Chabarovsk – Vladivostok 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:0 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 3:2 (kon.)
Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (3:0 po s.n.) | Čerepovec – Viťaz 3:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:2 (kon.) | Minsk – Riga 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 8:2 (kon.)
Spartak Moskva
8:2 (2:1, 2:0, 4:1)
HC Slovan Bratislava
Sobota 09.12.2017, 15:30 • Lužniki Arena • KHL

Příjemné odpoledne přeji. Vítám Vás u dalšího utkání Kontinetnální hokejové ligy mezi. Mezi domácím celkem Spartak Moskva a Slovanem Bratislava . Poslední vzájemný duel odehrály tyto dva celky v říjnu a tento zápas vzešel lépe pro Spartak, který vítězil jen velice těsně 2:1 v prodloužení.

Poslední duel Spartak odehrál proti CSKA Moskva, tedy rivalovi ze stejného města a odvezl si debakl 4:0. Slovan hrál v ruském Čerepovci a přestože vedl, nakonec padl 5:3. Oba týmy mají v tomto zápase co napravovat. Utkání začíná v 15:30.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:40
    Slovan se hned hnal do útoku, Řepík provětral beton domácího gólmana.

01:15
    Teď do dobře zkoušel Després, který pálil od modré. Bespalov má ale jeho pokus v lapačce.

02:01
    Mikúš zakládá další útok. Slovan je hned ze startu velice aktivní.

02:57
    Stoa teď napadl rozehrávku hostů, ti se pak museli vrátit až do svého obranného pásma.

03:29
    Spartak právě vstřelil branku!
    Z prvního útoku domácích je branka. Radilův útok se nahnal do pásma. Leščenko dostal krásný pas a prostřelil bezmocného Štěpánka.
    03:29 Vjačeslav LEŠČENKO - 1:0

05:07
    A Spartak znovu tlačí. Mikúš teď ale obrací útok.

06:54
    Teď jeli dva na jednoho Lukáš Kašpar s Simonem Desprésem. Druhému jmenovanému však puk v rozhodujícím momentu přeskočil hokejku.

07:37
    Spartak se pokoušel založit útok, ale hosté je zastavili už ve středním pásmu. Následovalo nahození Kalinina, které Štěpánek kryje a přerušuje hru.

08:57
    Després odchází na dvě minuty za nedovolené bránění.

11:14
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 2 min., hrubost).

11:14
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Andrej Šťastný – 2 min., hrubost).

12:56
    Hra 4 na 4 přináší spoustu místa, ale nikdo se do žádných velkých útoků nehrne.

13:15
    Teď dostal krásný pas Papeljavev, jeho pokus byl ale zblokovaný.

13:45
    Nahození Kalinina ze středního pásma Štěpánek kryje, vhazuje se po jeho levici.

14:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Ivan Švarný – 2 min., nedovolené bránění).

14:32
    Další přesilovka pro Spartak, Radil našel úplně volného Stou, který ale pálil mimo tři tyče.

15:52
    Další obrovská šance na straně domácích. Černych ale z bezprostřední blízkosti Štěpánka neprostřelil.

16:47
    Slovan právě vstřelil branku!
    A je tu branka, jak blesk z čistého nebe. Hosté byli v plném počtu nahrnuli se do útoku a hostující útočník. COLBY GENOWAY dostal až moc prostoru a jeho střela vymetla pavučinky Bespalovovy klece. Asistence Simon Déspres, Lukáš Kašpar.
    16:47 Colby GENOWAY - 1:1

17:42
    Další tutovka pro Spartak. Radil měl opět spoustu prostoru k zakončení. Jeho dělovku ale Štěpánek má opět ve své výstroji.

18:16
    Řepík nahodil do útočného pásma a založil ta útok svého týmu. Ten se ale nepřesnou přihrávkou pak sám vyhnal z útočného pásma.

19:01
    Štastný dostal přihrávku, když už byl za modrou čárou. Píská se tedy ofsajd.

19:11
    Probíhá sice poslední minuta první třetiny. Domácí se však ženou do útoku.

19:37
    A tady ta výprava do útočného pásma se Spartaku vyplatila. Kapitán DIMITRIJ KALININ totiž pálil od modré a jeho pokus si hostující obránce srazil přímo do sítě. Spartak tak odchází do šaten za příhodného stavu 2:1. Asistence: Višeslav Leščenko, Lukáš Radil
    19:37 Dmitrij KALININ - 2:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 16:30 .

V první třetině jsme viděli celkem tři branky. Slibné šance byli na obou stranách a hostující Slovan nebyl moc pozadu, ale Spartak byl trošku lepší a tak si zaslouženě nese do šaten hubený jednogólový náskok. Vedoucí gól dal domácí Kapitán Dimitirij Kalinin v poslední minutě první třetiny. Uvidíme, jak se po tomto gólu Slovan schopí ve druhé třetině.

