Vítkovice – Sparta 7:3 (kon.) | Plzeň – Olomouc 6:0 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:0 (po pr.)
Litvínov – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Zlín – Liberec 4:3 (kon.) | Pardubice – Chomutov 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 08.12.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Tipsport extraliga • 29. kolo

S konstatováním, že dnešní utkání na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě sledovalo 4 017 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (20:06:54)

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 23 – 29
    Střely mimo bránu: 12 – 4
    Zblokované střely: 7 – 13
    Hity: 1 – 1
    Vhazování: 51% – 49%

Dnešní utkání je tedy u konce a dva body za vítězství bere domácí Dukla Jihlava. Řádná hrací doba zápasu nenabídla ani jeden gól a ani šancí nebylo zrovna hodně. Za zmínku stojí především nevyužité trestné střílení Ondřeje Kovařčíka z první třetiny a v samotném závěru pak ještě únik domácího Filipa Semana, jenž v oslabení pohrdl rozhodnutím. Po nevýrazné šedesátiminutovce se tak utkání dostalo do prodloužení, které trvalo přesně 70 vteřin. Pak totiž hosté velmi špatně střídali a v souboji jeden na jednoho si Lukáš Anděl střelou do horního rohu brány poradil se Šimonem Hrubcem.

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

Lukáš Anděl (JIH) – Martin Růžička (TRI)

61:10 Lukáš ANDĚL - 1:0

61:10
    Dukla právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Po velmi špatném střídání Třince měl hodně prostoru LUKÁŠ ANDĚL. Domácí útočník si to ze středního pásma namířil přímo na Šimona Hrubce, kterému pak nedal šanci střelou do horního rohu brány! Jihlava tedy Ocelářům po více než 181 minutách konečně dala gól a dnes bere druhý bonusový bod. Bez asistence.

60:57
    Zeman se dostal do výborné pozice, ale z levého kruhu těsně minul bránu. Jiránek po něm rozvlnil pouze boční síť.

60:36
    Úvodní akce v rámci prodloužení zatím nepřinesly žádnou vyloučenou šanci. V útočném pásmu jsou nastěhováni domácí.

60:01

Ani třetí třetina zápasu nepřinesla rozhodnutí. Oba celky se jen zřídka dostaly do šancí, ale především Jihlava měla obrovskou šanci na vstřelení vítězný branky. Padesát vteřin před koncem řádné hrací doby však Seman v oslabení nevyužil svůj únik. Půjde se tedy do prodloužení!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Ve skvělé pozici se ještě zjevil Daniel Rákos. Hostující útočník si puk mezi kruhy rychle nachystal na střelu, ale ta byla sražena obětavým Hubáčkem.

59:29
    Domácí ještě chvíli drželi kotouč u Hrubce. Nyní už si to dopředu namířil Adamský, jehož nepřesná střela se podél mantinelu dostala mimo hrací plochu.

59:10
    Ve vlastním oslabení Jihlava mohla rozhodnout! Filip Seman se po Douderově pádu dostal do úniku, ale střelou do horní části brány trefil pouze Hrubce!

58:46
    Třinec se usadil v útočném pásmu, ale ani jedna ze tří střel od modré čáry Voldena nedonutila k zákroku.

58:06
    Jihlava vyhrála důležité vhazování a okamžitě puk vyhodila až za Šimona Hrubce.

58:00
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Domácí čekají hodně těžké chvíle. Petr Ulrych (JIH) strčil hokejku mezi nohy rozjetého Růžičky a podruhé v utkání je vyloučen. Tentokrát za podražení.