Dijon – Bordeaux 3:2 (kon.)
Dijon FCO
3:2 (1:2)
Girondins Bordeaux
Pátek 01.12.2017, 20:45 • Stade Gaston Gérard, Dijon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:14. (22:46:52)

Dnešní utkání nabídlo zajímavý fotbalový zážitek. Šťastnější je nakonec domácí celek z Dijonu, který přetlačil Bordeaux 3:2.

Hosté začali zápas týmů ze středu tabulky odvážněji a již v patnácté minutě byli odměněni. Po dorážce z blízkosti se prosadil Jonathan Cafú. Po půlhodině hry bylo srovnáno, když hlavou dostal míč do sítě po rohovém kopu Cédric Yambéré. Bordeaux šlo ale přece jen do šatem v jednobrankovém vedení. O to se postaral kráskou střelou do levé šibenice Malcom. Několik minut po přestávce srovnal podruhé v zápase skóre lehkou tečí před brankou Benjamin Jeannot. Když už se zdálo, že si týmy body rozdělí, tak přišel zásah Wesleyho Saida, který po přihrávce Xeky zakončil na zadní tyč a nedal tak Costilovi žádnou šanci. Na poslední sekundy přišel do hry také Jaroslav Plašil, ale ani český záložník Bordeaux nespasil, navíc viděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

90+3

90+2
    Plašil zastavil nedovoleně rozběhnutého Kwona a vidí od rozhodčího žlutou kartu.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Xeka, přichází Mehdi Abeid.

90
    Bordeaux mělo k dispozici rohový kop. Malcom se dostal ještě k jednomu centru po přistrčení Plašila. Právě český záložník ještě hledal Kamana, ale ten hlavou poslal míč jen mimo tři tyče.

89
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio Henrique Santos, přichází Jaroslav Plašil.
    88. Wesley SAÏD - 3:2

88
    Dijon právě vstřelil branku!
    Dijon se před koncem zápasu prosazuje a je blízko třem bodům! Rychlý útok zahájil na pravé straně střídající Rosier, následně se balon dostal ke Xekovi, který ještě našel zcela volného WESLEYHO SAIDA. Záložník Dijonu poslal míč nekompromisně ke vzdálenější tyči.

87
    De Préville se dostal s míčem zničehonic až do vápna. Prošel kolem třech obránců, ale poté už nezvolil dobrou přihrávku na stojícího Malcoma.

86
    Po dlouhém nákopu domácího brankáře svedl tvrdý souboj Tavares. Následně z toho těžil Xeka, který centrem hledal znovu Tavarese. Ten byl v pokutovém území stažen k zemi, ale hlavní rozhodčí pokutový kop nepíská.

84
    Méně než deset minut i s nastavením zbývá oběma týmům. V posledních minutách je aktivnější Bordeaux, ale k ohrožení branky se ještě ve druhém poločase příliš nedostalo.

83
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Fouad Chafik, přichází Valentin Rosier.

82
    Fouad Chafik dnes naběhal spoustu kilometrů a tak není divu, že nyní leží na trávníku v křečích. Už se chystá střídání.

81
    Právě Oussama Haddadi byl u zrodu další útočné akce Dijonu. Na levém kraji se pustil do útoku, spolupracoval s Mariém, ale střídající útočník balon neudržel.

80
    Souhra Gajiče s Malcomem byla úspěšná, do hry se zapojil také Cafú. Ten si však v souboji s Haddadim pomohl rukou a je pískán útočný faul.

79
    Souboj Xeky s Malcomem vyšel vítězně pro hostujícího hráče, který byl faulován. K míči se postavili na místě přestupku Malcom a De Préville. Byl to střídající De Préville, který poslal míč směrem k brance domácím. Reynet mohl v klidu pustit balon vedle své tyče.

78
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Jordan Marié.

Vít Schück

Branky: 35. Yambéré (Xeka), 53. Jeannot (Saïd), 88. Saïd (Xeka) – 15. J. Cafú, 36. Malcom (Gajić)

Karty:   52. Chafik (DIJ), 57. Jeannot (DIJ) – 62. Vada (BOR), 90+2. Plašil (BOR)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:14.
    Dijon FCO: Reynet – Chafik (83. Rosier), Yambéré, Djilobodji, Haddadi – Kwon Chang-hoon, Xeka (90+1. Abeid), Amalfitano, Saïd – Jeannot (78. Marié), Tavares.
    Náhradníci: Leroy – Abeid, Marié, Balmont, Rosier, Bahamboula, Varrault.

Girondins Bordeaux: Costil – Gajić, Jovanović, Toulalan, Sabaly – Lerager, Santos (89. Plašil) – Malcom, Vada (64. de Préville), J. Cafú – A. Mendy (74. Kamano).
    Náhradníci: Prior – Youssouf, Kamano, de Préville, Sankharé, Plašil.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani