Černošice – Mělník 1:5 (kon.) | Cheb – Čerti Ostrov 10:6 (kon.) | Poděbrady – Vlašim 4:1 (kon.)
Čáslav – Žabonosy 3:1 (kon.) | Lev Benešov – V.Popovice 3:2 (kon.) | Uničov – Vel. Meziříčí 5:4 (po pr.)
Kroměříž – Uh.Brod 0:0 (*17:00) | HC TNP Praha – Zbraslav 9:3 (kon.) | TJ Sušice – Kaznějov 1:6 (kon.)
HC Varnsdorf – HC Turnov 4:11 (kon.) | Žižkov Praha – Kobra Praha B 6:2 (kon.) | Slaný – Králův Dvůr 6:2 (kon.)
Č. Krumlov – Telč 3:4 (po pr.) | HC Vimperk – Veselí nLuž. 3:2 (po pr.) | Pelhřimov B – Radomyšl 5:8 (kon.)
Hluboká n.V. – Strakonice 2:6 (kon.) | Nový Bydžov – Hronov 5:6 (kon.) | Opočno – Třebechovice p. O. 3:4 (kon.)
Nová Paka – Náchod 7:1 (kon.) | HC Jičín – Jaroměř 6:5 (po pr.) | BK Havlíčkův Brod B – Polička 9:0 (kon.)
Světlá nS – Litomyšl 2:4 (kon.) | Česká Třebová – Choceň 7:0 (kon.) | Moravská Třebová – Chotěboř 5:3 (kon.)
Uh.Ostroh – Uh. Hradiště 2:3 (kon.) | Rakovník – Příbram 4:2 (kon.) | Hlinsko – Chrudim 2:4 (kon.)
Gepardi Jablonec – Lomnice n/P 5:6 (kon.)
HK Lev Slaný
6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
HK Králův Dvůr
Neděle 03.12.2017, 17:00 • Zimní stadion Slaný • Krajská liga: Středočeský kraj

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve 13. kole středočeské KLM se utkají celky Slaného a Králova Dvora. Oba týmy potřebují bodovat, aby se přiblížily čtvrté pozici v tabulce skupiny Západ, která zaručuje postup do play off, což už je samo o sobě velká motivace. Pikantnost tomuto duelu ještě dodávají trenéři obou týmů, kteří jsou kladenskými legendami a navíc si udělali velmi dobré jméno na druhé straně barikády. Slánský lodivod Vladimír Kameš stál ještě v loňské sezóně na střídačce celku z Berounska. Králodvorský Jan Kruliš – bývalý výborný obránce s tvrdou střelou – zase ještě jako aktivní hráč přispěl k vítězství Lvů v Krajské lize v sezóně 2009/10. První měření sil přineslo více radosti Kamešovi, jehož svěřenci a ledě Králova Dvora zvítězili 5:1.

00:01

01:09
    Domácí začali aktivněji a zahrají si přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Aleš Löffelman.

02:28
    Domácí hrají velmi dobrou přesilovku. Střílejí, kombinují a brankář Černý se tak má co ohánět.

03:10
    Hosté se tlaku soupeře ubránili. Jsou v plném počtu.

04:12
    Nadále se hraje v obranném pásmu Králova Dvora. Černý nyní přerušil svým zákrokem hru.

04:34
    Slaný právě vstřelilo branku!
    Domácí jsou za svou aktivitu odměněni gólem! Z důrazného napadání získali kotouč, který Cigáink předložil před branku MARTINOVI SEKERKOVI, jenž vymíchal brankáře Černého. Asistence: Patrik Cigánik.

05:03
    Snad poprvé si sáhl na puk slánský Matoušek, který raději přerušil hru.

06:14
    Akci Lvů zastavilo postavení mimo hru.

06:25
    Domácí si zahrají druhou přesilovku. Na trestnou lavici míří Ondřej Klimeš.

07:18
    Domácí dobře kombinují, ale zatím se neodhodlali ke střele.

07:33
    A teď už hosté vyhodili.

08:16
    Domácí obránce Voháňka neudržel útočnou modrou a poté ještě vypustil návrat zpět, což vyústilo v situaci dvou hostujících hráčů proti brankář Matouškovi. Ten se stačil proti Jiřímu Tučkovi přesunout a zachránil tak svůj tým!

