Moreirense – Marítimo 1:1 (kon.) | Tondela – Rio Ave 1:3 (kon.) | Chaves – Boavista 0:0 (kon.)
Moreirense FC
1:1 (1:1)
CS Marítimo
Sobota 02.12.2017, 17:00 • Estádio Comendador Joaquim de Almeida Freitas • Portugalská Primeira Liga • 13. kolo

António José Pinheiro de Carvalho poslal Moreirense v prvním poločase zaslouženě do vedení, když ve 26. minutě proměnil pokutový kop, jenže za čtyři minuty bylo srovnáno, když se krásnými nůžkami po rohovém kopu zaskvěl Drausio, který vystřelil Marítimu bod na hřišti týmu bojujícího o záchranu, který byl jasně lepší. Druhý poločas nenabídl skoro nic, pokud nepočítáme vyloučení Hichama Belkarouiho. Konečný výsledek zápasu. Moreirense 1 Marítimo 1. (18:57:02)

90+4

90+3
    Místo toho, abychom sledovali tlak Marítima, směrem vpřed jsou aktivnější oslabení hráči Moreirense.

90+2
    Moreirense na pravém křídle zahrávalo rohový kop a centr po něm byl na přední tyči odvrácen do bezpečí.

90+1
    Neto se pokusil rozhodnout utkání střelou zpoza šestnáctky, která nabrala příliš velkou výšku.

90
    Nad rámec utkání byly nastaveny 4 minuty.

89
    Moreirense na pravé straně rozehrálo minutu před koncem standardní situaci a Charles stáhl míč ze vzduchu.

88
    Marítimo vyrazilo do přečíslení, které zhatila nepřesná přihrávka ze středo hřiště doleva, kde měl k míči příliš daleko nabíhající Gevorg Ghazarjan. Vhazování pro domácí.

87
    Koffi Kouao unikal podél pravé postranní čáry a Erdem Sen ho stáhl zezadu oběma rukama k zemi. Jasná karta.

86
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Ronaldo Peña, přichází Jhonder Cádiz.

85
    Pierre Sagna se sice zvedl za postranní čárou z nosítek, není ovšem v zápase schopen pokračovat a nahradil ho Koffi Kouao.

84
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Drausio, přichází Ibson.

84
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Pierre Sagna, přichází Koffi Kouao.

83
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Joao Gamboa, přichází Everton.

83
    Na hřišti se objevila nosítka, na kterých je Pierre Sagna za potlesku fanoušků odnášen ze hřiště.

82
    Jhonatan rychle vyběhl z brány, aby odkopl míč na hranici šestnáctky do bezpečí, zatímco Pierre Sagna zůstal ležet na hrací ploše a na lavičce se rozcvičuje hostující Everton.

81
    Do konce zápasu zbývá odehrát deset minut a stále čekáme na gól, který by rozhodl o vítězi dnešního duelu.

80
    Maritímo si vytvořilo tlak, který vyvrcholil střelou zpoza šestnáctky, míč ale minul pravý horní roh brány.

79
    António José Pinheiro de Carvalho na pravé straně hřiště v blízkosti půlící čáry rozehrál standardní situaci, jenže jeho krátký centr byl před šestnáctkou odvrácen.

78
    Erdem Sen a Neto museli na koberec, aby si vyslechli rozhodčího. Standardní situace pro domácí.

77
    Marítimo určitě ještě sáhne ke střídání, aby zvýšilo ofenzivní sílu svého týmu. Moreirense hraje o deseti.

76
    Kolmý pas za obranu mířil do ofsajdu, takže hlavičkový souboj a útočná snaha Marítima byly zbytečné.

75
    Do konce utkání zbývá odehrát patnáct minut a zatím početní převaha Marítima není vůbec znát.

74
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Ricardo Valente, přichází Gevorg Ghazarjan.

74
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Alan Schons, přichází Arsénio.

72
    Následoval rohový kop z pravé strany, ani tento centr ale nebezpečí a šanci pro Marítimo nepřinesl.

71
    Marítimo rozehrálo na pravém křídle standardní situaci a střílený centr byl na přední tyči odvrácen.
    70. Belkaroui byl správně po druhé žluté kartě vyloučen

70
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Hicham Belkaroui poté, co ostrým skluzem sestřelil podél postranní čáry unikajícího Jeana Clebera! Domácí dohrávají zápas o deseti.

