Neděle 10.12.2017, 12:30 • Ufa Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na shledanou. (14:57:56)

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:37

Je dobojováno. A ačkoliv hosté přestříleli svého soka, tak nakonec odjíždějí bez bodu. A to začali tak dobře. Hned v 5. vteřině překvapil Scrivense nahozením od červené čáry Alexander Jelesin. A aby toho pro Ufu nebylo málo tak pět sekund před první sirénou zvýšil náskok Lokomotivu přesilovou trefou Brandon Kozun.
    Přesilovou hru v úvodu druhé periody domácí přečkali a to se ukázalo jako velmi důležitý faktor. Následně totiž v 24. minutě snížil Michail Juňkov po dobré přihrávce Envera Lisina. V minutě osmadvacáté již bylo vyrovnáno. Linus Omark našel mezi kruhy Teemu Hartikainena, jenž pohotově změnil dráhu kotouče, který následně zapadl za Murygina.
    Třetí třetina přinesla už pouze jediný gól a dala ho Ufa, která tak dokonale obrátila skóre duelu. V 47. minutě pohotově dorazil Arzamascevovu střelu Joonas Kempainen. Hostům poté nepomohl závěrečný tlak ani hra bez brankáře. Tři body tedy zůstávají v Ufě za výhru 3:2.

59:58
    Domácí následně kotouč vyvážejí ze svého pásma a tento zápas již dotáhnou do vítězného konce.

59:36
    Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry a ten jen těsně minul prázdnou klec Lokomotivu. Je z toho tedy jen zakázané uvolnění.

59:08
    A mohlo být vyrovnáno! Zpoza brány se kotouč dostal k Mosaljevovi, který ovšem z bezprostřední blízkosti mířil jen do boční sítě.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Murygin uhání na střídačku a hosté to zkouší v šesti mužích v poli.

58:02
    Makarov velmi tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu. Jeho projektil nakonec Murygin vyrazil do ochranné sítě, načež si Jaroslavl vybírá oddechový čas.

57:29
    Linus Omark šikovným nahozením vypracoval střeleckou pozici pro svého spoluhráče. Ten však z poměrně ostrého úhlu Murygina překonat nedokázal.

56:44
    Následně Ufa nedokázala kotouč vyhodit a místo toho přišla střela z levého kruhu, která však minula bránu Karejeva a puk poté vycestoval až do neutrální zóny.

56:04
    Domácí znovu vyhazují tak šikovně, že se icing konat nebude. Čas Jaroslavle na vyrovnaní se tak velmi rychle krátí.

55:30
    Svou nepřesnou přihrávkou se poté ale připravuje o útočné pozice a musí tedy tuto část ledu co nejrychleji vyklidit.

55:04
    Ani toto vyhození domácích neskončí zakázaným uvolnění a hosté se tak musí vracet pro kotouč za vlastní bránu.

54:32
    Situaci následně uklidňuje jistým zákrokem gólman Karejev. Po jeho zásahu se bude vhazovat v útočném pásmu Lokomotivu.

54:10
    Píská se však zakázané uvolnění Salavatuj Julajev a veškeré dění se tak znovu stěhuje do obranného pásma Ufy.

53:45
    Ufa nyní čeká za svou bránou na dostřídání svých hráčů. Poté se může pokusit založit další útočnou akci a ohrozit brankáře Murygina.

53:09
    Poté se Jaroslavl přeci jen dostala ke střele. Karejev byl ovšem na svém místě a ránu z levého kruhu likviduje.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 24. Juňkov (Lisin), 28. Hartikainen (Omark), 47. Kemppainen (Arzamascev, Hartikainen) – 1. Jelesin (Loktionov), 20. Kozun (Kronwall)

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (21. Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Loginov, Kuzmin, M. Osipov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – I. Makarov, Zubov (C), Lisin (A) – Burdasov, Korotkov, Fjodorov – Soloduchin, Juňkov, M. Majorov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Ljubuškin, Čerepanov, Koledov, Gromov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Kartajev, Loktionov, Mosaljov – Korškov, Alexejev, Apalkov – Jurtajkin, Kadějkin, Fatějev – Polunin.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Galimov, Stroganov