Chabarovsk – Kunlun 3:4 (po pr.) | Barys – Magnitogorsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Riga – HC Slovan 5:1 (kon.)
Dinamo Riga
5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Neděle 03.12.2017, 16:00 • Arena Riga, Riga (kapacita: 10 300 míst) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré dopoledne všem příznivcům KHL. Na programu je další utkání v Bobrovově divizi, od 16:00 se v Areně Riga v hlavním městě Lotyšska se utkají domácí Dinamo Riga a slovenský celekHC Slovan Bratislava.

Tým od Dunaje tímto utkáním odstartuje sérii pěti zápasů, hraných výlučně na hřištích soupeře. Slovan patří spolu s Rigou k nejslabším účastníkům Bobrovovy divize a pohled do tabulky dává za pravdu. Lépe je na tom Slovan, který je na 5. příčce v divizi a 12. v konferenci. V divizi ztrácí na čtvrtý Minsk 10 bodů, zase ho ale hřeje polštář 14 bodů na dnešního soupeře.

Nejproduktivnějším hráčem na straně belasích je zkušený útočník Colby Genoway, v 36 utkáních skóroval šestkrát a šestnáctkrát nahrál. Co se ale efektivity týče, mnohem lépe je na tom jeho kanadský kolega Zach Boychuk, který za 16 utkání nasbíral 8 gólů a 10 asistencí. Z Čechů je nejúspěšnější dnes již bývalý hráč Slovanu Radek Smoleňák s 19 body (5+14).

Rižské Dynamo vzniklo v roce 2008 a navázalo tak na historii klubu mezi lety 1946 až 1995. Od prvních let, kdy tradicí bylo dostat se do play-off, postupně klub upadá až do současného stavu, kdy v základní hrací době vyhrál pouze dvakrát a je beznadějně poslední s 26 body.

Zvláštní je také pohled do statistik domácích. Nejproduktivnější je obránce Miks Indrašis s 24 body (13+11), následován americkým útočníkem, nyní na marodce Danny Kristem s 18 body (8+10). V týmu působí i Rihards Bukarts známý českým fanouškům z působení ve Zlíně, za čtyři utkání ale nebodoval.

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, Jerofejevs, Pujacs, Galvinš, Ališauskas, Zile, Svars – Darzinš, M. Redlihs, Indrašis – Skvorcovs, Žerděv, McMillan – Batna, Razgals, Pavlovs – Gegeris, Rihards Bukarts, Bičevskis – Lipsbergs.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Kožiak) – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, Barker, Després, T. Voráček – Šerbatov, Skalický, A. Šťastný – Řepík, Viedenský, Kašpar – Co. Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka.

Rozhodčí: Vasilyev, Ovchninnikov – Sadovnikov, Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Aréna zaplněná zrovna dvakrát plně není, na led nyní nastupují oba celky.

Zbývá ještě poslechnout hymny obou zemí, začneme s tou lépe známou pro Čechy, tou slovenskou.

00:01

00:07
    Utkání za zvuku fanfáry La Cucuracha začalo, Redlihs jako první střílel, jenže netrefil ideálně.

00:45
    Slovan poprvé v útočném pásmu, Šerbatov si vzal na starost střelu a klubko těl před sebou neprostřelil. Hra je to taková poměrně bez tempa, ale z minuty nemůžeme dělat závěr.

02:15
    Pokus o vyhození Slovanu z jeho vlastního pásma nebyl zachycen belasými a Riga chvíli zůstala v útoku. Delší pobyt překazil Réway, který se vydal dopředu a puk tam rychle ztratil.

03:13
    Meszároš nahodil kotouč na branku, za ním se řítil Viedenský a Kalninš musel podržet kotouč.

03:38
    Po nepovedené přihrávce Riga otočila hru a zatím stále drží kotouč na svých holích.

04:36
    Kašpar se chtěl dostat do útočného pásma, byl ale zavčasu zastaven. Hosté navíc půjdou do oslabení.

04:39
    Trestaným byl útočník Boychuk. který dostává dvě minuty za faul kolenem ve středním pásmu.

