Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (kon.)
Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (3:0 po s.n.) | Čerepovec – Viťaz 3:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:2 (kon.) | Minsk – Riga 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 8:2 (kon.)
po s.n. (3:0)
Metallurg Magnitogorsk
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Sobota 09.12.2017, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a HK Sibir Novosibirsk.

Domácí tým je na pátém místě Východní konference, když zatím nasbíral 65 bodů. Na postup do play off tak drží slušný náskok 11 bodů. Metallurg je teď na vítězné vlně, dokázal porazit tři poslední soupeře, z toho dva na jejich kluzištích. Domů přijíždí právě z Novosibirsku, kde vyhrál těsně 2:1 po gólech Kaletnika a Ellisona. Dnes bude Magnitogorsk favoritem a rád by přidal další body v cestě za postupem.

HK Sibir Novosibirsk

Hosté jsou na tom hůře, na desátém místě Východní konference mají 50 bodů a na osmou pozici ztrácí osm bodů. Nic, co by se nedalo smazat, je ale potřeba zabrat, vždyť posledních pět zápasů skončilo porážkou! Naposledy se tým radoval z výhry 22. listopadu doma proti Astaně, poté jako když utne... Zlomit to může v dnešní odvetě za úterní zápas.

Adam Polášek (SIB) 2 (1+1)

Zápas v Areně Metallurg začne ve 13 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu, zápas za pár okamžiků začne!

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee (A), Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Děnisov, Igošev – Ellison, Jan Kovář (C), Čibisov – Sirotkin, Osala, Timkin – De. Kazionov, Filippi, Kokarev – Platonov, Kaletnik, Šenfeld – Berestennikov.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – Naumov, Vereščagin, Demidov (A), Jermakov, Morozov, Ignatovič, K. Alexejev, D. Lukin – Sigarjov, Zackrisson, Bergström – Enlund, Šarov, Sannikov – Levickij, Koňkov (C), Pervušin – Tkačenko, Osnovin (A), S. Ivanov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Fraňo – Zacharov, Sysujev.

00:01

00:26
    Na Saláka hned ze startu letěla střela od modré čáry, český gólman ji zvládl vyrazit.

01:30
    Několik přerušení v krátkém sledu, hráči se nám zatím nemohou dostat do pořádného tempa.

01:49
    A znova. Nyní se domácí dopustili zakázaného uvolnění, hra se tak přesune před Košečkina.

01:58
    Vereščagin se snažil najet si z rohu před Košečkina, Kaletnik jej ale velice těsně ubránil a oba borci upadli na led.

02:34
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do rychlého vedení a tuhle branku si Salák za rámeček asi nedá. Po nájezdu do pásma vystřelil ANDREJ ČIBISOV švihem přes obránce švihem a nepříliš prudká rána zapadla pod horní tyčku českého gólmana! Asistence: Matt Ellison, Jan Kovář.
    02:34 Andrej ČIBISOV - 1:0

03:30
    Sibir se ihned snaží o pokud možno vyrovnání, zatím ale pouze s pukem na holích krouží pásmem.

04:37
    Košečkin musel pečlivě hlídat nahození od modré čáry, neměl totiž příliš dobrý výhled. Situaci zvládl, puk je mimo jeho brankoviště.

04:54
    Hosté si zahrají první přesilovku, Denis Kazionov dostal dvouminutový trest za vražení na hrazení.

05:55
    Novosibirsk se zatím marné snaží udržet v útočném pásmu a rozvinout kombinaci.

06:24
    Až nyní přišla střela z levé strany, Košečkin si ale s tímto pokusem z úhlu poradil a opět vyrazil.

06:54
    Domácí jsou již v plném počtu.

07:47
    Filippi nabíjel Kazionovovi, jeho střelu od levého mantinelu ale Salák velice dobře viděl a neměl problém zasáhnout.

08:47
    Dalších několik nahození na Saláka, ten se v úvodních minutách rozhodně nenudí.

09:09
    A o zábavu bude mít možná postaráno i v následujících okamžicích, neboť Alexandr Šarov dostal dvě minuty za hrubost a Sibir bude hrát v oslabení.

09:51
    První lajna Metallurgu víří pásmem, několikrát se i dostala do zakončení, vše šlo ale vedle, nebo právě do Saláka.

10:00
    Puk letí přes všechny čáry, Novosibirsk se osvobodil.

10:50
    A znovu letí puk až před Košečkina. Přesilovka domácích se blíží ke svému konci.

11:09
    Oba týmy jsou v plném počtu, Sibir toto oslabení zvládl celkem bez problémů.

11:18
    A právě Šarov se dostal po levé straně do náznaku akce, prudká střela ale Košečkonovu branku netrefila.