08:33
    Další přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici tentokrát zamířil Ondřej Šnaidauf, který obdržel dvě minuty za hákování a další dvě za nebezpečnou hru vysokou holí. Početní výhoda Lvů tedy bude trvat až čtyři minuty.

09:14
    Ke střele se odhodlal Martin Frolík, kotouč skončil ve výstroji brankáře Černého.

09:27
    Betony Martina Černého vyprášil Stanislav Lapáček. Vyražený puk odklidil do bezpečí obránce.

09:59
    Hosté jdou do tří! Jan Veselý obdržel trest za krosček.

10:10
    Od modré pálil Frolík, Černý vyráží.

10:44
    Petr Ujfaluši na zadní tyčce nedokázal usměrnit nahrávaný kotouč do odkryté branky!

11:13
    Kasala hledal na zadní tyčce Lapáčka, ale hosté to přečetli a dokázali i vyhodit.

11:57
    Cestu do sítě si nenašla ani rána Davida Kulicha, hosté odolávají.

12:00
    Hosté jsou už ve čtyřech!

12:14
    Martin Černý zastavil střelu z vrcholu levého kruhu. Domácí se stále nemohou v přesilovce prosadit.

12:34
    Králův Dvůr v plném počtu. Slaný nevyužilo velkou šanci k navýšení náskoku.

14:13
    Hra se přitvrzuje, tentokrát se ale vylučovat nebude. Sudí nařídil buly ve středním pásmu.

14:36
    Zakázané uvolnění Králováku. Týmy se zatím nemohou dostat do ideálního tempa.

14:47
    Ránu Kulicha od modré pokryl Černý, před brankou číhající slánský hráč se k dorážce nedostal.

15:31
    Další zakázané uvolnění domácího týmu.

16:03
    z pravého kruhu střílel hostující hráč číslo 16, který není uveden v zápise, který mám k dispozici. Matoušek zakročil Lapačkou.

16:31
    Pěknou akci domácích zakončoval střelou z první z kruhu pro vhazování Kubinčák. Černý zasáhl velmi dobře.

16:37
    Domácí vytěžili gól ze situace po vyhraném buly! Prosadil se LUKÁŠ KASALA – 2:0. Asistence: Tomáš Kubinčák a Michal Voháňka.

18:03
    Domácí chtějí dohrát třetinu aktivně. Stále se drží v útočném pásmu.

18:47
    Dvouminutový trest obdržel Martin Malát. Vůbec první přesilovka pro Králův Dvůr.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina vyšla lépe hokejistům Slaného, kteří vedou nad Královým Dvorem 2:0. Domácí začali zápas aktivněji a už v 5. minutě se ujali vedení gólem Martina Sekerky, který byl po nahrávce Cigánika před brankářem úplně sám. Lvi poté neproměnili ani dlouhou přesilovku 5 na 3, ale v 17. minutě se přeci jen dočkali druhého zásahu, který po vyhraném buly zařídil Lukáš Kasala. Rozjeté to tedy mají domácí velmi dobře, před námi je však ještě dalších 40 minut.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:01

20:48
    Domácí jsou v plném počtu.

22:14
    Z pravé strany pálil Jakub Krásl. Branku Slaného ale netrefil.

23:16
    Mohlo být sníženo! Tomáš Verner se před brankou hezky uvolnil a Matouška zachránila tyčka!

24:17
    Králův Dvůr právě vstřelil branku!
    Tentokrát už hosté snižují! Autorem jejich prvního gólu je MILAN PIOVARČI. Asistence: Jiří Tuček.

25:32
    Hosté po přestávce hodně přidali. Lvi mají najednou v obraně problémy.

25:53
    Domácí se budou bránit v oslabení. Na trestnou lavici zamířil Marek Kiss za hrubost.

26:06
    Přesilovku 5 na 3 mají k dispozici také hosté! Ladislav Vlček dostává dvě minuty za podražení.

26:52
    Hosté nabídnutou možnost využívají! Jan Vodička nabil na osu hřiště JANOVI VESELÉMU a kapitán Králova Dvora propálil Matouška – 2.2. Asistence: Jan Vodička.

26:56
    Pokračuje klasická přesilovka Králova Dvora.

28:13
    Petr Ujfaluši se natlačil před bránícího Ondřeje Klimeše, který ho musel zahákovat. Přesilovka pro Slaný.

28:46
    Voháňka na modré nastřelil protihráče a pak měl co dělat, aby mu útočník Králováku neujel.