05:09
    Riga právě vstřelila branku!
    Překvapení v Lotyšsku! GUNTIS GALVINŠ dostal kotouč od Indrašise a Redlihse na modrou čáru a vypálil nad Štěpánkovo pravé rameno. Brankář hostí nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Mikelis Redlihs, Miks Indrašis.
    05:09 Guntis GALVINŠ - 1:0

05:09
    Pozor! Kouč hostí si vzal challenge a jde se zkoumat video kvůli možnému ofsajdu Dinama!

05:09
    Velmi dlouhé rozhodování, dle dostupných záběrů to ale na gól opravdu vypadá.

Nehraje se opravdu velmi dlouho, někteří hráči jezdí po ledě a předvádějí tak divákům veřejné bruslení. Oba týmy napjatě čekají na verdikt.

Je to tak, gól platí, ofsajd tak nebyl uznán.

05:42
    Riga vyhrála buly a zakládá útok, jmenovitě Ri. Bukarts. Dlouho ale elán domácímu celku nevydržel, Slovan si získal puk bez potíží zpět, ale bude to mít nyní těžší, než očekával.

06:26
    Hrnka převzal puk ve středním pásmu a najel si na levý kruh, švihem trefil lapačku připraveného Kalninše.

06:38
    Desprésovi nevyšel pas do otevřeného prostoru v levé části hřiště, hosté pak museli rychle odklidit pásmo, aby zabránili odpískání úmyslného ofsajdu.

07:31
    Slovan spáchal zakázané uvolnění, poslání puku do středního pásma, kde nejsou hráči, není opravdu skvělý nápad.

07:49
    Viedenský dostal puk ven z útočného pásma a i za dávky štěstí vyvezl puk až k domácímu gólmanovi.

08:34
    Genoway předvedl přečíslení 2 na 1 s Boychukem, přihrávka ale nebyla kudy procpat a z možné střely druhého jmenovaného tak sešlo.

09:48
    Obě pětky vystřídaly současně, domácí celek rozjíždí opět útočnou akci. Zápas je zatím celkem rozháraný, neviděli jsme šance ani hokejovou krásu, Riga ale vede, což je pro ni hlavní.

10:48
    Štěpánek rozehrál velmi nepřesně, pas zachytil Bičevskis, jenže neměl žádné hráče v pásmu a kotouč odevzdal.

11:11
    Viedenský podrazil Bukartse za vlastní brankou a je vyloučen za dvě minuty. S trestem ale nesouhlasí a ukazuje, že Bukarts pádu přidal.

12:33
    Šťastný usedne k Viedenskému, ve středním pásmu podsekl Skvorcovse a Riga má přes půl minuty přesilovku 5 na 3!

13:00
    Byla to zajímavá kombinace, Žerděv dvakrát střílel, poprvé se puk odrazil do předbrankového prostoru, kde byl Skvorcovs, avšak nedoklepl puk do branky.

13:26
    Využitá přesilovka 5 na 4 přidává razítko na výbornou hru domácích. Darzinš předvedl výborný pohyb, nikým nehlídán objel po mantinelu půl hřiště a křižně přihrával úplně volnému MIKSOVI INDRAŠISOVI, který z voleje přidává druhý gól domácích! Asistence: Lauris Darzinš
    13:26 Miks INDRAŠIS - 2:0

14:34
    Dinamo zatím hraje opravdu skvělý zápas, zaskočilo Slovan aktivním pohybem a kombinační hrou, belasí se tak budou muset hodně co ohánět, aby alespoň srovnali stav zápasu. Komerční pauza.

14:46
    Kotouč projel od střídačky hostí až k Kalninšovi, který nepřipouští žádná dramata a drží kotouč v lapačce. Bude se vhazovat po jeho levici.

15:18
    Boychuk střílel ze záklonu mezi kruhy, i přes špatné postavení to ale byla slušná šupa.

15:39
    Obrovská deka, kterou je zachumlán Slovan! Galvinš rozjel duo Darzinš – Indrašis, oba hráči si vyměnili pozice a Darzinš hledal před bránou Indrašise, jenže puk si do brány bruslí srazil hostující Barker, za střelce je tak označen LAURIS DARZINŠ. Asistence: Miks Indrašis, Guntis Galvinš.
    15:39 Lauris DARZINŠ - 3:0

16:55
    Přečíslení 2 na 1 české letky Kašpar, Řepík, druhý jmenovaný zakončoval z pravého kruhu, Kalninš se ale tělem včas přesunul. Následně domácí brankář zabránil i dobrému pokusu Réwaye!

