci. Velké šance měl v přesilovce Milan Gulaš, ale hosty drží pozorný Kašík. Na straně Beranů hrozil zejména Roberts Bukarts, nejproduktivnější hráč Zlína, ale na vyloženou šanci čeká. Tutovku měli ševci po nepřesné přihrávce Milana Gulaše, který namazal Popelkovi, jenž vyslal dopředu Illa, ten však selhal na vyrážečce Miroslava Svobody.

19:37
    Hosté mířili do přečíslení, ale Jakub Kindl přinesl do zlínské akce zmatky a vystavil ševce do ofsajdu.

19:21
    Freibergs po přihrávce Šťastného pálil z mezikruží, Svoboda vyráží.

18:46
    Dopředu rychle vyrazil Bukarts, ale jeho pokus z pravého kruhu byl sražen do ochranné sítě.

18:37
    Po nahození Kindla si Valenta málem srazil kotouč do brány, ale Kašík si prostor u tyče pohlídal.

18:28
    Kracík se štěstím našel před bránou Stacha, jehož střela však byla sražená bruslemi hostujícího hráče. Zlín hraje v plném počtu.

17:42
    Po trestuhodné chybě Gulaše zamířil dopředu Radoslav Illo, kterého ještě podporoval Kubiš, ale ani ve dvou hráčích nedokázali překonat Miroslava Svobodu, který zlikvidoval obrovskou šanci, když vyrazil střelu Illa!

17:28
    Matějíčkova střela skončila vedle pravé tyče.

16:54
    Stach se snažil obhodit Žižku, ten ho pohlídal. Berani však jen vyhodili na zakázané uvolnění.

16:25
    Minuta a 35 vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté bude mít Plzeň k dispozici zkrácenou přesilovku.

16:25
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Ralfs Freibergs – 2 min., podražení), za faul na Hollwega, kterého teď vyvolávají domácí fanoušci.

16:11
    Po nepřesné střele Matějíčka z otočky domácí vyhazují.

16:00
    Denis Kindl si po buly nepohlídal svoji hůl a Zlín má možnost druhé přesilovky.

16:00
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Denis Kindl – 2 min., vysoká hůl).

15:56
    Naopak dopředu vyrazili indiáni, avšak byli zastaveni ofsajdem.

15:46
    Ševci se snaží protlačit do pásma, ale to se jim zatím nedaří.

15:04
    Rychlá předávka kotouče domácích, dopředu vyrazil Gulaš, který objel Matějíčka, ale včas proti němu vystartoval Kašík a zmařil zajímavou akci Plzně.

14:28
    Další ofsajd Beranů.

14:05
    Indrák se Skleničkou se snažili dostat v útočném pásmu kotouč od mantinelu, ale v útoku se dlouho nezdrželi.

13:38
    Poté, co hosté nezachytili kotouč v pásmu, se chtěli do útoku rychle vrátit, ale jsou zastavení kvůli ofsajdu.

13:28
    Svoboda ukryl v lapačce nahození z levé strany, následuje přestávka na čištění ledu.

13:15
    Fořt nahazoval kotouč před bránu, tam byl připravený Gulaš.

12:57

12:51
    Západočeši vyhazují.

12:17
    Freibergs mířil na zadní tyč, ale netrefil bránu. Naopak kotouč se odrazil od zadního mantinelu a skončil až v obranném pásmu Zlína.

11:59

11:33
    Indiáni zavezli kotouč do pásma, ale tam nic nevymysleli.

10:57
    Minutu a dvě vteřiny se bude hrát 4 na 4, poté začne zkrácená početní výhodu ševců.

10:57
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Peter Čerešňák – 2 min., držení hole).

10:47
    Kratěna měl dobrou možnost pálit z pravého kruhu, ale ještě se rozhodl přihrávat, hosté nahrávku srazili do ochranné sítě.

10:33
    Kratěna zachytil vyhození a indiáni kombinují.

10:05
    Hosté vyhazují ihned po buly.

09:59
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Marcel Petran – 2 min., nedovolené bránění), za držení Mertla za bránou.

09:34
    Indiáni rozjíždějí další akci od vlastní brány, ale jejich kombinace nyní trochu vázne.

08:45
    Schleissův pokus z pravého kruhu při přečíslení Plzně tří proti dvěma zablokován.

08:14
    Preisinger zachytil kotouč v útočném pásmu, ale nepřešel posledního bránícího hráče a ze zajímavé akce nebylo nic.

07:56
    Kotouč se po buly odrazil ke Kašíkovi, následuje přestávka na čištění ledu.

07:53
    Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.

07:33
    Hosté v plném počtu. Mezitím nastal před bránou Zlína veliký závar, ale nikdo z domácích nedokázal dopravit kotouč do brány! Velkou šanci měl Kracík, ale na puk těsně nedosáhl.

07:12
    Jonesův pokus z pravého kruhu Kašík vyráží.

07:01
    Zlínský gólman kryje další nahození indiánů v lapačce.

06:41
    Další povedenou ránu Milana Gulaše vyráží pozorný Kašík! Následná střela Čerešňáka mířila mimo.

06:20
    Hosté se osvobozují.

05:59
    Gulašovo nahození se snažil tečovat Mertl, ale kotouč netrefil. Další ránu Milana Gulaše vyrazil přesouvající se Kašík.

05:53
    Plzeň v tlaku, ale gólman Kašík zatím odolává tlaku domácí přesilovkové formace.

05:33
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Štěpán Fryšara.

05:24
    Další protiakce Plzně, ale Kindl ani Straka nakonec nevystřelili. Domácí si ale zahrají přesilovku, jelikož hosté špatně střídali.

04:51
    Gulaš s Mertlem bojovali o kotouč za bránou, ale nakonec uspěli a Plzeň se musí bránit.

04:34
    Nepřesná rozehrávka indiánů, kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

04:01
    Stach nepřešel přes dobře bránícího Petrana, ale domácí zůstali v pásmu, ke střele se dostal Jones, ale gólman Kašík zasahuje lapačkou.

03:24
    Kodýtek se protlačil do pásma na levé straně, ale byl od kotouče odstaven. Na druhé straně kryje Miroslav Svoboda nahození z pravé strany.

02:53
    Po střele Valenty mimo se k dorážce protlačil Bukarts, ale mířil jen do připraveného Svobody.

02:48
    Zakázané uvolnění Škodovky.

02:41
    Ofsajd při přechodu Beranů do útoku.

02:12
    Gulaš si najížděl před bránu, ale přihrávka z levé strany mu šla na brusle.

01:40
    Střela Indráka sražena do rohu.

01:24
    První střela domácích, Kašík pokus Stacha vyráží.

00:42
    Ševci se chvíli drželi v útočném pásmu, ale k ohrožení brány se nedostali. Jediným ohroženým byl Čerešňák, který dostal od Bukartse kotoučem do obličeje, ale je v pořádku.

00:29
    Znovu Fořt, tentokrát nahodil z levé strany před bránu, kde však nebyl nikdo ve žlutém a Svoboda kryje.

00:09
    Dopředu se řítil Fořt, ale byl zastaven ofsajdem.

00:01

Home Monitoring Aréně se plní velmi solidně, dnes by to mohla být další návštěva nad 7000 diváků.

Zlín bude hrát ve žlutých dresech, Škoda v tmavě modrých.

Hráči obou mužstev právě nastupují na hrací plochu.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Jones, J. Kindl, L. Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička – Gulaš (C), Mertl, Kratěna (A) – Indrák, Kracík, Stach – Straka, Preisinger, D. Kindl (A) – Hollweg, Kodýtek, Schleiss.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka (A), Petran – Kubiš (A), Fořt, O. Veselý (C) – Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – J. Ondráček, P. Sedláček, Klhůfek – Fryšara, Popelka, Illo.

Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Brejcha, Jelínek.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Plzeň uvítá Zlín z pozice nejlepšího týmu tabulky.

Gólová radost Milana Gulaše ????????????????????#MadeOfHockey #CCMHockey #TELH (???? – Milan Podpera)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Západočeši na domácím ledě vždy brali alespoň bod, prohráli jen v prodloužení doma s Kometou. Nyní už mají šňůru osmi vítězných zápasů v řadě! Zlín naopak má z posledních pěti zápasů jen tři body. Dokáží Ševci z horké plzeňské půdy odvézt nějaký ten bod, nebo si indiáni poradí i s tímto soupeřem?

První vzájemné utkání v sezóně:
    V neděli 15. října se tyto dva týmy střetly na ledě Zlína. Skóre otevřel v 11. minutě z tlaku Mertl, v závěru třetiny však po rychlé akci srovnal Veselý. Západočechům vrátil přesnou tečí vedení Hollweg, další dvě branky ve druhé části vstřelil z dorážky Kubalík a následně i Mertl. Berani se ale nevzdali, v poslední minutě druhé části snížil znovu Veselý. Ve třetí části se Zlín prosadil v 55. minutě, když snížil ranou do horního růžku Fryšar. Domácí srovnali v powerplay, z dorážky se prosadil Šťastný. Utkání dospělo do nájezdů. Na zlínské straně byl úspěšný jen Honejsek, na hostující Gulaš a Mertl, indiáni brali bod navíc.
    Aukro Berani Zlín 4:5 náj. HC Škoda Plzeň
    Branky a nahrávky: 20. O. Veselý (Okál), 40. O. Veselý (Matějíček), 55. Fryšara (Kubiš), 60. Šťastný (Roberts Bukarts) – 11. Mertl (Gulaš), 28. Hollweg (Preisinger, Schleiss), 35. D. Kubalík (Preisinger), 36. Mertl (D. Sklenička), rozh. náj. Mertl