12:05
    Do pásma si nyní najel Enlund a zkusil své štěstí bekhendovou střelou. Trefil Košečkinovy chrániče.

12:55
    Hraje se teď dlouho bez přerušení, převážně ale ve středním pásmu a bez vážnějších střel.

13:42
    Kovář bleskurychle objel Salákovu branku a snažil se zasunout puk za tyčku, hostující gólman se ale stačil přemístit a místo ucpat betonem.

14:50
    Od modré čáry vystřelil hostující Demidov a Košečkin po dlouhé době přerušil hru. Oba týmy střídají, na ledě probíhá rychlé shrnutí sněhu.

15:08
    Pěknou individuální akci předvedl hostující Sannikov, rukou si odstavil stínícího obránce, najel si před brankoviště, jenže tam už neměl prostor na prostrčení puku za brankovou čáru.

15:53
    Oba týmy střídají za hry, dopředu se vydají domácí hráči.

16:45
    Opět se nám trochu vytratilo tempo zápasu a přibylo přerušení.

17:53
    Chybná rozehrávka hostů ve vlastním pásmu vedla ke Salákově ohrožení, o rychlé zakončení se postaral Kazionov.

18:23
    Sibir právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno. Sannikov dostal mnoho prostoru pro zakončení, Kośečkin jeho střelu z mezikruží pouze vyrazil a na dorážku ANDREJE JERMAKOVA do poloodkryté branky už nedosáhl – 1:1. Asistence: Stěpan Sannikov.
    18:23 Andrej JERMAKOV - 1:1

19:34
    Od modré čáry pálil domácí Děnisov, jeho rána ale postrádala přesnost.

19:55
    Menší zmatky v pásmu Sibiru, Salák nebyl ve svém brankovišti a rozhodně ne v brankářském postavení, Kovář a jeho spoluhráči ale nedokázali tuto situaci potrestat a puk do nepříliš chráněné branky nedostali.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu a zatím nám panuje vyrovnaný stav. Domácí Metallurg byl v této části aktivnější, byl nebezpečnější, ale využil pouze jedinou šanci. Ve třetí minutě vystřelil Andrej Čibisov a ranou přes obránce dokonale překvapil Saláka v brance Sibiru. Další šance ale skončily buď mimo, nebo právě u českého gólmana a tak se nakonec prosadili i hosté z Novosibirsku. V 19. minutě dostali Sannikov s Andrejem Jermakovem dostatek prostoru a druhý jmenovaný dorazil puk za Košečkina.

20:37
    Dlouhý a prudký pas domácí Sirotkin nezastihl, puk skončil v rohu kluziště. O zakázané uvolnění se ale nejedná.

21:40
    Na druhé straně se z rohu vymotal Pervušin, přihrál před branku na Koňkova, s jeho střelou si ale Košečkin dokázal poradit.

22:46
    Domácí pouze nahodili puk do útočného pásma, za vlastní brankou jej zastavoval Salák.

23:50
    Neuspěl ani Lee, ten při rychlém průniku za sebou nechal puk. Z akce po pravé straně tak nebylo nic.

24:53
    Těreščenkova střela od modré prolétla přes několik hráčů, Saláka ale moc nepřekvapila. Dopředu už jdou hosté.

25:40
    Domácí Metallurg začíná stupňovat svůj tlak, čím dál více se hraje před Salákem.

26:30
    No a Magnitogorsk si zahraje přesilovku, neboť před brankou se hákování dopustil Andrej Sigarjov.

27:20
    Na dlouhý pas si mezi dva obránce najel Filippi, puk ale přijímal už v útočném pásmu, takže se pískalo postavení mimo hru.

27:46
    Rána za ranou létá na Saláka, ten zatím zvládá vše likvidovat.

27:59
    Poradil si i s tečovanou střelou Běreglazova, puk je za hostující brankou.

28:30
    Nyní už raději skryl puk pod lapačku, aby mohl on i jeho spoluhráči vydechnout.

28:30
    Hosté už jsou v plném počtu, ani tato přesilovka tak nebyla využita.

29:16
    I v pěti dokáží domácí soupeře motat v pásmu, momentálně je to hokej na jednu branku.

29:36
    Zblízka na Saláka dorážel Osala, český gólman má opět puk pod svou lapačkou.

30:34
    Bude se vylučovat, hosté budou hrát přesilovku. Zatím mají ponechanou výhodu.

