AC Sparta Praha
3:0 (3:0)
FK Mladá Boleslav
Neděle 03.12.2017, 18:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • HET liga • 16. kolo

Skóre zápasu nešťastně otevřel ligový debutant, devatenáctiletý brankář Martin Jedlička, jenž si Čivićův centr odražený od tyče srazil za brankovou čáru a branku musel premiérově posvětit video rozhodčí. Během prvního poločasu sparťané přidali díky perfektním Vatajelovým centrům další dvě branky, které zaznamenali Ondřej Zahustel s Josefem Šuralem.

Po změně stran si oba týmy vypracovaly slibné gólové příležitosti, ale skóre už se nezměnilo a Sparta vítězí 3:0. V tabulce přesto zůstává na pátém místě, když na vedoucí Plzeň ztrácí propastných osmnáct bodů, na Slavii a Sigmu Olomouc pak body čtyři. Hosté se usadili na jedenácté pozici a k jejich nevoli mají výrazně blíže k sestupu než k pohárovým příčkám. (19:58:30)

V závěrečném utkání ligového podzimu Sparta poráží Mladou Boleslav 3:0 a nepovedený podzim zakončuje trochou radosti. Naopak hosté prohlubují svůj zmar a přezimují hluboko v dolní polovině tabulky české nejvyšší soutěže.

90+2

90+2
    Přikryl přetaženým centrem u vzdálenější tyče našel Lukáše Mageru, ten ale tísněn Frýdkem nedokázal míč nasměrovat na sparťanskou branku.

90+1
    Rozhodčí Karel Hrubeš nemá důvod k delšímu nastavení a tak oddaluje závěr dnešního zápasu o dvě nastavené minuty.

90
    Po sedmém rohovém kopu Mladé Boleslavi Magera v tísni hlavou pouze prodloužil míč k Martinu Dúbravkovi.

89
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Hovorka, přichází Semih Kaya.
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Adam Jánoš.

Semih Kaya dostává první ligové minuty od poločasu úvodního kola proti Bohemians, kdy se dlouhodobě zranil.

Na druhé straně Jánoš je pátým hráčem Mladé Boleslavi se sparťanskou minulostí, který se účastní dnešního zápasu.

88
    Ben Chaim si příliš nevylepšil své jméno u sparťanských fanoušků, když vůbec nezvládl rozehrávku rohového kopu.

87
    Po Ben Chaimově centru Plavšić v tísni dokázal míč posunout k Šuralovi, ten neprostřelil bránící zadáky Mladé Boleslavi.

85
    Rohové kopy na hostujícím kontě přibývají velmi rychle, ani ten šestý ale nic nezměnil na nule u vstřelených branek, neboť Přikrylův centr snadno stáhl ze vzduchu brankář Dúbravka.

84
    Centr Ben Chaima od levé postranní čáry nebezpečně proletěl pokutovým územím, nikdo v rudém se ale k míči prodrat nedokázal. Nejblíže měli Frýdek se Šuralem.

83
    Po kratším náporu hostů už sparťané opět převzali hru pod svoji kontrolu a kombinují s míčem u středové čáry.
    81. Výborným zákrokem se prezentoval Dúbravku, který vytěsnil ránu Přikryla.

81
    Po následném rohovém kopu Dúbravka musel zasahovat proti o poznání povedenější střele, se zakončením Přikryla k tyči si ale také dokázal poradit!

80
    Marek Matějovský fantastickou vzdušnou kolmicí uvolnil v pokutovém území Tomáše Přikryla, ten ve stoprocentní gólové pozici nezvládl zakončení a pouze trefil brankáře Dúbravku!

79
    A další střetnutí Ben Chaima s Chalušem, tentokrát hostující stoper prudkým odkopem trefil Ben Chaima, ten se těžce zvedal z trávníku, bude ale moci pokračovat.

79
    Tal Ben Chaim si všiml volného prostoru na levém křídle, svůj nadějný průnik zakončil prudkou střelou odraženou od Chaluše.