29:46
    Hosté vyhazují.

30:16
    V momentě, kdy už byli hosté v plném počtu, pálil od modré čáry Martin Frolík. Černý jeho ránu pokryl.

31:32
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. Před brankou hostí nakonec nebezpečně operovalo duo Kasala – Sekerka, ale druhý jmenovaný zblízka nepřekonal Černého!

31:43
    Tentokrát byli domácí v postavení mimo hru.

32:50
    Hostující Aleš Löffelmann zlomil při střele hůl. Dopředu tak mohou slánští hokejisté.

33:36
    Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Situace byla hraniční a lavička Králova Dvora se hodně diví.

33:48
    Teď už jasný icing hostí.

33:54
    Ke střele z mezikruží se dostal Petr Ujfaluši. Černý zaklapl betony včas a následně puk zalehl.

34:08
    Další icing Králova Dvora.

34:18
    Lukáš Pastier na modré chyboval a pustil do úniku Tučka. Své zaváhání však ještě stačil napravit, když útočníkovi Králováku v pádu vypíchl kotouč.

35:10
    Po zákroku brankáře Matouška je hra přerušena. Vhazuje se po pravici strážce domácí svatyně.

35:34
    Martin Malát připravil v přečíslení 3 na 2 šanci pro Sekerku. Ten Černého z mezikruží neprostřelil.

35:49
    Ránu Frolíka zase zblokovaka králodvorská obrana. Následuje vyhození přes všechny čáry.

37:02
    Hosté se vymanili z tlaku, pod kterým v posledních minutách byli a dokonce budou hrát přesilovku. Vyloučen za držení je Martin Frolík.

37:29
    Ránu Žáčka od modré vytěsnil mimo svou klec Matoušek.

37:53
    Domácí se osvobodili.

38:20
    Proti dorážce Milana Piovarčiho se natáhl pravým betonem Lukáš Matoušek!

39:02
    Domácí jsou v plném počtu. Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Domácí si berou vedení zpět 50 sekund před koncem třetiny! Lvi se dostali do rychlého protiútoku, který Stanislav Lapáček vyřešil zpětnou přihrávkou na LUKÁŠE KASALU a ten se z mezikruží nemýlil. Asistence: Stanislav Lapáček a Petr Ujfaluši.

39:50
    Ještě velký závar před hostující brankou! V ní skončil Stanislav Lapáček a možná i kotouč! Rozhodčí se radí, co se bude dít.

39:50
    Opravdu to byl gól! TOMÁŠ KUBINČÁK byl hráčem, který po střele Frolíka nakonec dorazil kotouč tak, že ho dostal za brankovou čáru – 4:2. Asistence: Martin Frolík.

40:00

Také po druhé třetině vedou Lvi o dva góly, ale ještě minutu před jejím koncem byla situace zcela odlišná. Hosté totiž nejprve dokázali stáhnout dvoubrankové manko, když ve 27. minutě vyrovnával na 2:2 v přesilovce 5 na 3 Jan Veselý. Domácím se v prostřední části moc nedařilo a probudili se až v jejím závěru. V čase 39:10 jim vrátil vedení Lukáš Kasala, který zakončil brejk po ubráněném oslabení a pouhých 10 sekund před přestávkou dotlačil puk za čáru Tomáš Kubinčák. Tento gól rozhodčí uznali až po krátké poradě.

Další třetina začne přibližně v 18:36.

40:01

40:16
    Královák si na úvod třetiny vyzkouší přesilovku. Dvouminutový trest obdržel Martin Malát.

40:56
    Domácí vyhazují.

41:14
    Domácí opět posílají puk až za branku Černého.

42:17
    Lvi oslabení poměrně v klidu přestáli. Jsou v plném počtu.

43:17
    Z pozice obránce vyrazil dopředu Martin Frolík. Na útočné modré si ale nerozuměl s Cigánikem a domácí se tak vystavili do ofsajdu.

44:09
    Hosté v přečíslení 2 na 1, ale zakončujícímu hráči puk přeskočil hokejku! Na druhé straně jel sám na brankáře Lapáček, jenž nepřekonal Černého!

44:52
    Hezkým zákrokem se blýskl Matoušek. Jeho lapačka přerušila hru.

44:59
    Hostující Martin Mikáska nastřelil tyčku slánské branky!

45:49
    Od modré nahazoval puk na branku David Kulich. Černý schoval hrací předmět do lapačky.

