Benátky n/J – Motor ČB 0:5 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:2 (po pr.) | Kadaň – Slavia 3:2 (po pr.)
Ústí n/L – K. Vary 1:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 3:4 (kon.) | Třebíč – Kladno 4:3 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 09.12.2017, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 30. kolo

S vypětím všech sil a s notnou dávkou štěstí se Zubrům podařilo na Lapači zvítězit za tři body. Přerov tak nadále prohání čelo tabulky, ale hlavně upevňuje svou pozici v elitní osmičce. Vsetín dnes může litovat neproměněných tutových šancí, protože v utkáních byli pasáže, kdy Vsetínští nad soupeřem z Hané jasně dominovali. Ode mne je to pro dnešek vše, já se s vámi loučím a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek sobotního večera. (20:04:24)

59:21
    Ránu Ostrčila tlumí Klimeš ve své výstroji, Zubři brání zuby nechty, aby tenký náskok udrželi.

58:53
    Teperovi ovšem kotouč uniká za modrou čáru a Vsetín bude muset začít znovu.

58:49
    Vsetín to zkusí v šesti, Šurý na střídačce, do konce přesilové hry Valachů zbývá jedna minuta.

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Po střele Prostasenjy končí kotouč v ochranné síti.

57:56
    Přerovský hráč nyní viditelně vyhodil kotouč bez dalšího přičinění mimo ledovou plochu, vzhledem k tomu, že se nacházel v obranném pásmu, měl následovat dvouminutový trest, rozhodčí hru přerušil, ale dost možná sám ani nevěděl proč, protože nevylučuje a posouvá hru do středního pásma.

57:49
    Vsetín se vyrovnávací branky zatím nedočkal, ale bude hrát v početní výhodě. Dvě minuty za sekání pro Gaga.

Vsetín z mimořádného tlaku vsítil vyrovnávací branku, tu však rozhodčí k velké nevoli vsetínského týmu i fanoušků neuznává pro zásah vysokou holí! Je však pravda, že hlavní arbitr velmi dlouho váhal, než rozpažil!

57:31
    Ostrčilovu ránu Klimeš vyrazil svou vyrážečkou, Vsetín nadále akční.

57:06
    Vsetín buší na vyrovnání, Valaši doslova tlačí Zubry a velkou příležitost měl Frolo, branku však přestřelil.

56:28
    Chmelíř ujížděl do přečíslení dva na jednoho společně se Šlahařem, prvně jmenovaný se však rozhodl zakončit, ale branku vysoko přestřelil.

56:09
    Vsetín znovu nastěhovaný v útočném pásmu, kde se snaží o tvorbu kombinace.

55:05
    Zubři ustáli další oslabení bez úhony.

55:00
    Přervou se podařilo vyhodit kotouč.

54:49
    Rána Frola končí odrazem kotouče od Klimešových betonů.

54:08
    Zubři vyhazují.

53:45
    Přerov brání, Vsetín hraje zkrácenou početní výhodu.

53:36
    Vsetínští si nyní nerozuměli v kombinaci a vlastní vinnou musejí vyklidit útočné pásmo.

53:05
    Ani Přerov svou přesilovou hru ve třetí třetině nedokončí, dvě minuty za sekání pro Fořta.

52:53
    Pšurný přihrával Popelkovi, ten pouze nastavil hůl do jeho přihrávky a těsně minul vsetínskou branku.

52:22
    Znovu je kotouč až u Klimeše.

52:03
    Vsetín vyhazuje.

51:59
    A hned se dostal do slibné příležitosti Pšurný, jeho bekhendové zakončení však končí v moci brankáře Šurého.

51:50
    Startuje zkrácená početní výhoda Přerova.

51:26
    Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty za podražení pro vsetínského Frola.

51:18
    Přerovu se podařilo dostat kotouč z vlastního obranného pásma.

51:12
    Rána Frola, Klimeš si chvíli nebyl vůbec jistý, jestli kotouč má nebo ne, nakonec jej našel mezi svými betony.

50:58
    Znovu skvělý Klimeš, Ostrčil našel Vávru přihrávkou přes šíří pásma, jeho střelu z voleje přerovský brankář chytil a jen díky němu není skóre již dávno vyrovnané.

50:45
    Po Ostrčilově nahození se k bekhendové střele dostal Vávra, Klimeš opět podržel Zubry.

