SOHO Olomouc – SHK Mustangové 1:7 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Č.Budějovice 5:0 (kont.) | Studénka Sledge – Zlín sledge 0:6 (kon.)
Karlovy Vary – Litvínov 2:0 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Litvínov (sledge)
Neděle 26.11.2017, 13:00 • Zimní stadion Ostrov. • Česká para hokejová liga • 8. kolo

Dobrý den z Ostrova pod Krušnými horami, právě toto pohoří bude jakousi kulisou dnešního utkání E.P.C. Management České sledge hokejové ligy mezi Karlovými Vary a Litvínovem. Úvodní buly bude vhozeno ve 13:00.

Sledge hokejová soutěž dneškem vstupuje do své druhé poloviny. Karlovy Vary se s Litvínovem střetly už včera, na zimním stadionu Ivana Hlinky díky devítibrankové třetí třetině zvítězily vysoko 12:1. Polovinu karlovarských gólů měl na svědomí kapitán Michal Geier, který ale dnes bude na ledě chybět.

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Berger, Wágner, Michalčín, Schneider, Jeřábek, Haas, Karafiát, Kovářík.

HC Litvínov (sledge): Kokeny – Kesselhut, Záluský, Žižka, Očenášek, Veselý, Zikmund.

Rozhodčí: Suchý – T. Hanák, Polák.

Úvod utkání se lehce zdrží díky pozdnímu nástupu Litvínova na led. Rozhodčí ale budou shovívaví a dvě trestné minuty hned v úvodu neudělí.

Zpoždění narůstá. Čeká se na jednoho hráče a gólmana Litvínova, kteří ještě nejsou na ledě.

Litvínovští už jsou na ledě v kompletní sestavě, ale hlavnímu rozhodčímu došla trpělivost a za neodůvodněný pozdní nástup na led uděluje hostujícímu dvě trestné minuty. Karlovarští tak zahájí zápas přesilovkou.

Menší trest pro hráčskou lavici Litvínova za pozdní příchod odpyká hráč Filip Veselý.

00:01

01:42
    Žraloci výhody přesilové hry příliš nevyužívají, zatím nevyslali střelu na litvínovskou branku a dokonce se nyní dopustili zakázaného uvolnění.

02:00
    Litvínov v plném počtu.

02:38
    Wágner se probil z rohu a přihrál mezi kruhy Bergerovi, jehož zakončení mířilo mimo branku.

02:57
    Zakázané uvolnění Litvínova.

03:02
    Kokeny si připsal první úspěšný zákrok proti Bergerově střele z mezikruží.

03:23
    Po Haasově zakončení z blízkosti vznikla tlačenice před litvínovským brankovištěm.

03:53
    Berger rýsoval krásnou přihrávku z pozice obránce, volný Kovářík ale puk u vzdálenější tyče minul.

04:37
    Aktivní Berger dalším střeleckým pokusem trefil Záluského a poté hosté vyhazují na další icing.

04:41
    Po Wágnerově vyhraném buly nastřelil Berger Zikmunda, domácí nadále zůstavají v útočném pásmu.

05:14
    Schneider byl mezi kruhy ubráněn Očenáškem, pěkně přihrával Wágner.

05:35
    Zakázané uvolnění Litvínova, tuto variantu dnes uvidíme asi vícekrát.

05:59
    Hosté se vymanili z tlaku a napadající Očenášek donutil Bergera k zaváhání. Po zásahu střídačky se bude vhazovat před Machem.

07:22
    Kokeny přerušuje hru. Hodně vzruchu v jeho brankovišti nadělala Bergerova rána a následné pokusy o dorážku.

07:49
    Ofsajd zastavil útočný pokus Litvínova.

08:39
    Berger si přes celé hřiště nabruslil do zakončení, Kokeny úvodní branku nedopustil.

08:58
    O karlovarskou střelbu se zatím stará téměř výhradně Berger, další jeho pokus minul branku.

09:30
    Wágnerovo zakončení z kruhu bylo zblokováno obráncem. Hosté se zatím úspěšně brání tlaku domácích.

09:37
    Kokeny přerušuje nápor Karlovarských.

09:40
    Vyhrané buly Wágnera a následně přízemní střela Bergera, litvínovský brankář odehrál puk do rohu.

09:54

10:10
    Zikmund po vhazování před Kokenym takticky dostal puk daleko od branky, ale vyvaroval se icingu.

10:52
    Hosté si zahrají přesilovku, ale nejprve se bude dvě minut hrát ve čtyřech. Na ledě se zajiskřilo, Berger se pustil do Kesselhuta, ale domácí za to budou pykat. Berger obdržel 2+2 minuty za hrubost a napadení, Kesselhut jen 2 minuty za hrubost.

12:14
    Schneider si pečlivě chystal střelu od modré čáry, ale nakonec zamířil vysoko.

12:43
    Sharks útočí i při oslabení, ale Haasovi se při pokusu o nahození svezl kotouč z čepele mimo hrací plochu. Buly nařízeno v neutrální zóně.

12:52
    Trest Kesselhuta vypršel, Litvínov zahajuje přesilovku.

13:45
    Domácí vyhodili puk až za Kokenyho branku.

14:10
    Kesselhut musí znovu až k vlastnímu gólmanovi.

14:44
    Bleskové přečíslení při oslabení zakončoval z levého křídla Schneider, Kokeny ale utěsnil prostor u tyče a stav 0:0 trvá.

14:52
    Domácí hrají v plném počtu.

15:00

Úvodních patnáct minut branku nepřineslo, i když si oba týmy vyzkoušely po přesilovce. Více ze hry mají Karlovarští, ale při absenci střelce Geiera se zatím nikomu nepodařilo najít recept na Kokenyho v litvínovské brance.

