Minnesota – St. Louis 2:1 (po pr.) | Vancouver – Toronto 2:1 (kon.) | Montreal – Detroit 10:1 (kon.)
Tampa – San Jose 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 3:2 (2:0 po s.n.) | Carolina – Florida 3:2 (po pr.)
Dallas – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.) | Calgary – Edmonton 5:7 (kon.)
po s.n. (2:0)
Nashville Predators
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Anaheim Ducks
Neděle 03.12.2017, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Přeji dobré časné nedělní ráno. (05:10:26)

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:08

1. Kevin Fiala (NSH) 1+0, rozh. náj.
    2. Calle Järnkrok (NSH) 1+0
    3. Filip Forsberg (NSH) 0+1

Dramatický zápas je u konce, nakonec o jeho výsledku musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl lepší domácí Nashville. Trefili se Fiala a Turris. Naopak všichni tři střelci Anaheimu ztroskotali na Rinnem. V průběhu zápasu měli ale dvakrát blíž k vítězství hosté. Poprvé vedli ve druhé třetině, když se trefil Henrique, vyrovnal ale Fiala. Na branku Fowlera ze třetí třetiny pak dokázal zareagovat Järnkrok. V prodloužení pak gól nepadl a dál už to znáte.

Kevin FIALA - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.

Autorem vítězné branky je KEVIN FIALA.

3. série
    2:0
    Kyle Turris definitivně rozhodl tohle utkání, povedlo se mu trefit přesně k tyči.

2. série
    1:0
    Adam Henrique se rozjel hodně rychle, ale trefil jen pravý Rinneho beton.

2. série
    1:0
    První gól nájezdů! Fiala propálil Millera mezi betony!

1. série
    0:0
    Perry zkusil vypálit směrem na lapačku, ale trefil jen beton Rinneho.

1. série
    0:0
    Jako první se k nájezdu rozjel Filip Forsberg za Nashville. A trefil tyčku po střele forhendem!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení tento zápas nerozhodlo, takže vítěze poznáme až po samostatných nájezdech, které začnou za malou chvíli.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Nashville kroužil dlouho v útočném pásmu, ale pak byl vytlačen do pásma středního.

62:55
    Domácí jeli do přečíslení dva na jednoho, ale k Forsbergovi se kotouč nedostal, takže k zakončení ani nedošlo.

61:59
    Calle Järnkrok byl zasažen nepříjemně pukem do obličeje. Hra byla pro jistotu přerušena, ale útočník Nashvillu vypadá, že je v pořádku.

61:17
    Nashville sám sebe dostal z útočného pásma P.K Subban počká, až jeho spoluhráči vystřídají.

60:46
    Forsberg zakončil své sólo střelou, kterou se snažil trefit mezírku mezi betony Millera. To se mu ale nepovedlo.

60:22
    Turris nedokázal včas vyklidit útočné pásmo, takže se domácím píská ofsajd.

60:01

Třetí třetina rozuzlení tohoto vypjatého zápasu nepřinesla, ke slovu se dostává prodloužení. Ve třetí části zápasu se dostal nejprve Anaheim do vedení zásluhou Fowlera, ani tentokrát ale Ducks náskok neudrželi, vyrovnat se povedlo Järnkrokovi.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:11
    Další Fowlerův střelecký pokus od modré. Tentokrát puk na Rinneho ani neprošel.

58:39
    Fowler prozkoušel pozornost RInneho střelou od modré čáry. Ale podruhé brankáře Nashvillu nepřekonal.

57:48
    Cogliano střílel z pravé strany a Rinne dokázal kotouč škrtnout svou výstrojí a tím puk vyrazit vedle své brány.

56:45
    Rinne podržel své spoluhráče důležitým zákrokem proti Joshovi Mansonovi a zápas je tak zase o něco blíže prodloužení.

55:56
    Po Fialově zásahu puku ve vzduchu si Miller sebral kotouč do své lapačky.

55:33
    Anaheimu se podařilo po komerční přestávce vymanit se z tlaku Predators. Nyní Ducks zastavil ofsajd.

54:16
    Predators jsou v obrovské tlaku a zasypávají Millera velkým množstvím střel. Ten zatím odolává.

