Liberec – Jihlava 4:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 8:2 (kon.) | Pardubice – Slavia 5:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 07.12.2017, 18:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 23. kola DHL Extraligy juniorů přivítá HC Dynamo Pardubice na svém ledě Slavii Praha. Domácím se poslední dobou daří, vyhráli již čtyřikrát v řadě a tři zápasy neinkasovali. V tabulce jsou s třiceti osmi body na čtvrtém místě. Slavia je nejlepším týmem na hřištích soupeřů, v celkové tabulce ji patří osmé místo, na Dynamo však ztrácí pouhé tři body.

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Vlk) – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Oliva, Pražák, Zukal – Antoníček, Černý, Dušek, Hoskovec, Koffer, Matýs, Petrus, Pochobradský, Štefka, Veverka, Zídek.

HC Slavia Praha: Vecka (Šorf) – Antoš, Duda, Hejda, Melovič, Šmíd, Stark, Vobořil – Furch, Heldák, Jaša, Kohút, Marek, Martínek, Matějka, Netolický, Patočka, Šergl, Šmerha, Šteiner.

Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Zídek.

00:01

00:32
    Pochobradský spíše jen nahodil kotouč na Vecku, ten ho vyrazil betonem a ve velké šanci se ocitl Matýs, jeho dorážka se odrazila od tyčky pryč od branky.

01:43
    Slavia se poprvé dostala do útočné třetiny, její akce ale střelou neskončila.

02:48
    Šteinerovi střela od pravého mantinelu vůbec nevyšla, hosté si aktivním napadáním vybojovali zpět do své moci.

03:09
    Matýs našel po vyhrané buly přesnou křižnou přihrávkou na levé straně Faltyse, ten by byl ve velice zajímavé šanci, jenže při zpracování mu kotouč přeskočil čepel.

03:48
    Po bekhendovém pokusu Šergla se dostal k dorážce Jaša, jehož gólovku Jánský zneškodnil.

04:37
    Slávisté zamkli soupeře v jeho třetině a vytvořili si tlak, několika střelám Jánský odolal.

05:24
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Štefka – 2 min., hákování).

06:28
    Slávistům se zatím přesilovka nedaří, ještě se ani neusadili v útočné třetině, nyní je navíc zastavil odpískaný ofsajd.

06:57
    První střelu Štergla vyrazil Jánský betonem, druhý pokus příklepem z první zamířil mimo tři tyče.

07:36
    Přihrávka mířící na Heldáka byla nepřesná a píská se zakázané uvolnění.

08:29
    Šmerha zkusil zakončit z pravého kruhu, jenže nezamířil přesně, Slavia se ale ještě udržela v pásmu.

09:19
    Zukalův pokus skončil na bránícím hráči, stejně tak jako následná střela hostů.

10:09
    Hoskovec našel svou nahrávkou před brankou Duška, ten musel kotouč trefit těsně nad ledem, ale poslal ho vedle levé tyčky.

11:15
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Po nepřesné střele Zídka se kotouč odrazil od zadního mantinelu na pravou stranu, kde byl Matýs. Ten poslal zadovkou kotouč do předbrankového prostoru, kam si najel MICHAL POCHOBRADSKÝ a z první ho poslal nad beton Vecky. Asistence: Ondřej Matýs a Václav Zídek.

12:04
    Heldák se vymanil s pukem z rohu hřiště, jeho střela bekhendem však Jánskému nenadělal větší problémy, vyrazil ji betonem.

12:49
    Pochobradský vyslal přihrávkou za obranu Slavie do samostatného úniku Zídka, kterému puk při zpracování trochu uskočil, snažil se vymíchat gólmana hostí, ale neuspěl.

13:21
    Štefka nahrával na střed Antoníčkovi, ten ale neměl sebemenší šanci se dostat k puku přes obránce.

13:53
    Vyhození Štefky ještě před červenou čárou končí zakázaným uvolněním.

14:32
    Z rychlé protiakce nahrával Netolický z pravé strany před branku si najíždějícímu Markovi, přihrávka šla ale příliš před ním a on na puk nedosáhl.

15:00
    I druhou branku domácích střílí MICHAL POCHOBRADSKÝ, který se prosadil po nahrávce od Matýse z pravého kruhu. Asistence: Ondřej Matýs.

15:29
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté rychle odpovídají, z rychlého protiútoku našel Heldák na levé straně volného ALEŠE FURCHA, který z první poslal kotouč nad beton Jánského, který inkasuje po třech zápasech bez gólu. Asistence: Denis Heldák a Tomáš Šmerha.

16:11
    Pochobradský se dostal ke skákavému kotouči před brankou, zkusil ho posunout směrem na branku, puk ale skončil vedle pravé tyče.

17:02
    Po přihrávce od Faltyse, který už nahrával v tísni od modré, vysteřlil ze středu levého kruhu z otočky Zídek, jeho pokus skončil těsně vedle vzdálenější tyče.

17:50
    A je vyrovnáno. Střelecký pokus Starka z pravého kruhu Jánský pouze vyrazil před sebe, kotouč si našel před brankou číhající a nikým nebráněný DAVID JAŠA a uklidil ho do branky. Asistence: David Stark a Jan Šergl.

19:02
    Viktor Martínek inkasoval dvě plus dvě minuty poté, co se mu sice povedlo obrat Faltyse o puk, ale zasáhl ho do obličeje, kde má pardubický obránce krvavý šrám.

20:00

20:01

20:35
    Zídkovu střelu srazil od ochranné sítě Stark.

21:06
    Rozjetý Mert projel s pukem do útočné třetiny a střílel, jenže mimo a poté se Slavia opět osvobodila vyhozením.

21:47
    Nahození Hoskovce před branku Koffer nezastihl a kotouč opět míří k pardubické brance.

22:58
    Faltysovu střelu před brankou mírně tečoval Zukal, kotouč skončil vedle pravé tyčky.

24:28
    Po nahození Černého za branku aktivním napadáním vybojoval kotouč Zukal, jenže Dynamo o něj zase rychle přišlo.

25:44
    Dušek chtěl nahrávat zpoza branky do předbrankového prostoru, kotouč nakonec proletěl až na modrou čárku, Bučkova dělovka z první skončila pouze na zadním mantinelu.

26:38
    Zídek našel křižnou nahrávkou na modré čekajícího Černého, který poté vyslal nebezpečnou střelu dvacet centimetrů nad ledem, s níž si ale Vecka poradil a puk vyrazil.

27:44
    Dušek se vydal do rychlého protiútoku po levé straně, nabruslil si s pukem před branku, kde ho těsně před zakončením fauloval Tadeáš Hejda, který je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

28:46
    Mertova střela od modré se odrazila od brusle obránce, následně Slavia vyhodila.

29:03
    Matýs nahrával z levé strany před branku na Antoníčka, ten však na kotouč nedosáhl, ale z druhé vlny dojel před branku MICHAL POCHOBRADSKÝ, který dorazil kotouč za bezmocného ležícího Vecku, čímž dokonal hattrick. Asistence: Ondřej Matýs a Martin Bučko.

30:03
    Šteiner vystřelil ihned těsně za modrou zápěstím, Jánský si s jeho pokusem poradil a přerušil hru.

30:18
    Pochobradský mohl vstřelit již čtvrtou branku, mířil sám na gólmana, svůj bekhendový blafák ale nedotáhl, puk mu na poslední chvíli sjel, když už měl Vecku položeného na ledě.

31:58
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Stark – 2 min., nedovolené bránění).

32:04
    Ihned po vyhraném vhazování Slavia vyhodila po hrazení puk až za bránu Jánského.

33:06
    Mertovu přihrávku hosté vystihli a do útoku se rychle vydal sám Šmerha, ten udělal Mertovi kličku na pravou stranu a vystřelil, jeho pokus líznul levou tyčku!

33:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Lukáš Zukal – 2 min., sekání).

34:28
    Petrus vysokou holí odpálil kotouč z vlastní třetiny, hra pokračuje dále, jelikož se Slavia jeho první dotkla míče.

35:10
    Po křižném přihrávce Šergla Kohút možná trochu prováhal na pravé straně nejlepší moment ke střele, jeho zakončení Jánský zneškodnil.

35:29
    Slávisté sevřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu, nakonec se Jánskému podařilo přikrýt kotouč a přerušil celou akci.

35:59
    Pochobradský zastavil střelu Šmerhy, rychle se vydával dopředu, nakonec si to ale rozmyslel, zbytečně nejel do dvou obránců a raději přidržel puk na holi.

36:53
    První Martínkova střela skončila na vyrážečce Jánského, podruhé pálil Martínek ze středu hřiště mimo branku.

37:29
    Jakub Mert sroloval Martínka na mantinel, odsedí si na trestné lavici dvě minuty za vražení na hrazení.

38:16
    Slavia dlouho a dobře kombinovala, následně se ke sraženému kotouči dostal v levém kruhu Šergl, ale skákavý kotouč nedokázal trefit.

38:56
    Heldák se dostal do útoku po pravém mentinelu, jeho střelecký pokus Jánský vyrazil.

39:36
    Koffer odpálil kotouč z vlastní třetiny, rychle se za ním vydal hned z trestné lavice Mert. Ujal se ho u pravého mantinelu a snažil se si vylepšit střeleckou pozici, jenže nakonec stejně minul branku.

40:00

40:01

40:23
    Jánský měl obrovské štěstí, zcela sám na něj mířil Jaša, jehož bekhendový blafák nakonec skončil na tyčce!

41:49
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Melovič – 2 min., faul kolenem).

42:05
    Bučko dostal přihrávku mezi kruhy od Zídka, jenže vůbec netrefil branku.

