Jablonec n/N – Letňany 5:3 (kon.) | Šumperk – Opava 13:5 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 2:6 (kon.)
Kopřivnice – Nový Jičín 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – David Servis 5:6 (po pr.) | Mor. Budějovice – Písek 6:1 (kon.)
Tábor – Pelhřimov 5:2 (kon.) | Klatovy – Nymburk 5:3 (kon.) | Žďár n/S – Kolín 5:4 (po pr.)
Kobra – Sokolov 7:5 (kon.) | Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 3:1 (kon.) | Trutnov – Bílina 4:3 (po pr.)
Děčín – Řisuty 4:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
13:5 (5:1, 4:3, 4:1)
HK Opava
Středa 06.12.2017, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 26. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám krásný zbytek středečního večera. (20:16:29)

Je tu konec dnešního utkání, Draci v něm jasně předčili celek z Opavy, který poráží vysokým rozdílem a to 13:5.

59:31
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka – 2 min., sekání).
    57:59 GEWEISE - 13:5

57:59
    Draci právě vstřelili branku!
    PETR GEWIESE se s pukem prokličkoval až do útočného pásma, jeho následné nahození na bránu pak propadlo Dušanu Šafránkovi mezi jeho pravým betonem a tyčkou. Asistence: Zdeněk Novosad.
    57:16 SEDLÁK - 12:5

57:16
    Draci využívají přesilovou hru. TOMÁŠ SEDLÁK dostal přihrávku na modrou, tu si v klidu stihl zpracovat a následnou dělovkou pak propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Půhoný, Daniel Vachutka.

57:01
    Vyloučení v týmu HK Opava (Vaněk – 2 min., podražení).

56:41
    Schejbal se snažil prosadit mezi třemi opavskými hráči, to se mu ovšem nepovedlo a hosté se tak dostávají k puku.

55:32

55:21
    Sedlák drží puk na své holi a šetří tak čas.

54:46
    Ďurkáč na ledě, Šumperk už hraje ve čtyřech.

54:27
    Pokorný na ledě, Opava v plném počtu.

54:22
    Seidler pálil z prostoru mezi kruhy jeho pokus zastavil Svoboda svou maskou.

54:00
    Tvrdá střela z modré v podání Seidlera končí v lapačce Svobody.

53:32
    Bude se hrát čtyři na tři. Z týmu Šumperka vyloučen na dvě minuty za Ondřej Šťáva za podražení.

53:05
    Vaněk obral Hrocha o puk a řítil se sám na Svobodu, ten ho následně dokázal vychytat betony.

52:45
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ďurkáč – 2 min., napadení).

51:58
    Kovařík se snažil z otočky poslat kotouč zpět na modrou, jeho přihrávka byla ale nepřesná a Draci tak musí opustit útočné pásmo.

51:27
    Vyloučení v týmu HK Opava (Pokorný – 2 min., podražení).

50:58
    Cink protečoval kotouč do útočného pásma, tam ale není nikdo z jeho spoluhráčů a puku se tak ujímají hosté.

50:12
    Opava se mohla dostat do dobré šance, Malina však nepřesně přihrával na Vaňka.

49:40
    René Svoboda si připisuje další zákrok po střele jednoho z hostů.

49:10
    Hartmannovu střelu z modré vyráží Svoboda do rohu kluziště.

49:03
    Nepřesná rozehrávka Schejbala, k puku se dostávají hosté.

47:15
    Ofsajd Draků.
    46:11 HARTMANN - 11:5

46:11
    Opava právě vstřelila branku!
    Petr Wolf poslal kotouč na najíždějícího si ONDŘEJE HARTMANNA, ten svou následnou střelou dokázal dokázal rozvlnit síť za zády Reného Svobody. Asistence: Petr Wolf, Petr Šendera.

42:24
    Střídání v týmu Draci Šumperk: ze hřiště odchází Wanecki, přichází Šafránek.
    42:24 CINK - 11:4

42:24
    A je tu další puk v síti Opavy. Střelu Tomáše Sedláka dokázal ještě před bránou tečovat VLADIMÍR CINK, Michalu Waneckimu pak puk propadl pod jeho betony. Asistence: Tomáš Sedlák, Zdeněk Novosad.

41:15
    Vyloučení v týmu HK Opava (Pokorný – 2 min., držení protihráče).
    41:15 ŘEZÁČ - 10:4

41:15
    Šumperk má dnes parádní vstupy do každé třetiny. Nyní přidává desátou branku. K odraženému puku se dostal JAKUB ŘEZÁČ, který ho následně umístil přesně k levé tyči. Asistence: Lukáš Králík, Jakub Schejbal.

41:03
    Schejbal nabil puk Králíkovi, tomu jeho střela nesedla.

40:38
    Sedlákova střela z modré končí na hrudi Waneckiho, Šumperk stále dohrává přesilovku z druhé třetiny.

40:01
    První buly ve třetí třetině vyhrává Šumperk, ten se ihned přemisťuje do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:41

40:00

39:45
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu...

39:23
    Vyloučení v týmu HK Opava (Rousek – 2 min., sekání).
    38:29 PŮHONÝ - 9:4

38:29
    Vymazal poslal přihrávku napříč pásmem na JIŘÍHO PŮHONÉHO, tomu jeho první střelu Wanecki vychytal, na jeho následnou dorážku už byl ale krátký. Asistence: Michal Vymazal, Tomáš Sedlák.

37:34
    Odpískán ofsajd Šumperka.

37:02
    Novosad to zkoušel bekhendem, Wanecki puk vyráží.
    35:45 SEIDLER - 8:4

35:45
    PETR SEIDLER se dostal do samostatného úniku který dokázal zužitkovat, jeho střela totiž propadla Svobodovi pod jeho lapačkou a doklouzala až do jeho brány.

35:06
    Šumperk vyhazuje kotouč do bezpečí.

34:10
    V oslabení se do šance dostal Novosad, toho dokázal Wanecki vychytat.

33:48
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vymazal – 2 min., hákování).

33:08
    I Šumperk mění své gólmany. Prostor mezi třemi tyčemi přenechává Lakosil svému kolegovy Renému Svobodovi.
    PŮHONÝ - 8:3

33:08
    JIŘÍ PŮHONÝ se dostal mezi kruhy k puku, jeho následná střela pak skončila až za zády Michala Waneckiho. Asistence: Daniel Vachutka.

29:45
    Půhoný se dostal s pukem až před bránu, tam ale v převaze hostů nedokázal uspět.
    27:53 ŠTINDL - 7:3

27:53
    Vítkovu střelu vyrazil Vlastimil Lakosil přímo na hůl JANA ŠTINDLA, kterému už nedělo problém dostat kotouč za ležícího domácího gólmana. Asistence: Jakub Vítek.
    27:49 KOVAŘÍK - 7:2

27:49
    Krásná akce Šumperka. Lukáš Králík dokázal mezi dvěma hostujícími hráči prostrčit puk na hůl LUBOMÍRA KOVAŘÍKA, který pak svou forhendovou kličkou dokázal obelstít Michala Waneckiho. Asistence: Lukáš Králík, Michal Vymazal.

27:24
    Z modré pálil Slavík, Lakosil drží puk pod svými betony.

27:05
    Sedlák teď nabral vysoké tempo aby dostihl puk, nakonec pak svou střelou z velké blízkosti trefuje betony Waneckiho.

26:34
    Na druhé straně pálil Rousek, Lakosil drží puk ve své výstroji.

26:23
    Ostřanský se ocitl ve velké šanci, svou střelou však nechal vyniknout lapačku Michala Waneckiho.

26:16
    Šťáva nabil puk Ďurkáčovi, jeho pokus pak Wanecki vyrazil betony.

25:26
    Geweiseho tvrdá střela z modré končí někde ve výstroji Waneckiho.

25:11
    Vítkovu střelu z modré zneškodnil krásným zákrokem lapačkou Lakosil.

25:01
    Králík nepřesně přihrával, Šumperk se musí rychle vracet.

24:45
    Lakosil si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele jednoho z hostujících hráčů.
    23:02 ROUSEK - 6:2

23:02
    Jakub Vítek přesnou přihrávkou našel volného TOMÁŠE ROUSKA, který dnes podruhé prostřeluje Vlastimila Lakosila. Asistence: Jiří Šindelář, Jakub Vítek.

22:55

21:59
    Šindelář dostal nabito na modrou, jeho pokus pak orazítkoval betony Vlastimila Lakosila.
    20:27 SEDLÁK - 6:1

20:27
    Šumperk ze svého výkonu nepolevuje. TOMÁŠ SEDLÁK vystihl rozehrávku hostů a následnou tvrdou střelou rozvlňuje síť za zády Michala Waneckiho. Bez asistence.

20:05
    Šumperští hráči vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se vydávají do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47

Skočila nám první třetina ve které jasně dominovali domácí hráči, kteří dokázali puk do hostující brány poslat hned pětkrát. Už ve čtvrté minutě vedl Šumperk 3:0 a tak hosté vyměnili gólmany, Šafránka vystřídal mezi tyčemi Wanecki, ale ani ten nedokázal zatím zastavit jízdu domácího mužstva.

20:00

19:44
    Odpískán ofsajd Opavy.

Domácí se teď dostali do dobré šance, Králík zpětnou přihrávkou vyzval ke střele Vymazala, ten ale chtěl ještě celou akci vyšperkovat, jenže jeho přihrávka na Gewieseho už byla nepřesná.

19:13
    Zakázané uvolnění Draků, vhazovat se bude po pravici Lakosila.
    18:26 ROUSEK - 5:1

18:26
    Opava se poprvé v zápase prosazuje. Štindl našel mezi kruhy volného TOMÁŠE ROUSKA, který svou střelu dokázal umístit přesně do levého horního růžku Lakosilovy brány. Asistence: Jan Štindl.

17:41
    Vaněk střelou z modré prověřuje pozornost Vlastimila Lakosila.

16:15
    Půhoný nabil puk na modrou Řezáčovi, jeho následný pokus pak vyrazil Wanecki vyrážečkou.
    14:19 ŘEZÁČ - 5:0

14:19
    Draci také využívají svou přesilovou hru. Puk se dostal před bránu ke Kovaříkovi, jeho pokus ještě v bráně neskončil, ale k následné dorážce se dostal JAKUB ŘEZÁČ, kterému už nedělalo problémy poslat kotouč do poloprázdné brány. Asistence: Jakub Schejbal, Lubomír Kovařík.

14:00
    Králíkova střela končí někde pod betony hostujícího gólmana.

13:45
    Kiss vyhazuje kotouč až za Lakosilovu bránu.

13:34
    Wanecki zastavil střelu maskou, rozhodčí přerušuje hru a ujišťuje se že je gólman v pořádku.

13:10
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu.

12:58
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání. Tomáš Rousek (OPA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

12:52
    Gewiese se dostal do dobré šance, v té ho ale dokázal svými betony vychytat Wanecki.

12:05
    S Vaňkovou střelou neměl Lakosil problém, puk pak následně rozehrál rychle na hole svých spoluhráčů.

10:15
    Gewieseho střela z modré těsně míjí pravou tyč Waneckovi brány.
    09:34 PŮHONÝ - 4:0

09:34
    Ani výměna gólmanů hostům nepomohla. JIŘÍ PŮHONÝ s pukem objel bránu a poté jej přesně umístil k levé tyči, kam svůj beton nestihl Wanecki přemístit včas. Asistence: Tomáš Sedlák.

08:58
    Ostřanského pokus skončil na horní tyči Waneckovi brány.

07:10
    Vladimír Cink ujížděl sám na Waneckiho, ten jeho pokus dokázal vychytat špičkou své lapačky.

04:18
    Píská s zakázané uvolnění Draků.

03:52
    Šafránek po špatném úvodu přenechává své místo mezi třemi tyčemi svému kolegovi Michalu Waneckimu.
    03:52 ŠŤÁVA - 3:0

03:52
    Šumperk se se svým soupeřem dneska nemazlí, neuběhli ani čtyři minuty zápasu a už je to 3:0. Tvrdá střela ONDŘEJE ŠŤÁVY skončila přesně v pravém horním růžku Šafránkovy brány. Asistence: Zdeněk Novosad, Jakub Lehečka.
    03:10 SCHEJBAL - 2:0

03:10
    A už je to 2:0. Po vyhraném buly se k puku dostal Petr Geweise, který ho poslal přesně na hůl najíždějícího si JAKUBA SCHEJBALA, ten svou následnou střelou pak nedal Šafránkovi žádnou šanci. Asistence: Petr Gewiese, Michal Vymazal.

02:38
    Rudlovi nevyšla klička na modré, hosté tak musí opustit útočné pásmo.

01:59
    Šťáva nepřesně přihrával, k puku se tak dostali hosté kteří ihned vyráží do útoku.
    00:11 VACHUTKA - 1:0

00:11
    Dušan Šafránek se ještě nestihl ani rozkoukat a už loví poprvé puk ze své sítě. Po přesné přihrávce dokázal kotouč přesně k pravé tyči umístit DANIEL VACHUTKA. Asistence: Jakub Řezáč, Jiří Půhoný.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka

HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík – Pělucha, Bitomský, Rousek, Vítek, Horvát, Vaněk, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 1. Vachutka (Řezáč, Půhoný), 4. Schejbal (Gewiese, Vymazal), 4. Šťáva (Novosad, Lehečka), 10. Půhoný (Sedlák), 15. Řezáč (Schejbal, Kovařík), 21. Sedlák, 28. Kovařík (Králík, Vymazal), 34. Půhoný (Vachutka), 39. Půhoný (Vymazal, Sedlák), 42. Řezáč (Králík, Schejbal), 43. Cink (Sedlák, Novosad), 58. Sedlák (Půhoný, Vachutka), 58. Geweise (Novosad) – 19. Rousek (Štindl), 24. Rousek (Šindelář, Vítek), 28. Štindl (Vítek), 36. Seidler, 47. Hartmann (Wolf, Šendera)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (34. Svoboda) – Gewiese, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka
    HK Opava: Šafránek (4 – 42. Wanecki) – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Štindl, Slavík – Pělucha, Bitomský, Rousek, Vítek, Horvát, Vaněk, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík