Benátky n/J – Motor ČB 0:5 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:2 (po pr.) | Kadaň – Slavia 3:2 (po pr.)
Ústí n/L – K. Vary 1:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 3:4 (kon.) | Třebíč – Kladno 4:3 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
AZ Havířov
Sobota 09.12.2017, 17:00Chance liga • 30. kolo

To je ode mě vše, na shledanou. (19:58:51)

Viděli jsme vyrovnané utkání, které se trochu pozdrželo neukázněným chováním hostujících fanoušků, kteří byli nakonec těžkooděnci vykázáni ze stadionu. Havířov vedl po druhé třetině o dvě branky. Domácí však snížili a následně využili přesilovou hru a vynutili si prodloužení. V nastavené pětiminutovce se hrálo opatrně a již se zdálo, že dojde na samostatné nájezdy. Nakonec se Prostějov dokázal z jedné útočné akce prosadit a slaví další domácí vítězství.

62:50
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    A je tu konečná branka zápasu. Nejprve přišla střela Nouzy, kterou Bláha vyrazil před sebe. LUKÁŠ LUŇÁK dobruslil celou akci a v tísni svého soupeře dokázal ještě puk zasunout do branky. Asistence: Tomáš Nouza a Marek Drtina.

62:25
    Tomáš Divíšek až příliš pospíchal do útoku a vystavil se ofsajdu.

61:13
    Nyní je puk v pásmu Havířova, proti střele zasahuje Bláha, který jen puk vyrazil před sebe. O zakončení se snažil Venkrbec, ale nedokázal usměrnit nepohodlný puk.

60:40
    Chybná přihrávka na modrou stála Havířov útočné pásmo.

60:01

Základní hrací doba nestačila k tomu, aby určila vítěze dnešního střetnutí. Nyní bude následovat pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy. Ve třetí třetině jsme mohli vidět návrat Prostějova do hry, kdy dokázal dát dvě branky. Následně museli být vykázáni nepohodlní fanoušci hostů ze stadionu.

60:00

59:00
    V poslední minutě základní hrací doby, byl donucen předvést další zákrok Groh.

58:29
    Divíšek dostal puk a mohl jít sám na branku. Bohužel mu scházela rychlost a navíc se mu puk zamotal mezi brusle.

57:31
    Havířov se probral a nyní se snažil o střelu ze středu kluziště Fronk. Na poslední chvíli mu byl puk sebrán.

56:22
    Avšak nyní hosté si nebezpečně počínali v obranném pásmu soupeře, střela však byla sražená a Prostějov vyváží puk.

55:42
    Dušan Žovinec střelou z pravé strany neuspěl.

55:00
    Do konce zápasu nám zbývá pět minut a Prostějov hýří aktivitou a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

54:28
    Havířov je od odchodu svých fanoušků tak trochu ze hry. Nyní se provinil ofsajdem.

53:48
    Prostějov měl nyní několik zajímavých šancí před brankou soupeře. Avšak pokaždé se hostům podařilo danou skrumáž vyřešit bez úhony.

53:09

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 41. Nouza (Divíšek, D. Kolář), 43. Nouza (Divíšek, Rudovský), 63. L. Luňák (Nouza, M. Drtina) – 26. Hudeček (Kanko, R. Havel), 39. Pořízek (Kurovský, Urbanec)

LHK Jestřábi Prostějov: Groh (Neužil) – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, M. Drtina, Mikliš, Havlík – Zabloudil, V. Meidl, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Fiala, Prokeš – Divíšek, Rudovský, Venkrbec.
    AZ Havířov: Matoušek (Bláha) – R. Havel, Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Urbanec – Kanko, Maruna, M. Kalus – Rác, Hudeček, Sikora – Matai, Kotala, Pořízek – Fronk, Gřeš, Kurovský.

Rozhodčí: Michal Dědek a Jakub Koziol – Karel Lukš a Milan Gančarčík