PZ Kladno – Slavia 6:2 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 6:1 (kon.) | Třinec – HK MD Šumperk 10:0 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 4:3 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 4:3 (po pr.)
Mladá Boleslav – Havířov 2:5 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:1 (kon.) | Letňany – Žďár n/S 5:1 (kon.)
Pardubice – Jihlava 4:5 (kon.) | Poruba – Warriors Brno 1:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 1:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
HCM Warriors Brno
Sobota 09.12.2017, 13:30 • RT TORAX ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Števanka) – Havlík, Gelnar, Puchala, Macurák, Machů, Macias, Bechný – Foldyna, Boguaj, Kubík, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Moškoř, Rambousek, Krčmarský

HCM Warrior Brno: Šebo (Hollý) – Fojt, Mrkvička, Hykl, Ludvík, Mahdal – Kubíček, Kuchař, Schweitzer, Kučera, Orsech, Snášel, Novotný, Harásek, Heinrich

Rozhodčí: Cabák – Ganger, Václav.

Vítejte v porubské RT TORAX ARENĚ, ve které se dnes v rámci druhého kola bojů o udržení střetnou domácí HC RT TORAX Poruba a HCM Warrior Brno.

V roli mírného favorita jsou dnes hosté, kteří skončili po základní části osmí, zatímco domácí byli až na poslední, desáté příčce.

00:01

00:40
    zápas začíná z obou stran spíš takovým oťukáváním. Ani jeden tým se do útoku zatím moc nehrne.

01:34
    Martin Kubík ujel obráncům a vypálil. Šebo si s jeho pokusem ale poradil a ramenem vyrazil puk do ochranné sítě.

02:19
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Heinrich – 2 min., podražení).

03:44
    Jakub Ludvík dokázal i v oslabení nadělat hromadu práce Slížovi v domácí brance. Ten si nakonec s jeho ránou s vypětím všech sil poradil.

04:19

05:49
    Střela Pavla Chovance z levého kruhu jen těsně míjí Šebovu svatyni.

07:05
    Skrumáž před domácí brankou řeší Slíž přikrytím puku pod lapačku.

07:05
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Foldyna – 2 min., podražení).

07:55
    Kubík vyhazuje přes všechny čáry.

08:19
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Moškoř – 2 min., hákování).

08:35
    Domácí zatím své dvojnásobné oslabení brání úspěšně.

09:06
    Domácí ve čtyřech.

09:24
    Foldyna teď ujížděl sám na Šeba! Puk mu ale v rozhodujícím okamžiku ujel z hole, a tak se Šebo stává vítězem tohoto okamžiku.

10:19

10:53
    Zakázané uvolnění Brna. Buly po levici Šeba.

12:20
    Šimon Pavlík to zkoušel střelou z pravého kruhu. Šebo byl ale pozorný.

12:56
    Icing tentokrát na druhé straně. Buly po Slížově pravici.

14:05
    Domácím se teď příliš nedaří přechod do útočného pásma. Obrana Brna je zatím pozorná.

15:15
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    A hosté vedou! JAN NOVOTNÝ hezky obkroužil domácí klec a protlačil puk pod Slížovým betonem. Asistence: Lukáš Kučera.

17:25
    Vstřelený gól hosty nabudil. Jsou znovu v tlaku.

18:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Halata – 2 min., faul kolenem).

18:57
    Útočné snažení brněnských borců zastavuje ofsajd.

19:40
    Domácí se osvobozují výhozem přes celé hřiště.

20:00

V první třetině jsme mohli sledovat hru, která měla velmi rychlý spád. Více ze hry měli hosté, kterým se jejich drobná převaha nakonec povedla přetavit ve vedoucí branku.

Podaří se domácím srovnat, nebo naopak hosté své vedení ještě rozšíří? To se dovíme v následujících minutách a vteřinách.

Další třetina začne přibližně v 14:08.

20:01

20:21

21:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Gelnar – 2 min., podražení).

21:08
    Rána Jakuba Ludvíka od modré jen tak tak míjí branku Marka Slíže.

21:53
    Zakázané uvolnění Brňanů. Vhazuje se po Šebově pravici.

23:00

23:00
    Domácí svou početní nevýhodu ubránili bez větších problémů.

24:55
    Icing Porubanů. Hra se stěhuje před Slíže.

25:30
    Halata se krásně prokličkoval ze středního pásma až před Šeba. Jeho následná rána ale skončila jen na jeho vyrážečce.

25:40
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Snášel – 2 min., hákování).

