Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (kon.)
Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (3:0 po s.n.) | Čerepovec – Viťaz 3:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:2 (kon.) | Minsk – Riga 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 8:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Dinamo Riga
Sobota 09.12.2017, 15:30 • Minsk Arena • KHL

To je z dnešního zápasu vše. Přejeme hezký zbytek dne. (17:51:19)

Cenné body si ze souboje dvou Dinam připisuje hostující celek. Minsk byl sice po většinu zápasu aktivnější, ale Kalninše se jim nedařilo až do závěru třetí části prostřelit. Snížení Skilleho přišlo pozdě, Riga dokázala svou výhru pečetit trefou do prázdné branky.

59:44 Miks INDRAŠIS - 1:3

59:44
    Riga právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. Po střele se k puku dostali obránci Rigy, kteří kotouč poslali do střední třetiny. Tam se ho ujal MIKS INDRAŠIS, který bez problému trefuje prázdnou branku.

59:16
    Až teď se Minsk natlačil do útoku. Domácí v šesti.

59:06
    Buly před Enrothem. Ten zatím nemůže opustit své pracoviště a pustit do hry šestého bruslaře.

59:06
    Oddechový čas pro domácí.

58:48
    Času ale nezbývá mnoho. Riga se brání dál. Puk je ve střední pásmu.
    58:07 Jack SKILLE - 1:2

58:07
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A máme tu zápletku na poslední minuty zápasu. Skvěle to udělal na modré čáře Gragnani, který vyslal křižný pas na JACKA SKILLEHO. Ten měl v prostoru pravého kruhu dost času na to, aby přesně zamířil a Kalninše prostřelil. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Justin Fontaine.

57:33
    Hraje se prakticky výhradně ve středním pásmu. Neschopnost Minsku udržet se v útočné třetině je „oceněna“ pískáním z publika.

56:58
    Druhá formace Minsku je v útočné třetině. Obránci je ale šikovně drží v rohu pásma.

56:25
    Hostující obránci jen vyhodili puk ze třetiny a pádí na střídačku.

56:05
    Buly ve středním pásmu. Gragnani byl v ofsajdovém postavení.

55:46
    Naopak se musel vytáhnout Enroth. Musel vymrštit lapačku proti střele ze slibné pozice.

55:01
    Domácím utíká čas. Souvislejší tlak Minsku pořád nepřichází.

54:39
    Kitarov vyslal střelu, která byla spíš propagační. Brankáře příliš neohrozila.

53:48
    Hra přerušena. Brankář hostů drží puk ve své výstroji. Howdenovu ránu dobře viděl.

David Soumar

Branky a nahrávky: 59. Skille (Gragnani, Fontaine) – 6. Razgals (Zile, Batna), 31. Darzinš (Indrašis), 60. Indrašis

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Děnisov, Gragnani, Korobov, Chenkel, Lisovec, A. Volkov – Howden, Fontaine, Skille – Šarangovič, Kogalev, Linglet – An. Stěpanov, Kovyršin, Drozd – Karaban, Kitarov, Pavlovič.
    Dinamo Riga: Kalninš (Armalis) – Pujacs, Galvinš, Zile, Salmela, Ališauskas, Jerofejevs, Smirnovs – Darzinš, Indrašis, Žerděv – McMillan, Rihards Bukarts, Skvorcovs – Pavlovs, Bičevskis, E. Kulda – Razgals, Batna.

Rozhodčí: Ovčinikov, Spirin – Ponamarenko, Palei

Diváci: 14882