Chabarovsk – Kunlun 3:4 (po pr.) | Barys – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 5:1 (kon.)
Severstal Čerepovec
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Neděle 03.12.2017, 15:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Favoritém tohoto klání bude hostující CSKA Moskva, který je ve výborné formě. Z posledních deseti utkání prohrál pouze jednou, za to domácímu Čerepovci se v posledních deseti kláních moc nevedlo, když dokázal získat pouhých čtrnáct bodů.

Čerepovec ale bojuje o play-off, takže každý bod se mu bude hodit. CSKA Moskva má play-off prakticky zajištěné, když jsou na druhém místě západní konference za nedostižným Petrohradem.

Oba týmy mají zastoupení v první desítce bodování hráčů KHL. Hostující Kaprizov dokázal nasbírat 32 bodů(14+18), domácí Kagarlitsky také 32 bodů(11+21).

Na každé straně vinou zranění bude chybět jeden hráč. Hostům bude chybět Greg Scott, který se zranil 5.11. v zápase s Barysem Astana. Domácím Nikolai Stasenko, který je už zraněný 2 měsíce.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Jevsejenkov, Verjovkin, Masuhr, Kornějev, Kudako, V. Vasiljev, Kalašnikov – Kagarlickij (C), Bumagin, P. Černov – Stránský, Trubačjov (A), Vovčenko – Mereskin, Ugarov, Rybin (A) – Karlin, Monachov, Ščerbina – Geraškin.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Ar. Sergejev, Pašnin (A), Naumenkov – Al. Popov (A), Tělegin, Ničuškin – Šalunov, Šumakov, Kaprizov – V. Žarkov (C), Platt, Okulov – Grigorenko, Popugajev, Světlakov – Kuzmenko.

Rozhodčí: Viktor Gashilov, Andris Ansons – Dmitry Golovlyov, Evgeny Streltsov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:30
    První střelu zápasu si připsal hostující Tělegin, brankář Hudáček byl ale připraven.

01:50
    Domácí se zatím jenom stěží dostávají do útočného pásma. CSKA pozorně brání a k nahozeným pukům se dostávají jako prnví.

02:25
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Jevsejenkov – 2 min., vysoká hůl).

02:59
    K první zajímavé šanci se dostal hostující Blažijevskij, Nikuščkin mu nádherně nabil, obránce CSKA ale nedokázal zamířit mezi 3 tyče a vysoko přestřelil.

04:16
    Šumakov tentokrát přejel rychleji do útočného pásma než by bylo zdrávo a rozhodčí píská ofsajd.

04:45

05:02
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry, vhazovat se tedy bude před Hudáčkem.

06:10
    Průběh zápasu mají v režii zatím hosté z CSKA, skoro celý čas drží puk na svých hokejkách, k výraznější šanci se ale prozatím nepropracovali.

07:50
    Hosté si teď rychle vyměnili puk a pálil Ničuškin, Hudáček pouze vyrazil před sebe, kde ještě dorážel Tělegin, ale puk nedokázal dostat do Hudáčkovi svatyně!

09:30
    Kaprizov teď hledal před bránou volného Šumakova, na poslední chvíli jeden z domácích obránců vložil do přihrávky hokejku a zažehnal tak nebezpečí.

09:52
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Pašnin – 2 min., nedovolené bránění).

11:00
    Hosté se zatím dobře brání, teď předvedl dobrý obranný zákrok Žarkov, když dokázal hostujícího Bumagina vytlačit z útočného pásma až za bránu Hudáčka.

11:18
    Domácí budou mít teď 30 sekundovou šanci v podobě dvojnásobné přesilovky. Proti pravidlům se provinil Popov.

11:52
    Hosté jsou dvojnásobnou přesilovku přežili. Teď bude ještě přiblžně minutu a půl pokračovat přesilovna Čerepovce 5na4.

13:18
    Hosté se ubránili, Popov se vrátil na led a hra bude pokračovat v klasické podobě 5 na 5.

16:00
    Před kruhama z pravé strany tentokrát pálil Nestorov. Před Hudáčkem ale nikdo neclonil, tudíž s touto střelou Hudáček neměl jediný problém.

17:00
    Tělegin se teď pěkně otočil kolem Kalašnikova, Hudáček ale vyrazil puk za bránu.

18:32
    Další střela hostů, Marčenko našel přes šíři hřiště Kaprizova, ten ale pálil vedle.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Zatím sledujeme utkání, kde většinu času puk drží na svých hokejkách CSKA, ale nemohou se pořádně prosadit do nějaké větší šance. Jedinou větší šanci měl Ničuškin, který vypálil z mezikruží a Tělegin, který jeho vyraženou střelu v závaru poslal opět na bránu. Hudáček ale byl připravený a zápas je po první třetině 0:0.

20:01

20:18
    Před kruhama se ke střele dostal Ničuškin, jeho střelu ale zblokoval do ochranné sítě Kagarlickij, tudíž se bude vhazovat před Hudáčkem.

20:55
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Konstantin Kornějev – 2 min., vražení na hrazení).

21:06
    Domácí půjdou do 3! Chvíli po prvním faulu Kornějeva fauloval Vasiljev.

21:18
    Blažijevskij byl v dobré šanci! Dostal nabito od Tělegina, ale Hudáčkovo lapačka byla připravena.

21:48
    Veliká šance hostů! Kuzmenko našel před bránou volného Světlakova, který ale nedokázal z bezprostřední blízkosti protlačit puk za Hudáčka!

23:00
    Veliká šance domácích! Vovčenko vystihl přihrávku hostů a řítili se spolu s Trubačovem na hostujícího brankaře Sorokina. Sorokin ale pokryl střelu Vovčenka i následnou dorážku Trubačova!

