Kazaň – Jaroslavl 1:4 (kon.) | Soči – Petrohrad 2:1 (kon.)
Pátek 08.12.2017, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:14
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 7 střel, čas na ledě 20:16 (19:28:37)

Hostující celek díky druhé třetině, která mu vyšla na výbornou a vyhrál ji 3:0 se raduje z celkového triumfu 4:1. Domácí hokejisté dnes nepředvedli příliš ofenzivní hokej.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:40
    Ani jeden celek se nyní už nikam nežene, hostující hráči vyčkávají na konec zápasu.

58:22
    Alexandr Sudnicin drží puk a bude se vhazovat před jeho brankou.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Lokomotiv míří za výhrou.
    57:05 Brandon KOZUN - 1:4

57:05
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hostující celek odmítá drama, po bleskové akce se totiž prosazuje. Ilja Ljubuškin vyslal přihrávku na zcela volného BRANDONA KOZUNA, který viděl volný prostor v horní části branky a rychle zakončil. Asistence: Ilja Ljubuškin a Maxime Talbot.

56:48
    Nikita Ljamkin dobře vypálil. Jeho ránu kryje Alexandr Sudnicin.

56:26
    Lokomotiv Jaroslavl vybojoval puk ve své polovině a rychle jej odehrál do neutrální třetiny.

55:50
    Danis Zaripov vedl bleskovou akci Kazaně, jeho pokus kryje hostující pozorný Alexandr Sudnicin.

55:22
    Výborně nyní puk zastavil Alexandr Sudnicin, domácí celek se tak do výraznější střelecké pozice nedostal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Lokomotiv vede o dva góly.

52:33
    Oddechový čas pro hosty.
    52:33 Arťom LUKOJANOV - 1:3

52:33
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí celek snižuje na rozdíl dvou brankou, střelu Sidorova od modré čáry výborně před brankou tečoval ARŤOM LUKOJANOV. Gólman na puk nedosáhl. Asistence: Michail Sidorov.

51:43
    Jiří Sekáč rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Kazaň se pokouší něco vymyslet na útočné části hřiště.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 53. Lukojanov (Sidorov) – 24. Apalkov (Alexejev, Korškov), 35. Kozun (Talbot, Nakládal), 38. Mosaljov (Averin, Jelesin), 58. Kozun (Ljubuškin, Talbot)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – D. Musin, Ljamkin, Batyršin, Jarullin, Tokranov, Ohtamaa, Sidorov – M. Gluchov, Kosov, Obuchov – Galijev, Lander, Sekáč – Zaripov, Klinkhammer, Tkačov – Jazkov, Lukojanov, A. Potapov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Kronwall, Nakládal, Jelesin, Ljubuškin, Koledov, Čerepanov, Gromov – Kozun, Talbot, Kontiola – Averin, Mosaljov, Loktionov – Apalkov, Alexejev, Korškov – Fatějev, Jurtajkin, Kadějkin – Kartajev.

Rozhodčí: Vasiljev, Kuljov – Gordenko, Tomilov