Den Haag – Groningen 0:3 (kon.) | Twente – Ajax 3:3 (kon.) | Feyenoord – Arnhem 1:0 (kon.)
Willem II – Heracles 3:1 (kon.)
FC Twente
3:3 (0:2)
Ajax Amsterdam
Sobota 02.12.2017, 18:30 • De Grolsch Veste, Enschede • Nizozemská Eredivisie • 14. kolo

Já se pro tuto chvíli s vámi loučím, přeji vám příjemný zbytek večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (20:27:34)

S kým budou tyto týmy hrát příště? Twente bude hrát na hřišti Den Haagu a Ajax přivítá ve šlágru kola PSV. Určitě se máme na co těšit.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 10:12. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:17.
    Twente z dnešního zápasu bere zasloužený bod.

Bohatý zápas na branky právě skončil. Ajax ztratil ve druhém poločase dvoubrankové vedení a bude se muset spokojit s bodem za remízu 3:3. Ještě deset minut před koncem vedl zásluhou Justina Kluiverta 3:2, jenže Tom Boere minutu před vypršením základní hrací doby upravil skóre na konečných 3:3.

90+5

90+4
    Hráči Ajaxu jsou v poslední minutě usazeni na domácí polovině, ale nedokáží se dostat do zakončení. Jak odpoví Twente? Jejich protiútok je zastaven a míč odehrán do zámezí.

90+3
    Ajax musí, Twente může. Tak bych viděl poslední minuty dnešního zápasu. Pokud dnes Ajax ztratí, tak to nejvíce ocení hráči PSV, kteří budou moct svůj náskok opět navýšit.

90+2
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Tom Boere, přichází Marko Kvasina.

90+1
    Rozhodčí nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby dnešního utkání.

90
    Rozběhnula se nám poslední minuta základní hrací doby. Ajax se tlačí na domácí polovinu, ale Twente skvěle brání.
    89. Tom BOERE - 3:3

89
    Twente právě vstřelilo branku!
    Domácí tým dokázal podruhé v zápase vyrovnat nepříznivý výsledek a opět to bylo ze standardní situace. TOM BOERE vyskočil ze všech hráčů nejvýše a překonal hostujícího brankáře Onanu. Minutu před koncem opět začínáme od začátku.

89
    Justin Kluivert se v domácím vápně dopustil nedovoleného zákroku, který nezůstal bez odezvy. Rozhodčí ukazuje proti hostující brance.

88
    Jorn Brondeel skvělým zákrokem překazil plány Lasse Schönemu, který mohl dnes oslavit svůj třígólový zápas.

87
    Twente se snaží, ale stále tomu něco chybí. Že by snad štěstí v zakončení? Hostující obrana zažívá perné chvíle.

87
    Žlutou kartu dostává Jöel Veltman (AFC Ajax).

86
    Jorn Brondeel musel rychle vyběhnout z branky, jelikož se k míči řítil rychlý David Neres. Domácí brankář byl u míče první než hostující útočník.

Jan Mládek

Branky: 48. Thesker, 63. Thesker, 89. Boere – 33. Schöne, 37. Schöne, 79. Kluivert

Karty:   32. Thesker (TWE), 36. Hooiveld (TWE), 52. Boere (TWE), 66. Cuevas (TWE) – 48. Neres (AJA), 56. F. de Jong (AJA), 87. Veltman (AJA)

FC Twente: Brondeel – ter Avest, Bijen, Hooiveld, Thesker, Cuevas – Holla (C) (74. van der Lely), Jensen, Liendl – Boere (90+2. Kvasina), Assaidi (80. Slagveer).
    Náhradníci: Drommel – Trajkovski, Laukart, Jensen, Kvasina, Slagveer, van der Lely.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman (C), de Ligt, Wöber (46. Zeefuik) – van de Beek, F. de Jong, Schöne, Ziyech – Neres, Dolberg (81. S. de Jong), Kluivert.
    Náhradníci: van Leer – Huntelaar, Eiting, Johnsen, S. de Jong, Dankerlui, Zeefuik.

Rozhodčí: Higler – van de Ven, Balder

Diváci: 27 500