Kazaň – Petrohrad 2:3 (po pr.) | Nižněkamsk – Minsk 4:1 (kon.) | Soči – Jaroslavl 1:2 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
SKA Petrohrad
Středa 06.12.2017, 17:00 • TatNeft Arena, Kazaň • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:24:28)

Je konec. Nakonec utkání rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení Patrik Hersley.
    Na začátku první třetiny byli velmi aktivní domácí, ale nakonec se ve 4. minutě prosadil Šipačov, který dostal skvělou nahrávku a se střelou do poloprázdné brány otevřel skóre utkání. V polovině první periody měli hosté přesilovou hru, ale domácí se skvěle ubránili. Ve 13. minutě dostal Širokov puk do brány, ale nakonec gól nebyl uznán.
    Ve druhé třetině jsme se dočkali hned tří branek. Ve 30. minutě poslal Petrohrad do dvoubrankového vedení Plotnikov, který si odstrčil obránce a následně vstřelil gól. Ovšem ve 31. minutě Tkačov krásnou ránou snížil stav na rozdíl jediného gólu v přesilové hře. Ve 34. minutě domácí dokonce srovnali, když si krásně obhodil obránce a bekhendem srovnal stav na 2:2.
    Základní hrací doba hry vítěze nepřinesla a půjde se tak do prodloužení. Ve třetí dvacetiminutovce měla Kazaň dvakrát přesilovku, ale Petrohrad byl jasně lepším týmem a dokázal se ubránit. Branku však nevstřelil a za pár chvil uvidíme prodloužení.
    V prodloužení žádný tým neměl převahu, ale v 64. minutě rozhodl utkání Patrik Hersley.

63:23 Patrik HERSLEY - 2:3

63:23
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    PATRIK HERSLEY to udělal naprosto famózně, když si objel hráče na pravé straně a následně bekhendem dostal puk za záda Garipova. Asistence: Sergej Plotnikov.

62:59
    Hersley ještě chtěl dávat puk pod sebe, ale následně ho domácí získali.

62:15
    Barabanov vystřelil, ale jeho rána byla zblokována. Následně vystřelil vedle brány.

61:31
    Na dvakrát musel nyní zasáhnout Koskinen aby vyrazil puk do bezpečí. Nyní jsou u něj opět hosté.

61:10
    Nyní dostal přihrávku před bránu Rob Klinkhammer, ale poté puk netrefil.

60:27
    Anton Lander z pravé strany vystřelil bekhendem, ale Koskinen si s jeho pokusem poradil.

60:14
    Hostující hráč se málem dostal ke střele, ale puk mu sjel z hole.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Domácí se ještě mohli dostat do dobré šance, ale vše skončilo u nepřesné přihrávky ve finální fázi.

59:15
    Střela domácího hráče neprošla na bránu Petrohradu.

59:02
    Anton Bělov vypálil ze středního pásma tvrdou ránu, ale Garipov byl připraven.

59:00
    Zbývá poslední minuta základní hrací doby.

58:40
    Maxim Karpov vypálil z pravé strany, ovšem přímo do náruče Garipova.

58:15
    Poté hosté sice vyhráli buly, ale ke střele se opět nedostali.

58:00
    Nyní se domácí provinili zakázaným uvolněním.

57:32
    Koskinen jenom vyrazil puk nahozený na jeho bránu aby se nezastavila hra.

57:18
    Už to vypadá, že se dnes půjde do prodloužení.

56:25
    Petrohrad rozjíždí novou akci od své brány.

55:57

55:30
    Kazaň drží puk v hostujícím pásmu, ovšem bránu Koskinena neohrozili.

54:32
    Hosté se zatím brání skvěle.

53:57
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vadim Šipačov – 2 min., sekání).

53:14
    Patrick Thoresen vystřelil z otočky, ale Garipov si opět s pokusem hostů poradil.

52:58
    Nyní jsou opět u kotouče hosté a rozjíždí novou akci.

52:13
    Jegor Rykov vystřelil z levé strany, ovšem domácí brankář si s jeho pokusem poradil.

51:46
    Nyní je Petrohrad v domácím pásmu, ale s pukem jsou jeho hráči za bránou Garipova.

51:28
    Nyní nám hra nepřináší nic zajímavého a ani jeden tým se nemůže dostat ke střele na bránu.