42:55
    Zídek nahrál opět mezi kruhy Bučkovi, tentokrát zpoza branky, jenže Bučko rozvlnil pouze ochrannou síť za bránou Vecky.

43:42
    Hoskovec zavezl puk do pásma, kde Dynamo kombinovalo, nakonec vystřelil ze středu hřiště z otočky Koffer, jeho střele chyběla razance a Vecka ji v pohodě chytil.

44:08
    Petrus přejel do útočného pásma ještě dříve, než tam zavezl puk Antoníček, píská se tedy ofsajd Pardubic.

44:39
    Z předbrankového prostoru se prosadil ONDŘEJ MATÝS, který tak navýšil vedení Pardubic na dvě branky. Asistence: Václav Zídek a Michal Pochobradský.

45:34
    Střelecký pokus Šergla vyrazil Jánský před sebe, kotouče se poté ujali domácí.

46:17
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Lukáš Zukal – 2 min., hákování).

46:35
    Rychle do útoku se vydal po levé straně Dušek, který se poté snažil zakončit z velkého úhlu na bližší tyč, tu si Vecka pohlídal.

47:18
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Denis Heldák – 2 min., sekání).

48:22
    Matějka objel branku a vrátil se zpět na vrchol pravého kruhu, odkud si jeho střela cestu do branky nenašla.

49:35
    Dušek nahrál zadovkou mezi nohama Hoskovcovi, jenž vypálil přesně do hrudi Vecky.

49:45
    Po pardubické střele z pravé strany gólmanovi hostí vypadl puk do brankoviště, odkud ho bleskově rukou odpálil obránce Slavie, následně hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

50:28
    Po Martínkově přiťuknutí vystřelil z levé strany Matějka, kotouč se odrazil od tyčky z vnější strany.

51:45
    Po nahození Pardubic raději Vecka přikryl kotouč před dojíždějícím Kofferem.

52:49
    Pochobradského nástřel na branku neprošel, před bránou se snažil tečovat Pražák, srazil ale puk k zadnímu mantinelu.

53:49
    Jánskému opět pomohla tyčka, Šteiner trochu nečekaně vystřelil zápěstím od levého mantinelu a puk se odrazil od bližší tyčky.

54:50
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky. Kohút našel svou přihrávkou mezi kruhy si najíždějícího JANA ŠERGLA, který byl zcela sám před Jánským, položil si ho na led a zakončil mezi jeho betony. Asistence: David Kohút a David Stark.

56:08
    Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude po levé ruce Jánského.

56:44
    Jaša se chtěl prosadit individuální akcí, se kterou neuspěl. Nakonec si Slavia ještě vybojovala puk pro sebe za brankou Dynama, střela Šergla však skončila nad.

57:42
    Denis Heldák fauloval ve svém pásmu, dvouminutovým vyloučením za sekání hodně ztížil hostům cestu za srovnáním.

58:38
    Václav Zídek obdržel dvě minuty za vysokou hůl, počet hráčů se tedy vyrovná, hrát se bude čtyři na čtyři.

58:38
    Oddechový čas pro hosty.

58:38
    Vecka zůstal na střídačce, Slavia se pokusí vyrovnat s pěti hráči v poli proti čtyřem pardubickým.

58:56
    Kohút špatně přihrál, využít toho nedokázal Hoskovec, který ani nezkusil ze středního pásma trefit odkrytou branku.

59:18
    Pardubice při snaze trefit branku vyhodily na zakázané uvolnění, po kterém si berou oddechový čas.

59:29
    K odraženému puku se dostal před brankou Šergl, ale jeho dorážku vyrazil Jánský betonem.

59:50
    Zřejmě poslední šance Slavie na vyrovnání, vhazovat se bude po pravici Jánského.

59:56
    Po vyhraném buly vypálil od modré Šmerha, k dorážce se ještě dostal Kohút, který se chytá za hlavu, že nedokázal zakončit lépe.

59:59
    Slavii se poslední buly před Veckou nepovedlo, nakonec se k puku dostal MICHAL POCHOBRADSKÝ, který ho bekhendem poslal ze střední třetiny do branky, kam doletěl přesně se sirénou. Bez asistence.

Východočeši v závěru uhájili své vedení, jejich výhru v poslední vteřině potvrdil svou čtvrtou trefou v zápase Pochobradský. Pardubice se díky zisku tří bodů proti Slavii posunuly na druhou pozici a vyhrály již popáté v řadě. (20:09:14)

Adam Joska

Branky a nahrávky: 12. Pochobradský (Matýs, Zídek), 15. Pochobradský (Matýs), 30. Pochobradský (Matýs, Bučko), 45. Matýs (Zídek, Pochobradský), 60. Pochobradský – 16. Furch (Heldák, Šmerha), 18. Jaša (Stark, Šergl), 55. Šergl (Kohút, Stark)

Rozhodčí: Kopeček – Křivohlavý, Zídek