53:47
    Irwin pálil od modré, ale Miller předvedl další výborný zákrok.

52:30
    Nashville se hnal do přečíslení a už se zdálo, že se dostal do vedení. Hráči se ale radovali marně, Miller předvedl skvělý zákrok a pak mu puk doslova tancoval na betonu.
    51:17 Calle JÄRNKROK - 2:2

51:17
    Nashville právě vstřelil branku!
    Znovu je vyrovnáno! Miller se po svém zákroku dostal zcela mimo svou bránu a toho využil CALLE JÄRNKROK, který dokázal trefit její odkrytou část. A to přesto, že se ještě Miller snažil vše zachránit a skočil proti dráze střely. Asistence: Filip Forsberg, Viktor Arvidsson.

51:07
    Smith přispěchal po zákorku Millera s dorážkou, avšak puk do sítě nedostal.

50:58
    Miller se stihl přesunout proti Josiho střele a měl i volný výhled. Rutina pro brankáře Anaheimu.

50:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Chris Wagner – 2 min., krosček).

50:11
    Arvidssonova střela z celkem velkého úhlu vylekala Millera, ten ji musel chytat nadvakrát.

49:18
    Tentokrát se píská ofsajd, kterého se dopustili Predators.

47:49
    Přihrávka rukou hráčů Nashvillu. Vhazovat se bude před Rinnem.

46:55
    Nashville už se celkem dlouho nedokáže dostat z vlastního pásma. Má velké problémy s rozehrávkou.
    45:01 Cam FOWLER - 1:2

45:01
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Anaheim se po celkem nenápadné akci vrací zpět do vedení. Druhý zápas po sobě se podařilo skórovat CAMU FOWLERI. Tentokrát se prosadil střelou z mezikruží pod ruku brankáře Rinneho. Kotouč možná ještě lehce tečoval Ekholm. Asistence: Corey Perry, Hampus Lindholm.

44:14
    Kašeho šanci zlikvidoval skvělým zákrokem betonem Rinne. Pak jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

43:41
    Miller si připsal první důležitý zákrok třetí třetiny. Dokázal vychytat dělovku Subbana od modré.

43:21
    Branka za Millerem je posunutá, vhazovat se bude v útočném pásmu Nashvillu.

42:50
    Ve třetí třetině zatím nestihla hra nabrat takové tempo jako v prvních dvou třetinách. Zatím se hraje bez šancí na obou stranách.

41:51
    Predators se sice podívali do útočného pásma, ale brzy za modrou čárou přišli o puk.

40:01

Ve druhé třetině se nám poprvé měnilo skóre, ale nakonec se jde do kabin i podruhé za nerozhodného stavu. Oba týmy se postupně trefily z přesilové hry. Jako první se to povedlo Predators, které poslal do vedení Fiala. Hosté byli ale aktivnější a dočkali se odměny, když vyrovnával Henrique. Také ve druhé třetině bylo vidět, že se tyto dva týmy nemusí, tvrdá hra z obou stran pokračovala. Uvidíme, zda rozuzlení zápasu přinese třetí třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:32
    Proti střele Mansona z pravé strany předvedl Rinne celkem jednoduchý zákrok betonem.

38:22
    Alexej Jemelin vypálil od modré, ale kotouč uvízl mezi těly před brankářem Ryanem Millerem.

37:57
    Zakázané uvolnění Ducks vrátí hru zpět před Millera.

36:23
    Josiho pokus od modré čáry byl nepřesný a krátce poté Nashvill přišel o útočné pásmo.

34:40
    Montourova tvrdá rána mohla nechat Rinneho v klidu, protože jeho branku netrefila.

33:58
    Čárový rozhodčí byl zasažen hokejkou do obličeje a hra je přerušena. Rozhodčí ale bude v pořádku.

33:33
    Irwin ztratil puk na modré čáře, jeho spoluhráči musí vyklidit útočném pásmo.
    32:44 Adam HENRIQUE - 1:1

32:44
    Je vyrovnáno. Také hosté dokázali po pěkné a rychlé kombinaci využít přesilovou hru. Střelcem se stal útočník ADAM HENRIQUE, který se trefil z mezikruží do spodní části branky. Asistence: Brandon Montour, Cam Fowler.