50:18
    Tentokrát se domácím přesilová hra příliš nevyvedla a Petrohrad je ve třetí části lepším týmem.

49:51

48:46
    Ovšem zatím domácí jsou u puku spíše ve vlastním pásmu.

48:00
    Kazaň má přesilovou hru, ve které je dneska velmi silná.

47:51
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jegor Jakovlev – 2 min., hákování).

47:25
    Poslední minuty je lepší Petrohrad, ale nyní se hostující hráč dopustil faulu.

47:12
    Ofsajd hostů z Petrohradu.

46:19
    Hosté se opět dostali do pásma Kazaně, ale následně střela opět nepřišla.

45:19
    Až nyní se hra přerušila, když střela hostujícího hráče skončila pouze v brankáři Garipovovi.

45:09
    Sergej Plotnikov tvrdě srazil domácího hráče, ale faul se mu neodpískal.

44:06
    Zpoza modré čáry se ke střele dostal domácí hráč, ale jeho pokus byl pouze zblokován.

43:37
    Následně jeli dopředu hráči Kazaně, ale ztratili puk.

43:18
    Hostující hráč si objel bránu, ale následně puk do domácí svatyně neprocpal.

42:58
    Ve třetí dvacetiminutovce je to hra nahoru dolů.

42:35
    Petrohrad se dostal ke bráně Garipova, ale střela opět nepřišla.

41:59
    Alexej Potapov pouze odevzdal puk vyhozením do pásma Petrohradu.

41:10
    Opět jsou domácí u puku v třetině Petrohradu, ale ke střele se nedostali.

40:27
    Nyní jsou u puku hostující hráči, ale následně ho ztratili v pásmu Kazaně.

Vyhrané buly: 4:14

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:50
    Domácí se dostali do domácího pásma.

38:23
    Vladimir Tkačov skvěle posunul puk na Jarullina, ale ten neprostřelil hostujícího brankáře Koskinena.

36:42
    Domácí jsou u brány hostů, ale tentokrát střela nepřišla.

35:40
    Jarno Koskiranta se dostal před Garipova, ale jeho střela do brány neprošla.

35:12
    Nyní puk skončil mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.

34:37
    Domácí jsou nyní jasně lepším týmem a hráči Petrohradu neví kudy kam.
    33:39 Anton LANDER - 2:2

33:39
    Kazaň vstřelila branku!
    ANTON LANDER dostal puk z levé strany, následně krásnou fintu dostal brankáře na druhou stranu a bekhendem zakončil do brány! Asistence: Stanislav Galijev.

32:47

32:26
    Stále se domácí nacházejí v pásmu Petrohradu a hosté mají nyní velké problémy.

31:25
    Domácí mají další přesilovou hru a po vstřelené brance jsou velmi aktivní.

30:47
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).
    30:13 Vladimir TKAČOV - 1:2

30:13
    VLADIMIR TKAČOV se dostal k puku u brány, následně se s ním dostal před ní a tvrdou ránou do pravé části snížil na rozdíl jediné branky! Asistence: Andrej Markov.

30:04
    Vladimir Tkačov se dostal ke střele, ale Koskinen si s tím poradil a puk chytil.

29:42
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. – příliš mnoho hráčů).
    29:08 Sergej PLOTNIKOV - 0:2

29:08
    Bělov vybojoval puk ve středním pásmu, následně ho předal SERGEJOVI PLOTNIKOVI, který si skvěle tělem odstrčil protihráče a poté dostal puk za záda Garipova. Asistence: Anton Bělov.

28:25
    Lukojanov bojoval za bránu Koskinena, ale nakonec ho získali hosté.

27:34
    Následně přišlo zakázané uvolnění hostů.

27:30
    Hosté opět mají kotouč ve své moci.

26:41
    Alexandr Barabanov byl u brány a čekal na přihrávku, ta následně přišla, ale Garipov skvělým zákrokem zabránil druhému gólu.

26:10
    Kovalčuk posunul puk Patrikovi Hersleyovi, který vypálil od modré, ale Emil Garipov jeho střelu viděl a chytil.

25:16
    Do skvělé pozice se dostal domácí, ale hráč ale minul bránu Koskinena.

24:21
    Další střela hostů skončila pouze na skvělém zákroku Garipova.