Poslední odehraná utkání:
    Indiáni sehráli páteční duel v Liberci, který se zvedá. Do modrobílého dresu se po zranění oblékl i Denis Kindl, který si tak poprvé mohl zahrát s bratrem Jakubem. První třetina branku nenabídla, do vedení mohli jít po obrovské chybě Svobody hosté, ale Lakatoš kotouč do odkryté brány nezasunul. Ve druhé části už pálila Plzeň. Skryté nahození Čerešňáka zapadlo k tyči, o chvíli později dokonal výbornou přesilovkou souhru Tomáš Mertl. Ve třetí části už se Liberec nevzchopil, naopak další přesilovkou trefu zaznamenal Mertl, na kterého navázal střelou k tyči David Stach a vyhnal Januse z brány. Maier se snažil ještě vyhecovat Tygry k nějakému obratu a vyzval k pěstnímu souboji Ryana Hollwega, tvrdá a dlouhá bitka skončila nerozhodně. Liberec poté vstřelil dva góly, ale mezitím inkasoval z hole Tomáše Mertla, který zkompletoval hattrick do prázdné brány.
    Bílí Tygři Liberec 2:5 HC Škoda Plzeň
    Branky a nahrávky: 57. M. Kvapil (Havlín, P. Jelínek), 60. Bulíř (P. Jelínek, M. Kvapil) – 28. Čerešňák, 39. Mertl (Kratěna, Gulaš), 47. Mertl (Kratěna), 49. Stach (Indrák), 58. Mertl

Ševci poslední utkání sehráli v úterý, kdy vyjeli na led pražské Sparty. Zlín dokázal po čtyřech porážkách zabrat. V první třetině sice nevyužil dvojnásobnou přesilovku, ale ve druhé otevřel skóre z brejku Zdeněk Okál. Další branku přidal vzápětí v přesilovce ten samý hráč. Sparta sice snížila ve třetí třetině zásluhou Zbyňka Michálka, jenž se trefil také v přesilovce, ale o dvě minuty později z tlaku skóroval Antonín Honejsek, který dotlačil puk za Honzíka.
    HC Sparta Praha 1:3 Aukro Berani Zlín
    Branky a nahrávky: 52. Z. Michálek (Pech) – 29. Okál (Roberts Bukarts, Žižka), 30. Okál (Freibergs, Roberts Bukarts), 54. Honejsek (Roberts Bukarts)
    Berani se už musí obejít bez mladšího z bratrů Bukartsů Rihardse.

Aukro Berani Zlín
    Postavení v tabulce: 10. místo
    Počet bodů: 31
    Aktuální forma: V, P, P, P, P
    Skóre: 55:67

Nejproduktivnější hráč: Roberts Bukarts – 19 bodů (9+10)
    Nejlepší střelec: Antonín Honejsek – 11 branek
    Nejlepší nahrávač: Roberts Bukarts, David Šťastný – 10 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Ralfs Freibergs – 10 bodů (2+8)
    Nejtrestanější hráč: Ondřej Veselý – 41 minut
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Antonín Honejsek +10
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Dalibor Řezníček, Pavel Sedláček -8
    Nejlepší hráč v Radegast indexu: Jakub Ferenc – 55 (+1, 31 hitů, 23 zblokovaných střel)

Skóre: 88:51

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Mertl – 30 bodů (18+12)
    Nejlepší střelec: Tomáš Mertl – 18 branek
    Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 17 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Michal Moravčík – 7 bodů (4+3)
    Nejtrestanější hráč: Ryan Hollweg – 40 minut
    Nejlepší hráči v bodování +/-: Michal Moravčík (+21)
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Jakub Kindl, Tomáš Vracovský (-2)
    Nejlepší hráč v Radegast indexu: Michal Moravčík – 77 (+21, 28 hitů, 28 zblokovaných střel)

Gólmani:
    Miroslav Svoboda – 1329 minut / pr. 2,03 | 92,78 %
    Alexandr Hylák – 80 minut / pr. 0,00 | 100,00 %
    Lukáš Sochůrek – 41 minut / pr. 7,32 | 80,00 %

Přeji krásné nedělní odpoledne, vítejte u duelu 26. kola Tipsport extraligy, ve kterém suverénní HC Škoda Plzeň vyzve tým ze spodní části tabulky, a to Aukro Berani Zlín. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Matěj Vybíral

Branky a nahrávky: 36. Stach (Mertl) – 51. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (O. Veselý, Freibergs)

Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Brejcha, Jelínek

Diváci: 7 111