Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.) | Nitra – Poprad 3:1 (kon.) | Žilina – Detva 3:1 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:4 (po pr.)
HK DUKLA Trenčín
3:4 (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
HKM Zvolen
sk Pátek 08.12.2017, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Dva body si teda vezú z Trenčína hostia, ktorí potvrdili dobrú formu. Dukla sa nevzdávala a dvakrát vyrovnala skóre, ale Zvolenčania boli v predĺžení úspešnejší. (20:33:19)

63:32
    Zvolen dal gól!
    Trenčania sa síce vrátili, ale boli unavení a nedokázali pokryť hostí, Chovan nabil medzi kruhy JOZEFOVI KOVÁČIKOVI a ten prudkou ranou k žrdke rozhodol.
    Asistencia: Michal Chovan.

63:20
    Coffman neuspel pred Valentom, na druhej strane mal tutovku Radivojevič, ale skvelým spôsobom podržal svoj tím brankár Šimko.

62:26
    Až v tretej minúte sa dostali k akcii Trenčania, po Starostovej prihrávke strieľal Hossa, ale Šimko chytil.

61:33
    Šišovský ušiel sám ale blafák mu Valent vystihol.

61:20
    Chovan oklamal telom dvoch hráčov a strieľal z ľavého kruhu, ale pridvihol puk privysoko.

60:55
    Coffmanovu strelu Valent vyrazil, následne si poradil aj pri prečíslení 2 na 1 a zakončení Kováčika.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Brankári sa pozdravili poklepaním, na domácej strane začne trojica Starosta, Radivojevič, Sojčík. U hostí Ross, Coffman a Steén.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:55
    Záverečná minúta bola maximálne opatrná, oba tímy sa v podstate s bodom uspokojili.

58:12
    Už je to trochu opatrnejšie, bod v hrsti je lepší ako tri na streche, ale jedna chyba môže všetko zmeniť.

56:47
    Pardavý sa predral s pukom po pravom krídle, poslal puk pred bránkovisko, kde tesne pred dorážajúcim Sojčíkom bekčekoval úspešne Šišovský.

54:54
    Trenčín dal gól!
    Ako to vyzerá, keď je akcia pohotová a rýchlo zakončená, ukázala dvojica Bezúch – Ölvecký. Bezúchova milimetrová prihrávka našla PETRA ÖLVECKÉHO na ľavom kruhu a ten bleskovo usmernil puk do odkrytej brány, kam sa nestihol brankár presunúť. Asistencia: Juraj Bezúch, Peter Bohunický

54:16
    Obdržálek sa snažil vystreliť spoza obrancu, puk minul bránu a odrazil sa od zadného mantinelu k Juríkovi, ten z uhla mieril privysoko.

53:22
    Už pri naskočení vylúčeného Whartona Trenčania prečíslili súpera, Dlouhý posunul popod padajúceho obrancu na pravý kruh, ale Mikula nepochopiteľne nestrieľal z prvej a potom presunutého Šimka neprestrelil.

52:41
    MILAN KYTNÁR zvládol trestné strieľanie výborne, pred Valentom jemne zamiešal puk a poslal ho medzi betóny brankára.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 8. Varga (Dlouhý, Holenda), 46. Varga (Cebák), 55. Ölvecký (Bezúch, Bohunický) – 23. L.Jurík, 37. Šišovský (Chovan), 53. Kytnár (TS), 64. Kováčik (Chovan)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Starosta, Romančík, Cebák, Themár, Holenda, Bohunický, Pač – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T.Varga, Sojčík, Hossa – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D.Hudec, J.Pardavý ml., J.Švec – O.Okuliar
    HKM Zvolen: M.Šimko – Ross, Drgoň, J.Kováčik, T.Bokroš, Wharton, Hraško, Andersons, Ťavoda – Obdržálek, Steen, Coffman – M.Chovan, Kytnár, P.Šišovský – Matis, L.Jurík, T.Török – M.Ďaloga, V.Fekiač, Síkela

Rozhodčí: Bejček, Mrkva – Spur, Bejček