Chabarovsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (2:1 po s.n.)
Barys – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Jokerit 2:3 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:6 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:1 (kon.)
Spartak Moskva
2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Úterý 05.12.2017, 17:30 • Lužniki Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Vojtěch Mozík (CEC) 0+1, 0 střel, čas na ledě 15:27
    Roman Horák (CEC) 2+0, 5 střel, čas na ledě 18:17 (19:51:32)

Díky výborné druhé třetině, kterou hosté vyhráli 4:0, vyhrává Viťaz tento duel 6:2. Domácí celek byl střelecky aktivnější (35:31), ale střelecky naprosto selhal.

59:24
    Nikita Vyglazov se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu kryje gólman.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, hosté tento zápas poměrně snadno vyhrají.

58:47
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celk se už nikam nežene.

57:00
    Igor Saprykin kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou. Tři minuty zbývají do konce zápasu.

56:03
    Vjačeslav Leščenko se propracoval ke střele přes obránce, hostující gólman jeho pokus se štěstím zastavil.

55:40
    Nyní se už v poklidném tempu zápas dohrává, domácí celek už rezignoval na pokus o zdramatizování utkání.
    54:41 Vojtěch MOZÍK - 2:6

54:41
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Krásná rána, gól, VOJTĚCH MOZÍK. Vojtěch Mozík výborně vystřelil od modré čáry a jeho projektil se vyhl všem nástrahám a zapadl přesně do brány. Asistence: Dmitrij Sjomin.

53:54
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., sekání).

53:37
    Igor Saprykin musí být pozorný, domácí hráči se pokouší vstřelit další branku.

53:16
    Sledujeme rychlý hokej, hostující celek se pokouší hrát daleko od své branky, ale příliš se mu to nedaří.

52:25
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Viťazu.

52:07
    Jevgenij Kulik od modré čáry minul branku.

51:40
    Maxim Truňov se dostal do útočného pásma, pokoušel se vypálit, jeho pokus byl zablokovaný.

51:00
    Spartak rychle vstřelil dvě branky, domácí fanoušci vycítili naději na výraznější zdramatizování zápasu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 48. Truňov (A. Voronin), 51. Radil (Kalinin, Maxwell) – 9. D. Sjomin (Vorošilo), 21. Afinogenov, 24. Afinogenov, 25. Rendulić (Myttynen), 39. Horák, 55. Mozík (D. Sjomin)

Spartak Moskva: Bespalov (24. Svensson) – Kalinin, Kulik, V. Lajunen, Pepeljajev, Aljajev, A. Osipov, N. Li, Judin – Maxwell, Radil, Stoa – Děrgačov, Podšendjalov, Chochlačov – Truňov, Nikoncev, A. Voronin – Černych, Leščenko, Tatalujev.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Todykov) – Mozík, Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Voronkov, S. Romanov, Pautov – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Horák, Myttynen, Rendulić – A. Lazarev, Kopejkin, D. Sjomin – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Vorošilo – Moisejev.