30:41
    Už se pískalo a dvě minuty za sekání dostal Matt Ellison

31:03
    Tak tohle bylo rychlé... Hosté po buly rozestavěli kombinaci, ALEXANDER BERGSTRÖM dostal od Vereščagina přihrávku na střelu z první a zprava trefil mezírku mezi tyčkou a přemisťujícím se Košečkinem. Asistence: Ivan Vereščagin.
    31:03 Alexander BERGSTRÖM - 1:2

32:15
    Vedení ale hostům moc dlouho nevydrželo, neboť na modré čáře nasadil ke švihu NIKITA PIVCAKIN a jeho pokus se od tyčky odrazil za brankovou čáru. Salák toho moc neviděl a reagoval příliš pozdě. Asistence: Jevgenij Timkin, Nikita Sirotkin.
    32:15 Nikita PIVCAKIN - 2:2

33:29
    Rázem se začal hrát opravdu svižný hokej z obou stran a probudilo se i publikum, které žene domácí za třetí brankou.

34:12
    Živo bylo ale na druhé straně, kde musel Košečkin řešit zmatky před svým brankovištěm.

34:30
    Obrovská šance domácích na vedení, ve dvou se řítili do brejku, jenže Kokarev toto přečíslení nevyužil a poloodkrytou branku vůbec netrefil!
    34:30 Kokarev zahodil obrovskou šanci

35:42
    Hosté pouze vyhazují ze svého pásma tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

36:06
    Tkačenko byl domácí obranou odtlačen, ke střele se vůbec nedostal a ještě při pádu narazil do mantinelu.

36:54
    Dlouhá pasáž bez přerušení, v kombinacích je ale nyní poměrně velké množství nepřesností.

37:51
    Šance na straně Sibiru, Enlund se prosmýkl kolem dvou obránců a rázem stál před Košečkinem. V plné rychlosti jej ale nezvládl překonat.

38:44
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude po Salákově pravici.

38:56
    Nyní musel český gólman ve službách Sibiru dávat veliký pozor na odražený puk letící vzduchem, ten nakonec jeho branku o kousek minul.

39:32
    Už to vypadá, že se tahle část dohraje bez většího vzruchu, hráči nechtějí před koncem třetiny udělat chybu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Je za námi čtyřicet minut hry a stále sledujeme vyrovnané skóre. Domácí Metallurg ve druhé třetině nasadil k tlaku, na Saláka se snažil posílat střely z každé možné pozice, jenže to byli hosté, kdo v této třetině skóroval jako první. V přesilovce se trefil Alexander Bergström. Dlouho jim ale náskok nevydržel, neboť už v následující minutě srovnal pokusem od modré čáry Nikita Pivcakin. Stav je tedy 2:2 a to do třetí třetiny slibuje napínavou podívanou o tři body do tabulky.

40:42
    Domácí začali zostra a hned se nacpali před Saláka. Prudká střela od modré ale byla zblokovaná.

41:59
    Metallurg přidal i na poli tvrdosti, u mantinelu předvedl několik tvrdších soubojů o puk.

42:28
    Salák byl u puku dříve, než sprintující Šenfeld a v poklidu rozehrál na své spoluhráče.

43:29
    Enlund po rychlém zahranění vystřelil z pravého kruhu, ihned ale u něj byl jeden z obránců a jeho pokus ztlumil hitem. Puk tak Košečkina příliš neohrozil.

44:15
    Další tvrdý souboj u mantinelu, do presu se dostal hostující Pervušin.

45:39
    Hra ve středním pásmu nepřináší příliš šancí, zato čas ubíhá opravdu velmi rychle...

46:25
    Zprava si na střed najížděl hostující Sigarjov, snažil se přihrát na křídlo, jeho pas byl domácími ale hbitě zablokován.

47:20
    Šenfeld přihrával do druhé vlny na Kaletnika, ten pálil ihned z první. Teč však srazila puk mimo ledovou plochu a autor jen vzteky praštil hokejkou do ledu.

47:39
    Salák pouze ztlumil nahození ze středního pásma a v poklidu rozehrál za svou branku. Sibir vyráží do protiakce.

48:58
    Stále pokračuje územní pŕevaha Metallurgu, jenže koncovka je teď docela mdlá.

49:29
    Neuspěl ani Sirotkin se svou trochu skrytou střelou, Salák si ji našel a zákrokem přerušil hru.

50:49
    Sibir bojuje, dává do akcí všechno a snaží se vytlačit domácí hokejisty z dobrých pozic pro zakončení.

51:29
    Hostující Alexejev zkusil střelu od pravého mantinelu, ta byla zablokována dříve, než se puk dostal ke Košečkinovi.

52:39
    Těreščenko také neuspěl, Salák měl výborný výhled a mohl po celou dobu sledovat puk.

