Slavia – Kometa Brno 4:6 (kon.) | Kladno – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Liberec – Zlín 4:5 (po pr.)
Mladá Boleslav – Olomouc 2:3 (po pr.) | HC Litvínov – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 0:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 5:4 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
HC Plzeň 1929
Pátek 01.12.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 21. kolo

Za výsledkem tohoto urputného souboje se týmy vydali do prodloužení. První chvilky se mezi sebou hráči spíše otrkávali ve středním pásmu. V 61. minutě si připsal vítěznou branku Michal Horký, který se prosadil z mezikruží, a zajistil tak svému týmu cenné dva body.

Karlovarští tedy dokázali zvítězit nad Plzní, která je první v bodování DHL Extraligy juniorů. Brankář Kašpar předvedl skvělý výkon a dokázal, že umí tým podržet i v takto náročném duelu. Zraněnému Lukášovi Procházkovi, střelci třetí branky Energie, přejeme brzké uzdravení!

Ode mě je to pro dnešek vše.
    Hezký večer a zas někdy, napočtenou! (23:09:51)

60:52
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary poráží první Plzeň! Obrovská radost se strhla po vítězné brance MICHALA HORKÉHO, který se prosadil z mezikruží. Asistence: Marek Pastyřík.

60:10
    O kotouč se derou hráči ve středním pásmu.

60:01

Indiánům se podařilo ve třetí třetině vyrovnat. Ve 41. minutě se prosadil Eret, v 52. Matiášek a v 54. vyrovnal Rubner. Pokračovat se tak bude v pětiminutovém prodloužení tři na tři.

60:00

59:45
    Plzeň se nyní pustila znovu do útoku, ale se stavem utkání toho zřejmě již moc nezmůže, Karlovarští si soupeře dobře hlídají.

59:16
    Vlčí smečka prověřila Beranovu pozornost, ten měl teď plné ruce práce, kterou ukončila střela Brabce.

58:45
    Energetikům přerušili kombinaci Plzeňští a míří k domácímu brankáři.

58:04
    Karlovarští kombinují v útočném pásmu. Střela Vápeníka od modré nevyšla.

57:15
    Pourova další rázná střela z pravého kruhu na tyč rozezněla prostory KV Areny.

56:56
    Pour předvedl nyní slušnou individuální akci, na poslední chvíli ho zastavil Janata.

56:14
    V KV Areně je cítit silné napětí, avšak brankář Beran na druhé straně se zatím příliš nezapotil.

56:03
    Další zakázané uvolnění Energie, která se neustále snaží uniknout soupeři.

55:29
    Útočný výjezd Karlových Varů skončil střelou na tyč.

54:52
    Plzni se opět nedaří dostat ke střele a energetikům z obranného pásma.

54:45
    Domácí se osvobozují vyhozením na zakázané uvolnění, hra se přesouvá zpět před Kašpara.

54:24
    O kotouč se týmy rvou stále v pásmu domácích.

53:32
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! O vyrovnávací gól a zřejmě napínavé následující minuty se postaral MAREK RUBNER svou přesnou střelou z mezikruží. Asistence: Petr Kodýtek.

53:12
    Reitspies zakončoval u levé tyče, procpat kotouč nedokázal.

52:06
    Plzeňští dále atakují domácí, na kotouči se teď objevil David Roubal.

51:01
    Indiáni opět dotahují! Kombinace Rubnera s JANEM MATIÁŠKEM v předbrankovém prostoru vyústila ve třetí gól hostujícího týmu. Asistence: Marek Rubner, Petr Kodýtek.

50:17
    Zakázané uvolnění, kvůli němuž se rozbouřila nejen karlovarská střídačka, posílá Energii do obranného pásma.

49:30
    Karlovarští se snaží Plzni vzdorovat, ale nedaří se jim uniknout.

48:35
    Indiánům se nepodařilo vystřelit a hra se přesouvá za Beranem.

48:20
    Plzeň na Vlčí smečku nyní opět startuje.

47:17
    Karlovarští vedou opět rozdílem dvou branek! TOMÁŠ CHODOUNSKÝ dostal přesnou přihrávku od Pastyříka k pravému kruhu odkud přesně zasáhl Beranovu klec. Asistence: Marek Pastyřík, Michal Horký.

46:50
    Šikova střela z pravého kruhu skončila mimo.

46:14
    Velké problémy na straně indiánů stále přetrvávají, Karlovarští si je hlídají a nepouštějí ke střelám.