23:41
    Anton Glinkin nyní ujížděl po pravé straně a následně se dostal ke střele, ale Mikko Koskinen jí vyrazil.

23:06
    Sergej Plotnikov dostal skvělou přihrávku před bránu, ale jeho následná střela byla zblokována.

22:59

22:30
    I nyní se Kazaň brání v oslabení velmi dobře a nenechává hosty vůbec projet do svého pásma.

22:08
    Ofsajd petrohradských hráčů.

21:38
    Druhá přesilová hra Petrohradu. Ovšem nyní se ke střele dostal domácí hráč Michail Gluchov, ale Mikko Koskinen si s ní poradil.

20:59
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., hákování).

20:59
    Vadim Šipačov jenom poslal puk na bránu Garipova.

20:39
    Kovalčuk udržel puk v domácím pásmu a hosté stále drží puk.

Vyhrané buly: 8:4

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:39
    Domácí drželi puk v pásmu Petrohradu a následně vystřelili, ale Koskinen střelu viděl a vyrazil.

19:29
    Nyní se dostala domácí Kazaň do ohrožení brány Koskinena, ale ten puk chytil pod lapačku.

19:18
    Koskinen si poradil se střelou domácích, kterou vyrazil do bezpečí.

18:55

18:23
    Další střela domácích opět nešla na svatyni Koskinena.

17:51
    Nyní hosté v bílomodrých dresech neohrozili bránu Garipova.

16:57
    Domácí se dostali ke střele, ale ta opět nebyla úspěšná.

16:08
    U kotouče nyní jsou hosté, ale bojuje se spíše ve středu plochy.

14:46
    Po boji u mantinelu se k puku dostali hosté a opět byli velmi nebezpeční u brány Garipova, ale puk tam nezamířili.

14:09
    Další střela domácích skončila pouze na vyrážečce Koskinena.

13:44
    Pouze na zakázané uvolnění vyhodili puk hosté z Petrohradu.

13:25
    Střela domácího hráče Atte Ohtamaa skončila vedle brány Koskinena.
    12:14 Branka Širokova nebyla uznána.

12:14
    Sergej Širokov sice dostal puk do brány, ale gól neplatí, jelikož se v brankovém prostoru nacházel hostující hráč!

11:46
    Petrohrad se nemohl dostat dál přes střední pásmo, ovšem nyní už jsou u brány Kazaně.

11:10
    Střela hostujícího hráče skončila jenom vedle levé tyče a zatím hraje Kazaň v oslabení skvěle.

10:35
    Petrohrad tak má první přesilovou hru v zápase. Uvidíme jak s ní naloží.

10:15
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Jiří Sekáč – 2 min., držení protihráče).

08:52
    Další střela petrohradského hráče Maxima Karpova skončila pouze v lapačce, odkud sice Garipovovi vypadl kotouč, ale svůj úvodní účel splnil.

07:50
    Po komerční přestávce následovalo buly v pásmu Petrohradu, kde se k puku sice dostali domácí, ale následně hosté vyhodili puk do bezpečí.

07:48
    Ofsajd hráčů Petrohradu zastavil jejich akci.

07:33
    Po nepřesné přihrávce získali puk hosté.

06:48
    Stanislav Galijev dostal přihrávku před hostující bránu, ale poté nezamířil nejlépe a kotouč skončil vedle svatyně Koskinena.

06:05
    Po vyhození domácích získal Petrohrad lehce puk a rozjíždí novou akci.

05:38
    Opět jsou hosté velmi nebezpeční blízko domácí svatyně. Ovšem tentokrát žádná střela nepřišla.

04:59
    Opět se hosté dostali do pásma Kazaně.

03:45
    Domácí hráč se dostal ke střele, ale minul bránu Koskinena.
    03:14 Vadim ŠIPAČOV - 0:1

03:14
    Po velmi aktivním začátku domácích přichází ledová sprcha. Po boji u branky Garipova se k puku dostal Thoresen, který ho posunul na VADIMA ŠIPAČOVA a ten střelou do poloprázdné brány otevřel skóre utkání! Asistence: Patrick Thoeresen, Ilja Kovalčuk.

02:38
    Následně se dostali do pásma Kazaně, ale to bylo vše, jelikož domácí obrana jim puk odebrala.

02:16
    Nyní hosté zajeli za svou bránu a čekají až jejich kolegové vystřídají.