20:01

21:25
    Začátek druhé třetiny byl poklidný. První větší šance bylo nahození Truňova, ale Štěpánek v klidu kryje.

22:52
    Skalický nahazoval do útočného pásma. První u puku byli ale domácí.

23:15
    Lukáš Kašpar kroužil v útočném pásmu, až se mu uvolnil dobře najetý Genoway, jeho pokus byl ale sražený mimo.

24:45
    Voroninův útok teď pekelně zavařil bratislavské obraně. Popeljavev ve stoprocentní šanci minul bránu.

25:41
    Reway uklidňuje hru a pomalu zakládá útok svého týmu. Další nahození žádný ze spoluhráčů však neprotečoval, a tak se píská zakázané uvolnění.

26:02
    Teď zakázané uvolnění pro změnu i na druhé straně.

26:17
    Stoa u mantinelu vybojoval kotouč a vyráží na výpravu do útočného pásma.

26:25
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Marek Sloboda – 2 min., podražení).

27:07
    Stoa zakončoval kombinaci Spartaku. Jeho prudkou střelu Štěpánek drží ve výstroji.

27:42
    Z ledu odchází Radilův útok. Prostor dostane druhá přesilovková formace

28:16
    ALEXANDR OSIPOV dostal pas na modrou od Chochlačova. Jeho dělovka prosfištěla až do Štěpánkovy sítě. Štěpánek toho moc neviděl a tak se mu proti puku špatně zasahovalo. 3:1! Asistence: Alexandr Chochlačov
    28:16 Alexandr OSIPOV - 3:1

29:15
    Buchtele se žene do útoku. Je ale zastaven na modré obránci. Dále to zkoušel Boychuck, jeho pokus ale Bespalov v pohodě vyrazil.

30:31
    Sloboda vybojoval kotouč u mantinelu a hned přihrával na volného Švarného, na jeho pokusu si Bespalov pochutnal.

31:45
    Osipov mohl dostat přihrávku a ujet do brejku. Tento pas byl ale na zkušeného obránce až moc dlouhý.

32:09
    Slovan by potřeboval hru trošičku uklidnit a dostat se do tempa, jestli chce s výsledkem ještě něco udělat.

32:45
    Mikúš v souboji s Kalininem protečoval puk mimo hrací plochu, vhazuje se tedy ve středním pásmu.

33:56
    Hra se teď přelívá ze strany na stranu.

35:14
    Hrnka teď z bezprostřední blízkosti trefil jen Bespalovovu výstroj. Teď byla po dlouhé době přerušená hra z důvodu odraženého kotouče mimo hrací plochu.

36:02
    Řepík vytlačil v souboji u mantinelu domácího útočníka až na vlastní střídačku.

37:27
    Štěpánek pomáhá svému týmu s rozehrávkou. Hostům nejde se ne a ne usadit v útočném pásmu.

38:27
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Andrej Šťastný – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).

38:27
    Tak to musí Slovan velice mrzet, když se dostával do tempa hry, přijde 5 minutové vyloučení pro Andreje Šťastného, který úplně nepochopitelně sekl domácího obránce do intimních partií.

39:40
    Spartak se usazuje v pásmu, ale otázka zda něco vymyslí.

39:54
    Tak to je neuvěřitelné. ANDREJ OSIPOV dostal přesný pas na levý kruh a střelou z první prostřelil bezmocného Štěpánka, který se přesouval. To musí hostující Slovan mrzet dvojnásob, protože pětiminutový trest se neodpouští. Asistence: Artyom Podšendjalov, Alexandr Chochlačov.
    39:54 Alexandr OSIPOV - 4:1

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další třetina začne přibližně v 17:23.

Spartak Moskva měl ve druhé třetině stále navrch a promítlo se to hlavně na skóre. Domácí přidali ještě dvě branky, přičemž ta druhá padla šest sekund před koncem při powerplay, kvůli pětiminutovému vyloučení Andreje Šťastného. Domácí tak budou v přesilovce pokračovat i ve třetí třetině. Uvidíme, jestli se Slovanu podaří nějaký parádní obrat.

40:01

40:44
    Tento útok je dnes velice produktivní. LUKÁŠ RADIL dostal přihrávku od Leščenka a zvyšuje už na 5:1. Takový vstup do třetiny si Slovan nejspíš nepředstavoval. Asistence: Višeslav Leščenko, Ryan Stoa
    40:44 Lukáš RADIL - 5:1

40:44
    Po páté inkasované brance míří do Slovanské svatyně Jakub Sedláček.

40:54
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Pavol Skalický – 2 min., sekání).

41:25
    Spartak využívá přesilovku 5 na 3, Autorem branky je Dimitrij Černych, který se prosadil z mezikruží. Asistence: Alexandr Osipov, Alexandr Chochlačov
    41:25 Dmitrij ČERNYCH - 6:1

42:25
    Spartak dále kombinuje v útočném pásmu a dává domácí obraně řádně zabrat. Hrozil Kalinin a Truňov, ale neuspěli.

