Vítkovice – Sparta 7:3 (kon.) | Plzeň – Olomouc 6:0 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:0 (po pr.)
Litvínov – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Zlín – Liberec 4:3 (kon.) | Pardubice – Chomutov 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
7:3 (2:0, 3:3, 2:0)
HC Sparta Praha
Pátek 08.12.2017, 17:20 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 29. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, pokud nebudete sledovat některý z onlajn přenosů ze zápasů mládeže, pak se společně u extraligového hokeje uvidíme až chvilku před Vánocemi. Mějte příjemný začátek víkendu, budu se těšit opět někdy na počtenou. (20:08:56)

Pokud nejste z daleka, mám pro Vás ještě nabídku ke shlédnutí zápasu "Starých gard" zde ve vítkovické Ostravar aréně. Tým Vítkovic nastoupí proti slovenské Dubnici. Neváhejte a přijďte.

Dnešní zápas s deseti góly je u konce. Vítkovičtí si připisují sedmou výhru nad týmem Sparty v řadě a do tabulky připisují tři důležité body. Domácí vstoupili do zápasu lépe, první gól vsítil Klok a otevřel tak dnešní střelecký účet. Ve druhé třetině se vítkovičtí dostali už do čtyřbrankového vedení, ale poté nedokázali využít přesilovku pět na tři. Tím Spartě narostla křídla, v oslabení snižoval pěkným gólem Kudrna. Hosté do konce druhé části přidali ještě dvě branky, domácí po jedné z nich reagovali oddechovým časem. Ještě před druhou sirénou pak přidali další branku, čímž svému soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Na začátku třetí třetiny musel být gól domácího Szturce potvrzen videorozhodčím, do poloviny třetiny se ještě trefil Lev a vítkovická hala byla u vytržení. Sparta se snažila, bojovala, ale vítkovičtí si už výhru nenechali protéct mezi rukavicemi.

58:54
    Sparta v ofsajdu, který byl posouzen jako úmyslný.

58:31
    Hraje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou sparťané.

58:00
    Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění.

57:41
    Sparta v plném počtu.

57:31
    Roman za brankou rozpohyboval gólmana i bránící hráče, nahrál na Koloucha, ale ten jen vyprášil Honzíkovy betony.

57:13
    Roman ani v sedě na ledě nepřestával bojovat o puk.

56:40
    Sloboda pálil od modré do zadního plexiskla.

56:34
    Roman hledá a váhá, komu by nahrál.

56:17
    Květoňovu střelu zastavuje ochranná síť za brankou.

56:00
    Hosté vyhazují kotouč k Bartošákovi.

55:46
    Sparta se bude muset bránit, za podražení putuje na trestnou lavici Uher.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 6. Klok (Š. Stránský), 15. O. Roman (Hrbas, Baranka), 22. D. Květoň (Baranka), 29. Kurovský (Š. Stránský, T. Jáchym), 39. Olesz (Bartovič, Lev), 42. Szturc (O. Roman, D. Květoň), 48. Lev (Baranka, Sloboda) – 32. Kudrna (Říčka), 37. Reichenberg (Jarůšek, P. Vrána), 39. Kudrna

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok – Bartovič, Lev, Olesz (C) – Szturc, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Š. Stránský, T. Jáchym, Kurovský – Hudeček.
    HC Sparta Praha: Kváča (41. Honzík) – Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Švrček, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Piskáček – Jarůšek, P. Vrána (A), Říčka – Forman, J. Hlinka (C), Reichenberg – Kudrna, Klimek, Kumstát (A) – Uher, Černoch, Smejkal.

Rozhodčí: Müllner, Snášel – Lederer, Kollár

Diváci: 8 036