15:01

15:26
    Prostřední třetina začíná obrovskou šancí domácích. Berger šel sám na Kokenyho, ale litvínovský brankář úspěšně puk vyrazil!

17:06
    Jeřábek obloučkem od zadního mantinelu vyzval Karafiáta, toho na poslední chvíli zablokoval při zakončení Očenášek.

17:59
    První zákrok má na kontě Bohumír Mach. Kesselhut vyslal z levého kruhu pěknou střelu, která přistála v lapačce.

18:42
    Berger napřáhl ke golfovému úderu na kruhu, ale Záluský odehrál puk rychleji. Vzápětí se Berger dostal na ose hřiště k ráně, ale Kokeny je neprůstřelný.

20:06
    Přesilovka pro Litvínov. Schneider to u hrazení přehnal s důrazem proti Zikmundovi a je vyloučen za napadení.

20:37
    Hostům se nedaří překonat modrou čáru. Po doteku střídačky je nařízeno buly ve středním pásmu.

20:46
    Očenášek nahodil za karlovarskou branku, ale puk si bere Berger.

21:01
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Po všech dobrých zákrocích propadl Kokenymu pomalejší puk, který vyslal v poloze ležícího střelce JIŘÍ BERGER. Ten podstupoval souboj s obráncem, při kterém zvládl vystřelit. Asistence: Karel Wágner.

21:35
    Haas mohl přidat další branku v oslabení, ale střela z mezikruží mu nesedla.

22:06
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

22:23
    Zikmund se nebezpečně blížil k domácí brance, ale Wágner se stihl vrátit a důrazně litvínovského hosta ze Sparty zastavil.

23:49

24:18
    Berger pokračuje v ostřelování litvínovské branky, ale jeho další pumelici zvládl lapit Kokeny.

24:24
    A po buly okamžitě znovu. Dnes je to hlavně souboj Kokenyho s Bergerem.

24:37
    Očenášek vysunul do brejku Zikmunda, kterého stíhal Berger a v rozhodujícím okamžiku nadzvedl soupeři hokejku. Ukázkový obranný zákrok!

25:55
    Očenášek čekal za obrannou Sharks na modré čáře. Záluského přihrávka ale prošla až na zakázané uvolnění.

27:00
    Jeřábek, Karafiát a Schneider dělají rozruch v okolí litvínovské branky. Hosté však dobře brání.

29:10
    Wágner přiťukl do sólového nájezdu Bergerovi, ale i tentokrát karlovarský střelec nepřekonal Kokenyho!

30:00

Ve 22. minutě se Karlovy Vary dostaly do vedení, které ale přes veškerou snahu nedokázaly navýšit. Kokeny v brance Litvínova je téměř perfektní. Mach si na druhé straně sáhne na puk jen ojediněle.

30:01

30:17
    Schneider si od mantinelu vybruslil na kruh, ale s jeho střelou neměl Kokeny sebemenší problém.

31:31
    Po Schneiderově práci u mantinelu si vzal puk na hokejku KAREL WÁGNER, nabruslil si do střelecké pozice mezi kruhy a zvýšil na 2:0. Asistence: Marek Schneider.

31:56
    Zikmund unikal do brejku, ale v bruslařském souboji obstál Haas a litvínovského útočníka nepustil k zakončení.

32:53
    Schneider odrazem puku o mantinel zkoušel poslat Bergera do nájezdu. To se nepovedlo, protože u kotouče byl první Kokeny a riskantní rozehrávkou před dojíždějícím Bergerem ani nedovolil vhazování.

33:47
    Filip Veselý se trochu unáhlil a připsal zakázané uvolnění Litvínovu v nijak nebezpečné situaci.

33:55
    Kokeny chytá Wágnerovu střelu po buly, i když měl omezený výhled.

34:00
    Opět Kokeny a jeho lapačka, tentokrát proti Bergerovi. Brankář Litvínova je jednoznačně nejvytíženějším mužem zápasu.

34:25
    Obléhání branky hostů pokračuje, v další šanci mezi kruhy neuspěl Karafiát.

35:36
    Lukáš Karafiát zastavil ještě na modré čáře hrozící přečíslení Litvínova.

37:30
    Hosté se po dlouhé době vydali na výlet k Machovi, jehož však neohrozili.

38:30
    Sharks vytrvale útočí, Litvínov vytrvale brání. Delší dobu už ale nikdo z domácích nevystřelil.

38:55

39:35
    Bergerova navštívenka od modré čáry přistála v Kokenyho lapačce.

41:04
    Očenášek nahodil od modré čáry a Mach si připsal vyrážečkou zákrok. Patrně druhý v zápase.

41:39
    Michalčín a Kovářík operovali před brankou Litvínova.

41:58
    Bergerova střela do Kokenyho lapačky přerušila karlovarskou výhodu. Radek Žižka je potrestán dvěma minutami za držení, i když plamenně diskutuje s hlavním rozhodčím.

42:21
    Michalčín krásně nahrál volnému Schneiderovi, jehož rána možná škrtla o tyčku. Každopádně šla vedle a Litvínov se osvobodil.

43:07
    Wágner obdržel krosovou přihrávku přes celé pásmo, udělal pár temp a razantně vystřelil do připraveného Kokenyho.

43:40
    Záluský vyhodil.

43:58

V poslední třetině přidal Karel Wágner pojistku a Karlovy Vary tak porážejí Litvínov 2:0. V brance hostů zazářil Ota Kokeny, ale ani jeho výborný výkon na první body v sezóně nestačil. Z Ostrova je to pro dnešek vše, pěkný zbytek neděle! (14:51:05)