Washington – Los Angeles 2:5 (kon.) | Detroit – Montreal 3:6 (kon.) | Nashville – Vancouver 3:5 (kon.)
Minnesota – Vegas 4:2 (kon.) | Chicago – Dallas 3:4 (po pr.) | Calgary – Arizona 3:0 (kon.)
Edmonton – Toronto 4:6 (kon.)
Minnesota Wild
4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Vegas Golden Knights
Pátek 01.12.2017, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas úplně vše, přeji příjemný zbytek noci. (04:42:06)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:42

1. Devan Dubnyk (MNS) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    2. Eric Staal (MNS) 2+0
    3. Matt Dumba (MNS) 0+1

Zápas je u konce, z vítězství se nakonec radují domácí hokejisté. Bylo to ale velké drama až do konce. Minnesota si do třetí třetiny přinesla náskok 1?0, o ten ale velmi brzy přišla. Už po pěti minutách třetí třetiny totiž prohrávala po brankách McNabba a Marchessaulta. Jenže pak hned dokázal zareagovat Niederreiter a vyrovnal. V 53. minutě pak vstřelil vítězný gól Staal a ten samý hráč pak ještě pečetil výsledek gólem do prázdné brány.

59:55 Eric STAAL - 4:2

59:55
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A je definitně rozhodnuto. Pojistku přidává střelou do prázdné brány ERIC STAAL. Je to jeho druhý gól v sezoně. Bez asistence.

59:23
    Minnesota dokázala dostat puk do středního pásma a dál úspěšně brání hubený náskok.

58:54
    Dubnyk zachránil opět svůj tým, když dokázal vychytat velkou šanci Jonathana Marchessaulta.

58:30
    Subban už je na střídačce, Vegas to zkoušení v šesti!

57:10
    Vegas ale nedokázalo ze svého útoku vytěžit střelu na bránu.

56:53
    Alex Tuch vystihl přihrávku ve vlastním obranném pásmu a hned založil akci svého celku.

55:50
    Nate Schmidt se dostal to velké šance, ale skvělým zákrokem betonem ho vychytal Dubnyk. Schmidt byl přitom před brankou úplně sám.

55:17
    Nahození Vegas si nechal Dubnyk u sebe. Hosté tak alespoň vybojovali buly v útočném pásmu.

54:45
    Dumbova střela od modré na Malcolma Subbana neprošla, Wild ale udrželi útočné pásmo.

54:14
    Eakinova střela byla přizvednuta do ochranné sítě za brankou Vegas.

53:53
    Vegas svůj pobyt v útočném pásmu nekorunovala střelou na bránu. Neala o puk nakonec obral Koivu.

52:48
    Nino Niederreiter nepříjemně napadal Colina Millera. Ten nakonec tuto situaci ustál.
    52:05 Eric STAAL - 3:2

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 38. Mikael Granlund (Reilly, Zucker), 46. Niederreiter (Brodin, Winnik), 53. E. Staal (Dumba), 60. E. Staal – 43. McNabb (Matteau), 45. Marchessault (W. Karlsson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Brodin, Suter (A), R. Murphy, Olofsson, Dumba, Reilly – Niederreiter, E. Staal (A), M. Foligno – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Winnik – Stewart, Coyle, Zucker – Z. Mitchell, Cullen, Ennis.
    Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Schmidt, Sbisa, Engelland, Theodore, McNabb, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Neal (A), Haula, Tuch – Leipsic, Eakin, O. Lindberg – Nosek, Bellemare (A), Matteau.