NY Islanders – Ottawa 5:6 (kon.) | NY Rangers – Carolina 5:1 (kon.) | Columbus – Anaheim 4:2 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Florida – San Jose 1:2 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 1:4 (kon.)
Winnipeg – Vegas 7:4 (kon.) | Colorado – New Jersey 1:2 (kon.) | Philadelphia – Boston 0:3 (kon.)
Buffalo Sabres
0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 02.12.2017, 01:05 • KeyBank Center, Buffalo • NHL
    55:55 Beaulieuho teč skončila v lapačce hostujícího gólmana

55:55
    Domácí byli blízko snížení, od modré přihrával Reinhart, na teč si najel Beaulieu, jenže Jarry je dnes k nepřekonání. Jeho rychlá lapačka zvládla zasáhnout a on tak i nadále drží čisté konto.

55:22
    Na trestnou lavici zamířili domácí Evander Kane a hostující Bryan Rust. Oba jmenovaní dostali dvě minuty za hrubost.

52:13
    Domácí budou moci snížit v přesilové hře, dvě minuty za držení totiž dostal Brian Dumoulin.
    39:20 Patric HÖRNQVIST - 0:4

39:20
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Už je to o čtyři... Pittsburgh pokračoval v náporu v útočném pásmu, Sheary vyjel zpoza branky, PATRIC HÖRNQVIST si hokejkou klepl o přihrávku, dostal ji a z mezikruží zamířil ranou z první k tyčce. Lehner nestačil zareagovat a je to 0:4. Asistence: Conor Sheary, Sidney Crosby.

35:46
    Buffalo si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici míří s dvouminutovým trestem za podražení Carl Hagelin.

29:40
    Za hostující brankou se odehrál souboj a výsledkem je první přesilová hra pro Pittsburgh. Dvě minuty za sekání dostal Marco Scandella.

27:09
    Druhá přesilovka pro Buffalo. Matt Hunwick vyhodil puk přes mantinel a už je na trestné lavici za zdržování hry.

21:22
    Je tu první přesilovka utkání, dvě minuty za Okposovo držení je vyloučen hostující Bryan Rust.
    18:05 Jake GUENTZEL - 0:3

18:05
    Domácím akce neklapla, ale hostům ano. Po rychlém přechodu do útočného pásma Malkin přihrál žabičkou na JAKEA GUENTZELA, ten bleskurychle objel Lehnerovu branku a zasunul za tyčku! Asistence: Jevgenij Malkin.
    06:38 Sidney CROSBY - 0:2

06:38
    Už je to ale o dvě branky. SIDNEY CROSBY vystihl Ristolainenovu rozehrávku a najednou stál před Lehnerem, kterého překonal svižnou ranou pod horní tyčku – 0:2. Bez asistence.
    03:23 Tom KÜHNHACKL - 0:1

03:23
    TOM KÜHNHACKL tak dostal druhou šanci samostatné akce na gólmana Buffala, nic nevymýšlel a poslal nechytatelnou střelu pod horní tyčku Lehnerovy branky.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Kühnhackl (TS), 7. Crosby, 19. Guentzel (Malkin), 40. Hörnqvist (Sheary, Crosby)

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Ristolainen, Scandella, Bogosian, Beaulieu, Antipin, McCabe – S. Reinhart, Eichel (A), E. Kane – Okposo (A), R. O'Reilly (A), Nolan – Pominville, Criscuolo, B. Pouliot – Moulson, Jo. Larsson, Girgensons.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Hunwick, Määttä, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Malkin (A), Guentzel – Rust, Sheahan, Hagelin – Reaves, Rowney, Kühnhackl.

Rozhodčí: Lee, O'Halloran – Smith, Barton

Diváci: 19 070