18:11
    Slovan strávil dlouhý čas v útočném pásmu, celou pasáž, zhruba minutovou, ukončil Voráček střelou od modré, Kalninš si připsal další zákrok.

19:00
    Meszároš se snažil využít střídání domácích a vypálil od modré, hra je opět přerušena, Kalninš střelu v klidu shrábl do lapačky.

19:18
    Zpoza brány dostal pas od McMillana před bránu Bičevskis, Štěpánek jeho pokus se štěstím zkrotil.

19:25
    Po přerušení zbytečně Bičevskis klepl Štěpánka přes lapačku a je vyloučen.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Konec první části, která dopadla hrůzně pro Slovan. Riga od prvních minut svého soupeře přehrávala a stav 3:0 po 20 minutách je naprosto zasloužený. Další třetina začne cca v 17:00.

20:01

20:20
    Slovan vstoupil do třetiny s chutí a ihned se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Je to ale takové nemastné, neslané. Hosté se navíc z pásma vyhodili sami.

21:26
    Domácí v plném počtu. V oslabení to pro ně nebylo jednoduché.

21:42
    Buchtele dostal puk kousek za modrou a z levého křídla si sjížděl na střed sám, zakončení proti Kalvinšovi se mu ale absolutně nepovedlo.

21:44
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., nedovolené bránění).

22:10
    Meszároš posunul na Kašpara, který z hranice pravého kruhu napálil puk z první, Kalvinš si ale kotouč ve výstroji udržel. Hosté naprosto procitli a začali hrát hru, jaká by se dala očekávat.

22:49
    Indrašis rybičkou vypíchl kotouč Réwayovi a zároveň nechal odpočinout obranu.

23:27
    Velmi dobrá přesilovka, ale bez gólů. Další pasáž zakončil střelou Ebert, jeho pokus však byl sražen.

23:45
    Domácí v plném počtu. Další velmi těžká pasáž utkání pro Rigu. Kotouč vyvezl Skvorcovs, otočil se okolo obránce a přihrával do země nikoho.

25:23
    RIga po delší době zahrozila a usadila se v útočném pásmu, z úvodní dardy v podobě čtyř minut v oslabení se dostala.

Přihrávka z levé strany doputovala až před domácí branku, domácí obrana vše s vypětím sil zvládla, ale Riga půjde do oslabení.

26:43
    Batna po přerušení hry sundal Boychuka zápasnickým chvatem a je vyloučen. Marně reklamuje domácí trenér loket, kterým se Boychuk po domácím obránci ohnal.

27:44
    Tato přesilovka je zatím pro Blavu nejhorší, udeřit mohl Indrašis svojí stahovačkou na střed, Štěpánek ale výborně udržel puk před čarou!

28:44
    Domácí v plném počtu. V této přesilovce hosté nepředvedli absolutně vůbec nic, naopak Dinamo mohlo zahrozit. Nyní najížděl zleva Sherbatov, zkoušel trefit bližší tyč, Kalninš byl pozorný.

30:13
    Kotouč zmizel ven ze hřiště a hráči se dohadují, zda nebyl či byl puk tečován, sudí netrestají. Po úvodním nátlaku domácí srovnali hru a Jerofejevsovu střelu dorážel jeden z Rižských, puk poslal těsně vedle!

31:26
    Domácím se hrubě nepovedl dlouhý pas na jednoho ze svých na modré čáře a pískán je tak icing.

31:42
    Redlihs tlačil puk pod sebe mezi kruhy, tam ale nikdo z jeho kolegů nebyl a Slovan otáčí hru dopředu.

32:17
    Další střela Sersena z pravého kruhu, gól tam ale ne a ne padnout, někteří hráči Bratislavy jsou již z toho mírně frustrovaní. Vůbec se jim nedivím.

32:29
    Gegeris po vyhraném vhazování ukradl puk a dokázal dojet do útočného pásma, kde měl úmysl udržet puk a to se mu i povedlo, na střely to je 3 – 11 ve druhé části, góly ale 3:0. Riga hraje v poklidu a nikam se nežene.