45:15
    Plzeň drží útočné pásmo, nedaří se ji kombinovat.

44:22
    Rubner dorážel u pravé tyče, dorovnat se mu nepodařilo.

43:36
    Roubal Josef s Eretem zavezli kotouč do pásma domácích, ale ke střele se nedostali.

42:15
    Nikomu se zatím nedaří dostat ke střele a hra se přelévá z pásma do pásma.

41:38
    Plzeň stále aktivní na kotouči, brankář Beran si může užívat klidu.

40:36
    Rychlý nástup Plzně potvrdil rychlý PETR ERET snižuje nahozením z mezikruží, které dopadlo za záda Kašpara. Asistence: Filip Přikryl, Jakub Pour.

40:01
    Střídání v týmu HC Plzeň 1929: ze hřiště odchází Kolář, přichází Beran.

40:01

Druhá třetina patřila Energii, která se do ní pustila velmi zhurta. Ve 23. minutě vyrovnal stav utkání Michal Horký, poté poslal domácí do vedení přesnou střelou Marek Pastyřík. Poslední branku vstřelil v oslabení Lukáš Procházka a Karlovarští vedou 3:1.

40:00

39:40
    Hra se dohrává v pásmu Energie.

38:51
    Eret proklouzl Vlčí smečce, ovšem domácí gólman situaci opět zachránil, po jeho zákroku se strhla menší strkanice, ale na pěsti nedošlo.

38:10
    Domácí drží Plzeň v útočném pásmu.

37:12
    Prudká střela Horkého od modré gólem neskončila.

37:04
    Energetici nyní předvádějí slušný hokej a na Koláře vysílají nemálo střel.

36:57

35:36
    Po jejím vstřelení se Lukáš skácel na zem, za doprovodu svých spoluhráčů lékaře a velkého potlesku publika opustil na nosítkách ledovou plochu. Z pohledu diváka to vypadalo na potíže s kolenem.

35:36
    LUKÁŠ PROCHÁZKA svou přesnou střelou z úniku přidává branku Energie a dokonce v oslabení. Asistence: Michal Horký, Petr Vodička.

35:11
    Pour s Přikrylem rozehrávají zpoza branky soupeře.

34:45
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bečka – 2 min., krosček).

34:21
    Plzeňští stále drží kotouč na svých holích, ale do střeleckých pozic se jim nedaří dostat.

33:45
    Karlovarský gólman to dnes pěkně odnáší, zatím svůj tým však skvěle drží.

33:21

32:43
    Sudí přesouvají hru do útočného pásma Energie, Plzni se přesilová hra zatím příliš nedaří.

32:01
    Zběsilou střelu Rubnera z mezikruží Kašpar skvěle vychytal.

31:05
    Kašpar vyjel z brankoviště, při čemž podrazil jednoho z plzeňských hráčů. Trest dvou minut odpyká Tlačil.

30:12
    Energetici zakládají další útok.

29:11
    Ukázkovou střelou od modré vymetl růžek plzeňské klece MAREK PASTYŘÍK, a posílá tak svůj tým do vedení. Asistence: Michal Horký, Lukáš Procházka.

28:07
    Karlovarští na přidali na tempu.

27:18
    Za podražení je vyloučen Hanzlík (PLM).

26:25
    Pískané postavení hráče mimo hru přerušuje útok domácích.

25:22
    Pastyříkova prudká střela od modré mířila těsně vedle.

24:18
    Pro diváky toho hra k podívané moc nenabídne.

23:35
    Halberštát nyní v mezikruží zastavil rozjetého Reitspiese.

22:17
    Po pěkné kombinaci v útočném pásmu vyrovnává stav utkání MICHAL HORKÝ. Asistence: Pavel Vápeník, Lukáš Procházka.

20:48
    Přikrylovu střelu Kašpar vyrazil, avšak následovala prudká střela Kačeny, která zasáhla hlavu gólmana Energie.

20:11
    Karlovarští do hry naskočili velmi zhurta a kombinují před Kolářem.

20:01

Do utkání nastoupily oba týmy velmi aktivně, avšak Plzeňští nasadili rychlejší tempo hned na začátku, avšak postupně se hra vyrovnala. V závěru se prosadil MAREK RUBNER.

20:00

19:25
    Plzeňští stále obklopují Energii, avšak navýšení se již zřejmě nedočkáme.

18:31
    Plzeňští si připisují první branku tohoto utkání! MAREK RUBNER se prosazuje po druhé dorážce, kterou poslal kotouč nad levé rameno domácího brankáře a rozvlnil tak jako první síť karlovarské branky. Asistence: Jan Matiášek.