49:50
    Vsetín je ve třetí třetině jednoznačně lepším týmem a Přerov je v úporné snaze bránit vsetínský nápor nucen k chybám, jednu takovou teď předvedl hostující kapitán Pšurný, když vystřelil kotouč mimo ledovou plochu a odpyká si za to další dvě minuty v dnešním utkání.

49:37
    Šilhavý směřoval kotouč na přerovskou branku, Klimeš pouze vyrazil a po dorážce se natahoval Beránek.

48:42
    Březina nahazoval kotouč na přerovskou branku, kde číhal Markovič, ale přerovský obránce dokázal vsetínskému kapitánovi znemožnit usměrnění kotouče za záda brankáře Klimeše.

47:57
    Po delší době Zubři zaútočili, konkrétně Fořt, jeho střelu Šurý nedokázal úplně zpacifikovat a Přerovští následně vletěli do brankoviště, kde se snažili vydolovat uklidňující branku, jenže nejlépe se orientoval vsetínský brankář.

47:13
    Ostrčil směřoval přihrávku od mantinelu na najíždějícího Vávru, ten se však marně natahoval po kotouči.

47:02
    Přerov hraje v plném počtu.

46:39
    Přerov znovu vyhazuje.

46:17
    Přerovu se znovu podařilo vyhodit, Vsetín zatím v přesilové hře neohrozil Klimešovu branku.

46:06
    Vsetínskou kombinaci přerušuje postavení útočícího hráče v brankovišti, rozhodčí si dnes dávají velký pozor na tyto prohřešky.

45:34
    Vsetínským se zatím nedaří nastěhovat do útočného pásma.

45:09
    Přerov ihned vyhazuje.

45:02
    Nyní se Vsetínu naskýtá ideální příležitost pro vyrovnání, menší trest fasuje Pšurný.

44:38
    Zubři vyhnali Valachy z vlastní obranné třetiny, ti však nelení a okamžitě zakládají další útočnou akci.

44:17
    Přerov se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

43:39
    Vsetín cítí šanci na srovnání, jeho dvě slepené branky mu dodali novou energii a rázem je zelenožlutých plný led.

42:05
    Oddechový čas pro hosty.

42:05
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Valaši snižují na rozdíl jediné branky! Ihned po buly se Vsetínští znovu nastěhovali do útočného pásma a po přihrávce Markoviče trefil odkrytý prostor v brance ONDŘEJ KOPTA. Asistence: Jaroslav Markovič, Tomáš Frolo.

41:48
    Valaši využívají přesilovou hru a střílí branku naděje! Teper dokázal od mantinelu propasírovat přihrávku do mezikruží na ANATOLIJE PROTASENJU a ten dokázal zasunout kotouč do branky Přerova: Asistence: Jakub Teper.

41:22
    Střelu Frola Klimeš vytáhl jen tak tak, Přerov následně vyhazuje.

41:18
    Dnešní utkání sleduje 3252 diváků.

40:53
    Možnost pro Vsetín, dvě minuty pro Sýkoru za hákování.

40:18
    Po vhazování se do slibné příležitosti dostal Kopta, ovšem moment pro střelbu tak trochu prováhal, vsetínský útočník se snažil ještě přerovského brankáře objet, ale to už byl otravován přerovským obráncem.

40:12
    Na začátku třetí třetiny jsme svědky zakázaného uvolnění Přerova, vhazovat se bude před Klimešem.

40:01

Prostřední dějství nabídlo na Lapači celkem tři branky. Nejprve se do kontaktu dostali domácí hráči, když v úvodu druhé třetiny využil přesilovou hru Beránek. Valaši měli v průběhu druhé dvacetiminutovky možnost dvojnásobné početní výhody, kterou však promarnili, naopak ještě v dobíhajícím trestu udeřil Přerov ve vlastním oslabení, když se šťastnou trefou prezentoval Fořt. Notná dávka štěstí byla i u čtvrté přerovské branky, ke které dopomohl odraz kotouč od zadního mantinelu na hůl Pšurného, jenž neměl problém trefit volný prostor ve vsetínské brance. Zubři jdou však svým šťastným okamžikům naproti a významně je drží svými zákroky také brankář Klimeš. Třetí třetina odstartuje ve Vsetíně přibližně v 19:22.

40:00

39:06
    Ihned po buly pálil Teper, Klimeš ovšem na jeho střelu viděl a zachytil ji do lapačky, načež sám rozehrál a poslal puk svým obráncům.

