Buffalo – Tampa 0:2 (kon.) | NY Rangers – Florida 4:5 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 5:2 (kon.)
Philadelphia – San Jose 1:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 1:4 (kon.)
Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Toronto 1:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 3:2 (po pr.)
Vegas – Dallas 0:3 (kon.)
New York Rangers
4:5 (0:3, 3:1, 1:1)
Florida Panthers
Středa 29.11.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:56:09)

Bodyčeky: 13-22

Dva body si z Madison Square Garden tak odváží Florida, která po skvělé první třetině těžila ze své produktivity.

Ke klíčové situaci došlo necelé dvě minuty před koncem. Rangers si v útočném pásmu posílali puky podél mantinelu a snažili se odpoutat od těsně bránících soupeřů. Poslední přihrávka ale byla příliš prudká, kotouč vyklouzal do středního pásma a Rangers se vydali do vlastní třetiny znovu rozehrát útočnou akci. Při rozehrávce však hrubě chybovali a pustili Floridu k puku. Huberdeau přenechal Pysykovi, jehož ránu sice dokázala domácí obrana zblokovat, ale odraženého puku se zmocnil Malgin, který propálil nejen obranný blok, ale i brankáře Pavelce.

Hodně nečekané rozuzlení mělo utkání mezi Rangers a Panthers. Od druhé třetiny jasně lepší domácí se nakonec dotáhli až na 4:4 a nescházelo mnoho, aby vývoj zápasu definitivně otočili. Jenže jejich aktivita je nakonec stála i bod za remízu v normální hrací době.

59:40
    Rangers se nemohou dostat do útočného pásma.

59:10
    Ač jsou Rangers v obranném pásmu, Pavelec míří z branky!
    58:51 Denis MALGIN - 4:5

58:51
    Florida právě vstřelila branku!
    Chyba v rozehrávce Rangers pustila Floridu do velké šance, kterou hosté dokázali zužitkovat. První střela Pysyka sice byla zablokována, ale k odraženému puku se následně dostal na hranici kruhu pro vhazování DENIS MALGIN, který prostřelil Pavelce. Asistence: Mark Pysyk, Jonathan Huberdeau.

58:39
    Domácí se sami vyhnali do středního pásma.

58:25
    Rangers v útoku zatím posílají puk podél mantinelu.

57:47
    Rychlý přechod do útoku Zuccarella zastavuje ofsajd.

57:40
    Odražený puk od zadního mantinelu způsobil Pavelcovi nečekané problémy. Odrazil se mu do brusle a Pavelec pro jistotu musel na led a ukrýt kotouč pod lapačkou.

57:20
    Domácí se museli vrátit do vlastní třetiny.

Ještě jedna komerční pauza.

56:56
    Pavelec má kotouč ukrytý pod lapačkou a pevně zůstává nalepený na své levé tyči. Rozhodčí přerušuje hru a zabraňuje dalšímu tlaku na brankáře domácích.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 25. J. T. Miller (Zuccarello, Skjei), 30. Bučněvič (Kreider, Desharnais), 32. Kreider (Bučněvič, Desharnais), 54. Kreider (Desharnais, Bučněvič) – 6. Barkov (Huberdeau, Yandle), 10. J. McGinn (Bjugstad), 17. Haley (Yandle, Sceviour), 29. Huberdeau (Matheson, Weegar), 59. Malgin (Pysyk, Huberdeau)

New York Rangers: H. Lundqvist (17. Pavelec) – Shattenkirk, Skjei, Holden, Br. Smith, Kampfer, M. Staal – Bučněvič, Desharnais, Kreider – Rick Nash, K. Hayes, Vesey – Zuccarello, J. T. Miller, Grabner – Fast, Nieves, Carey.
    Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Yandle, Ekblad, Matheson, Weegar, Petrovic, Pysyk – Barkov, Malgin, Huberdeau – Bjugstad, Trocheck, J. McGinn – Hunt, McCann, Haapala – Sceviour, MacKenzie, Haley.