Saint-Étienne – Nantes 1:1 (kon.) | Caen – Lyon 1:2 (kon.) | Montpellier – Marseille 1:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:1 (1:0)
FC Nantes
Neděle 03.12.2017, 15:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji hezký zbytek nedělního dne! (17:01:59)

Je dobojováno! Ve druhém poločase byla k vidění velmi atraktivní fotbalová podívaná, v níž měli hostující hráči v kontrastu oproti úvodnímu dějství navrch. Hráči Nantes na svého soupeře poměrně rychle „vlétli“ a hned v 53.minutě skórovali branku, jíž hlavní rozhodčí neuznal pro nesprávně signalizovaný ofsajd. To hosty zdravě naštvalo a tvořili si jednu šanci za druhou. Srovnání jsme se dočkali v 61.minutě kdy se kuriózním způsobem po Lacroixově odkopu prosadil Emiliano Sala. Saint-Étienne působilo i ve druhé půli dobrým dojmem, avšak se nechalo trochu zaskočit soupeřem a hráči v černých dresech občas dělali až zbytečné chyby, které naštěstí pro ně nebyly potrestány.

90+5
    90+4.

90+4
    Tak tohle je škoda! Santy N'Gom si skvěle naběhl do pokutového území na centr mířící k hranici malého vápna, odkud hlavičkou ve skoku kupředu netrefil bránu.

90+3
    Vincent Pajot zkusil znovu své štěstí střelou z velké dálky, ale tentokrát jeho dalekonosná rána letěla velmi vysoko nad bránu.

90+2
    Po rozehrávce rohového kopu se černí zmocňují míče a dostávají jej alespoň za půlící čáru.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
    90.

90
    Lucas Lima vypálil levačkou z přímého kopu střelu, která se nebezpečně snášela pod horní břevno. Ruffier dokázal míč vytěsnit!

89
    Dabo při bránění Duboise nenápadně podrazil svého protihráče k zemi, avšak tento počin sudímu, respektive jeho asistentovi na čáře neunikl. Dabo vidí od sudího Letexiera žlutou kartu a Nantes navíc bude kopat přímý kop z nepříjemné pozice.

88
    Sala rychle vyvezl míč přes půlící čáru do útoku, hosté následně rychlou kombinací drží svého soupeře v šachu.

87
    Slepý nákop hostí nadělal nakonec hráčům ASSE drobné potíže, neboť došlo ke špatné domluvě mezi obráncem M'Benguem a brankářem Ruffierem.

86
    Thomasson si naskočil uvnitř šestnáctky na letící centr z pravé stran, ale svou hlavičkou pouze prodloužil dráhu letu mimo hrací plochu.

85
    Rohový kop pro FC Nantes. Žlutí dostávají svého soupeře pod tlak.

84
    Na hrací ploše zůstává po předešlém zákroku Duboise ležet Rémy Cabella, sudí nechává hru pokračovat při útoku Nantes.

83
    Hráči ASSE drží míč pevně na svých kopačkách, avšak mají problém se započetím útočné akce.

81
    Do konce utkání zbývá necelých deset minut. Povede se některému z dnešních soupeřů převést skóre na svou stranu?

80
    Selnaes nutně potřeboval zastavit rychle pronikajícího Sala, který po důrazném kontaktu zezadu padá k zemi. Selnaes za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

Petr Hluchý

Branky: 38. Pajot (Bamba) – 61. Sala

Karty:   51. Janko (SET), 59. Lacroix (SET), 80. Selnaes (SET), 89. Dabo (SET) – 73. Awaziem (NAT)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:11. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:10.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Janko, Théophile-Catherine, Perrin (56. Lacroix), M'Bengue – Dabo, Selnaes, Pajot – Bamba (79. Söderlund), Diony, Monnet-Paquet (69. Cabella).
    Náhradníci: Moulin – Hernani, Cabella, Dioussé, Lacroix, Maiga, Söderlund.

FC Nantes: Tătăruşanu – Dubois, Awaziem, Diego Carlos (46. Lucas Lima), Djidji – Thomasson, Rongier (46. N'Gom), A. Touré, El Ghanassy (75. Girotto) – Sala, Bammou.
    Náhradníci: Dupé – Lucas Lima, Girotto, Iloki, Moutoussamy, N'Gom, Pallois.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni