Švédsko – Lotyšsko 21:0 (kon.) | Česko – Polsko 10:4 (kon.)
Česko
10:4 (5:0, 1:2, 4:2)
Polsko
Středa 06.12.2017, 19:00 • Arena O. Nepelu, Bratislava • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

To je pro dnešní večer od nás z Bratislavy vše! Zítra nás čekají zbývající dva zápasy čtvrtfinále – Finsko – Slovensko a Švýcarsko – Norsko. Já se s vámi loučím a přejí hezký zbytek nedělního večera. (21:29:39)

Podle nelepší hráčky utkání Hany Koníčkové to dnes nebylo vůbec ve čtvrtfinále proti Polsku jednoduché. "Zápas odpovídal tomu, že to byl souboj o postup. Podle toho, to aji na hřišti vypadalo. Povedla se nám první třetina, ve které nám vyšlo vše, co jsme si před utkáním řekly. Ve druhé třetině jsme ztratily vše, co nás zdobilo v té první. Nedařil se nám pohyb s míčkem, vytváření šancí, prohrávaly jsme osobní souboje a dělaly jsme chyby v obraně. Před poslední třetinou jsme tak dostaly jasné pokyny a od trenéru jsme dostaly vynadáno. Ve třetí třetině jsme naštěstí dokázaly sebrat zbytky sil a dotáhnout to do poklidného konce."

Český tým zvládl zápas proti Polsku a zvítězil 10:4. Postoupil tak do semifinále, kde se v pátek utká proti Švédsku. Z dnešního zápasu si ale naše reprezentantky musí vzít ponaučení a to v podobě práce v obraně. To byla totiž jediná pasáž, která naším florbalistkám vůbec nešla.

Počet střel ve třetí třetině: 14 – 6. Celkový počet střel v zápase: 38 – 20.

Nelepší hráčky: Hana Končíková – Katarzyna Rogalaová.

59:40
    Diváci na závět zápasu děkují českým hráčkám.

59:05
    Zápas se nám dohrává na polovině Polska.

58:30
    Kapcová teď před bránou z otočky jen těsně minula branku.

57:01
    Hlasatel nám právě ohlasil poslední tři minuty třetí třetiny.
    56:15 Magdalena PLÁŠKOVÁ - 10:4

56:15
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MAGDALENA PLÁŠKOVÁ. Asistence: Michaela Mlejnková.
    55:53 Nela KAPCOVÁ - 9:4

55:53
    Autorem branky je NELA KAPCOVÁ. Asistence: Martína Řepková.
    55:36 Justyna KRZYWAKOVÁ - 8:4

55:36
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je JUSTYNA KRZYWAKOVÁ.
    55:20 Hana KONÍČKOVÁ - 8:3

55:20
    Autorem branky je HANA KONÍČKOVÁ. Asistence: Klára Leierová.

55:01
    Začalo nám běžet posledních pět minut třetí třetiny, tohle by už měl český tým zvládnout.

MCh

Branky a nahrávky: 9. Koníčková (Krupnová), 10. Kapcová (Krupnová), 12. Kapcová (Čapková), 16. Mlejnková (Plášková), 16. Enenkelová (Kubišová), 31. Urbánková (Plášková), 44. Jiráková (Řepková), 56. Koníčková (Leierová), 56. Kapcová (Řepková), 57. Plášková (Mlejnková) – 25. Rogalaová (Piotrowská), 34. Fulaová (Marková), 41. Raczkowská (Rogalaová), 56. Krzywaková

Česko: Christianová (Příleská) – Čapková, Jiráková – Řepková, Kapcová, Krupnová; Koníčková, Leierová, Plášková, Mlejnková, Urbánková; Beránková, Billá, Enenkelová, Kubišová, Bočanová; Zittová – Ratajová, Žurková
    Polsko: Szarmachová (16. Bernacká) – Szelzchenová, Samsonová – Drzymalá, Arendarczyková, Marková; Kozanecká, Pazdrová – Raczkowská, Piotrowská, Rogalaová; Paziová, Nogaová – Z. Krzywaková, J. Krzywaková, Plechanová; Fulaová, Chudyszewiczová, Pabisová

Rozhodčí: Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg (oba SWE)