Třinec – Poruba 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 1:2 (0:2 po s.n.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Přerov – Havířov 6:3 (kon.) | K. Vary – PZ Kladno 6:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Vsetín 7:2 (kon.)
Jihlava – Žďár n/S 6:4 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 5:2 (kon.) | HC Plzeň – Č. Budějovice 0:3 (kon.)
Technika Brno – Warriors Brno 6:3 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 3:1 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Letňany 8:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 3:4 (po pr.) | Slavia – Třemošná 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
8:2 (3:1, 3:1, 2:0)
HC Letci Letňany
Čtvrtek 07.12.2017, 18:00 • DRFG Arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

Já se s vámi pro dnešek loučím a u nějakého dalšího onlajnu zase někdy na shledanou. :) (20:15:59)

Nakonec jsme v zápase mohli vidět celkem deset gólů. Ve třetí třetině nejprve hned ve 41. minutě po spolupráci s Jakubem Masařem vstřelil gól Jakub Kos. Následně svůj hattrick zkompletoval Ivo Sedláček. A kromě normálního hattricku, tedy tří gólů, si připsal také hattrick Gordieho Howea, když se v 53. minutě popral s Richardem Pětníkem a oba šli předčasně do sprch. Utkání už poté oba týmy pouze dohrávali, žádný z nich se do nějaké větší šance nedostal a Kometa tak získává důležité tři body v boji o play-off.

58:37
    Žák to na Steindla zkusil bekhendovým padáčkem, ovšem neuspěl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minnuty třetí třetiny.

57:17
    Cichoňův pokus míří nad brněnskou klec.

56:09
    Fajmon nahrával Harmimovi, jeho střela však mířila vedle letňanské brány.

55:25

53:54
    Kapitán domácích Václav Rašovský se po střetu s jedním z hostujícíh hráčů těžce zvedá z ledu.

53:39
    Krutilovu střelu od modré chytá Nešťák.

53:25
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Běhůnek – 2 min., sekání).

52:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Pětník – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).

51:08
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Černý – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Sudý – 2 min., hrubost).

51:08
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Masař – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Nešťák – 2 min., hrubost). Trest odpyká Harmim.

51:08
    Před bránou domácích se strhla hromadná strkanice, která vyústí v několik trestů.

50:43
    Kometa právě vstřelila branku!
    IVO SEDLÁČEK kompletuje hattrick! Sjel si i s pukem k pravému kruhu a rychlou sřelou zápěstím prostřelil Steindla.
    Bez asistence.

48:22
    Domácí se dostali do dalšího přečíslení dvou na jednoho. Masař vystřelil, jeho ránu ale Steindl vyrazil. Tam číhal Bartes, který poslal puk do prázdné brány, ovšem těsně před brnkovou čarou ho zastavila hůl hostujícího obránce!

47:43
    Nepovedená přihrávka domácích končí jako zakázané uvolnění.

46:29
    Pětníkova střela míří nad brněnskou klec.

45:11
    Michael Krutil si sjel téměř až před bránu, jeho střelu vyráží brněnský gólman ramenem do ochranné sítě.

43:20
    Do přečíslení hned tří na jediného obránce se teď dostali hosté. Skorčíkovu střelu Nešťák vyrazil před sebe, kde číhal Zrcek, ovšem kotouč si pohlídal brněnský obránce.

42:02
    Ivo Sedláček vystřelil na Steindla, ten puk vyrazil lapačkou. V domnění, že ho chytil, čekal na přerušení, ovšem kotouč objevil kousek před odkrytou bránou ležet Jakub Kalčík. Jeho dorážka ovšem trefila pouze boční síť Steindlovy klece.

40:31
    A první střela třetí třetiny hned končí gólem! Jakub Masař vystřelil na Steindla, ten však pouze vyrazil kotouč před sebe. Tam stál pohotový JAKUB KOS a střelou nad gólmanovo rameno zvyšuje už na 7:2!
    Asistence: Jakub Masař.

40:01

Ve druhé třetině padly stejně jako vté první hned čtyři góly. Nejprve ztečoval Sedláčkovo naození Jan Kalčík a vyhnal tak z brány po čtyřech obdržených gólech Matouše Liemanna. Přesilovou hru poté využil Patrik Fajmon a zvýšil již na 5:1. Následně se krásnou individuální akcí blýskl obránce Jan Holemý a vstřelil tak zatím poslední gól svého týmu v tomto zápase. Na druhé straně ještě v ponechané výhodě snížil Adam Škarda a stanovil tak skóre po dvou třetinách na 6:2.

Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:00

39:14
    Josef Holcman si vybruslil mezi kruhy a jeho svižná střela orazítkovala tyč Steindlovy klece!

37:27
    Letňany právě vstřelily branku!
    Letňany snižují na rozdíl čtyř gólů! V ponechané výhodě objel Filip Zrcek bránu a nahrál ke druhé tyči ADAMU ŠKARDOVI. Pro toho už bylo snadné dopravit puk do odkryté brány.
    Asistence: Filip Zrcek, Richard Pětník.

36:52

36:17
    Strakova střela míří mimo Nešťákovu bránu.

34:52
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Rašovský – 2 min., podražení).

32:11
    Jakub Kalčík mohl vstřelit další gól. S pukem vjel do útočného pásma, kde mu ho k mantinelu vyšťouchl letňanský obránce. Brněnský útočník se však nevzdal, pro puk si dojel a doputoval s ním až před bránu, kde si položil soupeřova brankáře. Puk ovšem nedokázal zvednout tak, aby přes beton skončil v bráně.

31:02
    JAN HOLEMÝ se zmocnil puku ve středním pásmu, hned ze tří hráčů Letňan si udělal tréninkové kužely a střelou z mezikruží překonal brankáře Steindla.

30:27
    Teď pro změnu nedovoleně vyhazují hosté.

29:32
    Střelu Šimona Němce od modré vyráží Nešťák před sebe, s pomocí obránce míří puk až na zakázané uvolnění.

28:08

28:08
    Sedláčkovu střelu chytá Steindl.

27:30
    Mikulcovu střelu vyráží Steindl ramenem.

26:50
    Pro Fajmonovu střelu natáhl Steindl svoji lapačku.

26:08
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Hlaváč – 2 min., podražení).

25:45
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Vrkoč – 2 min., sekání).

24:40
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostal Petr Žák se Štěpánem Linkou. Žák chtěl nahrát, ovšem puk mířil úplně jiným směrem, než byl Linka, a hostující obránci už si kotouč pohlídali.

23:52
    Domácí využívají přesilovou hru a jdou již do čtyřbrankového vedení! Daniel Mikulec nahrál Petru Žákovi, ten našel PATRIK FAJMONA, jehož střela skončila až za Steindlovými zády.
    Asistence: Petr Žák, Daniel Mikulec.

22:48
    Holemého střelu chytá Steindl.

22:11
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Stupka – 2 min., podražení).

21:46
    Střídání v týmu HC Letci Letňany: ze hřiště odchází Liemann, přichází Steindl.

21:46
    Ivo Sedláček do třetice všeho dobrého, tentokrát však pouze jako asistent. Sedláček nahodil puk na bránu, jeho nahození ke vzdálenější tyči protečoval JAKUB KALČÍK.
    Asistence: Ivo Sedláček.

21:29
    Rašovského střela končí v Liemannově lapačce.

20:22
    Hosté vyhrávají úvodní buly druhé třetiny a zavážejí puk do útočného pásma, Nešťáka však neohrozili.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět vskutku přestřelku. Skóre v sedmé minutě otevřel gólem při samostatném úniku Petr Žák. Přesně o čtyři a půl minuty později na 2:0 zvyšoval Ivo Sedláček. V 18. minutě využil tlaku vytvořeného při přesilové hře a pár vteřin po jejím skončení snížil Erik Vrkoč. O půl minuty později už byl ale náskok domácích opět dvougólový, když svůj druhý gól v zápase vstřelil Ivo Sedláček. Po první třetině tedy Kometa vede 3:1. My jen můžeme doufat, že si hra udrží své tempo a bude velkým počtem gólů divácky atraktivní i nadále.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:42
    Hlaváčovu střelu od modré Nešťák vykrývá.

