Ufa – Minsk 2:0 (kon.) | Toljatti – Vladivostok 2:3 (kon.) | Jaroslavl – Novosibirsk 7:3 (kon.)
Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Soči – Dynamo Moskva 4:1 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 3:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Sobota 02.12.2017, 12:30 • Ufa Arena • KHL

Domácí berou tři body a posilují své šance na postup do play-off. Hokej to nebyl příliš pohledný, ale zásluhou druhé třetiny si připisují velmi důležité vítězství. Jednu branku zaznamenal Linus Omark a o pár minut později se trefil Gleb Kuzmin.

To je ode mě pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (14:51:28)

59:59
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., hákování).

58:34
    Vypadá to, že o osudu dnešního utkání je rozhodnuto.

57:32
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Děnisov – 2 min., vysoká hůl).

57:07
    Aktivnější jsou stále domácí a nepouštějí soupeře k závěrečnému tlaku.

55:45
    Hosté se ubránili, ale času už jim příliš nezbývá.

52:35
    Hokejisté Ufy sypají na Enrotha jednu střelu za druhou. Zatím bez úspěchu.

49:40
    Velká komplikace pro Minsk. Skille je vyloučený na pět minut a na Ufu čeká dlouhá přesilovka.

49:37
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jack Skille – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).

49:10
    Minsku se čas krátí a stále ztrácí dvě branky. Navíc s kotoučem na holi hrají stále hokejisté Ufy.

47:22
    Omark se pokoušel prodrat ke kotouči, ale obrana Dinama byla úspěšnější a švédského forwarda k zakončení nepustila.

45:45
    I na druhé straně se pokoušeli o nějakou kloudnou akci. Vše zastavil ofsajd.

45:02
    Ufa se po úspěšně ubráněném oslabení opět řítí do útoku. Ale Enroth jejich nájezdu odolal.

43:35

43:25
    Velká šance Misnku při přesilové hře. Po několika odrazech se dostal touš k jednomu z útočníků, před kterým byla prázdná branka, ale skóre se stále nemění. Dinamo i nadále ztrácí dvě branky.

42:22
    Skille dostal kotouč za branku, vybruslil si před Scrivense a snažil se ho překonat z poměrně těžkého úhlu. Minsk ale i přesto zůstává na nule.

41:35
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Igor Makarov – 2 min., podražení).

40:53
    První útočnou akci v poslední třetině si připisují hokejisté Salavatu. Bez úspěchu.

40:01

Čtyřicet minut hry je za námi a konečně také začaly padat branky. Většina druhé části byla hodně utahaná, ale nakonec se Ufa mohla radovat ze dvou branek. Nejprve se trefil ve 35. minutě Omark a na něj navázal ve 37. Kuzmin. Poté se ještě jednou radoval Omark, ale jeho gól nemohl být kvůli ofsajdu uznán.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

38:08
    Uvidíme, co s domácím mančaftem udělá neuznaná branka. Zatím to vypadá, že Ufu nijak nepoznamenala a opět je v útočném pásmu.

36:36
    Omark už se radoval z druhého gólu v zápase, ale rozhodčí se dlouho radili se svým kolegou u videa a nakonec gól kvůli ofsajdu neuznali. Stav tak zůstává stále 2:0.
    36:12 Gleb KUZMIN - 2:0

36:12
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ale máme tu druhou branku domácích. Po útočné akci Misnku se ujal kotouče GLEB KUZMIN, který ještě hledal na druhé straně Majorova. Ten se svým pokusem neuspěl a k puku se opět dostal Kuzmin, který bekhendem překonal Enrotha.
    Asistence: Maxim Majorov.

35:30
    Obraz hry se ani po první vstřelené brance výrazně nemění.
    34:18 Linus OMARK - 1:0

34:18
    První branka dnešního duelu! LINUS OMARK spíše nahazoval od modré čáry, trefil do rukavice jednoho z obránců a od něj se kotouč odrazil až za záda Enrotha.
    Asistence: Joonas Kemppainen, Zachar Arzamascev.

33:25
    První větší šance! Garejev při přečíslení našel Lisina, před kterým zívala prázdná branka. Ten ale netrefil ani puk a skóre se tak nepohnulo.

32:31
    Domácí hokejisté se na chvilku dostali do pásma. Zpoza branky přilétl kotouč před Enrotha. Tam ho nikdo netrefil a kotouče se zmocnil Minsk.