39:04
    Slováčkova střela sražena do ochranné sítě, vhazuje se v obranném pásmu Zubrů.

38:21
    Vsetín zaútočil ve vlastním oslabení, nejprve se snažil překonat Klimeše Březina, přerovská obrana byla po zákroku svého maskovaného muže dezorientovaná, stejně jako její vrcholný představitel, Březina pak zpoza branky propasíroval kotouč na hůl Markoviče, jenž však trefil přemísťujícího se Klimeše, při kterém tentokrát stála notná dávka štěstí.

37:33
    Vsetínská obrana nechala zcela volného Sýkoru, k němuž doputoval kotouč zpoza branky, z bezprostřední blízkosti se však přerovský kapitán neprosadil.

37:07
    Komplikace pro Vsetín, dvě minuty za hákování pro Vávru.

36:52
    Slováček si zpoza branky nabruslil do střelecké pozice, ale ani tentokrát na Klimeše nevyzrál.

36:25
    Přerovští nepouštějí Vsetín do obranného pásma, když už se tak stane, tak posílají kotouč okamžitě do středního pásma.

35:32
    Vsetínu se momentálně nedaří přechod do útočného pásma, naopak Přerov hraje s velkým klidem.

34:44
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři v poslední vteřině využívají přesilovou hru! Nejprve Fořt zamířil mimo branku, kotouč se však od zadního mantinelu odrazil na hůl ROMANA PŠURNÉHO a ten jej poslal do vsetínské branky, tady už byl Šurý bezmocný. Asistence: Tomáš Fořt.

34:06
    Dlouhá kombinace Přerova končí nepřesnou přihrávkou Horáka, Vsetín se osvobozuje.

33:04

32:43
    Přesilová hra pro Přerov, dvě minuty za držení hole pro vsetínského Markoviče.

32:22
    Vsetínská snaha je plná nepřesností v rodících se kombinací, toho Zubři využívají a obracejí hru směrem k Šurému.

31:51
    Illéš dokázal vsetínský tým osvobodit ze sevření a osamocen mířil na Klimeše, koncovka do bekhendu ovšem vsetínskému novicovi v sestavě nevyšla! Klimeš je dnes velkou oporou Zubrů.

31:41
    Přerovští v útočném pásmu, zatím však bez střeleckého efektu.

30:51
    Po přihrávce Janáčka pálil Šilhavý, jeho střela končí těsně mimo.

30:18
    Kucharczyk poslal přihrávku zpoza branky Janáčkovi, ten pálil z první, Klimeš vyrazil na Beránka, ale vsetínský brankář neměl dostatek času k tomu, aby se mohl pokusit kotouč dorazit.

29:55
    Slováček se nyní snažil nachytat přerovského brankáře Klimeše, posla bekhendovou střelu z ostrého úhlu, kterou však Klimeš s menšími problémy zachytil.

29:33
    Goiš pálil nadvakrát, jeho první pokus zablokoval Teper, druhý lapil do lapačky brankář Šurý.

28:55
    Vsetín se snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ale Zubři teď dobře brání.

27:11
    V témže čase dochází na straně Vsetína ke střídání brankářů, Luboše Horčičku nahradí Michal Šurý.

27:11
    Zubři se prosazují ve vlastním oslabení! Z vlastní obranné třetiny vyvezl kotouč TOMÁŠ FOŘT, jeho střela propadla mezi betony brankáře Horčičky, kotouč se pak hlemýždím tempem doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Roman Pšurný, Oldřich Horák.

26:57
    Zubři ve čtyrech.

26:56
    Nahození Ostrčila za zády Klimeše nekončí a to i přes snahu Vávry, jenž se snažil znepříjemnit Klimešovi práci.

26:22
    Nyní pálil Teper, Klimeš včas sklepl betony a Zubři následně vyhazují.

26:08
    Od modré čáry pálil Ostrčil, jeho rána byla sražena mimo.

25:43
    Velká příležitost pro Vsetín, dvě minuty za podražení fasuje Chmelíř a Valaši si po dobu čtyřiasedmdesáti minut zahrají ve dvojnásobné početní výhodě.

25:24
    Vsetín se usadil v útočném pásmu, na vrcholu kombinace byla střela Slováčka, kterou však Klimeš kryje ve své moci, vhazovat se bude po levici přerovského brankáře.