19:07
    Mikulcova sražená střela končí v ochranné síti, následuje vhazování v útočném pásmu modrobílých.

18:16
    Brněnští si svůj dvoubrankový náskok berou bleskurychle zpět! Jednogólový rozdíl trval pouhých 31 sekund, než se za domácí prosadil svým druhým gólem v zápase IVO SEDLÁČEK.

17:45
    Napodruhé už Vrkoč Nešťáka překonal. Ačkoli už bylo po přesilovce, Letňany stále ještě držely soupeře pod tlakem, z čehož těžil po přihrávce Jana Hlaváče právě ERIK VRKOČ.
    Asistence: Jan Hlaváč.

17:14

17:06
    Skvělý zákrok předvedl Pavel Nešťák! Jakub Tůma nahrával Eriku Vrkočovi před odkrytou bránu, brněnský gólman se však stihl včas přesunout a zabránit tak gólu.

16:22
    Krutilův pokus z levého kruhu opět trefuuje pouze Nešťáka.

16:14
    Pětníkův pokus chytá brněnský gólman.

15:14
    Nedovoleného zákroku se dopustil na druhé straně Jakub Masař a odpyká si dvě minuty za vražení na hrazení.

14:15

13:51
    Rašovský hledal Kalčíka před bránou, puk však dříve našel Liemann a přerušuje hru.

12:58
    Holemého střela míří mimo letňanskou bránu.

12:15
    Hned dva hráči po sobě faulovali střelce Petra Žáka a Kometu tak čeká dvouminutová přesilová hra. Dvouminutový trest za podražení si odpyká Jakub Cichoň, za vražení na hrazení míří na trestnou Adam Klatt.

10:44
    Krásné zakončení teď předvedl IVO SEDLÁČEK! Dostal nahrávku před bránu, kterou zpracoval a následně puk poslal rovnou pod horní tyč!

09:38
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostali Petr Žák a Václav Rašovský! Rašovský na sebe vzal beka a nahrál Žákovi před bránu, ten však kličkou do bekhendu na soupeřova gólmana nevyzrál.

08:26
    Čechova střela mířila nad Nešťákovu bránu.

07:19
    Holcmanovu střelu vyráží Liemann do ochranné sítě.

06:14
    Krásnou asistencí a ještě krásnějším zakončením se teď předvedli modrobílí útočníci! Jakub Masař nahrál PETRU ŽÁKOVI do samostatného úniku, ten brankáře překonal ukázkovou kličkou!
    Asistence: Jakub Masař, Jakub Kos.

05:12
    Nesim Harmim nahrával spoluhráči před odkrytou bránu, pokus však neprošel přes hůl bránícího hráče.

04:05
    Tomáš Václavík se s pukem dostal až do mezikruží, tam ho však o něj připravil Rašovský.

02:55
    Pětník to zkusil z otočky, domácí brankář však byl připraven.

02:08
    Stupkovu střelu chytá Nešťák do lapačky.

00:08
    Domácí vyhráli úvodní buly a okamžitě se vrhají do útoku, první zákrok si tak připisuje Liemann.

00:01

HC Kometa Brno: Nešťák (Vystavěl) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Němec, Fajmon, Hanák – Žák, Bartes, Kalčík, Linka, Sedláček, Kos, Rašovský (C), Harmim, Masař.

HC Letci Letňany: Liemann (Steindl) – Cichoň, Krutil, Stránský, Čech, Němec, Skorčík, Bucek, Klatt (C), Suda – Vrkoč, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Černý, Václavík, Tůma.