44:22
    Ihned po vhazování se do slibné situace dostal Podšendjalov, jeho bekhendový pokus ale krásným zákrokem lapačkou zastavil Sedláček.

48:25
    Moskevští už hrají v klidnějším tempu. Nejspíš jim už také začínají docházet síly.

49:22
    Tak Radilův útok dnes opravdu řádí. Domácí hokejisté se do pásma nahrnuli jako uragán. Párkrát si přihráli a pak Leščenkovo nahození ztečoval pod Sedláčkovy betony RYAN STOA. Asistence: Višeslav Leščenko, Jevgenin Kulik
    49:22 Ryan STOA - 7:1

51:55
    Teď se hru nedoprovází řada nepřesností, jako tomu bylo doposud. Stále jsou na kotouči domácí hokejisté a slovanští hokejisté se snaží, aby si neodvezli ještě větší debakl.

52:30
    Reway s Mikušem si párkrát vyměnili puk, ale v zápětí je domácí obrana obrala o kotouč.

53:15
    Lukáš Radil se sám dostal až před gólmana, když už chtěl zakončovat mezi betony, tak byl hostujícím obráncem podražen. Jelikož neměl puk stoprocentně pod kontrolou, bude následovat pouze dvouminutový trest.

53:15
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Andrej Meszároš – 2 min., podražení).

54:35
    Domácí kombinují v pásmu, ale k žádné větší šanci se nedostali. Za chvíli budou hosté v plném počtu.

55:26
    Slovan přece jen snižuje. Skalického útok se dostal do pásma, Genoway si zajel až za bránu a nahrál na úplně volného PAVOLA SKALICKÉHO, který puk bez problému zasunul do brány. Asistence: Colby Genoway
    55:26 Pavol SKALICKÝ - 7:2

56:02
    A Spartak přidává osmou branku. Po chybné rozehrávce Slovanu se prosadil ALEXANDR KUZNĚCOV . Asistence: Tatalujev Ilja
    56:02 Alexandr KUZNĚCOV - 8:2

56:42
    Buchtele vyslal dělovku na Bespalova, ten jeho pokus vyrazil přímo na hůl českého útočníka, ten je poslal do prázdné brány, ale Belsopan neuvěřitelným zákrokem zabránil gólu.

56:42
    Belsopan po náročném zákroku zůstal bezvládně ležet na ledě. Vypadá to však, že je v pořádku.

57:49
    Radil s v souboji s krajanem Kašparem upadl a dal tak možnost zahrozit Slovanu.

58:39
    Dohrávají se poslední minuty třetí třetiny. Dočkáme se zase nějakého gólu do šatny?

59:23
    Nakonec tečou i emoce. Juraj Mikúš se dostal do pěstní potyčky s ruským obrem Bondarevem.

59:23
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Arťom Podšendjalov.

59:44
    Nakonec to ale vypadá, že Bespalov má přece jen nějaké zdravotní potíže. Poslední vteřiny tohoto utkání bude tedy muset dochytat Svensson.

Spartak byl ve třetí periodě při chuti a nasázel Slovanu debakl 8:2. Velice nebezpečný a produktivní byl útok Leščenko – Radil – Stoa. Slovan bude mít po cestě domů opravdu nad čím přemýšlet.

Toto je ode mě dnes vše a budu se těšit někdy jindy u dalších zápasů Kontinentální hokejové ligy. (18:01:49)

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 4. Leščenko (Kalinin, Stoa), 20. Kalinin (Leščenko, Radil), 29. A. Osipov (Chochlačov), 40. A. Osipov (Podšendjalov, Chochlačov), 41. Radil (Leščenko, Stoa), 42. Černych (A. Osipov, Chochlačov), 50. Stoa (Leščenko, Kulik), 57. A. Kuzněcov (Tatalujev) – 17. Co. Genoway (Després, Kašpar), 56. Skalický (Co. Genoway)

Spartak Moskva: Bespalov (60. Svensson) – Kalinin, Kulik, V. Lajunen, A. Osipov, Pepeljajev, Provolněv, Bondarev – Černych, Chochlačov, V. Komarov – A. Kuzněcov, Leščenko, Podšendjalov – Radil, Stoa, Tatalujev – Truňov, A. Voronin, Nikoncev.
    HC Slovan Bratislava: Štěpánek (41. J. Sedláček) – Després, Sersen, T. Voráček, Barker, Bačík, Meszároš, Švarný – Boychuk, Buchtele, Co. Genoway – Kašpar, J. Mikúš, Réway – Řepík, Skalický, M. Sloboda – A. Šťastný, Viedenský, Hrnka.

Rozhodčí: Odins, Gamalei – Berseňov, Judin