Čerti Ostrov – Trstěnice 7:5 (kon.) | Černošice – Lev Benešov 4:3 (kon.) | Telč – Humpolec 4:0 (kon.)
Cheb – Mar.Lázně 13:3 (kon.) | Rosice – Kroměříž 5:2 (kon.) | Břeclav – Uh.Ostroh 2:4 (kon.)
Uh. Hradiště – Boskovice 6:4 (kon.) | Zbraslav – Kobra Praha B 5:7 (kon.) | Rožnov p. R. – Krnov 5:6 (po pr.)
Poruba "B" – H. Benešov 17:3 (kon.) | Orlová – Nový Jičín B 4:2 (kon.) | Frýdek-M. "B" – Studénka 5:4 (po pr.)
Příbram – Čáslav 3:2 (kon.) | Králův Dvůr – Vlašim 5:3 (kon.) | Strakonice – Č. Krumlov 4:3 (po pr.)
Milevsko – HC Vimperk 3:2 (po pr.) | Veselí nLuž. – Tábor B 4:1 (kon.) | Frýdlant – Gepardi Jablonec 0:0 (odl.)
HC Turnov – Č. Lípa 6:5 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Uh.Brod 4:3 (po pr.) | Bohumín – Wolves Č. Těšín 9:2 (kon.)
Mělník – Kutná Hora 7:0 (kon.) | Blansko – Uničov 4:9 (kon.) | HC Domažlice – Kaznějov 5:7 (kon.)
Lomnice n/P – HC Varnsdorf 7:2 (kon.) | Hvězda B – Žižkov Praha 7:7 (kon.) | Neratovice – V.Popovice 1:4 (kon.)
Tachov – Chotíkov 6:7 (0:1 po s.n.) | Třemošná – Klatovy 5:6 (kon.) | HC TNP Praha – Hvězda Praha 8:5 (kon.)
HC Frýdek-Místek "B"
5:4 (0:1, 2:1, 2:2 - 1:0)
HC Studénka
Sobota 09.12.2017, 17:00Krajská liga: Moravskoslezský kraj

B“ tým Frýdku-Místku vyhrál nad Studénkou i podruhé v sezoně, tentokrát 5:4 po prodloužení. Skóre jako první otevřeli hosté, domácí ale dokázali ve druhé třetině skóre otočit ve svůj prospěch. Přišla ale ještě jedna otočka, tentokrát v podání Studénky. Hosté odskočili do dvoubrankového náskoku, ale ten domácí zlikvidovali a vynutili si prodloužení. V tom pak zápas rozhodl pro domácí Jakub Heralt. (19:21:01)

61:10
    Frýdek-Místek "B" právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, Frýdek-Místek vítězí po prodloužení! Přečíslení dvou na jednoho zakončil mazácky mezi betony JAKUB HERALT. Asistence: Radim Vančo-Minařík.

60:40
    Prodloužení hrané tři na tři začalo, na ledě je hodně prostoru.

60:01

Základní část o vítězi nerozhodla, ke slovu se tak po krátké přestávce dostane prodloužení.

60:00

58:48
    Tři domácí najížděli na Smetanu. Zakončení na sebe vzal Ševčík, ale puk do branky nedostal.

58:15
    Studénka vyhodila puk a její oslabení už je u konce.

57:37
    Domácí využívají přesilovku pět na tři a je znovu vyrovnáno. Puk se do brány podařilo došťouchat TOMÁŠ MIČULKA.

56:50
    Fiala před brankou promáchl puk. Jinak by střílel do prázdné brány.

56:18
    Vyloučení v týmu HC Studénka (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jedlička.

55:55
    Vyloučení v týmu HC Studénka (Pokorný – 2 min., hákování).

55:16

54:52
    Ostrou střelu Holaníka od modré chytil Dobečka do své lapačky.

54:29
    Nahození Martinčíka před bránu adresáta nenašlo.

53:42
    Rysům se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.

53:16
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek "B" (Gonos – 2 min., vysoká hůl).

52:53
    Ještě to bude drama. Frýdek-Místek využívá přesilovku a snižuje na 3:4. Z předbrankového prostoru se prosadil PETR SLOVÁK a vstřelil svůj druhý gól v zápase.

52:32
    Hosté dokázali vyhodit puk.

52:11
    Vyloučení v týmu HC Studénka (Tomášek – 2 min., krosček).

51:53
    Zakázané uvolnění Studénky.

50:51
    Oddechový čas pro hosty.

50:51
    Studénka právě vstřelila branku!
    Studénka poprvé v zápase odskakuje do dvoubrankového vedení. Tentokrát Jana Dobečku překonal JAN SOCHOREK. Asistence: Petr Orszulík, Miroslav Pokorný.

50:35
    Vacula nahazoval kotouč před branku, kde najížděl Slovák. Ten ovšem puk těsně netrefil.

49:45
    Střela Patrika Gonose od modré čáry praštila jen do betonu Dobečky.

49:05
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek "B" (Gottwald – 2 min., držení protihráče).

49:05
    Trubka se tlačil na branku domácích z levé strany, ale nedostal prostor na zakončení a nakonec posunul bránu.

48:13
    Pelikánova střela z levého kruhu na branku Dobečky neprošla.

47:45
    Smetana má puk bezpečně ve své moci, vhazovat se bude po jeho levici.

46:52

46:23
    Tato přesilovka rysům vůbec nevychází. Nedokáží se dostat do útočného pásma.

45:50
    Studénka vyhodila puk a stihne kompletně vystřídat.

44:59
    Proti střele z levé strany předvedl Smetana efektní zákrok lapačkou.

44:52
    Vyloučení v týmu HC Studénka (Tomášek – 2 min., hákování).

43:49
    Rychlou protiakci Frýdku-Místku zakončil nepřesnou střelou Ševčík.

42:21
    Studénka znovu otáčí kormidlo zápasu na svou stranu. Obrana Frýdku-Místku nestíhala a nechala dva hráče Studénky úplně volné před brankou. Ti spolu zakombinovali a MARTIN ŠTĚPJAK poslal bekhendem puk do sítě. Asistence: Václav Martinčík, Roman Tomášek.

41:42
    Od modré střílel tvrdě, ale nepřesně, Michael Gottwald.

40:51
    Od modré vystřelil Martin Štěpjak, ale svůj druhý gól v zápase nepřidal. Dobečka předvedl zákrok vyrážečkou.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

Druhá třetina skončila, hráči odchází do kabin s nerozhodným výsledkem 2:2. Frýdku-Místku se podařilo vyrovnat, když se trefil Slovák, který využil svou třetí velkou šanci. Naskočil do hry z trestné lavice a střelou do horní části branky se nemýlil. Pak se domácí dostali do vedení, když proměnil přesilovou hru střelou od modré Gonos. Ještě před koncem třetiny však stihli hosté srovnat, prosadil se Orszulík.

40:00

39:40
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Po sérii ztrát zakončoval z levého kruhu Fiala, ale neuspěl.

38:44
    Fiala nahodil kotouč do útočného pásma. Tam se ovšem domácím nepodařilo puk vybojovat.

37:10
    Frýdku-Místku moc dlouho vedení nevydrželo a je znovu vyrovnáno. Studénka vyhrála buly v útočném pásmu a následně vypálil PETR ORSZULÍK. Dobečka na kotouč nedosáhl. Asistence: David Čaň.

36:32
    Domácí využívají přesilovou hru a otáčejí vývoj zápasu. JAN GONOS vypálil od modré, Smetana měl zakrytý výhled a kotouč mu propadl do sítě. Asistence: Petr Vacula.

36:07
    Studénce se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma.

34:59
    Slovák čekal u levé tyče na přihrávku, ale nedočkal se a tak nemohl zakončovat do odkryté brány.

34:39
    Vyloučení v týmu HC Studénka (Bolek – 2 min., podražení).

33:45
    Je vyrovnáno! PETR SLOVÁK naskočil do hry z trestné lavice a sovu třetí šanci už využil. Samostatný nájezd na Smetanu zakončil nekompromisně do horního rohu brány. Asistence: Filip Golasovský.

33:11
    Tomášek byl před brankou rysů chvíli osamocen a hned dostal nahrávkou. Dobečka však proti němu předvedl výborný zákrok.

31:40
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek "B" (Slovák – 2 min., nesportovní chování).

31:35
    Slovák znovu před Smetanou neuspěl, neproměnil už duhou velkou šanci.

30:54
    Z levého bodu pro vhazování střílel Filip Golasovský, ale jeho pokus jeden z hráčů Studénky odrazil mimo.

30:18
    Vyloučení v týmu HC Studénka (Orszulík – 2 min., sekání).

30:17
    Po delší době měl práci také brankář Studénky Smetana. Svůj zákrok proti střele z levého kruhu zvládl.

29:20
    Tvrdě vypálil z levého kruhu Martin Štěpjak, ale Dobečka odrazil puk vyrážečkou.

28:57

28:16
    Hráči Studénky si nerozuměli a vinou špatné přihrávky přišli o útočné pásmo.

