Chicago – Los Angeles 1:3 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 5:0 (kon.) | Vegas – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado – Dallas 2:7 (kon.)
Winnipeg Jets
5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Ottawa Senators
Pondělí 04.12.2017, 01:10 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:44:09)

Bodyčeky: 15-20

Zápas mezi Winnipegem a Ottawou je u konce! A příliš překvapení nenabídl. Nejlepší celek Západní konference si už v prvních šesti minutách zápasu vypracoval dvougólové vedení, které následně ve druhé třetině navýšil o další tři branky v rozmezí pouhých 3 minut a 32 sekund. Po pěti inkasovaných gólech vystřídal brankáře Condona Anderson, který dokázal čelit dalším 28 střelám domácích a nepropustil už žádný kotouč za svá záda.

Ottawa však nenavázala na své poslední vítězství, kterého dosáhla na ledě Islanders a dál se herně trápí.

59:48
    Po přerušení hry sklízí domácí aplaus vestoje. Jejich poslední střela byla už padesátá v utkání.

59:39
    Puk je na zadním mantinelu za Andersonem.

59:22
    Ještě jeden zákrok si připisuje Anderson, který si počíhal na střelu z levého kruhu pro vhazování, odkud přes obránce pálil Matthias.

58:59
    Menší závar před Helleybuckem, kde se shromáždilo hned sedm hráčů. Smithovu střelu brankář domácích vyrazil před sebe a následně se kotouč pokusil zalehnout. Rozhodčí ho ztratil z dohledu a přerušil hru.

58:20
    Hra se přesunula do obranné třetiny domácích. Puk si za modrou čáru zavezl Duchene, který na nic nečekal a ještě před kruhy vyslal střelu na Helleybucku, který ale měl dobrý výhled.

58:08
    Anderson zastavil rodící se šanci domácích a po zakončení Hendrickse ukryl puk do výstroje.

57:54
    Po jednom ze soubojů u mantinelu se puk odrazil do prostoru u střídaček. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

57:35
    Zatímco Ottawa odpálila kotouč přes všechny čáry, Thompson se vrací na led.

56:55
    Trouba se napřáhl u mantinelu, jeho tvrdou střelu ale Anderson srazil za branku.

56:14
    Kombinaci domácích zastavil Copp, který vystihl přihrávku a odrazil puk do středního pásma.

55:42
    Hosté vyhazují puk.

55:35
    Právě Thompson putuje za nedovolené bránění na trestnou lavici.

55:15
    Thompson se okamžitě, co se dostal za modrou, odhodlal ke střele, ale minul.

54:39
    Pokus o nahození puku před Andersona bylo sraženo za branku.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 6. Perreault (Trouba, Wheeler), 24. Wheeler (Scheifele, Perreault), 27. Laine (Wheeler, Byfuglien), 27. T. Myers (Little, Perreault)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Perreault – Laine, Little, Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Armia, Hendricks, Matthias.
    Ottawa Senators: Condon (27. C. Anderson) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Phaneuf (A), Chabot, Claesson – Mark Stone (A), Brassard, B. Ryan – Hoffman, Duchene, Z. Smith – Burrows, Pageau, Pyatt – Dumont, N. Thompson, Dzingel.