24:57
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty za podražení odsedí Pšurný.

24:35
    Po vyrovnávací brance Vsetína chytilo utkání mnohem rychlejší tempo než tomu bylo v úvodu, Zubři jsou směrem dopředu rozhodě aktivnější než v úvodním dějství.

24:13
    Po levém křídle se nyní rozjel Matouš Kratochvíl, dostal se až před Horčičku, kde se snažil zakončit bekhendem, vsetínský brankář vyrazil.

23:16
    Vsetínský obránce Dundáček promáchl kotouč a k němu se dostal Goiš, jenž se snažil z bezprostřední blízkosti překonat Horčičku, vsetínský brankář jej však dobře přečetl a jeho snahu zneškodnil.

22:44
    Útočná akce Vsetína, Vávra posílal kotouč na střelu Illéšovi, tomu se však nepodařilo přesně zamířit.

22:29
    Sýkora v útočném pásmu Vsetína, na přihrávku mu najel Doležal, ale branku přestřelil a kotouč od plexiskla míří do ochranné sítě.

21:42
    Valaši využívají přesilovou hru a jdou do kontaktu! Kucharczyk držel kotouč za brankou a všiml si ideálně postaveného PETRA BERÁNKA a ten dokázal prostřelit Klimeše. Asistence: Radim Kucharczyk, Jaroslav Markovič.

21:20
    Ostrčil vypálil, přerovský obránce ovšem na svého brankáře hodil Vávru, a rozhodčí i přesto píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

20:41
    Přerovu se daří i útočit, střelou z první nyní ohrozil Horčičku Sýkora, kotouč končí v ochranné síti.

20:30
    Valachům se ovšem nedaří dostat do útočného pásma, Zubry nyní osvobodil Fořt.

20:04
    Odstartovala 2. třetina utkání, Vsetín pokračuje v přesilové hře.

20:01

Úvod utkání patřil jednoznačně Vsetínu, Valaši motali přerovské Zubry v jejich obranném pásmu a jen díky pozornosti brankáře Klimeše neotevřeli skóre. Zlom nastal v 5. minutě utkání, rozhodčí posoudil zákrok Davida Vítka velmi přísně a vsetínského hráče poslal předčasně do sprch. Přerov však v početní výhodě nebyl vůbec nebezpečný, naopak více šanci si vytvořil Vsetín. Jenže v 8. minutě fauloval domácí Teper a Zubři měli rázem možnost plné dvojnásobné početní výhody. Vsetín oslabení ve třech ustál s přehledem, ale Zubrům se nakonec přeci jen podařilo početní výhodu využít, když se před brankou nejlépe orientoval Gago. Vsetín toužil po srovnání, ale pak se z nenápadné střely prosadil Navrátil, a Přerov tak ve Vsetíně po první třetině vede 2:0. Prostřední dějství vypukne přibližně v 18:28.

20:00

19:53
    V závěru první třetiny se ještě bude vylučovat, dvě minuty za nedovolené bránění pro Karla Pláška mladšího.

19:48
    Kombinace Přerova skončila střeleckým pokusem Gaga, puk se od Horčičky odrazil do ochranné sítě.

19:28
    Přerov je nyní při chuti, střeleckým pokusem se prezentoval Šlahař, Horčička kryje, vhazovat se bude po jeho levici.

19:12
    Ihned po buly se prezentoval jedovatou střelou Chmelíř, Horčička chvíli nevěděl, kam ho puk trefil, ale nakonec jej nalezl a hru přerušil.

19:05
    Zakázané uvolnění Vsetína.

18:15
    Na druhé straně se před Horčičku dostal Gago, zkoušel to bekhendem, ale vsetínský brankář prostor u tyče ucpal svým betonem.

17:49
    Markovič se nyní vymotal ze sevření hostujících obránců a přihrával do střelecké pozice Koptovi, ten však nedokázal z první kotouč ideálně trefit a Přerov ustál další nebezpečnou situaci.

17:17
    Přerov úspěšně brání vsetínské pokusy o ovládnutí útočného pásma.

16:58
    Zakázané uvolnění Přerova.

16:30
    Slibnou střeleckou pozici si nyní vypracoval Vávra, jeho přízemní ránu však Klimeš dokázal zachytit a přikryl kotouč pod svou rukavici.

