Jihlava – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.) | Olomouc – Vítkovice 5:7 (kon.) | Č. Budějovice – HC Litvínov 2:1 (kon.)
Zlín – Třinec 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 2:3 (1:3 po s.n.) | Pardubice – Sparta 2:1 (2:0 po s.n.)
HC Motor České Budějovice
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
HC Litvínov
Sobota 09.12.2017, 12:30 • Budvar aréna • DHL Extraliga juniorů • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Příjemné sobotní poledne, vítejte u utkání extraligy juniorů, kde spolu dnes budeme sledovat souboj HC Motor České Budějovice a HC Litvínov.

HC Motor České Budějovice/p

Výsledky Mooru jsou poslední dobou spíše průměrné, čemuž odpovídá i tabulkové umístění. Z posledních deseti zápasů vyšly Budějovice vítězně přesně pětkrát. Díky tomu jim patří šesté místo a tudíž stále nemají místo v play-off jasné. Manažer budějovické mládeže Jaroslav Liška přesto vyslovil přání, aby se tento cíl splnil.

HC Litvínov

Litvínovu se ovšem také nedaří. V posledních desíti utkání si Severočeši připsali pouhou jednu výhru za tři body, dalších šest bodů ale získaly v utkání, které neskončily v šedesáti minutách. I přesto ale celku patří až poslední místo s osmnácti body.

Zatímco Litvínov měl včera den volna, a mohl tak zpytovat svědomí po debaklu 8:2, pro který si dojel až do Plzně, někteří hráči Budějovic mohou mít v nohách ještě včerejší utkání, když doma přivítal Chomutov. Piráti ale Budvar arénu vyloupili, když Motor nechali dvakrát jejich vedení srovnat, aby nakonec přidali další čtyři branky a vyhráli 6:2.

00:01

00:30
    Svoboda už má prvních několik zákroků

00:31
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Doktor – 2 min., nedovolené bránění).

00:45
    Litvínov se nemohl dostat ze své třetiny a nakonec končí v ofsajdu.

01:10
    Před Svobodou se strhla mela, kterou nakonec obrana ukončila.

01:31

05:39
    Motor uklidnil hru a snaží se dostat ze své třetiny, což se mu i podařilo a rozehrávat se bude před Havlíkem.

06:13
    Doktor dostal z buly přihrávku na modrou a hned vypálil, Havlík měl o něm ale přehled.

06:30
    Na druhé straně Svoboda musel vystartovat z branky, protože jeho pětce utekl puk ze třetiny a jeden z hostí se jal ho pronásledovat. Domácí gólman měl ale ke kotouči kratší vzdálenost a odpálil ho holí pryč.

07:39
    Filip Helt zkoušel najít skulinu mezi Svobodou a jeho levou tyčí, puk se ale jen odrazil od kusu Svobody výstroje.

08:38
    O chvíli později z protiútoku přišel pokus Dominika Havlíka, na Svobodovy betony si ale nepřišel.

10:53
    Litvínov se po buly rychle dostal do přečíslení tři na dva, Martin Kučera jako pravé křídlo zůstal poslední u puku a nemohl přihrát nikomu ze své pětky, tak vzal střelu na sebe. Ta skončila ve Svobodovi.

11:56
    Litvínov zatlačil Motor až k jeho brance a domácí začali nebezpečně chybovat.

12:14
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (D. Havlík – 2 min., hákování).

12:45
    Dělovka Doktora od modré zasáhla jen hlídajícího hráče Litvínova.

13:15
    Motor ztratil pásmo a začíná od své klece.

13:53
    Litvínov byl díky několika chybám velmi blízko gólu z oslabení,Motor teď mohl být rád, že protivníkovi v osudný moment ujel puk.

14:40
    Za Svobodu došlo k nějaké hádce, kterou ale sudí Pešina uklidňuje domluvou.

15:46
    Obrana Motoru dělá velké chyby v bezprostřední blízkosti Daniela Svobody. Gólman zatím ale zvládá všechny trestné pokusy odrážet.

17:58
    Střelu Drašara tečoval jeden z obránců Budějovic a puk tak letěl mimo tři tyče.

18:56
    Stanislav Dosek prověřil od modré pozornost Havlíka. Před gólmanem Litvínova ale bylo vymeteno.

20:00

První třetina je za námi a i když jsme gól neviděli, Litvínov mu byl několikrát velmi blízko. Obrana domácích pod tlakem dělala velké chyby, které potom musel hasit Daniel Svoboda v brance.

20:01

20:30
    Tentokrát do třetiny vstoupili lépe domácí a Havlík si párkrát musel sáhnout na kotouč.

21:14
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (2 min. pro hráčskou lavici – nesportovní chování). Trest odpyká Přemysl Svoboda.

22:20
    Motor se dlouho nemohl dostat do útočné třetiny, nakonec se to povedlo Danielu Koubovi, který nahrál dobře rozjetému Radku Rolínkovi. Budějovický forward ale minul klec.

23:14
    Domácí v plném počtu, ale ne na dlouho..

23:30
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Josef Jícha – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Dvouminutový trest odpyká Ondřej Dufek.

24:23
    Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Svobodu.

25:13
    Stanislav Dosek zprostředka modré vyslal pěknou ránu, kterou ale Havlík viděl a vyrazil.

25:30

26:21
    Robinu Rákosníkovi střela kousek za modrou čárou nesedla a skončila kousek od levé tyče Havlíkovy klece.

26:44
    Zatímco nálet Litvínova na Svobodu končí v ochranné síti.

27:04
    Dobře postavený Michal Bláha se na hranici brankoviště snažil doslova propíchnout puk za Havlíka. Po třetím pokusu ho zastavil rozhodčí, který přerušil hru.

28:05
    Daniel Svoboda se po chvíli volna opět dostal do kontaktu z pukem, když musel zastavit rozjetého Dufka.

28:55
    Velmi nadějnou akci předvedla dvojice Přemysl Svoboda-Filip Helt, kdy první jmenovaný přesně poslal z kruhu pro vhazování na levé straně gólmana Svobody přihrávku do jízdy, druhý jmenovaný ale branku minul.

30:02
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    A Budějovice jsou nakonec první, kdo se prosazuje! Před Havlíkem se vytvořila skrumáž, ve které se nejlépe vyznal VOJTĚCH DOKTOR, který rychlou ranou zápěstím překonal litvínovského gólmana. Asistence: Milan Dančišin.

32:39
    Litvínov se usadil v pravém rohu budějovické třetiny a snaží se něco vymyslet.

33:00
    Záhy ale ztrácí celou třetinu a musí do středního pásma.

33:28
    Další velká šance Litvínova po chybě Motoru! Obrana domácích ztratila před vlastní brankou puk, kde se ho ujal David Drašar. Ten si ale nestačil střelu dostatečně připravit a puk tak mezi tři tyče nezamířil.

35:20
    Tempo hry se během posledních několika minut zklidnilo a začíná se hrát spíše strategicky.

36:08
    Před brankou Havlíka se utvořila skládka těl, za kterou by se nemuseli stydět ani hráči americké NFL, nakonec ale domácí puk za Havlíka nedostali.

36:38
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (David Drašar – 2 min., podražení).

36:50
    Dudáček to zkusil od modré, Havlík ale měl dobrý výhled a zasáhl betonem.

37:36
    Motor využívá početní výhody a kombinuje po celé šířce kluziště, Litvínov se ale dostal do brejku.

38:17
    A pokus Korduleho končí po teči jednoho z budějovických obránců v ochranné síti.

38:39
    Přesilovkový gól to sice o sekundu nebude, ale Motor i tak odskakuje na rozdíl dvou branek! LUKÁŠ MATYS se po přihrávce od Doktora rozjel od modré lajny, nabral rychlost a těsně před Havlíkem si přehodil puk do bekhendu a zasunul ho za gólmana, který mu svým pohybem odkryl levou polovinu klece. Asistence: Vojtěch Doktor, Lukáš Prášek.

40:00

To druhé dějství bylo na góly už bohatší a do kabin se jde s dvoubrankovým náskokem lépe domácím. Ti přestali dělat tolik vážných chyb a po první brance začali hrát strategicky. Na druhé straně Litvínov začala trápit nedisciplinovanost, která se podepsala na brance druhé.

40:01

40:34
    Vojtěch Doktor byl na modré Litvínova obrán Drašarem o puk a málem z toho bylo snížení! Jeden z hostujících hráčů, kterému Drašar přihrál, nejdříve trefil jen Svobodovu hůl, kterou si gólman kryl mezeru mezi betony, další hráč pak trefil jen boční síť. Do hry se zapojil ještě třetí hráč Litvínova, který ale trefil už jen beton Svobody. Ten teď svůj tým obrovsky podržel.

40:50
    Na druhé straně se musel ohánět Havlíka po protiútoku domácích, puk ale skončil v ochranné síti.

45:00
    Hodně hektická pětiminutovka v Budvar aréně je minulostí a už se opět hraje takticky.

46:27
    Motor se dostal pod tlak a tak ze středního pásma vyhazuje na Havlíka, který musel puk zakrýt před dojíždějícím forwardem domácích.

47:50
    Hra se přelévá z jedné poloviny na druhou a gólmani mají vždy maximálně půl minutu volna.

48:16
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hostům se podařilo snížit! Jakub Březák svým pasem našel rozjetého JOSEFA JÍCHU, který poslal puk Svobodovi mezi levačkou a betonem. Asistence: Jakub Březák.

49:17
    Úplně osamocený Martin Beránek dostal před brankou Havlíka krásně ,,namazáno" od jednoho ze svých spoluhráčů, jeho dělovka šla ale příliš vysoko!

50:42
    Michal Bláha byl ve svém tahu na branku zastaven obránce a puk, o který přišel, končí pod rukavicí Havlíka.

52:58
    Ani jeden tým se dlouho nemůže dostat do alespoň trochu dobré šance.

56:10
    S blížícím se koncem třetiny se zvyšuje tlak Litvínova, pětky Motoru zatím ale hru zvládají.

57:12
    Marek Machač se ocitl sám přímo před Svobodou, kýžený pravý roh budějovické branky byl ale níž, než on namířil.