17:40
    Pastyřík s Přibylem nyní zabránili dalšímu střeleckému pokusu Plzně před Kašparem.

16:45
    Pour to na domácího brankáře zkoušel z bezprostřední vzdálenosti a zakončoval u pravé tyče.

15:31
    Kodýtek si šikovně najel před karlovarského golmana, ten ho však bravurně vychytal lapačkou.

14:35
    Zakázané uvolnění přesouvá hru před Koláře.

13:48
    Markov nyní domácího brankáře doslova vymáchal na ledě. Kotouč se za Kašpara nedostal.

12:58
    Plzeňští rozehrávají ve středním pásmu.

12:08
    Prošek probruslil hostující obranou až za Koláře, kde energetiky indiáni opět o kotouč připravili.

11:12
    Ani jednomu z týmů se nedaří udržet útočnou třetinu.

10:15
    Pastyřík s Davídkem znovu zkusili uniknout ze spárů Plzně, které se zatím příliš nedaří kombinace v útočném pásmu.

09:19
    Tlačil na malý okamžik vyvezl kotouč ke Kolářovi, příliš se tam domácí neohřáli.

08:32
    Eret nahazoval zpoza branky na Poura, jejich kombinaci přerušil domácí gólman.

07:31
    O kotouč se po většinu času bojuje ve středním pásmu.

06:22
    Rubner se rozjel od modré a zakončoval u levé tyče, jeho pokus si Kašpar ohlídal.

05:37
    Plzeňští se snaží vyzrát nad domácí obranou, která je do svého obranného pásma téměř nepropustí.

04:41
    Hra je zatím plná chyb a nepřesností a přelévá se ze strany na stranu.

03:38
    Do větší šance se nyní dostali Karlovarští, jejich krátký útok Koláře ale neznepokojil.

02:47
    Sysel pálil od modré, na jeho střelu z bezprostřední vzdálenosti se snažil tečovat Kodýtek.

02:07
    Roubalové nyní působili Kašparovi menší závar, Karlovarský gólman nebezpečné dorážky ustál.

01:40
    Roubal D. přesouvá zpět kotouč na hole Plzně po krátkém úniku Energie.

01:00
    Plzeňští drží domácí v útočné třetině a zaměstnávají jejich obranu.

00:10
    Po úvodním buly vybruslil z obranného pásma s kotoučem Bečka, avšak první střela domácích mířila těsně vedle.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě, utkání za malý okamžik začne.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Grančarov) – Barbec, Vodička, Pajk, Bernáth, Vápeník, Přibyl, Kala, Hrůša – Bečka, Šik, Janata, Pastyřík, Procházka, Horký, Petrov, Chodounský, Tlačil, Salnikov, Halberštát, Prošek
    Trenér: Pavel Arnošt

HC Plzeň 1929: Kolář (Beran) – Sysel, Staněk, Kačena, Lokajíček, Váchal, Čechura, Štěpánek – Rubner, Kodýtek, Matiášek, Pour, Přikryl, Eret, Roubal D., Roubal J., Hanzlík, Reitspies, Markov

Brankáři:
    Filip Grančarov 92.11% (916min. na ledě)
    Jan Špírek 91.80% (183min. na ledě)

Přímo z Karlových Varů zdravím všechny příznivce ledního hokeje a zejména tedy fanoušky DHL Extraligy juniorů. Dnes v KV Aréně proběhne souboj prvního s patnáctým. Konkrétně na karlovarský led zamíří indiáni z Plzně, kteří aktuálně vládnou tabulce DHL Extraligy, aby se zde utkali s domácí Vlčí smečkou. Zápas odstartuje úderem 18. hodiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 23. Horký (Vápeník, Procházka), 30. Pastyřík (Horký, Procházka), 36. Procházka (Horký, Vodička), 48. Chodounský (Pastyřík, Horký), 61. Horký (Pastyřík) – 19. Rubner (Matiášek), 41. Eret (Přikryl, Pour), 52. Matiášek (Rubner, Kodýtek), 54. Rubner (Kodýtek)

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Grančarov) – Brabec, Vodička, Pajk, Bernáth, Vápeník, Přibyl, Kala, Hrůša – Bečka, Šik, Janata, Pastyřík, Procházka, Horký, Petrov, Chodounský, Tlačil, Salnikov, Halberštát, Prošek

Rozhodčí: Grech – Belko, Sedláček