16:06

16:04
    Klimeš nyní raději vyjel z brány, aby přikryl kotouč před dotírajícím Slováčkem, vhazovat se bude po levici přerovského brankáře.

15:45
    Přerov vyhazuje.

15:02
    Po přihrávce Tepera pálil Žák, ale jeho střela byla hodně nepřesná a od mantinelu se odrazila mimo ledovou plochu. Zubři tak mohou vydechnout, neboť se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:35
    Vsetín je na kotouči a kombinuje, střelecký pokus vyslal Beránek, Klimeš vyrazil.

14:06
    Vylučuje se na straně Přerova. První přesilovou hru v utkání nabídl Vsetínu Zdeněk Čáp, jenž se dopustil hákování.

13:57
    Vsetín se okamžitě nastěhoval do útočného pásma a snaží se najít cestu ke kontaktní brance.

13:16
    Jako blesk z čistého nebe se dostavila druhá branka Přerova. Brankář Horčička měl nyní luxusní výhled na střelu JAKUBA NAVRÁTILA , přesto kotouč skončil v brance. Asistence: Michal Gago, Jiří Goiš.

12:53
    Vsetínský pokus o přechod do útoku končí nepřesnou přihrávkou Markoviče na Koptu, ke kotouči se dostávají Zubři.

12:30
    Na druhé straně ujížděl do střelecké pozice Markovič, tvrdou ránou však trefil brankáře Klimeše do masky a rozhodčí raději přerušují hru.

12:14
    Přerov se snaží Valachy uzamknout v útočném pásmu, ale příliš se mu to nedaří.

11:42
    Pšurný vybízel ke střele Zbořila, tomu však kotouč podjel pod holí a ze slibně se rodící akce Zubrů nic nebylo.

10:44
    Kompletní Vsetín se opět snaží převzít kontrolu nad utkáním, v útočném pásmu vedl kotouč Vávra, pokusil se Klimeše zaskočit střelou od mantinelu, ale přerovský brankář ani zasahovat nemusel.

09:49
    Vsetín v plném počtu.

09:24
    Zubři přeci jen dokázali využít dlouhou početní výhodu! Střelu Popelky dokázal Horčička ještě zneškodnit, ale k dorážce se dostal MICHA GAGO a na jeho zakončení už vsetínský brankář nedosáhl. Asistence: Michal Popelka, Zdeněk Čáp.

09:07
    Vsetín ve čtyrech.

08:48
    Po přihrávce Chmelíře pálil od modré čáry Čáp, Horčička vyrazil a Vsetín následně vyhazuje kotouč do bezpečí.

08:42
    Pala dostal nabito od Sýkory, jeho rána z první tentokrát byla přesnější, ale narazila na připravenou lapačku brankáře Horčičky.

08:29
    Až nyní se Zubři usadili v útočném pásmu, rána Paly však byla sražena.

08:07
    A znovu je kotouč až u Klimeše, Vsetín zvládá oslabení ve třech bravůrně.

07:55
    Postavení mimo hru na straně Přerova, Zubři zatím nic nepředvedli.

07:36
    Přerovská kombinace vázne, Valachy osvobozuje Slováček.

07:10
    Vsetín zásluhou Frola ihned vyhazuje.

07:07
    Přerov není v přesilové hře nebezpečný, ale vynutil si další faul. Dvě minuty za podražení fasuje Teper a Zubři si zahrají po dobu dvou minut a dvaačtyřiceti vteřin dvojnásobnou početní výhodu.

06:26
    Vsetín je paradoxně i v oslabení lepším týmem! Beránek nyní poslal do samostatného úniku Koptu, jenž se snažil Klimeše překonat kličkou alá Forsberg, ale puk se svezl těsně mimo tyč přerovské branky!

05:55
    Vsetínští dokonce i zaútočili, Vávra vedl kotouč do útočného pásma, zadovkou jej poslal na Slováčka, jenž vystřelil, ale Klimeš vyrazil.

05:30
    Přerovu se zatím nedaří vytvořit kombinaci v útočném pásmu, Vsetín se znovu osvobozuje.

05:02
    Vsetín se osvobozuje.

04:49
    První vyloučení utkání se koná na straně Vsetína. David Vítek to přehnal s útočným důrazem a nedovoleně atakoval Malinu. Přerovský obránce zůstal chvíli ležet otřesen na ledové ploše, ale zdá se, že bude v pořádku. Vsetínský útočník nakonec fasuje přísný trest 5 minut plus trest do konce utkání.