70
    Zainadine Júnior unikal podél levé postranní čáry a Edgar Costa ho tělem krásně odstavil od míče.

69
    António José Pinheiro de Carvalho si nabíhal na pravé straně šestnáctky na prudkou kolmou přihrávku za obranu, jako první byl ale u míče vybíhající Charles.

67
    Po zpětném centru z pravého křídla přišla pohotová střela zpoza šestnáctky, míč byl ale sražen mimo.

66
    Edgar Costa se snažil ve skluzu zahrát ve středu hřiště míč a Alfa Semedo ho nepříjemně dohrál. Žlutá karta.

66
    A u čísla dva zůstaneme. Dvojice hráčů Moreirense v rychlém sledu vypálila ze střední vzdálenosti, obě dvě střely ale byly před šestnáctkou zablokovány.

65
    Dvakrát se hosté snažili prosadit na pravé straně hřiště a dvakrát skončili hráči Marítima na trávníku, ani v jednom případě se ovšem faul nepískal.

64
    Moreirense uspěchalo střelu, která ze střední vzdálenosti zamířila do rukavic brankáře Charlese.

63
    Zainadine Júnior musel dávat v blízkosti šestnáctky obrovský pozor, aby vysokou svíci odvrátil hlavou za postranní čáru. Kdyby tak neučinil, domácí by se řítili sami na bránu.

61
    Moreirense tahá většinu svých akcí po pravém křídle, odkud přichází centry do šestnáctky, hosté je ale zatím bez problému zvládají odvracet. To nebude správná cesta.

60
    Marítimo se začíná po necelé hodině hry opět ocitat pod tlakem, zatím ale drží nerozhodný stav 1:1.

59
    Moreirense na levém křídle rozehrálo standardní situaci a po dlouhém centru se na vzdálenější pravé tyči už už dostával jeden z domácích hráčů do zakončení, jenže poskakující míč nedokázal zkrotit a vybíhající Charles ho ukryl v rukavicích.

58
    Následoval rohový kop, po kterém se Moreirense dostalo po odvráceném míči k prudké střele. Hosté ji ovšem dokázali zablokovat a nepropustili míč na bránu.

57
    Charles se už chystal stáhnout centr z pravé strany do rukavic, Zainadine Júnior ale míč odvrátil hlavou.

56
    Marítimo sice hru vyrovnalo, směrem vpřed je ale stále hodně bezzubé, což nyní dokumentovala příliš prudká kolmá přihrávka končící u brankáře Jhonatana.

55
    Jako by hostům začaly docházet síly, protože po přestávce už nejsou ani zdaleka tak nebezpeční.

54
    Moreirense na pravém křídle předvedlo přímočarou akci a Charles v pohodě stáhl centr ze vzduchu.

53
    Jean Cleber už se chystal prchat sám na bránu, jenže v momentě přihrávky stál v ofsajdu.

52
    Marítimo po přestávce vyrovnalo hru, čeká se od něj ovšem mnohem více, jelikož v letošní sezóně portugalské NOS ligy usiluje o účast v evropských pohárech.

51
    Domácí špatně rozehráli a jeden z hostů mezi třemi nebo čtyřmi protihráči pronikl drze do šestnáctky, jeho následná rána z úhlu ale byla zablokována.

50
    Hicham Belkaroui dostal žlutou kartu poté, co ještě před půlící čárou sestřelil Rodriga Pinha. První karta.

49
    Alan Schons práskl na pravé straně hřiště na hranici šestnáctky do míče a jeho rána zamířila nad přední pravý horní roh brány.

48
    Ještě jednou musím vyzdvihnout brankáře Charlese, který předvedl několik fantastických zákroků a má obrovskou zásluhu na tom, že je skóre nerozhodné.

47
    Marítimo musí zlepšit hru směrem dozadu, a hodně, protože v prvním poločase pořádalo v obraně den otevřených dveří.

46
    V Moreirense začal druhý poločas a bude zajímavé sledovat, zda domácí budou pokračovat v obrovské převaze, kterou měli po drtivou většinu času.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
    Okamžik, po kterém byla nařízena penalta pro Moreirense

Ačkoliv portugalská liga není u nás tolik sledovaná, úvodní poločas v Moreirense ukázal, že by si rozhodně větší pozornost zasloužila. Domácí sice bojují o záchranu a nedaří se jim, během úvodních pětačtyřiceti minut ale měli obrovskou převahu a vytvořili si několik opravdu slibných šancí, z nichž jedna skončila gólem, když se prosadil António José Pinheiro de Carvalho. Radost ale domácím vydržela pouze čtyři minuty. Domácí se na vedení pořádně nadřeli a vzápětí vyrovnal po rohovém kopu z první střely Marítima v zápase nádhernými nůžkami Drausio. Největší hvězdou je zatím hostující brankář Charles. Skóre po prvním poločase. Moreirense 1 Marítimo 1.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Ronaldo Peña ve snaze zakončit vletěl do brankáře Charlese a poté se mu sportovně omluvil.

45+1
    Edgar Costa zůstal po tvrdém hlavičkovém souboji ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.

45
    Nad rámec prvního poločas byly nastaveny 2 minuty.

44
    Charles si snadno poradil s přízemním centrem či střelou z levé strany a míč ukryl pod svým tělem.

43
    Domácí se snažili prosadit na pravé straně šestnáctky, jenže jeden z domácích hráčů byl odstaven od míče.

42
    Marítimo na pravé straně šestnáctky vypálilo z úhlu a pozorný Jhonatan míč na přední tyči vyrazil.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a stav je nerozhodný 1:1, přičemž Marítimo dokázalo vyrovnat z první střely.

40
    Charles vyběhl z brány, aby míč po rozehrání standardní situace vyboxoval do bezpečí, a domácí se dostali k dorážce. Následná přízemní střela zpoza šestnáctky ale byla tečována a zamířila vedle pravé tyče. Vzápětí Moreirense kopalo rohový kop, po kterém se hosté definitivně ubránili.

39
    Beneto na pravé straně obranné poloviny fauloval u postranní čáry a domácí budou zahrávat standardní situaci.

38
    Moreirense je směrem vpřed hodně aktivní a osobně se divím, že bojuje v portugalské lize o záchranu.

37
    Jeden z domácích fotbalistů se ocitl před střídačkami pod tlakem a pomohl si dlouhou kolmou přihrávkou na brankáře Jhonatana, který vyběhl z brány.

36
    Moreirense před pár okamžiky rozehrálo na pravé straně další rohový kop, tentokrát se ale dostalo do zakončení, které bylo hodně nepřesné.

35
    Kdyby Moreirense deset minut před koncem prvního poločasu vedlo 5:1, nikdo by nemohl říci ani popel.

33
    A další šance domácích! Centr z rohového kopu a levé strany hřiště propadl na vzdálenější tyč, kde jeden z domácích hráčů hlavičkoval nad!

32
    Neto si na levé straně šestnáctky naběhl na volný míč a z úhlu napřáhl k prudké střele, kterou na přední tyči Charles skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop! Zatím nádherné utkání.
    30. DRAUSIO - 1:1

30
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    DRAUSIO se po rozehrání rohového kopu z levé strany na přední tyči dostal k odvrácenému míči a parádními nůžkami ho poslal pod břevno!

30
    Edgar Costa rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci, po které přišel další sporný okamžik. Hosté se odpískání penalty kvůli ruce dožadovali marně.
    26. António José Pinheiro DE CARVALHO - 1:0

26
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Ronaldo Peña se snažil prosadit v levém rohu šestnáctky blíže ke středu hřiště a Bebeto ho ostrým skluzem poslal k zemi. Následovala penalta, kterou přízemní střelou k levé tyči proměnil ANTÓNIO JOSÉ PINHEIRO DE CARVALHO! Moreirense zaslouženě vede!

23
    Poslední střela vypadala mnohem nebezpečněji, než ve skutečnosti byla. Charles měl vše pod kontrolou.

22
    Ronaldo Peña si naběhl na pravé straně šestnáctky na kolmou přihrávku a po zpracování míče pod tlakem napřáhl z úhlu k prudké přízemní střele, která přibližně o metr a půl minula vzdálenější levou tyč.

21
    Erdem Sen po centru z levého křídla domácích fotbalistů zahrál ve výskoku rukou a následovala standardní situace z ostrého úhlu, kterou rozehrál Hicham Belkaroui, a jeho prudký centr orazítkoval břevno! Obrovský tlak pokračuje.

