Třinec – Brynäs 3:1 (kon.) | JYP – Kometa Brno 3:3 (kon.) | Liberec – Zürich 0:1 (kon.)
Bern – Växjö 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
ZSC Lions
Úterý 05.12.2017, 19:15Hokejová Liga mistrů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Přeji pěkné úterní odpoledne, vítám vás u textového přenosu prvního utkání čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů. Dnes se proti sobě postaví český tým Bílí Tygři Liberec a švýcarský ZSC Lions (Zürich).

ZSC Lions

Hokejisté Zürichu se do play-off probojovali ze skupiny H, ve které skončili se ziskem jedenácti bodů druzí za švédskou Frölundou. Ta následně padla v osmifinále právě s Libercem.

Lvi se v úvodním kole vyřazovacích bojů utkali s asi největším překvapením letošního ročníku – anglickým Nottinghamem Panthers. Švýcarský celek ovšem proti Panterům nepřipustil žádné komplikace a po výhrách 3:1 a 3:0 mohl slavit postup do další části.

Tým ze severních Čech měl postup do čtvrtfinále přeci jen o něco těžší. Ze skupiny E ovšem svěřenci trenéra Filipa Pešána dokázali postoupit, když za sebou nechali silný švýcarský Davos a nevyzpytatelný velšský Cardiff. V základní části nestačili Liberečtí pouze na Växjö ze Švédska.

V osmifinále se poté Tygrům povedl husarský kousek, když si vyšlápli na dvojnásobného mistra CHL Fröludnu Indians. Tým z města pod Ještědem sice po prvním zápase o gól prohrával, jenže ve druhém střetnutí dorovnal skóre a po brance Michala Bulíře v prodloužení postoupil poprvé v historii mezi nejlepších osm celků.

Bakoš versus Pettersson

V dnešním utkání bychom také měli být svědky souboje dvou hráčů, kteří se řadí mezi nejproduktivnější borce celé soutěže. V první řadě je tu zástupce Zürichu – Fredrik Pettersson. Ten má na svém kontě prozatím patnáct kanadských bodů a zaslouženě vede bodování letošního ročníku. Z řad Tygrů se jedná o Martina Bakoše, jenž skóroval zatím v každém utkání a v tabulce produktivity mu patří třetí pozice.

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Husa – Ordoš, Jelínek, Jašek – Stránský, Bulíř, Mikyska – Lakatoš, Bližňák, Vlach – Teplý, Král, Špaček

ZSC Lions: Schlegel (Guntern) – Klein, Seger, Sutter, Geering, Guerra, Baltisberger P., Karrer, Miranda – Baltisbeger Ch., Korpikoski, Wick – Pettersson, Sjögren, Pestoni – Kuenzle, Schappi, Herzog – Kenins, Prassl, Pelleitier

Rozhodčí: Novák, Kubuš – Frodl, Lhotský.

Do utkání kvůli nemoci nezasáhne Martin Bakoš, dres pro nejproduktivnějšího hráče Tygrů převzal Jan Ordoš.

Bílí Tygři dnes oblékli modré dresy, ZSC nastoupí v bílém.

Obě mužstva jsou na ledě, zazní oficiální hymny Ligy mistrů.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhrál Petr Jelínek.

00:30
    Domácí se na chvíli nastěhovali do útočného pásma, nyní už je ale kotouč na hokejkách Zürichu.

01:01
    Z mezikruží vypálil Patrick Geering. Jaroslav Janus jeho střelu ukryl do náruče.

01:33
    Niklas Schlegel měl nyní menší problémy s dělovkou Filipa Pyrochty, která mu vypadla z lapačky. Kotouč ale naštěstí pro hosty zamířil mimo tři tyče.

02:45
    Severočeši se na chvíli usadili v útočné třetině, Schlegel ovšem nemusel zasahovat.

04:02
    Inti Pestoni posílal při přečíslení tři na dva puk do brankoviště, jenže tam nikdo z jeho spoluhráčů nestihl dobruslit.

04:44
    Zatím se hraje celkem svižný hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.

05:19
    Michal Teplý se v pravém kruhu pro vhazování dostal k puku a vypálil. Niklas Schlegel jeho pokus vyrazil vyrážečkou.

06:56
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

07:27
    Nahození Dominika Lakatoše Niklas Schlegel zlikvidoval.

08:22
    Liberečtí se na chvíli usadili ve svém útočném pásmu, nyní už ale mají Lvi vše pod kontrolou.

09:45
    Dělovku Jaroslava Vlacha tečoval jeden z obránců Zürichu jen těsně vedle tyče.

11:46
    V úvodním dějství jsou zatím o aktivnější domácí, Jaroslav Janus moc zasahovat nemusel.

12:15
    Josef Mikyska našel svým křížným pasem najíždějícího Michala Bulíř, jenž vystřelil z pravého kruhu. Niklas Schlegel si i přes vydatnou skrumáž v jeho brankovišti poradil.

14:22
    Pascal Pelletier teď překvapil Jaroslava Januse svým pokusem z rohu kluziště. Libereckému gólmanovi sice vypadl puk z lapačky, ale naštěstí pro Liberec nezamířil za brankovou čáru.

15:30
    Maskovaný muž Severočechů ukryl do lapačky kotouč odražený od zadního mantinelu a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

16:18
    Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu. O něj se ale následně nepřesnou přihrávkou sami připravili.

17:01
    Uvidíme první přesilovku. Tým ZSC Lions byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.

17:23
    Martin Ševc se napřáhl na modré a tvrdě vypálil, jenže trefil pouze clonícího Jelínka.

17:40
    Hráči Zürichu mají puk na svých hokejkách a šetří čas.

18:20
    Domácím se zatím přesilovka nedaří.

19:04

19:33
    Roman Wick poslal z rohu puk do brankoviště, kde se jej za brankovou čáru pokoušel dorazit Chris Baltisberger. Jaroslav Janus ovšem své mužstvo podržel.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které se hrál vyrovnaný hokej. Mnoho šanci si ovšem příchozí diváci neužili. Tygři si sice zahráli jednu početní výhodu, jenže ani v té branka nepadla, a tak mužstva odchází do kabin za bezbrankového stavu. Druhá perioda začne přibližně v 20:00.

20:01

20:14
    Jaroslavu Janusovi nyní nadělalo menší problémy nahození odražené od zadního mantinelu, nakonec ale situaci zvládl.

20:58
    Puk se ocitl mimo hřiště, vhazovat se bube ve středním pásmu.

21:08
    Icing v podání Bílých Tygrů.

22:30
    Střela Lukáše Dernera od modré čáry byla tečována mimo bránu, vzápětí si Niklas Schlegel poradil s dělovkou Jaroslava Vlacha.

23:42
    Jaroslav Janus vyrazil projektil Ronaldse Keninse přímo na hůl Raphaela Prassla, jenž měl před sebou napůl odkrytou bránu. Ve vyložené šanci ale přestřelil.

25:19
    Inti Pestoni ujel po levém křídle, najel si před bránu a vypálil. Jaroslav Janus jeho jedovatou ránu vyrazil svou maskou.

26:24
    Jan Ordoš přihrál zpoza brány Ladislavu Šmídovi, jenž z bezprostřední blízkosti vyprášil Schlegelovy betony.

28:00
    Nahozený kotouč Jaroslav Janus raději ukryl do své lapačky. Následuje komerční přestávka.

28:25
    Chris Pettersson (ZSC) obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

29:00
    Lukáš Jašek našel svým pasem z rohu najetého Martina Ševce, který si sjel do ideální střelecké pozice. Jeho tvrdou ránu ovšem stačil Niklas Schlegel vyrazit.

29:30
    Hosté vyhazují.

29:55
    Hokejisty Liberce zastavil ofsajd.

30:30
    Josef Mikyska vyzval svou křížnou přihrávkou k zakončení Adama Jánošíka, jenže hostující brankář se stačil přesunout.

31:54
    Ofsajd v podání týmu ZSC.

32:37
    Mike Kuenzle to zkusil od modré čáry, Jaroslav Janus měl ale dobrý výhled a neměl s jeho pokusem sebemenší problémy.

34:05
    Adam Jánošík si na modré narazil puk s Ladislavem Šmídem a poté vypálil, mířil ovšem přímo do připraveného brankáře Lvů.

34:19
    Jan Ordoš přihrál před bránu Petru Jelínkovi, jenž z bezprostřední blízkosti trefil Schlegelův beton.

35:17
    Fredrik Pettersson nabral na prvém křídle rychlost, vjel do útočného pásma a vystřelil. Jaroslav Janus jeho svižnou ránu jen tak tak stačil vyrazit špičkou betonu.

36:12
    Zakázané uvolnění v podání Zürichu.

36:35
    Domácí budou hrát další přesilovku. Za krosček si dvě minuty odsedí Pascal Pelletier (ZSC).

36:39
    ZSC vyhrálo buly a osvobozuje se.

37:10
    Liberečtí jsou zpět v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet.

37:53
    Hráči Zürichu se ale dostali k puku a poslali ho až na druhou stranu kluziště.

38:13
    Dominik Lakatoš přihrál od levého mantinelu najetému Máriu Bližňákovi, který zkusil vypálit z voleje. Niklas Schlegel se však stačil přesunout.

38:35
    Hosté jsou v plném počtu.

39:30
    Jaroslav Janus si nyní i přes vydatnou clonu poradil s dělovkou Samuela Guerry.

40:00

Ani ve druhé dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali. ZSC mělo sice ze začátku této části menší převahu, jenže liberečtí srovnali krok a dostávali se do nebezpečnějších šancí. Všechny problémy Zürichu ovšem vyřešil zatím skvěle chytající Niklas Schlegel. Třetí třetina začne přibližně v 20:50.

40:01

40:22
    Niklas Schlegel svým pravým betonem vyrazil přízemní střelu Petra Jelínka od modré.

40:45
    Zakázané uvolnění v podání ZSC.

41:14
    Fredriku Petterssonovi se nyní málem povedl parádní kousek, když si za bránou nabral kotouč na čepel a zkusil zavěsit. Jaroslav Janus se ovšem dostal k tyči včas.

42:21
    Pokus Daniela Špačka hostující brankář bez větších problémů zklikvidoval.

43:20
    Petr Kolmann svou střelou od modré čáry jen těsně minul bránu Zürichu, Niklas Schlegel měl nyní i trochu štěstí, neboť toho přes skrumáž v jeho brankovišti moc neviděl.

44:12
    Lions právě vstřelili branku!
    Lvi se dostávají do vedení! V přečíslení dva na jednoho přihrál Fredrik Pettersson najetému INTIMU PESTONIMU, který z bezprostřední blízkosti překonal Jaroslava Januse. Asistence: Fredrik Pettersson, Chris Baltisberger.

45:34
    Tygři se usadili v útočné třetině, Niklase Schlegela ovšem zatím neohrozili.

47:16
    Petr Kolmann nabral rychlost ve středním pásmu a natlačil se až do zakončení. S jeho bekhendovým pokusem si ale Niklas Schlegel poradil.

48:58
    Ladislav Šmíd přihrál na modré Adamu Jánošíkovi, jenž se napřáhl na modré a vypálil. Do střely se ovšem obětavě položil jeden z hokejistů Zürichu,

50:15
    Martin Ševc poslal puk do skrumáže v brankovišti, kde se ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal prosadit.

51:31
    Jedovatou střelu Mária Bližňáka vyrazil Niklas Schlegel do ochranné sítě.

52:23
    Tygři jsou v posledních minutách aktivnějším týme, jenže se jim nedaří překonat pevnou obranu Zürichu.

53:39
    Zakázané uvolnění ZSC. Vhazovat se bude po levici Niklase Schlegela.

53:42
    Petr Jelínek vyhrál vhazování dopředu a poté poslal puk na Lukáš Jaška, který si mezitím sjel do brankoviště a měl před sebou úplně odkrytou bránu! V rozhodující chvíli ale poslal kotouč pouze do betonu hostujícího brankáře!

54:45
    Inti Pestoni se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Janusovi ale neuspěl.

55:11
    Kevin Klein se svou dělovkou od modré jen těsně netrefil do brány.

56:05
    Po buly v útočné třetině chtěl od modré vystřelit Petr Kolmann, v rozhodující chvíli mu ovšem selhala hokejka.

57:53
    Petr Kolmann se prokličkoval až před Schlegela, svým zakončením ale mířil těsně nad břevno.

58:41
    Zakázané uvolnění Zürichu.

58:50
    Dnešní utkání sleduje 3 842 diváků.

58:56
    Liberec bude hrát přesilovku! Za vysokou hůl byl vyloučen Lauri Korpikoski.

58:56
    Domácí si berou čas na poradu.

59:06
    Puk je v rohu obranného pásma hostů.

59:50
    Hosté vyhazují puk na druhou stranu hřiště.

Utkání skončilo. Výhru si připisuje švýcarský ZSC, který vsítil jedinou branku tohoto utkání a za týden bude mít v odvetě výhodu jedné branky.

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek úterního večera. (21:28:46)