04:13
    Beránek nyní dokázal propasírovat přihrávku na Kucharczyka, jenž ujížděl na Klimeše zcela osamocen, zvolil zakončení střelou, ale přerovský brankář dokázal puk vyrazit! Přerov má ovšem velké mezery v defenzívě.

04:05
    Vsetín tentokrát nepřesný v rozehrávce, kotouč končí na zakázaném uvolnění, Přerov tak poprvé v utkání získává vhazování v útočném pásmu.

03:41
    Klimeš teď podržel Zubry! Obránci Přerova chybovali v rozehrávce a toho se snažil využít Protasenja, jeho bekhendovou kličku však přerovský brankář dokázal zneškodnit a díky jeho zákroku je skóre bezbrankové!

03:19
    Vsetín nyní dokázal způsobit před Klimešem pořádný zmatek, k dorážce se dostal Kopta, ale na poslední chvíli letící kotouč do branky vyrazil hokejkou přerovský obránce!

02:52
    Frolo na modré čáře dlouze přemýšlel, zda má vystřelit, nakonec vypálil, ale Klimeš jeho střelu bez problému vyrazil.

02:29
    Přerovští zatím marně hledají způsob, jak se dostat přes střední pásmo, kotouč sbírají Vsetínští a momentálně má domácí tým více ze hry.

02:06
    Karafiát nyní najížděl z pravého křídla, otestoval pozornost brankáře Klimeše střelou zápěstím, přerovský maskovaný muž kotouč úspěšně lapil a bude se vhazovat po jeho levici.

01:32
    Karafiát nahazoval kotouč na přerovskou branku, ještě se jej snažil usměrnit za záda přerovského brankáře Kopta, ale puk si našel cestu mimo přerovskou branku.

01:04
    Přerovu se zatím nedaří přechod do útočného pásma.

00:40
    Vsetín se znovu tlačil do útočného pásma, brankář Klimeš chtěl svým obráncům pomoci, ale kotouč se z jeho hole dostal s pomocí plexiskla do ochranné sítě a bude se vhazovat v obranném pásmu Zubrů.

00:23
    Přerovský brankář Klimeš si připisuje první zákrok, když úspěšně zneškodnil střelu Tepera.

00:05
    Hned na úvodním buly se strhl souboj o kotouč, ze kterého vyšli vítězně Vsetínští a nahazují kotouč do útočného pásma.

00:01

Nyní už je vše připraveno k vypuknutí letos již 3. moravského derby mezi Vsetínem a Přerovem.

VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – Žák, Teper, Ostrčil, Frolo, Dundáček, Janáček – Markovič, Kopta, Březina – Slováček, Vávra, Illéš – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek, Vítek – Šilhavý, Karafiát.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – O. Horák, Chmelíř, Zbořil, Pala, Malina – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Čáp, Plášek, Pšurný – Fořt, Goiš, Popelka – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Gago – Navrátil..

Naopak nástup domácího týmu doprovází vsetínská hymna, která hecuje domácí hokejisty k dnešnímu těžkému souboji s přerovským konkurentem.

Za pískotu vsetínských tribun nastupují na ledovou plochu hráči týmu HC ZUBR Přerov.

Hezkou sobotu ze zasněženého Vsetína. Místní Zimní stadion Na Lapači je již nyní velmi slušně zaplněn. Do valašské metropole dorazila také početná skupina fanoušků z Přerova a oba tábory se již před vypuknutím utkání pouští do prvních fanouškovských soubojů. Dnes tedy budeme zcela jistě svědky skvělé atmosféry, která k utkáním mezi Valachy a přerovskými Hanáky patří.

Vsetínský Lapač bude v sobotním podvečeru svědkem velké bitvy mezi moravskými rivaly. Oba celky se v posledních utkáních prezentují kvalitními výsledky i herním projevem. Kdo bude mít v této pikantní konfrontaci větší důvod ke spokojenosti? Sledujte náš online přenos, utkání mezi Vsetínem a Přerovem startuje v 17:30.