20
    Pokud se Marítimo během dosavadního průběhu dvakrát dostalo přes půlící čáru, tak je to ještě moc.

18
    Fotbalisté Moreirense pokračují v tlaku. Poslední útok po levé straně ale zastavila nepřesná kolmá přihrávka.

17
    Brankář Charles společně se svými spoluhráči ustál druhý kritický okamžik a stále drží Moreirense na uzdě.

15
    Obrovské zmatky pokračovali. Hlavní rozhodčí poslouchal, co je mu řečeno do sluchátka, a nakonec za pískotu domácích fanoušků ukázal na odkop od brány! Skóre se opět nezměnilo.
    13. Obrovský závar před bránou Marítima gól nepřinesl!

13
    Hicham Belkaroui na vzdálenější pravé tyči po přetaženém centru ze standardní situace pálil z ostrého úhlu a po fantastickém zákroku Charlese se zdálo, že Ronaldo Peña hlavou míč dotlačil do sítě, jenže míč zůstal na brankové čáře díky obrovskému úsilí a obětavému přístupu hostujících fotbalistů! Obrovská šance!

12
    Moreirense má v úvodu zápasu územní převahu a již si dokázalo vytvořit jednu slibnou příležitost. Marítimo ale zatím neinkasovalo a tak je skóre stále bezbrankové.

11
    Následný rohový kop Moreirense z pravé strany nic nepřinesl, stejně jako o pár okamžiků později centr ze hry.
    10. Hostující Charles a jeho spektakulární reflexivní zákrok!

10
    Po kolmé přihrávce byla hra přerušena kvůli faulu v blízkosti středového kruhu a následovala standardní situace, po které nádherně hlavičkoval Neto. Jeho hlavičku mířící ke vzdálenější pravé tyči ale Charles fantastickým reflexivním zákrokem vyrazil na rohový kop!

9
    Na opačné straně si nabíhal na pravém křídle na kolmou přihrávku Ronaldo Peña, který se ocitl v blízkosti šestnáctky proti dvojnásobné přesile.

8
    Edgar Costa si nabíhal do šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku za obranu středem hřiště, jenže u míče byl jako první Jhonatan, který včas vyběhl z brány.

7
    Hosté v úvodu zápasu polehávají na hrací ploše a směrem dopředu jsou zatím naprosto bezzubí.

6
    Rodrigo Pinho se po pár okamžicích postavil zpět na nohy a utkání může znovu pokračovat.

5
    Rodrigo Pinho odstoupil ve středu hřiště hlavičkový souboj s dvěma hráči Moreirense a s jedním z nich se nepříjemně střetl hlavou.

4
    Ronaldo Peña si nabíhal do šestnáctky na centr z pravé strany, jenže následný pas byl natolik nepřesný, že přelétl bránu a skončil v zámezí. Odkop od brány.

3
    V blízkosti středového kruhu došlo k nepříjemnému střetu, který odnesl jeden z hráčů Marítima.

2
    Fotbalisté Moreirense se na pravém křídle dostali k prudkému centru, který Fábio China odvrátil za postranní čáru. Už to vydalo na první roh, nakonec z toho ale bylo autové vhazování.

1
    Hlavní rozhodčí Tiago Martins dal pokyn k zahájení zápasu. Výkop obstarali domácí hráči Moreirense.

1

Moreirense FC: Jhonatan – Sagna, Belkaroui, Abarhoun, R. Lima – Neto, Semedo, Schons, Sayed – de Carvalho, Peña.
    Náhradníci: Dos Prazeres – I. Santos, Ramires, Kouao, Arsénio, Maciel, Cádiz.

CS Marítimo: Charles – Bebeto, Z. Júnior, Drausio, China – Gamboa, Sen – E. Costa, Cleber, R. Valente – R. Pinho.
    Náhradníci: Abedzadeh – Borges, L. Martins, Everton, Pacheco, Ghazarjan, Ibson.

Rozhodčí: Tiago Martins. Asistenti: André Campos, Pedro Ribeiro. Čtvrtý rozhodčí: Pedro Vilaça.

Moreirense FC: Jhonatan – Sagna, Abarhoun, Belkaroui, R. Lima – Semedo, Neto – Sayed, de Carvalho, Schons – Peña.

CS Marítimo: Charles – Bebeto, Z. Júnior, Drausio, China – Sen, Gamboa – E. Costa, Cleber, R. Valente – R. Pinho..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Moreirense naposledy zvítězilo 10. září na hřišti Estorilu a proti Marítimu se bude snažit v sobotu ukončit sérii sedmi ligových zápasů bez výhry. Zatímco Moreirense bojuje o záchranu, Marítimo se pohybuje v horních patrech tabulky a usiluje o účast v pohárové Evropě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.