27:19
    Martinčík dorážel puk z mezikruží a už zvedal ruce nahoru, protože si myslel, že skóroval. Puk za brankovou čárou ale nebyl. Rozhodčí pak pro postavení útočícího hráče v brankovišti vykázal do středního pásma.

26:57
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek "B" (Vacula – 2 min., hákování).

26:45
    Střela Ondřeje Bolka z levé strany byla tečovaná hodně nepříjemně, ale naštěstí pro domácí minula jejich branku.

25:43
    Hosté se dostali do velké šance, když se snažili dva její hráči dorazit kotouč. Puk za Dobečku ale neprotlačili.

24:58
    Denis Niedoba se do puku opřel ještě ze středního pásma. Jeho střelu po ledě Smetana pokryl.

24:20
    Frýdek-Místek napadá rozehrávku Studénky a tím jí hodně znepříjemňuje rozehrávku.

23:57
    Smetana si ponechal kotouč v lapačce příliš dlouho. Vhazovat se bude po jeho levici.

23:21
    Od modré čáry vystřelil Fiala, ale Smetana na jeho střelu viděl a puk chytil.

22:30

22:05
    Domácím hokejistům se podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma.

21:19
    Ve vlastím oslabení jel Petr Slovák úplně sám na bránu. Zvolil zakončení bekhendem, ale Smetana kotouč dokázal svou výstrojí škrtnout a tím i vyrazit mimo tři tyče.

20:30
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek "B" (Golasovský – 2 min., faul kolenem).

20:30
    Z levé strany pálil při ponechané výhodě Petr Orszulík. Dobečka byl pozorný a jeho střelu pokryl.

20:01

První třetina je za námi, Frýdek-Místek prohrává po rychlém gólu Štěpjaka z druhé minuty po prvních dvaceti minutách hry 0:1. Domácí hokejisté měli spoustu šancí, které volaly po gólu, žádnou z nich však nedokázali využít. Také hosté si několik příležitostí vytvořili, ale Dobečka už další puk za svá záda nepustil.

20:00

19:45
    Od levého mantinelu vypálil nebezpečně Orszulík. Dobečka si připsal další zákrok.

18:48
    Jan Sochorek střílel z pravé strany. Dobečka se překonat nenechal, prostor u své tyče si dobře pohlídal.

18:16
    Ševčík byl před brankou připraven tečovat puk, ale prudké nahození nedokázal trefit.

18:00
    Obránci rysů zablokovali střelu Studénky z pravé strany.

16:36
    Ani koncovka hostů na druhé straně nebyla přesná, Jan Dobečka zůstal bez práce.

15:53
    Mezi kruhy si nabruslil Vojtěch Ševčík. Jeho následná střela však byla nepřesná.

14:50
    Z pravé strany vypálil Radek Trubka, ale Dobečku v brance Frýdku-Místku nepřekonal.

13:59
    Patrik Ondráček dostal ideální přihrávku před bránu, kde byl zcela sám. Nezakončil ale přesně.

12:09
    Pokorný se proháčkoval před bránu, ale jeho střela z blízka Dobečku trefila do betonu.

11:26
    Vančo-Minařík nabral dobrou rychlost a z pravé strany směřoval svou přihrávku před bránu. Tam však nikoho v červenobílém dresu nenašel.

10:35
    Náznak přečíslení Studénky dokázala obrana Frýdku-Místku zastavit.

09:59
    Petr Slovák se na pravém kruhu k puku neprotlačil a tak nemohl vyzkoušet pozornost Smetany.

09:09
    Z pravé strany vypálil Mičulka. Smetana nepředvedl lapačkou úplně jistý zákrok, ale puk nakonec přikryl.

08:43
    Zakázané uvolnění Studénky vrátí hru zpět před Smetanu.

07:49
    Tentokrát Vacula střílel z mezikruží, ale jeho rána po ledě minula branku. Pak byl Vacula zasažen do obličeje a odjel na střídačku.

07:11
    Vacula nedokázal od pravé tyče vystřelit ani přihrát na lépe postaveného spoluhráče.

06:35

06:16
    Střela Tomáše Mičulky z levé strany trefila Smetanu do ramene.

05:43
    Pokorného slabou střelu Dobečka bez problému vyrazil betonem.

05:14
    Znovu hosté vyhodili puk. Domácí se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.

05:02
    Studénka dokázala dostat puk do středního pásma.

04:35
    Vyloučení v týmu HC Studénka (Novák – 2 min., napadení).