53:39
    Stále stejná písnička. Domácí tlačí, hosté pozorně brání a Salák v brance Sibiru podává výborný výkon.

54:21
    Teď je tu ale přesilovka pro domácí, dvě minuty za podražení dostal Ilja Morozov.

54:57
    Sibir ale zahrozil v oslabení, Košečkin si musel poradit s výpadem Sannikova, kterému zadovkou připravil šanci Enlund.

55:34
    Střela v podání Těreščenka postrádala přesnost, na branku vůbec nešla.

55:54
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

56:21
    Novosibirsk je v plném počtu a už se hrne do útoku.

57:18
    Hosté pozorně brání, rádi by třetí třetinu odehráli bez inkasované branky, což by znamenalo přinejmenším jistotu prodloužení a jednoho bodu.

58:09
    Další Těreščenkův pokus, nyní do něj dal všechny síly, až u toho zlomil hůl.

58:58
    Košečkin vyjel ze své branky do rohu a odehrál puk před dojíždějícím Sannikovem.

59:42
    Puk je v pásmu domácích, tohle už vypadá na jistotu prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je to tak, poslední třetina rozuzlení nepřinesla, byť zejména domácí vyprodukovali několik zajímavých střeleckých pokusů. Salák na straně hostů a Košečkin v brance Metallurgu ale za svá záda nepustili ani jeden puk, po šedesáti minutách je tedy stav 2:2 a nás čeká pětiminutové nastavení.

60:20
    Lee hned ze startu ztratil puk a pustil do kontru Pervušina, dokázal jej ale dostihnout a ještě před zakončením odzbrojit.

60:51
    Sannikov využil volného prostoru pro několik kliček a uvolnění se, zakončení šlo ovšem do obránce, který se mu obětavě vrhl k nohám.

61:51
    Blok přišel i na druhé straně, ani Salák tak nemusel zasahovat.

62:15
    Nyní už ano, z mezikruží na něj neúspěšně pálil Pivcakin.

62:50
    Trocha uklidnění, oba týmy střídají, akce začne od branky Metallurgu.

Košečkin pokryl výpad Jermakova i dorážku Sannikova. V prodloužení se hraje opravdu hokej nahoru a dolů.

64:10
    Závěrečný nápor domácích, je to ale dosti bezzubé a nepřesné.

64:37
    A tak se mohlo rozhodnout na druhé straně, gólu ale zabránil Košečkin, když se dokázal natáhnout proti Zackrissonově střele po brejku dvou na jednoho.
    64:37 Rozhodnout mohl Zackrisson, toho ale vychytal skvělý Košečkin

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nerozhodlo ani pět nastavených minut, byť šance na gól byly a nás tak čeká poslední kapitola tohoto utkání – samostatné nájezdy.

Statistiky

Střely na branku: 30:32
    Zásahy brankářů: 30:28
    Vyhraná vhazování: 26:20
    Hity: 11:6

Samostatné nájezdy začínají.

Střídání v týmu HK Sibir Novosibirsk: ze hřiště odchází Alexander Salák, přichází Alexej Krasikov.

1. série
    0:0
    Sigarjov nedal, Kośečkin jeho střelu vychytal.

1. série
    1:0
    Kovář zvolil bekhendový blafák a byl bezchybný!
    Jan KOVÁŘ

2. série
    1:0
    Bergström se pokusil o kličky, Košečkina ale z míry nevyvedl.

2. série
    2:0
    Lee si najel z levé strany a puk dostal do branky mezi betony gólmana Krasikova.
    Chris LEE

3. série
    2:0
    Zackrisson neuspěl s bekhendovým pokusem.

3. série
    3:0
    Ellison ukončil celý zápas přesnou střelou a opět to bylo střelou mezi betony, nájezdy tak končí jasným výsledkem 3:0!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
    Autorem vítězné branky se střelou mezi betony stal MATT ELLISON.
    Matt ELLISON - 3:2

Zápas je u konce a z prémiového bodu se raduje domácí Metallurg. Ten v samostatných nájezdech proměnil všechny tři pokusy, zatímco gólman Košečkin zvládl všechny pokusy Sibiru vychytat. Vítězný nájezd je připsán Mattu Ellisonovi a Magnitogorsk vítězí 3:2 po samostatných nájezdech.

Tomáš Filippi (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:33
    Jan Kovář (MET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 21:06
    Alexander Salák (SIB) 65 minut, 28 zákroků, 2 góly, 93,3%

Utkání sledovalo 7 322 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:48:28)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Čibisov (Ellison, Jan Kovář), 33. Pivcakin (Timkin, Sirotkin), rozh. náj. Ellison – 19. Jermakov (Sannikov), 32. Bergström (Vereščagin)