01:32
    Zatím jsou domácí hráči velmi aktivní, ale tentokrát se Arťom Lukojanov ke střele nedostal.

00:50
    Nyní Kazaň pouze odevzdala puk vyhozením kotouče k bráně Koskinena.

00:22
    Hned na začátku utkání se domácí dostali ke střele, ale ta skončila vedle brány Koskinena.

00:01

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Ohtamaa (A), Sidorov, Markov (C), Jarullin, Batyršin, Tokranov (A), Ljamkin – Lukojanov, A. Potapov, Jazkov – Lander, Sekáč, Galijev – Klinkhammer, Tkačov, Kosov – M. Gluchov, Obuchov, Glinkin.

SKA Petrohrad: Koskinen (Melničuk) – Vojnov, Gavrikov, A. Bělov (A), J. Jakovlev, Hersley, Rykov, Zub – Thoresen, Šipačov, Kovalčuk (C) – S. Plotnikov, Prochorkin, N. Gusev – Kalinin, Koskiranta, Širokov (A) – Karpov, Kablukov, Barabanov.

Rozhodčí: Denis Naumov, Antonin Jerabek – Dmitry Golyak, Pavel Badyl.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SKA Petrohrad:

Petrohrad je opět hlavní kandidát na výhru celé KHL, kterou minulý rok jasně vyhrál. Nyní se už jako první dostal přes hranici sto bodů a momentálně jich má sto pět. Nachází se tak jasně na prvním místě v Západní konferenci se skóre 168:64 a třiceti jedna výhrami. Připsal si již os výher v základní době po sobě. Posledním zápase zavítal na led Nižněkamsku. Tam se po osmi minutách dostali domácí do vedení a jelikož poté nepadla branka až do druhé třetiny, tak se rodilo možné překvapení. Ovšem v padesáté třetí minutě srovnal Prokhorkin. Osmdesát jedna vteřin před koncem základní doby otočil utkání Šipačov, který využil přesilovou hru a dvacet pět sekund před koncem urovnal skóre do prázdné brány Barabanov. Petrohrad tak skvěle zvládl konec utkání a vyhrál 3:1. Nejlepším střelcem je s dvaceti šesti góly Kovalčuk.

Ak Bars Kazaň:

Kazaň vede tabulku Východní konference se sedmdesáti dvěma body a skóre 105:74. V posledním zápase přivítala na domácím ledě Dynamo Minsk. Už po šedesáti pěti vteřinách se prosadil český hráč Jiří Sekáč. Do první třetiny domácí přidali ještě jednu branku, kterou vstřelil Galiev a Sekáč si připsal asistenci. Ke konci druhé periody poslal Kazaň do tříbrankového vedení Lander a Jiří Sekáč byl i nyní u této branky. V padesáté čtvrté minutě hosté srovnali, ale poté se už stav nezměnil a Kazaň, hlavně díky Jiřímu Sekáčovi, který se podílel na všech třech gólech, vyhrála 3:1. Nejlepším střelcem je s šestnácti góly Tkačov.

Zdravím, dnes se proti sobě utkají dva lídři konferencí Ak Bars Kazaň a SKA Petrohrad. Letos se tato mužstva spolu zatím utkala pouze jednou a to na ledě Petrohradu. Čtyřicet devět vteřin před koncem druhé třetiny se prosadil kazaňský Tkačov, ovšem za třicet dva sekund srovnal domácí Kovalčuk. Třetí periodu začal lépe Petrohrad, který se po dvou minutách ujmul vedení, když se prosadil Kalinin. Ve čtyřicáté deváté minutě srovnal hostující Malykin. V základní době už branka nepadla a následovalo prodloužení, ve kterém Kazaň využila přesilovou hru, když se podruhé trefil Tkačov a Kazaň tak vyhrála 3:2 po prodloužení. Nyní se bude hrát v TatNeft Aréně v Kazani. Tato hala nabídne kapacitu pro 10 000 diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 31. Tkačov (Markov), 34. Lander (Galijev) – 4. Šipačov (Thoresen, Kovalčuk), 30. S. Plotnikov (A. Bělov), 64. Hersley (S. Plotnikov)

Rozhodčí: Denis Naumov, Antonin Jerabek – Dmitry Golyak, Pavel Badyl