04:09
    Jakub Heralt se v přečíslení dvou na jednoho rozhodl objet bránu. Pak ale už nedokázal dostat puk na spoluhráče před brankou.

03:25
    Dobečka zastavil puk za brankou, aby usnadnil svým spoluhráčům rozehrávku.

01:48
    Slovák byl úplně sám před bránou, ale nedokázal překonat Smetanu v brance Studénky. Puk se odrazil od tyčky.

01:04
    Studénka jde z první šance a střely na bránu do vedení! Z pravé strany se prosadil MARTIN ŠTEPJAK. Asistence: Radek Trubka.

00:01

HC Frýdek-Místek "B": Dobečka (Horváth) – Golasovský, Gottwald, Zberovský, Fojtík, Mičulka, Vančo-Minařík, Flegr – Fiala, Vacula, Slovák, Niedoba, Gonos, Ondráček, Hysek, Heralt, Ševčík

HC Studénka: Smetana (Baldík) – Jedlička, Martinčík, Novák, Orszulík – Pelikán, Janečka, Štubňa, Pokorný, Štepjak, Bolek, Holaník, Daron, Čaň, Gonos, Sochorek, Trubka, R. Tomášek.

Vzájemné zápasy

Frýdek-Místek se už v této sezoně se Studénkou jednou utkal, tehdy šlo v šestém kole o souboj o první místo Krajské ligy Moravskoslezského kraje. A béčko Slezanů tento pohledný zápas dokázalo vyhrát 5:3 a stalo se prvním týmem, který Studénku obral o body. Po první třetině rysi vedli 2:0. V té druhé sice hosté snížili a ve třetí dokonce vyrovnali, ovšem pak si vzal slovo Mičulka, dokonal hattrick a rozhodl o vítězství frýdecko-místeckého béčka.

HC Studénka

Studénka se od začátku sezony řadí k nejlepším týmům Krajské ligy. A to i přesto, že ji trápí potíže s domácím stadionem, kde kvůli špatné statice namůže hrát ani trénovat. Přesto se Studénka stále drží v tabulce velmi vysoko, momentálně jí patří třetí příčka, přičemž odehrála o zápas méně než Orlová a Bohumín, které jsou před ní o tři, respektive o pět bodů.

Právě s Orlovou a Bohumínem Studénka naposledy prohrála. S Bohumínem dokonce vysoko 2:6. Na první gól Bosporu ještě dokázal zareagovat Orszulík a vyrovnal, pak ale Bohumín odskočil do vedení 5:1 a tuhle ztrátu už Studénka nedokázala dohnat. Snížil sice Novák, ale v poslední minutě výhru Bosporu zpečetil Fejko.

Aktuální sezonu "B" týmu Frýdku-Místku můžeme směle rozdělit na dvě části. Na tu, ve které to týmu klapalo a na tu, kde prohrál co mohl. Z prvních osmi zápasů rysi dokázali vyhrát hned šestkrát, nestačili jen na silnou Porubu a Český Těšín. Jenže pak se něco změnilo a začaly se hromadit porážky.

Začalo to těsno prohrou na ledě Orlové a pak rysi nestačili mimo domov ani na Rožnov pod Radhoštěm a Porubu. Zlepšení nepřišlo ani doma. Spíše naopak, rysi schytali debakl 1:6 od Bohumína. Poté museli ještě dvakrát prohrát (s Krnovem a Českým Těšínem), aby konečně dokázali tuto nepříznivou šňůru utnout.

Povedlo se jim to na ledě Horního Benešova, který dokázali porazit 3:2. Po bezgólové první třetině v té druhé vystřelil Rysům vedení Fiala. Pak sice vyrovnal Skopal, ale ještě do přestávky přidal dva přesné zásahy Mičulka. Domácí pak sice ve třetí třetině ještě snížili, když se prosadil Kovalovský, ale na vyrovnání už nedosáhli. Frýdek-Místek v tabulce Krajské ligy postoupil na šesté místo.

Nyní se mladý frýdecko-místecký rezervní tým pokusí vyhrát také doma, poprvé od 27. října, kdy rozstřílel Nový Jičín 10:0.

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu Krajské ligy Moravskoslezského kraje mezi týmy HC Frýdek-Místek "B" a HC Studénka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 34. Slovák (Golasovský), 37. Gonos (Vacula), 53. Slovák, 58. Mičulka (Gottwald), 62. Heralt (Vančo-Minařík) – 2. Štepjak (Trubka), 38. Orszulík (Čaň), 43. Štěpjak (Martinčík, Tomášek), 51. Sochorek (Orszulík, Pokorný)