34:19
    Slovan právě vstřelil branku!
    Přecijen se dočkali hosté kontaktní branky! Řepík na levém křídle výborně udržel puk a nahrál na ANDREJE MESZÁROŠE, který odmítl dva hráče povedenou kličkou a Kalninše překonal mezi betony. Asistence: Michal Řepík
    34:19 Andrej MESZÁROŠ - 3:1

35:08
    Hosté chytli druhou slinu a přebrali kontrolu nad ledem, ke střele, potažmo gólu, to nevedlo. Hra byla omylem přerušena a bude se vhazovat na středovém kruhu.

36:04
    Kotouč zřejmě zamrzl do ledu, tři hráči z každého týmu za brankou, ani jeden se nemohl dostat k puku.

36:18
    Ohromně smolný gól pro Slovan! Bičevskis nabil na modrou KRISTAPSOVI ZILEMU, jeho střela neměla moc razanci, ale byla tečována a zapadla k pravé tyči, Štěpánek nestihl vůbec reagovat. Asistence: Maris Bičevskis.
    36:18 Kristaps ZILE - 4:1

37:36
    Hotovo, konec. Dinamu vychází absolutně všechno. Domácí ujeli do přečíslení 3 na 1 proti osamocenému Meszárošovi, Redlihs z levé strany nahrál na střelu z voleje MIKSOVI INDRAŠISOVI, který střílel kotouč do prázdné. Asistence: Mikelis Redlihs.
    37:36 Miks INDRAŠIS - 5:1

38:32
    Sympatické na hostech je, že se snaží útočit a střílet góly, jenže se to prostě nedaří, spíše bych druhou třetinu nazval smolnou. Z velké části si ale za současný stav mohou belasí sami díky hrozné první části.

39:11
    Viedenský je vyloučen za sekání a domácí tak mají možnost vsítit třetí gól z přesilovky.

39:40
    Slovan se v klidu brání a nepouští Rigu k ničemu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácí byli většinu třetiny pod tlakem, avšak dokázali skórovat dvakrát za sebou jako odpověď na gól Meszároše. Další třetina začne cca v 17:52.

40:01

40:24
    Riga dohrává přesilovku po vyloučení Viedenského, ostře od modré vypálil Redlihs, ale mimo.

41:12

41:30
    Réway u domácích střídaček podrazil Stolleryho a je tak vyloučen. Nedaří se nedaří Slovanu...

42:05
    Slovan udržel puk při oslabení na vlastních hokejkách a dokázal vyhodit. Za chvíli se ale dostal pod tlak a Sersen hrál vysokou holí, hra je přerušena.

42:48
    Kombinace domácích je dělána za snahou vsítit šestý gól, jenže se to vůbec nedaří a Slovan se tak moc bránit nemusí.

43:30

43:34
    Bičevskise zastavil Réway přímo z trestné a chtěl vysunout Boychuka, puk měl ale na dlouhou hokejku a nepodařilo se mu ho posunout dále.

44:35
    Po buly ostře od modré pálil Ališaukas, Štěpánek udržel puk ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho pravici. Další buly nepřineslo vůbec nic, Štěpánek si připsal další zákrok za účelem uklidnění menšího zmatku.

44:50
    Kašpar to zkusil z úhlu a způsobil mírné starosti Kalninšovi, vypadá to, že Slovan se již smířil s prohrou a nikam se nežene.

45:40
    Velká chyba domácích v rozehře a puk se dostal ke Kašparovi, který na druhé straně hledal Boychuka, přihrávka k němu nedošla. Chybí tomu přímočarost, vždy, když má Slovan šanci, tak ji zahodí zbytečnou přihrávkou.

45:45
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Zach Boychuk – 2 min., sekání).

46:39
    Riga se nemůže dostat hlouběji do útočného pásma a vypadá to více jako hra v pěti na obou stranách než 5 na 4.

47:30
    Posledních 15 vteřin z přesilovky, Slovan se dobře ubránil. Naopak ještě mohl z úniku zahrozit Kašpar, dnes se ale prostě Blavě nedaří, trefil pouze Kalninšovu vyrážečku, puk skončil na vrchní síti brány!

48:10
    Máme tu bitku! Po přerušení se do sebe pustili Ebert a Razgals, Ebert jasně vyhrál.

48:10
    Tresty jsou rozdány následovně: Razgals z Rigy dostal 2+2 minuty za hrubost stejně jako jeho sok Ebert, dvířka na trestnou hostí byla dlouho otevřená, rozhodčí dlouho žadonili o Ebertovu helmu, což se jim po minutě povedlo, hraje se 5 na 5.

48:40
    Bitka no. 2! Začíná se tu to hodně strkat, hraje se velmi ostře. Meszároš sundal Bičevskise tělem a navíc se pak ohnal po jednom z domácích hráčů.

48:46
    Byl to Meszároš, kdo nasadil polostoličku na Bičevskise a je vyloučen za podražení.

50:12
    Zile pokusil střelu od modré a puk byl zastaven, Dinamo musí vymyslet další rozjezd do útočného pásma.

50:46
    Dorážka MacMillana neskončila mezi třemi tyčemi, ač si o to přímo říkala po střele Jerofejevse!

51:52
    Je to celkem bezstarostná hra z obou stran, oba týmy to berou tak na pohodu a nikam se netlačí.

53:11
    Barker zkusil střelu z modré, Kalninš ji odrazil pryč.

54:07
    Dlouho hráli hosté v signalizované výhodě. Jerofejevs zahákoval najíždějícího Řepíka k domácí brance a je tak vyloučen. Slovan tak může tímto teoreticky ještě zdramatizovat utkání.

55:16
    Riga vyhodila a Slovan musí najíždět do pásma znovu.

55:48
    Kašpar ukončil přesilovku střelou od modré mezi betony Kalninše, který dnes chytá ve velké pohodě.

56:12
    Šťastný sice není s trestem spokojen, ale dvě minuty za nedovolené bránění dostane stejně.

56:54
    Indrašis se výborně prosmýkl mezi dvěma obránci a zakončil z levého kruhu těsně nad!

56:58
    Při zakončení byl navíc nejproduktivnější hráč Rigy zahákován Řepíkem a domácí tak mají minutu a 13 sekund hry 5 na 3!

56:58
    Oddechový čas pro domácí, kteří spřádají plány na šestý gól.

57:57
    Indrašis pálil zblízka a trefil horní tyčku, on sám slavil, sudí ale rozpažil a ani nechce telefonovat.

58:58

59:06
    Skvorcovs cpal puk před bránu, kde se nacházeli jeho dva spoluhráči, jenže se nepovedlo vystřelit. To už ale domácím vůbec nevadí, fanoušci slaví výhru za tři body.

Dámy a pánové, dnešní utkání je minulost. Papírové předpoklady rozdupalo Dinamo již v první části, kdy přehrálo Slovan nasazením a aktivitou v poměru 3:0. Hosté se gólu nedočkali ani v tlaku, který měli v druhé třetině, sice snížili, ale poté hned dvakrát za sebou inkasovali a bylo rozhodnuto. Třetí část byla pouze dohrou celého utkání. Slovanu tak začátek pětizápasového tripu hrubě nevyšel, Riga vyhrála za celou sezonu poprvé doma a náležitě si to užívá. Ode mne je to dnes vše, příjemný zbytek víkendu přeje Tomáš Kalas. (18:36:33)

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 6. Galvinš (M. Redlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Darzinš), 16. Darzinš (Indrašis, Galvinš), 37. Zile (Bičevskis), 38. Indrašis (M. Redlihs) – 35. Meszároš (Řepík)

Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Stollery, Jerofejevs, Pujacs (A), Galvinš, Ališauskas, Zile, Svars – Darzinš, M. Redlihs, Indrašis (C) – Skvorcovs, Žerděv, McMillan – Batna, Razgals, Pavlovs – Gegeris, Rihards Bukarts, Bičevskis – Lipsbergs.
    HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Kožiak) – Ebert, Sersen (A), Meszároš (C), Bačík, Barker, Després, T. Voráček – Šerbatov, Skalický, A. Šťastný – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Co. Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka.

Rozhodčí: Vasilyev, Ovchninnikov – Sadovnikov, Sazonov