46:22
    Hned dvě obrovské šance Slaného! Nejprve po Sekerkově nahrávce netrefil před odkrytou brankou puk ideálně Petr Ujfaluši. O pár sekund později byl sám před Černým právě Martin Sekerka, ale úspěšnější byl brankář Králováku!

46:28
    Martin Sekerka vzápětí putuje na trestnou lavici. Hosté dostávají šanci na snížení.

47:02
    To jim zatím nedovolil Matoušek. Ten přerušil hru.

47:33

47:56
    Hostující tým se zatím nedokázal vrátit do útočného pásma.

48:05
    Teď hosté dokonce zahráli na zakázané uvolnění.

48:29
    Domácí jsou kompletní.

49:54
    Kubinčák u mantinelu hezky posunul puk na Stanislava Lapáčka. Ten tvrdě pálil z levého kruhu. Černý zacpal mezeru mezi levým betonem a lapačkou.

50:43
    Hostující Mikáska to zkoušela po pravé straně kluziště. Jeho střelu ukryl ve výstroji Matoušek.

51:31
    Domácím se zatím daří držet puk a nepouštět soupeře do tlaku.

52:18
    Krásnou individuální akci předvedl hostující Jiří Tuček! Ten se přes trojici bránících hráčů prokličkoval až před Matouška, ale na kvalitnější zakončení už asi neměl čas, ani síly.

54:00
    Domácí hráč vyhodil puk šikovně. Tak, že se hrací předmět zastavil v útočném pásmu a Králodvorští tak musejí hrát.

54:46
    Lukáš Kasala za obránci těsně nedosáhl na přihrávaný kotouč. Jinak by jel sám na brankáře!

54:54
    Domácím to ale vadit nemusí! David Kulich nabil MARTINOVI SEKERKOVI a ten se nemýlil. Asistence: Petr Ujfaluši a David Kulich.

55:32
    A už je to 6:2! Domácí přečíslení vyřešil Martin Malát nahrávkou na PATRIKA CIGÁNIKA, který definitivně rozhoduje o slánské výhře. Asistence: Martin Malát.

56:42
    Málem další šance domácích. Puk putoval po ose Ujfaluši – Malát – Sekerka, který se ale dostal mimo střelecký úhel a nakonec byl za brankou tvrdě namáčknut na hrazení. Z ledu se zvedal těžce, ale snad bude v pořádku.

57:55
    Viděli jsme hned dva projektily Lukáše Kasaly z levé strany kluziště. První prosvištěl kolem branky, druhý pokryl Černý.

58:31
    Jiří Tuček nepřekonal Matouška z hodně ostrého úhlu. Vhazuje se v útočném pásmu hostí.

59:00
    Běží už poslední minuta zápasu. Kissova přihrávka neprošla před branku na najíždějícího Cigánika, který celou akci ve středním pásmu rozjížděl.

Slánští hokejisté zdolali v důležitém utkání Králův Dvůr 6:2 a drží se tak v kontaktu s příčkami, které zaručují postup do play off. Klíčové momenty zápasu přišly asi v závěru druhé části, v jejíž poslední minutě si Lvi vzali zpět dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině si už slánští hokejisté vedení hlídali a slepenými zásahy Martina Sekerka a Patrika Cigánika ho ještě pojistili. Děkuji za pozornost a ze Slaného přeji krásný zbytek večera! (19:11:16)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Sekerka (Cigánik), 17. Kasala (Kubinčák, Voháňka), 40. Kasala (Lapáček, Ujfaluši), 40. Kubinčák (Frolík), 55. Sekerka (Ujfaluši, Kulich), 56. Cigánik (Malát) – 25. Piovarči (Tuček), 27. Veselý (Vodička)

HK Lev Slaný: Matoušek (Flígr) – Voháňka, Frolík, Kulich, Krégl, David, Patera, Pastier, Kiss – Lapáček, Kubinčák, Novák, Malát, Sekerka, Ujfaluši, Cigánik, Kasala, Vlček, Fiala, Husák.
    HK Králův Dvůr: Černý (Krejčí) – Veselý, Klimeš, Landa, Žáček, Novotný, Žemlička – Vodička, Tuček, Veber, Mikáska, Löffelmann, Piovarči, Verner, Šnaidauf, Krásl.

Rozhodčí: Hruška – Kálal, Nevařil