VHK ROBE Vsetín: Valaši se v úvodu druhé poloviny základní části WSM Ligy mimořádně zvedli. Důkazem budiž fakt, že z posledních čtyř utkání vytěžili Valaši hned 9 bod. Nechybělo však mnoho, aby Vsetín bodoval i ve středečním utkání na ledě kladenských Rytířů. Zelenožlutí proti Středočechům dvakrát vedli, do závěrečné třetiny však vstupovali za vyrovnaného stavu 2:2. Vsetín si vytvořil slibné příležitosti, ale pozorný Kopřiva v kladenské brance už Valachům potřetí skórovat nedovolil. Naopak Kladno dokázalo v závěru svou šanci využít a Vsetínští se i po slušném výkonu vraceli na Moravu bez bodu. Proti Přerovu mají Valaši velkou motivaci. Přerov je jedním ze tří týmu, se kterým Dopitovi svěřenci ještě nebodovali navíc elitní osmička je na obzoru a případné vítězství proti Zubrům by zelenožlutou flotilu významně přiblížilo k břehům vytoužených pozic.

Vsetín potáhne do utkání proti Přerovu nejlepší střelec soutěže David Březina (16+13). V elitní lajně nastupuje se zmiňovaným kanonýrem také kapitán týmu Jaroslav Markovič (7+13). Zkušenosti vsetínskému týmu dodává patriot Radim Kucharczyk (5+12). Obranné řady má na povel Tomáš Frolo (2+10), nejproduktivnějším zadákem je Radim Ostrčil (4+9). Vsetín proti Přerovu postaví do brankoviště s největší pravděpodobností Jaroslava Pavelku případně Luboše Horčičku.

Vzájemná utkání v letošní sezoně:

20.9. 2017 Vsetín – Přerov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

25.10. 2017 Přerov – Vsetín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

HC ZUBR Přerov: Hanáci prožívají velmi dobré období. Vítězná série žlutomodrých činí již pět utkání v řadě. Postupně si na Zubrech vylámali zuby celky Havířova, Českých Budějovic, Prostějova, Kadaně a naposledy i Frýdek-Místek. Přerov tak nejlépe zvládá situaci v nabitém středu tabulky a po těchto solidních výkonech mu v aktuální tabulce WSM Ligy náleží 4. příčka. Ovšem Zubři se musí mít stále na pozoru, neboť řada konkurentů čeká na jejich zaváhání, nejblíž je 5. Slavia Praha, jenž ztrácí pouhý bod, dvoubodový náskok mají Zubři na svého rivala z Prostějova. Přerov by na Lapači rád potvrdil letošní výsledky ze vzájemných bitev se Vsetínem, zatím se svěřenci trenéra Přecechtěla nad zelenožlutými pokaždé radovali, bude se tak dít i dnes?

Síla Přerova je v týmovém pojetí hry. Unikátní je týmová statistika, všichni hráči kteří letos oblékli dres Zubrů, bodovali minimálně jednou i to je důležitý faktor aktuálně úspěšné série Přerova. Tahounem týmu je Roman Pšurný (6+13). Nejlepšími střelci týmu jsou Tomáš Sýkory (9+7) a Milan Procházka (9+5). V defenzivních řadách řádí Radomír Pala (7+6). Brankoviště Zubrů bude ve Vsetíně střežit jeden z dvojice Juraj ŠimbochLukáš Klimeš.

Dobrý den ze Vsetína. Místní stadion Na Lapači dnes očekává atraktivní derby mezi celky Vsetína a Přerova. Při pohledu na rozlosování 30. kola WSM Ligy není pochyb o tom, že dnešní utkání bude patřit mezi ty nejžhavější. Mezi fanoušky obou klubů panuje velká rivalita a to by měl být právě jeden z faktorů dnešní bouřlivé atmosféry, která tradičně měření sil těchto týmu provází už od dob společného působení ve východní skupině 2. ligy. Domácímu Vsetínu jde o hodně v případě vítězství se přiblíží na dostřel pozicím zaručujícím play-off, naopak Přerov by rád upevnil svou pozici na 4. místě prvoligové tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 22. P. Beránek (Kucharczyk, Markovič), 42. Protasenja (Teper), 43. Kopta (Markovič, Frolo) – 10. Gago (Popelka, Čáp), 14. Navrátil (Gago, Goiš), 28. Fořt (Pšurný, O. Horák), 35. Pšurný (Fořt)

VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – Žák, Teper, Ostrčil, Frolo, Dundáček, Janáček – Markovič, Kopta, Březina – Slováček, Illéš, Vávra – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek – Vítek, Šilhavý, Karafiát.

Rozhodčí: Fiala, Zbořil – Konvička, Poruba.