Rozhodčí: Čuňočka – Měkýš, Šustr.

Oba celky se zatím utkaly dvakrát. Nejprve hned ve třetím kole zavítaly Letňany na led brněnské DRFG Areny. Brněnští hokejisté podlehli hostům 4:0, prosadili se Tomáš Václavík, Jan Skorčík, Mikuláš Černý a Jan Hlaváč. Čisté konto si připsal Oldřich Cichoň. Ve 12. kole zase pražští hokejisté přivítali na svém ledě brněnskou Kometu. Opět zcela dominoval hostující tým, Kometa si odvezla tři body za výhru 5:0. Dva góly vsítil Petr Žák, po jednom zásahu přidali Sebastian Bartes, Jakub Brabenec a Patrik Fajmon. Vychytanou nulu mohl slavit Marek Vystavěl. Týmy se tedy střetnou potřetí v sezoně, diváci se určitě můžou těšit na zajímavý souboj, neboť oba týmy potřebují tři body, o které se zde bude hrát.

Tým z moravské metropole si v dosavadní sezoně vedl spíše průměrně. Po první části skončil na 5. místě ve skupině a uzavíral tak lepší polovinu tabulky. V 18 zápasech si za sedm výher v základní hrací době, tři výhry v prodloužení a jednu prohru v nastavení připsal 28 bodů. Nejproduktivnějším hráčem je útočník Jakub Brabenec, který nasbíral 19 bodů za pět gólů a 14 asistencí. Nejlepším střelcem brněnského celku je Jakub Masař, jehož střela skončila v soupeřově bráně už devětkrát. Brankáři Marek Vystavěl a Pavel Nešťák nastoupili do 14 a 8 zápasů a oba si drží úspěšnost zákroků kolem 88 %. V posledním zápase zavítali brněnští hokejisté na led Havlíčkova Brodu. I přes dvougólový náskok, který si vytvořili, nakonec podlehli těsně 5:4. Za Kometu se prosadili Patrik Fajmon, Jan Sedláček, Jakub Masař a Erik Meluzín. Pokud si Brněnští udrží svoji dosavadní formu, je pravděpodobné, že z prvního místa postoupí do play-off, stejně, jako tomu bylo i loňskou sezónu. Momentálně mají čtyřbodový náskok před druhým Havlíčkovým Brodem.

Pražskému celku se v letošní sezoně příliš nedaří. V 18 zápasech posbíral pouhých šest bodů za jednu výhru a tři prohry po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 13 body za devět gólů a čtyři asistence útočník Tomáš Václavík. Brankář Oldřich Cichoň má v 10 odchytaných zápasech úspěšnost zákroků 88,3 %. V posledním zápase v Českých Budějovicích prohráli Letňanští 8:4, prosadili se Adam Škarda, Tomáš Václavík a dva góly vstřelil Richard Pětník. Vzhledem k tomu, že na předposlední Pardubice ztrácí Letňany 11 bodů, velmi vážně jim hrozí sestup. Ve druhé části Extraligy mladšího dorostu budou mít 20 zápasů k tomu, aby sestup odvrátili.

Vítám vás u onlajnu z 1. kola 2. části skupiny D ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Domácí HC Kometa Brno přivítají na svém ledě klub HC Letci Letňany. Utkání začne zítra v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 7. Žák (Masař, Kos), 11. Sedláček, 19. Sedláček, 22. Kalčík (Sedláček), 24. Fajmon (Žák, Mikulec), 32. Holemý, 41. Kos (Masař), 51. Sedláček – 18. Vrkoč (Hlaváč), 38. Škarda (Zrcek, Pětník)

HC Letci Letňany: Liemann (22. Steindl) – Cichoň, Krutil, Stránský, Čech, Němec, Skorčík, Bucek, Klatt (C), Suda – Vrkoč, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hlaváč, Škarda, Černý, Václavík, Tůma.

Rozhodčí: Čuňočka – Měkýš, Šustr