31:41
    Kaše v útočném pásmu přišel o puk, ale domácí nedokázali vyhodit puk.

31:18
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., hrubost).

30:37
    Brandon Montour byl rozjetý na pravém křídle a střelou zaměstnal Rinneho. Ten dokázal zasáhnout vyrážečkou.

29:38
    Josiho střela z pravé strany trefila Millera do masky.

28:50
    Hosté vyhodili kotouč a mohou si oddechnout od tlaku soupeře.

28:00
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., hrubost).
    28:00 Kevin FIALA - 1:0

28:00
    Po svižné kombinaci se ke střele z předbrankového prostoru dostal KEVIN FIALA a dokázal z přesilovky překonat Millera. Pak se ještě strhla strkanice, protože se hostům nelíbilo, že Fiala nejspíš před gólem fauloval. Asistence: Kyle Turris, Colton Sissons.

27:55
    Bitettova střela z první branku netrefila.

27:24
    Anaheim se dokázal osvobodit, Nashville bude muset zakládat novou přesilovkovou kombinaci.

26:07
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Joseph Blandisi – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., hrubost).

25:42
    Smith byl o krok před obránci a využil toho ke střele zápěstím. Ale Millera se mu překonat nepodařilo.

24:36
    Další zákrok Rinneho. Tentokrát lapačkou proti střele, která ně něj letěla z levé strany.

23:37
    Joseph Blandisi si vybruslil před branku a vypálil. Ale ani on Rinnemu čisté konto nezničil.

22:20
    Kaše dostal kotouč do jízdy a povedeně vypálil zápěstím. Rinne předvedl další skvělý zákrok.

21:20
    Wagner přihrál zpoza branky před bránu, ale tak se nikdo z jeho spoluhráčů k zakončení neprodral.

20:47
    Josi našel pěknou přihrávkou na levé straně volného Turrise, ten ale bekhendem jeho pas nezpracoval.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 3:02.

První třetina je u konce, žádný gól k vidění v Nashvillu nebyl. Hosté byli aktivnějším mužstvem a vícekrát zaměstnali Pekku Rinneho k zákrokům. Nenudil se ale ani na druhé straně Ryan Miller, také on si připsal pár hodně těžkých zákroků. Hrálo se v hodně velkém tempu a hodně tvrdě z obou stran. První třetinu okořenila také bitka mezi McLeodem a Mansonem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

18:59
    Z levé strany střílel Joseph Blandisi, ale Rinneho branku netrefil, puk proletěl vedle.

18:23
    Přečíslení dva na jednoho zakončili hosté jen nepřesnou střelou.

17:56
    Nashville se trochu trápí s rozehrávkou, nepřesnými přihrávkami se zbytečně zpomaluje.

17:36
    Smithova střela zápěstím jen těsně minula branku Millera. To byla dobrá šance pro domácí.

17:15
    Nashville ztratil útočné pásmo a Anaheim tak stihne kompletně vystřídat.

16:20
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., hákování).

16:17
    Domácí jeli do přečíslení tři na jednoho. Bonino vrátil přihrávku Gaudreauovi a ten střílel z levé strany. Miller předvedl skvělý zákrok.

15:33
    Kaše z pravé strany přihrával do ohně před bránu. Kotouč byl přizvednut a skončil mimo hru.

14:35
    Další důležitý zákrok si Miller připsal proti Gaudreauovi.

14:05
    Craig Smith z levé strany nedokázal ani na několikrát procpat kotouč do brány.

13:51
    Subban nikam nespěchá, počká si v obranném pásmu, až jeho spoluhráči dostřídají.

12:09
    Rinne dokázal předvést skvělý zákrok proti střele Cogliana z předbrankového prostoru.

11:28
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Cody McLeod – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 5 min., bitka).

11:28
    Bitka skončila remízou. Ani jeden z hráčů se neporoučel k ledu, rozdělili je nakonec od sebe rozhodčí.

11:28
    Cody McLeod a Josh Manson se do sebe pustili a strhla se mezi nimi pěstní potyčka.

10:50
    Smith dostal nabito na levý kruh, ale Miller zasahovat nemusel, puk byl před ním zablokovaný.

09:58
    Anthony Bitetto vypálil tvrdě od modré čáry, Miller ale na tu střelu viděl a dokázal puk vyrazit.

09:08
    Kyle Turris dostal parádní přihrávku před bránu, kde byl volný. Jeho střelu ale výborným zákrokem vychytal Miller.

08:03
    Z levé strany pálil Perry, ale Rinne byl v pozoru a jeho pokus vyrazil.

07:45
    Anaheimu se zatím přesilovka nedaří a raději vystřídá své síly na ledě.

07:04
    Domácím se podařilo zahájit oslabená vyhozením puku.

06:49
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (P. K. Subban – 2 min., nedovolené bránění).

06:49
    Od modré vypálil Bieksa a brankář Predators byl donucen k dalšímu zákroku.

06:12
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

05:55
    Proti střele Kevina Roye předvedl Rinne celkem pohodový zákrok.

05:21
    Při hře čtyři na čtyři na na hřišti hodně prostoru. Zatím si ale ani jeden z týmů nepřipsal žádnou větší šanci.

04:12
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., hrubost).

04:12
    Na druhé straně zase podržel své mužstvo brankář Ryan Miller, který vychytal Johansena i dorážejícího Forsberga.

03:30
    Další zákrok si Pekka Rinne připsal proti střeleckému pokusu Fowlera.

02:59
    Adam Henrique z levé strany přihrál kotouč na branku a Rinne pak musel znovu zasahovat.

02:19
    První zákrok zápasu pro Rinneho. Poradil si se střelou Vermetta.

01:36
    Zakázané uvolnění Nashvillu. Vhazovat se bude před Rinnem.

00:55
    První minutá zápasu se od obou týmů odešla bez střely na branku.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Nashville Predators: Rinne (Lindbäck (C)) – Josi, Ekholm, P. K. Subban, Jemelin, Irwin, Bitetto – Arvidsson (A), Johansen (A), F. Forsberg – C. Smith, Turris, Fiala – Järnkrok, Bonino, C. McLeod – Watson, Sissons, F. Gaudreau.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson, H. Lindholm, Bieksa, Fowler (A), Montour, Beauchemin – Perry (A), Henrique, N. Ritchie – Rasmussen, Wagner, Cogliano (A) – O. Kaše, Vermette, Roy – L. Shaw, D. Grant, Blandisi..

Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy spolu utkají podruhé. První utkání na začátku listopadu vyhrál Nashville na ledě Anaheimu 5:3. Predators dokázali porazit Anaheim už třikrát po sobě. Na domácím ledě pak čtyřikrát z pěti posledních utkání.

Anaheim je rovněž tým s nemalými ambicemi, ale zatím se mu je nedaří úplně naplňovat. Šestadvacet bodů řadí Ducks až na třinácté místo Západní konference, na postup do play-off ztrácí Anaheim po čtvrtině základní části tři body. Takže není důvod k panice, stačí pár výher a Anaheim bude zpátky tam, kde by se sám rád viděl. Jenže vyhrávání, to je to, co mu v poslední době moc nejde. Z posledních šesti utkání vyhrál pouze jednou. Minule nestačil na Columbus.

Nashville obhajuje finále Stanley Cupu z minulého ročníku a zatím se mu daří, pohybuje se na místech zaručující play-off. Momentálně jsou Predators v tabulce Západní konference na čtvrtém místě s třiatřiceti body. Na první Winnipeg ztrácí tři body, náskok na nepostupové příčky mají bodů pět. Naposledy Nashville prohrál s Vancouverem a z posledních tří utkání vyhrál jen jeden. Potřebuje tak znovu najít vítěznou chemii nebo poputuje velmi rychle tabulkou dolů.

Zdraví a vítám všechny fanoušky ledního hokeje u sledování online přenosu utkání NHL mezi týmy Nashville Predators a Anaheim Ducks. Úvodní buly tohoto zápasu bude vhozeno krátce po druhé hodině ranní v Bridgestone Areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 28. Fiala (Turris, Sissons), 52. Järnkrok (F. Forsberg, Arvidsson), rozh. náj. Fiala – 33. Henrique (Montour, Fowler), 46. Fowler (Perry, H. Lindholm)