27:40

Tak, jak jsem předtím chválil Porubské za to, jak dobře zvládli své oslabení, musím teď stejně pochválit i hráče Brna.

30:10
    Hra se teď odehrává hlavně ve středním pásmu a v rozích. Žádná větší akce na jedné či druhé straně k vidění není.

32:48
    Po nedůrazu domácích ve svém obranném pásmu se k osamocenému puku dostal MARTIN SNÁŠEL a golfákem nedal Slížovi ani tu nejmenší šanci. Asistence: Albert Schweitzer a Luboš Fojt.

35:15
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Buly po Slížově levici.

36:29
    Kubíkovu střelu z pravého kruhu chytá Šebo do lapačky.

37:02
    Slíž si v lapačce pohlídal puk, za kterým se řítili hned dva brněnští hráči.

38:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Machů – 2 min., podražení).

38:12
    Domácí se osvobozují.

39:13
    Michal Rambousek se v oslabení objevil sám před Šebem Ten si proti němu ale dobře vyjel a s jeho ránou si poradil.

40:00

40:00

Druhá třetina se příliš nelišila od té první. Opět přinesla hokej bez zbytečných průtahů, který se hrál nahoru dolů. A znovu bylo, co se gólů týče, úspěšnější Brno. Pokud budou chtít domácí ve třetí třetině ještě zvrátit výsledek na svou stranu, budou muset trošku přidat a hlavně svou hru zpřesnit .

Další třetina začne přibližně v 14:51.

Začátek třetí třetiny bude lehce opožděn z důvodu problémů s ukotvením branky hostů.

Vše v pořádku, jde se na to!

40:01

40:40
    Rambouskova střela jen těsně minula svůj cíl.

42:20
    Jiří Mrkvica trefuje Slíže pouze do hrudi. Buly v porubském obranném pásmu.

44:09
    Porubští se snaží usadit v útočném pásmu, ale obrana Brna zatím funguje dobře.

46:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Havlík – 2 min., sekání).

47:11
    Velký tlak Brňanů v útočném pásmu! Skrumáž před brankou nakonec řeší Slíž.

47:51
    A znovu úřaduje Slíž! Tentokrát chytá do lapačky prudkou střelu jednoho ze soupeřů!

48:05

48:33

49:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Machů – 2 min., vysoká hůl).

49:40
    Rána Novotného byla před brankou těsně tečována a nakonec skončila těsně vedle.

51:20

51:37
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Snášel – 2 min., sekání).

51:40
    Hned na úvod přesilovky vyhrávají hosté buly a osvobozují se výhozem přes všechny čáry.

52:10
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Halata – 2 min., podražení).

52:20
    Rána Mrkvici míří vedle Slížovy levé tyče.

53:37

54:10

54:45
    Domácím nelze upřít snaha, ale proti dobře fungující hře hostů zatím nemají nárok

55:34

56:20
    Porubští se teď snaží kombinovat v útočném pásmu. Zatím ale bezúspěšně.

57:08
    A dělají chyby. V těchto chvílích se už hra odehrává v jejich obranném pásmu.

57:37

58:06
    Foldyna se snažil prosadit zpoza branky. Šebo však byl na místě včas a svou levou tyč si uhájil.

58:32
    Oddechový čas pro domácí.

58:32
    Poruba to zkouší bez gólmana

58:43
    Puk končí v ochranné síti za brankou Šeba.

59:12
    Poruba právě vstřelila branku!
    A je tady snížení! Po přihrávce Krčmarského se přesně trefil MICHAL RAMBOUSEK! Asistence: Kryštof Krčmarský.

59:12
    Oddechový čas pro hosty.

Viděli jsme zápas, který sice nenudil, ale ani nenadchl. I přes závěrečné snížení nakonec roli mírného favorita potvrzují brněnští Warrioři. Ti si tak v nadstavbě připisují už druhé vítězství. Domácí naopak podruhé za sebou prohrávají.

To už je ode mě pro dnešek vše. Budu se na vás těšit při jednom z dalších onlajn přenosů. (15:26:59)

David Kubatík

Branky a nahrávky: 60. Rambousek (Krčmarský) – 16. Novotný (Kučera), 33. Snášel (Schweitzer, Fojt)

HCM Warriors Brno: Šebo (Hollý) – Fojt, Mrkvička, Hykl, Ludvík, Mahdal – Kubíček, Kuchař, Schweitzer, Kučera, Orsech, Snášel, Novotný, Harásek, Heinrich

Rozhodčí: Cabák – Ganger, Václav