Zlín – Chomutov 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Středa 29.11.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 27. kolo

Dnešní utkání je u konce. Oceláři ve třetí třetině nejprve vyrovnali, když povedená teč Arona Chmielewského zapadla do sítě. Kometa měla příležitosti k tomu, aby si vzala své vedení zpět, v cestě ale stála buď branková konstrukce nebo výborný Hamerlík a tak museli domácí skousnout hodně krutý trest v podobě gólu Martina Růžičky. Třinecký snajpr si v poslední minutě najel před Čiliaka a tečoval puk za jeho záda. Oceláři si odvážejí všechny tři body. Nejlepšími hráči utkání vyhlášeni Martin Růžička a Martin Erat. Ode mne je to pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek středečního večera. Na počtenou.

Střely na bránu

Kometa: 33
    Oceláři: 29 (20:35:32)

59:50
    Brňané jsou v pásmu ale asi už ho na Hamerlíka poslat nestihnou.

59:30
    Hosté vyhazují kotouč a Kometa začíná z vlastního pásma.

59:20
    Domácí mají puk a Čiliak míří na střídačku!

59:14
    Domácí si vyžádali oddechový čas.
    59:14 Martin RŮŽIČKA - 2:3

59:14
    Třinec právě vstřelil branku!
    Studená sprcha pro domácí! Oceláři v poslední minutě otáčejí skóre! Marcinko poslal kotouč před branku kam si najel MARTIN RŮŽIČKA a tečoval puk. Ten se se štěstím prokutálel přes Čiliakův beton za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Marcinko, Daniel Rákos.

59:00
    Martin Nečas nabruslil do rohu kluziště, kde ale neměl žádného spoluhráče.

58:50
    Gulaši zakládá další útočnou akci z vlastní třetiny.

58:10
    Ondřej Kovařčík nepřesně rozehrál v útočném pásmu a Brňané posílají puk do středního pásma.

58:00
    Domácí vyhodili na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Čiliaka.

57:29
    Hosté nyní nemohli hrát kvůli signalizovanému ofsajdu, což nerespektovali a rozhodčí ukazuje do pásma hostujícího celku. Vhazovat se bude před Hamerlíkem.

57:10
    Erat rozehrál pouze na Rákose a ten hned posílá puk spoluhráčům v útočném pásmu.

56:40
    Nečas rozjíždí další akci z vlastního pásma.

56:09
    Dnešnímu utkání přihlíží 7151 diváků.

55:25
    Neuvěřitelná situace se nyní odehrála v pásmu Ocelářů! Hostující obránce si nevšímal, že na něj letí puk a odjel na střídačku, tak si kotouč přebral Martin Erat a jel s Nečasem dva na jednoho. Dvakrát si vyměnili puk před brankou ale ani jednomu útočníkovi se nepodařilo jej poslat do brány!

54:37
    Tvrdá Růžičkova rána se odrazila od betonu Čiliaka zpět mezi kruhy, odkud domácí poslali kotouč do bezpečí.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Horký – T. Svoboda, Vincour, Haščák – R. Zohorna.
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek, Jank – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Chmielewski, Mikulík, Christov – Adamský (A), Cienciala, Irgl – M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Frodl, Komárek