31:02
    Na druhé straně zkoušel štěstí Linglet, ale ani on neuspěl.

30:36
    Ufa vypálila zásluhou Igora Makarova, který dostal kotouč mezi kruhy. Zařízení však netrefil.

28:08
    Hráči Ufy teď rotují v útočné třetině. Byla z toho však pouze jedna neúspěšná střela.

26:03
    Nebezpečná střela jednoho z domácích hokejistů. Ten si najel do těsné blízkosti Enrotha, který pokus vyrazil ramenem.

24:48
    Ani ve druhé části to zatím není žádný strhující hokej. Spíše se čeká na chyby soupeře.

23:38

23:01
    Nahození od modré vyrazil Scrivens před sebe. Tam se touše ujali domácí a vyhazují přes všechny čáry.

22:02
    Minsk dostal možnost první přesilové hry. Zatím drží svého soupeře zamčeného v obranném pásmu, ale k nějaké výrazné šanci to zatím nevedlo.

21:38
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., držení hole).

20:56
    Howden se dostal v útočné třetině ke kotouči, natlačil se před Scrivense, ale neuspěl.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut duelu. K vidění nebyl příliš záživný hokej. Ufa je lepším týmem a hraje se především v jejím útočném pásmu, ale i tak má ke gólu daleko. Minsk se zatím propracoval pouze k pár střelám, které ale všechny pochytal Scrivens. Stav po první třetině je tak 0:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:32
    Jeden z ojedinělých pokusů Minsku Scrivens v klidu pohlídal.

18:50
    Domácí jsou daleko lepším týmem a nepouští Minsk téměř k ničemu. Nicméně ani Ufa neměla žádnou výraznou šanci.

17:43
    Před Enrothem bylo několik clonících hráčů a Kogalev se rozhodl, že vypálí do této skrumáže. Puk ke švédskému gólmanovi vůbec nedoletěl.

16:27
    Pavlovič zrychlil krok a dostal se do útočného pásma. A ačkoliv byl tísněn dvěma protihráči, dokázal vypálit a Scrivens musel předvést pěkný zákrok betonem.

15:29
    Skille vypálil z vrchní hranice levého kruhu, ale těsně minul vzdálenější tyč.

12:50
    Střela Lisovce ke Scrivensovi ani nedolétla. Zastavila se na jednom z domácích obránců.

11:58
    Teď chtělo Dinamo rozehrát až příliš rychle, ale byl mu odpískán icing.

11:04
    Hosté z Minsku se v klidu ubránili a zakládají další útočnou akci.

09:05
    Ufa tlačí svého soupeře během přesilové hry, ale k výraznější šanci to zatím nevedlo.

07:57
    Pěkná akce Ufy. Po rychlém přechodu do útočného pásma našel od pravého mantinelu Kemppainen sjíždějícího Kuzmina, který trefil pouze Enrotha.

07:54
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Vladimir Děnisov – 2 min., podražení).

07:02
    Kuzmin se pokoušel zpoza branky překvapit Enrotha. Ten kolem tyčky místo nenechal.

06:40
    Minsk se snaží rozjet útočnou akci z vlastního obranného pásma, ale Ufa skvěle forčekuje a nepouští svého soupeře k rozehrávce.

05:33
    Po delší době se dostali hosté do útočného pásma a jeden z jejich obránců vypálil od modré čáry. Bránu ale minul.

04:06
    Ufa je zatím daleko aktivnější a kotouč svému soupeři příliš nepůjčuje.

02:54
    Burdasov se dostal do útočného pásma a prověřil hostujícího gólmana.

01:53
    Oba týmy zatím hrají velice opatrně a nikam se neženou.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Souboj Ufy a Dinama Minsk je soubojem dvou týmů bojujících o play-off.

Ufa drží ve východní konferenci poslední postupovou osmou příčku s 53 body. Na dvojici pronásledovatelů má náskok pouhých tří bodů a zápas s Minskem je pro ní tak opravdu důležitý. Ufa má ve svém kádru ale Švéda Linuse Omarka, který je pátým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže, když zaznamenal už 33 bodů (9+24).

Minsk na play-off zatím ztrácí z desáté pozice na západě pět bodů a rozhodně tak není bez šance na postup. Nejvíce bodů zatím zaznamenal Kanaďan Marc-Andre Gragnani, přesně 23 (3+20). V celé KHL zaujímá 42. místo.

Oba týmy se potkaly letos v říjnu. V Minsku zvítězil Salavat Julajev 4:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.