23:18

24:08
    Kagarlickij se dostal do zajímavé přiležitosti, když v mezikruží vypálil na Sorokina, ten ale jeho střelu pokryl a bude se vhazovat v obranném pásmu hostí.

25:23
    Domácí jsou v druhé třetině mnohem živější, teď se řítil na brankaře Sorokina sám Trubačov, jelikož CSKA špatně střídalo. Trubačov byl si ale vyjel z ideálního střeleckého úhlu a Sorokin jeho střelu pokryl.

27:26
    Teď tu máme hlušší pasáž hry, kdy se ani jeden z týmů nemůže dostat pořádně do útočné třetiny.

29:26
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., hákování).

30:18
    Domácím se přesilová hra zatím vůbec nevede, tahají puk pouze po mantilenech a k výraznější šanci se zatím nedostali.

31:26

31:35
    CSKA právě vstřelilo branku! Velmi zapeklitou situaci teď rozhodčí řešili u videa asi 7 minut. Ihned po vrácení se na led z trestné lavice dostal puk Něsterov a jel sám na golmana Hudáčka. Jeho úník slovenský golman zastavil, ale dorážka MIKHAILA GRIGORENKA skončila již za brankovou čarou a CSKA se tedy ujímá vedení 1:0. Asistence: Nikita Něsterov.
    31:35 Michail GRIGORENKO - 0:1

34:00
    Hosté se teď snažili vymyslet něco v útočné třetině, nedostali se ale pořádně ke střele a do útoku se valí CSKA.

34:25
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Daniil Vovčenko – 2 min., sekání).

35:00
    Ničuškin se teď z pravého kruhu snažil vypálil na Hudáčka přes jednoho z obránců domácích, ten ale jeho střelu srazil a na led skočila druhá pětka CSKA určená na přesilovku.

36:25

36:59
    Bumagin se teď dostal k odraženému kotouči, který se odrazil od bruslí obránce CSKA, Sorokin byl ale připraven.

37:44
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Pašnin – 2 min., podražení).

38:44
    Puk od obránce dostal Bumagin, brankař CSKA Sorokin se ale stihl přesunou k pravé tyči a puk schoval do své výstroje.

39:02
    Hosté vyrazili v oslabení do útoku, Černov ale střelu Světlakova vyrazil do ochranné sítě.

39:44

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:01

40:22
    Popugayev teď obrkroužil rychle bránu s cílem zasunout kotouč za brankaře Hudáčka, ten ale jeho úmysl vystihl a měl beton připravený u pravé tyče.

41:00
    Šumakov teď dostal puk na levou stranu, kde byl uplně sám! Střelou z nápřahu ale bránu netrefil.

41:20
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., podražení).

42:30
    Domácím se dnes v přesilových hrách vůbec nevede. Větši část přesilovky je opět pryč a žádnou šanci jsme neviděli.

43:20

43:58
    Přihrávku jednoho z domácích hráčů tečoval Kuzmenko mimo hrací plochu. Hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

45:57
    Ani jeden z týmů se teď nemůže udržet v útočné třetině, po pár vteřinách se vždy hra přesune do středního pásma.

46:01
    Po delší době vidíme střelu. Černov vypálil ihned co přejel modrou čáru, ale Sorokin s ní neměl nejmenší problém. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

48:10
    Velká šance domácích! Černov posunul puk na levou stranu na Bumagina, který vypálil na bránu, Sorokin pouze vyrazil a k dorážce se dostalKagarlitsky, který ale minul bránu!

49:09
    Marčenko teď pálil nebezpečně na bránu. K odraženému puku se dostal ještě Tělegin, který se snažil kotouč posunout na dorážku před bránu Hudáčka. Puk ale sebrali domácí a vyváží ho z obrané třetiny.

50:33
    CSKA právě vstřelilo branku!

MAXIM ŠALUNOV dostal mezi kruhy pěkný pas od Šumakova a slovenskému brankaři Hudáčkovi nedal nejmenší šanci! CSKA vede 2:0! Asistence: Sergie Šumakov.
    50:33 Maxim ŠALUNOV - 0:1

51:30
    Matěj Stránský teď leží na hrací ploše a hra je přerušena. Vyšlápl si na něj jeden z obránců při střele. Podle rozhodčích se ale jednalo o čistý zákrok.

51:31
    Ihned po vhazování vypálil puk na Sorokina Bumagin. Brankář CSKA byl ale připraven a vhazovat se bude opět před ním.

51:40
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Blažijevskij – 2 min., faul kolenem).

53:09
    Opět bezzubá přesilovka domácích, takto určitě výsledek nesníží. Žádná velká šance se zatím nekonala a přesilovka se chýlí ke konci.

53:40

55:00
    Domácí mají posledních 5 minut na srovnání, zatím tomu nic nenasvědčuje a vypadá to, že si CSKA dokráčí pro 3 body.

56:00
    Hosté zatím brání střední pásmo velice pečlivě a Čerepovec do útočné třetiny prakticky nepouštějí.

57:40
    Ke střele se dostal Kaprizov. Vasilijev ale obětavě do jeho střely skočil a střelu zblokoval mimo bránu.

58:25
    Zakázané uvolnění hostů. Domácí s odvoláním stále čekají a pokračují v 5.

59:10
    Vypadá to, že se odvolávat nebude. Hudáček je stále v bráně a zápas se dohrává ve středním pásmu.

59:55
    Oddechový čas pro hosty.

59:55
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Igor Geraškin – 2 min., podražení).

59:55
    Tak jsme se odvolání brankaře přece jenom dočkali ale na straně CSKA!

A je po zápase! CSKA si v poklidu dokráčela pro 3 body, domácí byli bezzubí a až na jednu větší šanci Černova si nic nevytvořili.